X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta na dobę można 6 tabletek takich 500mg, czyli 3g spokojnie, niektórzy mówią że nawet 4g. Jak nie będzie chciała spadać to nogi przede wszystkim chłodzić, skarpetki ściągnij i na łydki zimne okłady dawaj. U nas to jest sprawdzony sposób dla córki jak temperatura nie chciała spadać.
    Robiłaś taki test domowy nie? Mam nadzieję że Ci szybko przejdzie, dużo zdrówka 😘 a o Oliwcie się nie martw, nic jej nie będzie😘

    Olenka trzymam kciuki, żeby ten pęcherz Ci przeszedł, współczuję bo to cholerstwo 😔😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 19:21

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze Ana.ta dużo zdrówka zycze w takim razie! Mam nadzieję że szybko Twoj organizm zwalczy to gowno😒 ja beż zmian, ogólnie dobrze. Gorączki nie ma. Jedynie katar i zatoki ale to wszystko do wytrzymania. Tylko ze ja już chorowałam rok temu a poza tym 2 razy jestwm zaszczepiona to może dlatego tak lżej przechodzę a z tego co kojarzę to Ty chyba nie jesteś szczepiona tak?
    Ale spokojnie z tego co słyszę teraz są te łagodniejsze mutacje. Mój brat nieszczepiony teraz choruje I miał trochę gorączki 2 dni chyba ale już jest lepiej. Odpoczywaj, dużo pij, witamina C i D i te okłady. Hmm nie wiem co więcej możemy w ciąży poradzić na chorobę 😏

    Zosiek lubi tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za wsparcie. W razie W wezmę jeszcze jedną tabletkę dziś.
    Wzięłam chłodny prysznic, zrobiłam okłady, 2 paracetamol i temperatura spadła do 36.4.

    Pójdę dziś szybciej spać, nie będę się wygrzewać, mam nadzieje, że jutro będzie lepiej 🙏

    Tak, tak test domowy.

    Asiulka87 nie szczepiona. Ja gdyby nie te mięśnie nie mam innych dolegliwości, 0 kaszlu, kataru itp. Jedyne co to kicham jak głupia 🤔 no i ta gorączka- ale walczę. Musi być dobrze.

    Olenkaa kurczę tobie też zdrówka. Byle szybko przeszło 😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 19:41

    Zosiek, Soleil lubią tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może te Wasze choróbska to znak żeby zwolnić! Odpoczywajcie ile wlezie ❤️ za kilka dni będziecie jak nówki sztuki 😘
    Dużo Zdrówka

  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil o tym samym pomyślałam... 😘 taki bodziec do tego żeby wkońcu „uwolnić się” od tej pracy i zadbać o siebie😘

    Soleil lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szybkiego powrotu do zdrowia życzę i łagodnego przebiegu choroby 😊

    Uff już się obawiałam, że moje +6kg to dużo jak na ten etap, ale widzę, że u Was podobnie 😄

    Na zajęciach poniedziałkowych położna nam mówiła, że jeżeli podczas miesiączek miało się bóle krzyżowe to podczas porodu są bardzo prawdopodobne i zaleca wizytę u fizjoterapeuty, bo prawdopodobnie te bóle świadczą o jakichś problemach miednicowych i fizjo może pomóc je rozwiązać jeszcze przed porodem, żeby przy porodzie sobie bólu nie dokładać. Piszę Wam, bo może u Was nie powiedzą a to przynajmniej dla mnie ważne, bo nie pomyślałam, że te bóle lędźwiowe które miałam podczas okresu mogą świadczyć o problemach z miednicą. A bóle miałam takie, że czasem ledwo kilka tabletek na raz pomagało.
    Także wybiorę się do fizjo, może coś zaradzi 😊

    Megsi lubi tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymajcie się dziewczyny jakos <3
    Ja dostałam właśnie maila z pkola córki, że rodziny dzieci chorują (na razie u dzieci nie wykryto kolejncyh zachorowań) i kolejny pracownik chory. I tak się właśnie bije z myślami bo już dwa razy wylądowałyśmy na kwarantannie - 10 dni (teraz jest chyba 14) siedzenia w domu bo młoda nie może się nigdzie ruszać :/ i dla bezpieczeństwa bym ją zostawiła w domu na trochę... tylko ile to to trochę ma trwać? A z drugiej strony dla jej zdrowia psychicznego lepiej, żeby chodziła do pkola i taką mam teraz rozkminkę...

    Jutro idę z mężem na pogrzeb jego dziadka więc trzymajcie kciuki, żeby jakoś to poszło...

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2021 no tak nie jesteś sama z tą wagą i z tym szokiem 😂
    Ja od zawsze podczas okresu mam bóle krzyżowe... ciekawe... trzeba będzie sprawdzić- dzięki za info 😘

    Majetta jeju współczuję 🤦‍♀️ Faktycznie jak ma się dzieci w przedszkolach, szkołach to ciągle coś.. i ciągły strach.

    Oj nieciekawie się porobiło :/

    Ps. Dziewczyny z fb macie kontakt z Tysią? Pasuje nam zaktualizować 1 str tu na forum wg tej nowej listy- tylko trzeba ją wynaleźć 🤦‍♀️- może jutro odszukam :)

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A właśnie sobie przypomniałam - w jakiej pozycji ułożone są wasze dzidziusie? Bo Moja jeszcze główką u góry.. i lekarz na prenatalnych powiedział „no ta pozycja jeszcze taka nie najgorsza”. Trochę Mnie to zastanawia po fakcie 🤨🤔

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a Wy już wszystkie macie położne wybrane?
    A co do położenia dzidzi to ja mam poprzeczne poki co wiec kiepsko 😏
    Ale to chyba moze sie jeszcze zmienić wszystko🙂
    Ale faktycznie zauważyłam że odkąd zaczelam czuc ruchy dziecka i kopanie to właśnie kopie mnie zawsze gdzies z lewej strony hmm po prawej chyba jeszcze ani razu nie czułam 😏

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 23:39

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Mamuśka90 Ekspertka
    Postów: 149 110

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiek wrote:
    Mam pytanie do dziewczyn, które rodziły już w takim ciepłym okresie. Używałyście w ogóle rożków? Moja córka miała 2 rożki, ale marcowa, a tu zastanawiam się czy jest sens z 2. ;)

    Mam syna z maja, rozka użylismy może z 5 razy - głównie w odwiedzinach jak np. prababcia bala się wziąć młodego na ręce to brała go w rozku i mówiła, że tak się pewniej czuje 🙂

    Ana.Ta, Zosiek lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeden rozek na wszelki wypadek lepiej żeby był. To jednak usztywnienie na początek.

    Ja miałam wiecznie bol kręgosłupa. Ale w każdej ciazy nie bolał. A przy skórczach porodowych nie czułam też pleców.
    Mój mały ułożony pośladkowo za każdym razem i wogole nie chce się przefiknać.

    Ja to wczoraj miałam takie skurcze że nie mogłam ani krótka zrobić ani wsiąść do auta. Ale po chwili spoczynku na szczęście przeszło.

    Zdrówka Wam dziewczyny. Oby szybko było lepiej.

    Ana.Ta, Zosiek, Olenkaa lubią tę wiadomość

  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam położenie pośladkowe a przynajmniej miałam miesiąc temu na połowkowych ☺ Moja Laura jest taka spokojna że wątpię że z chęcią przekręci się głowa do dołu 😄 Nadal czuje ruchy od pępka w dół tam gdzie chyba ma nozki wiec dalej pewnie jest ta sama pozycja ☺

    Miałam mieć wizytę we wtorek ale została przeniesiona na poniedziałek i to z innym doktorkiem bo mój ginekolog ma covid 😔 Myślałam że po połowkowych to już będę bardziej spokojna o zdrowie bejbika a tu znowu to samo wystarczy że zbliża się termin wizyty a ja już panikuje że a może coś jest nie tak 😏🤦‍♀️

    6056198c02.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po połówkowych to już wiadomo że jeżeli nic się nie dzieje można być spokojną. Jedynie co to teraz może się skracać szyjka skurcze itp. Ale to zaczyna się od bólów i dzidzi kopie także spokojnie.

    Merci92 lubi tę wiadomość

  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka87 ja musiałam miesiąc temu wskazać położną- wybrałam z takiej pobliskiej przychodni żebym miała blisko. Ale właśnie muszę do Niej zadzwonić jak i kiedy działamy :)

    Merci92 u mnie to samo- „ładuje w pęcherz” a jak robi kołyskę po pępku. Chyba ten strach zostanie z Nami do końca. 🙉

    PS. U Mnie w nocy stabilnie- temperatura zeszła, ból mięśni prawie nieodczuwalny, uff jedyne co to ciągle kicham🤨 ale to już bajka. Oby było „ po wszystkim”.

    Merci92 lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miissia wrote:
    Po połówkowych to już wiadomo że jeżeli nic się nie dzieje można być spokojną. Jedynie co to teraz może się skracać szyjka skurcze itp. Ale to zaczyna się od bólów i dzidzi kopie także spokojnie.

    No właśnie musimy się tego trzymać - tymbardziej, że jesteśmy w kontakcie z bobaskamj poprzez kopanie. Moja jak zwykle najwiecej wariuje sobie w nocy i nad ranem.
    A jak długą macie szyjke? Ja ostatnio 4cm

    Merci92 lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się że dzieci układają się głową w dół po 30stym tygodniu, więc spokojnie. Moja chyba się kręci bo czuje ja w różnych miejscach, a częściej niż kopanie czuje takie wybrzuszanie, jakby się przytulała do brzucha na dużej powierzchni. Dziś idę do gina zobaczymy co nowego się dowiem.

    Merci92, Ana.Ta, Olenkaa lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta u mnie gin nawet nie mówi ile cm tylko coś takiego wspomina że jest długa i dobra 😃 Ja to się z nim mam 😄 Ale wierzę mu na słowo bo to nie pierwsza jego ciąża 😆

    Ana.Ta, Malinka2021 lubią tę wiadomość

    6056198c02.png
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie chyba coś lekko ponad 4 cm było w grudniu, a ostanio na wizycie też usłyszałam tylko że długa i zamknieta 🙂

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Olenkaa Autorytet
    Postów: 943 722

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana. Ta ale Cie złapało współczuję 😔 wracaj szybko do zdrowia!

    Ana, Zosiek dziękuję, taak to nic ciekawego. Ale powoli mija na szczęście 😊

    Mój mały na połówkowych był ułożony glowkowo (chyba wyjątkowo do badania) a tak zwykle poprzecznie ale w pepek i pęcherz kopanie też czuje więc tam jest niezła impreza 😂

    Majetta przykro mi, smutne przeżycie. Mam nadzieję że dobrze zniesniesz, ja strasznie zawsze przeżywam pogrzeby...

    Ja miałam w 14tyg szyjkę 29mm i pessar, od tego czasu sprawdza tylko czy się trzyma i odpukać jest bez zmian

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2022, 09:38

    eiktflw1q59xy68t.png
    09.09.2021 ⏸️
    5.11 - 1 prenatalne, synek 💙
    31.12 - polowkowe ✊🙏
    26+0- 996g
    30+5- 2010g

    Euthyrox, Clexane, Acard

    04.2021 17tc 💔
‹‹ 167 168 169 170 171 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ