X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leksa a jak sie teraz zAchowuje, jesli normalnie jadla to jest ok:) mysle ze dzieciaczki nie dalyby rady dlugo na gloda- moze nie potrzebowala:)
    Kurde u mnie kupa gigant i dalej gniecie i juz cyc 🙈 moze tak bedzie wygladala wizyta 😂 musze chyba prZygotowac awaryjne mleko hihi

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna wrote:
    Ktoras z was pisała ze te witaminy dha to 70 zl miesiecznie. Jak cos to wlasnie zamowilam na allegro mamadha za 23 zl.

    Pytanie o karmienie- karmie w pozycji klasycznej, tylko powinno byc brzuch do brzucha, a ona mi sie wiecznie na plecy odwraca i lezy do mnie bokiem. Im wieksza tym trudniej ja utrzymac. Myslicie ze to ma duze znaczenie? Ma wtedy glowke bokiem, ale nie wyglada zeby jej to w czyms przeszkadzalo...

    Kasjanna moja córka je identycznie... wydaje mi sie bo wtedy czesto idą kupy że tak jej poprostu lepiej 🙈
    Chyba sobie zamienie te suplementy bo nie chce juz tyle na siebie wydawac 😂 dzieki za info

    Kasjanna lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no może z jeszcze nie miał powodu do łez 😆
    Ana.Ta super prezent 😊

    Z witamin biorę Prenatal i na Gemini jest podwójne opakowanie w cenie ciut wyższej niż pojedyncze, także mam witamin na 2 miesiące w cenie niewiele większej niż na 1 miesiąc 🙂
    Wojtek też przewraca się na plecy podczas karmienia, staram się go korygować, ale.. W nocy na leżąco często go karmie i od razu odlatuję. Dzisiaj myślałam że tylko na kilka sekund oko przymknelam podczas karmienia, patrzę na apke a tam karmienie rozpoczęte 1,5h temu.. 😅

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale zdecydowanie bardziej odpoczywałam w nocy jak karmilam na siedząco i odkladalam go z powrotem do łóżeczka. Bo jak po pierwszym przebudzeniu go wyciągnę i potem karmie na leżąco to potem już do rana zostaje z nami w łóżku. Oczywiście to z lenistwa. Muszę wrócić do poprzedniej praktyki 😐

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie nie wiem skąd ja mialam tą bajke ze nikt jej nie zna. Ale piosenki do niej spiewala Kukulska i Piasek, sa naprawdę ładne :)
    U mnie tez juz sa lezki i serce mi pęka jak je widze ;) kurcze ciagle za malo sciagam. Mala zjada na porcje ok 100-110ml a mu schodzi 70-80ml. Cisne te inki, felmatiker bo jeszcze mam, musze dzisiaj kupic karmi...
    Majetta, Misiaa, co Wam pomogło w zwiększeniu laktacji? Pompuje 10x na dobe...
    Ja meziwi kupilam czekoladki, tylko takie rzemieślnicze i włożyłam kartke 'kocham Vie Tato, Ala' :) ale jeszcze mu nie dalam bo spi po nocy.

    Kasjanna, Malinka2021, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta chyba teraz jest normalnie. Wtedy wypiła 120 ml mleka, i przed 9 tez 120. Tylko teraz sobie śpi, a od dwóch dni już nie spała po „śniadanku” 😄 ale patrząc z drugiej strony to jest malutki niemowlaczek, wiec nie ma co się dziwić, ze śpi tym bardziej, ze jest naprawdę ciepło.

    U nas podczas płaczu nieraz robią się mokre oczka, wiec powoli łezki zaczynaja się pojawiać, ale szału z tym nie ma 😅

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende a pijesz dużo wody i jeszcze extra kalorie? Bo przy kp trzeba 500 kalorii więcej spożywać i na pewno dużo pić. Może to coś pomoże.

    Kurde po ostatnim karmieniu znowu 3h spaliśmy z młodym. Obudził się dal mi piękny uśmiech, skoczyłam siku I się karmimy.
    Zaraz pójdziemy może na mate, albo jakiś poranny spacer.
    Mąż wczoraj kupil wielka książkę 365 bajek na każdy dzień to coś poczytam małemu, niech mu mozg pracuje, ewidentnie pomaga mu to spać w nocy 😁

  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megsi nie licze kalorii, z woda sie staram
    .
    Ma ktoras problem z krostami na glowce u dziecka? Nie wiem czy nie bede musiala isc z tym do lekarza bo juz zglupialam czy mozr to czesać bo schodzi tez skora czy właśnie robic co innego...

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende A to nie jest ta ciemieniucha? Czy coś w tym stylu 😉

    6056198c02.png
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak właśnie się zastanawiam ale na zdjeciach w necie nie widać krostek. I boje sie czy to nie zapalenie...

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciemieniucha to bardziej taka tlusta schodzaca skórka, nie krostki. A moze to jakis tradzik, nie wiem czy moze byc poza twarzą? Wyglada podobnie?
    Ja bym zweryfikowala z lekarzem albo polozna, nie brzmi to standardowo...

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyslalam zdjecie do poloznej, podobno trądzik. Mam przemywać octaniseptem i smarowac alantanem a jak nie zmiejszy sie w ciagu dwoch dni to wyslala mi nazwe jakiejs innej maści.
    Wlasnie typowo ma to na skórze glowy i policzkach. Reszta ciala czysta...

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7428

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende ja pije co drugi dzien karmi, 2-3 szklanki codziennie kawy zbożowej i tyle, ściągam teraz najmniej 100ml z 1 piersi najwięcej po 150ml..sesji robie ok 8 dziennie z tym ze ja nie bawie sie w kilkukrotne przykladanie lqktatora tylko najpierw 1 piers ok 10-15 minut i pozniej druga

    Ana.Ta Bartus tez dal tatusiowi podobna zawieszke do auta :) i wczoraj bylismy na miescie na obiedzie z okazji dnia ojca bo dzisiaj M dlugo pracuje... musialam cos wymyslic bo ja na dzien matki dostalam wielki bukiet kwiatow i zdrapki ktore uwielbiam :p

    Ana.Ta, Leksa lubią tę wiadomość

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 🙂

    Leksa to widzę że nasze się dzisiaj zgadały, moja też padła przed 22 i spała do 6, a później jeszcze dospała do 8.30. ale żeby nie było tak kolorowo daje teraz popalić aż mnie głowa już okropnie rozbolała.

    Ale widzę że dużo dzieciaczków zrobiło prezent na dzień taty bo lepiej spały.🙃

    Vende u nas też trądzik wędrował na główkę ale woda przemywałam i przeszło. Skórka trochę nam się łuszczy ale smaruje oliwka i czesze szczotka z naturalnym włosiem. Starsza miała straszna ciemieniuche, próbuje teraz zapobiec za wczasu 😁

    Mnie dzisiaj jakieś znowu doły łapią, że mój organizm nie umie wyprodukować tyle mleka ile trzeba. Minie to, ale mam gorszy dzień po prostu.🤦 Zwłaszcza te momenty kiedy już nie idzie jej mleko z piersi i zaczyna płakać. Potem wypije czasami nawet 90ml mm i znowu chce pierś.🤦 Karmienie u nas trwa ponad godzinę.

    Jedziemy jutro do rodziców 200km mam nadzieję że damy jakoś radę z tym terrorystą.🙃

    Ana.Ta, Leksa lubią tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7428

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiek z tym mlekiem to chyba kazda tak ma.. ja niby produkuje tyle ile Bartek zjada (narazie) ale tez lapie czasami doły ze to jednak nie jest to co mialam po poprzedniej ciazy..tam mi sie mleko lało strumieniami a teraz musze sie gimnastylowac
    . Jak ja Wam zazdroszcze przespanych nocek u mnie Bartek wstaje ok 24,3,6..czasami czesciej..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2022, 14:56

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa i to tak samo Ci sie rozkrecilo? Nie no u mnie dramat, to 70-80ml to schodzi z obu... Chyba musze poczytac co moge zrobic...
    Ja przemywam to woda ale poki co nie daje to za duzego efektu :(

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende wrote:
    Wyslalam zdjecie do poloznej, podobno trądzik. Mam przemywać octaniseptem i smarowac alantanem a jak nie zmiejszy sie w ciagu dwoch dni to wyslala mi nazwe jakiejs innej maści.
    Wlasnie typowo ma to na skórze glowy i policzkach. Reszta ciala czysta...

    Kurcze to u mnie to samo wlasnie, ale wiązalam to z potówkami, bo na glowce w okolicach opaski. Dzieki za pomocne info 👍

    Moja misia ma dziś mega krótkie drzemki po popoludniu max 1h i jeszcze sie domaga karmienia. 🤦‍♀️ Zauwazylam Że jak daje z butli konkretne ml dluzej spi 🤔 ale u mnie to sytuacja awaryjna tylko tak w ciagu dnia.

    Vende u mnie sie sprawdzila rossmanowska herbatka na laktacje😘 plus inka i karmi. Codziennie kazdy produkt na inna pore dnia😂 u mnie z obu po karmieniu max 50-60 ml...
    A tak wgl to ostatnio pije rumianek-wyczytalam ze korzystnie wplywa na spokoj dziecka 🤭

    Dostalam oliwke ze slodkich migdalow i chcialabym wprowadzic masaze... tylko nie bardzo wiem kiedy bo po kąpieli liczy sie tylko cyc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2022, 17:11

    Zosiek lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak patrze na pogode marzy mi się opalanie, kurcze musze w weekend jak mąż bedzie dostepny wygospodarowac dla siebie ze 2h :)

    Leksa lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna tex właśnie dzisiaj odebrałam z paczkomatu mamedha za 23 zl🙂
    U nas w nocy pobudki najczęściej kolo 1 potem 4 a później to już różnie ale najczęściej juz gorzej spi niż w tych pierwszych godzinach😏
    A dzis to w ogóle do 4 pospalam a potem jakies marudzenia ehh w sumie to już nie spalam od tej pory😐
    A dzis byłyśmy na szczepieniu. Wzięliśmy 6w1 + rotawirus + pneumokoki czyli caly pakiet😏
    No i po szczepieniu mała jest nieodkladalna🤦‍♀️
    Przez 3 godziny ją nosiłam, lulalam, co usnęła to jak próbowałam ją odłożyć do łóżeczka to zaczynała płakać ehh teraz spi mi na rękach i już nawet nie probuje jej odłożyć😏
    My mamy koszulki dla taty i małej takie super ale jeszcze nie daliśmy tacie bo tata pracuje a poza tym mała jest jedną wielką marudą wiec później przekażemy tacie prezent🙂
    Powiem Wam ze po mojej Ali mega widać przeskok rozwojowy hah coraz częściej uśmiecha się do mnie i gaworzy sobie, wpatruje się też w takie obrazki kolorowe🙂 cos pieknego🙂
    Ale dzis po tych kilku godzinach to mi kręgosłup już wysiada😏

    Zosiek lubi tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta wrote:
    Jak patrze na pogode marzy mi się opalanie, kurcze musze w weekend jak mąż bedzie dostepny wygospodarowac dla siebie ze 2h :)


    Ja też lubię się poopalać, teraz pogoda fajna, niby w domu siedzę a jednak czasu na to kompletnie brak😋
    Ehhh nie wiem jak do tego mojego męża podejść zeby on chcial z małą sam zostać...boi się chłop heh, wczoraj nawet pojechali ze mną do ginekologa , że niby mąż chcial mnie zawieść😛

    oar89n73njsm8gcn.png
‹‹ 479 480 481 482 483 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ