X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2021
Odpowiedz

MAJ 2021

Oceń ten wątek:
  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 10 lutego 2022, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroInka- u nas była taka sytuacja, że Mikołaj po zmianie łóżeczka (z dostawki na łóżeczko takie drewniane duże) zaczął nam bardzo niespokojnie sypiać. Mieliśmy w nocy pobudki co 1h i potrafiliśmy go usypiać przez 1,5h po czym znów po 1h się budził... Trwało to 1,5tyg i póki co (odpukać) uspokoiło się. I tak sobie pomyślałam czy to może lęk separacyjny.. a może po prostu było to spowodowane zmianą miejsca do spania.
    Jeśli chodzi o rehabilitację to u nas bywa to różnie.. zależy od dnia Mikołaja (jego nastroju, czy się wyspał). Najkrócej nasze rehabilitację trwały 25min - ale wtedy wpadł w taka histerię że nie mogłam go uspokoić.. Mikołaj jest baaardzo empatyczny.. i jeśli któreś z dzieci płacze to Miki płacze razem z nim. Tego dnia był na sali chłopiec, który płakał okropnie, krzyczał. I przez to Mikołaj wpadł w histerię. Ogólnie zauważyłam, że różnie działają na niego fizjoterapeutki. Mamy dwie różne, ze względu na to żeby każda w inny sposób patrzyła na dziecko jakie ma problemy. I z jedną Panią ćwiczy chętniej, z drugą trochę mniej. Ale zazwyczaj udaje nam się ćwiczyć pełne 45 min, szczególnie z tą jedną Panią :)

    U nas Miki łapie się wszystkiego czego może i podciąga się do stania 🙈 oczy dookoła głowy..🙄 i od poniedziałku zasuwa na czworakach 😁 a krzyczy przy tym i się cieszy że hej 😉🙃 bardzo nas to cieszy bo był u nas problem z czworakowaniem. W sumie Mikołaj szybciej zaczął stawać niż chodzić na czworaka.

  • KaroInka Autorytet
    Postów: 514 496

    Wysłany: 23 marca 2022, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Zagląda tu jeszcze któraś z Was? :D
    Jak Wasze maluchy? Niedługo zaczniemy obchodzić 1 urodziny🥰. Niesamowite jak ten czas leci.
    U nas Mikołaj łobuzuje, staje przy wszystkich czym się da, ściąga wszystko z szafek, wywala z pudeł🥴 ale czasem i na 5 min się zajmie zabawą. Ostatnio uwielbia przekładać piłeczki z miski do miski. Jak coś mu nie pasuje to piszczy w nieboglosy. Ida nam zęby więc też trochę marudzi. Noce nadal są ciężkie ale pewnie po 1 urodzinach powoli zaczniemy się odstawiać od piersi to może będzie lepiej.

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3902 4492

    Wysłany: 29 marca 2022, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo co tu taka cisza ? 😅

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3902 4492

    Wysłany: 29 marca 2022, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w kwietniu wyprawiamy chrzest i roczek (roczek prawie 3tygodnie wcześniej) ale ze względu na chrzestna i rodzinę z zagranicy ehh 😤
    A u was jak przygotowania ?

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 29 marca 2022, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas roczek za dwa tygodnie 🙂 już szukam dekoracji, czas niedługo zamawiać 😉 a pod koniec kwietnia zaczynamy adaptacje w żłobku 😱 byliśmy już na dniach otwartych. I sądziłam, że Mikołaj będzie taki troszkę onieśmielony nowa sytuacją i dziećmi. A był przez 5 minut 😅 później latał po całej sali, musiał dotknąć każdej zabawki 🙈 reszta dzieci u rodziców na rękach 😜 także Pani uspokoiła, że raczej problemu z adaptacją Mikołaj nie będzie miał 🙂 za to ja przeżywam bardzo..

  • KaroInka Autorytet
    Postów: 514 496

    Wysłany: 30 marca 2022, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też mieliśmy się zapisywać do żłobka bo myślałam, że we wrześniu wrócę do pracy a tu niespodzianka do nas zawitała :D🤰. Więc na te moment zostajemy w domu. Pewnie za rok na wiosnę będę chciała zapisać synka do żłobka. Nam urodzinki wypadają zaraz po świętach i pewnie zrobimy w weekend po nich.

    Angelaaaa lubi tę wiadomość

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3902 4492

    Wysłany: 31 marca 2022, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinaaa28 wrote:
    U nas roczek za dwa tygodnie 🙂 już szukam dekoracji, czas niedługo zamawiać 😉 a pod koniec kwietnia zaczynamy adaptacje w żłobku 😱 byliśmy już na dniach otwartych. I sądziłam, że Mikołaj będzie taki troszkę onieśmielony nowa sytuacją i dziećmi. A był przez 5 minut 😅 później latał po całej sali, musiał dotknąć każdej zabawki 🙈 reszta dzieci u rodziców na rękach 😜 także Pani uspokoiła, że raczej problemu z adaptacją Mikołaj nie będzie miał 🙂 za to ja przeżywam bardzo..

    O to super że nie będzie problemu ☺️ a Tobie się nie dziwię że źle będziesz to przechodzić 🤭🤭 ja tylko jak myślałam o żłobku to się płakać chciało 🥺
    Ale ja tak jak KaroInka 🤰 więc do żłobka nie trzeba dawać 😛

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 31 marca 2022, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mały to też straszny łobuziak. Wszystko zrzuca i wyrzuca z szafek. Jak usłyszy, że nie wolno to robi to jeszcze szybciej 😂 jak skończył 10 miesięcy to zaczął chodzić przy meblach a teraz ma 10,5 i chodzi popychając krzesł, pufy itp 🙂 szukamy już pierwszych bucików 🙂 któryś z naszych maluchów już samodzielnie chodzi ?

    A i gratuluję nowych ciąż 🙂 choć nie zazdroszczę 🤣🙂 ja z chęcią wrócę do pracy i trochę odpocznę. Wracam od sierpnia 😀 Córka już przedszkolak a z małym zostają moi rodzice. Potem od 3rż też przedszkole

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2022, 13:45

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 31 marca 2022, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję dziewczyny 😊 aż Wam troszkę pozazdrościłam 😉 spokojnych ciąż, rośnijcię zdrowo 🙂

    Angelaaaa lubi tę wiadomość

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3902 4492

    Wysłany: 1 kwietnia 2022, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinaaa28 wrote:
    Gratuluję dziewczyny 😊 aż Wam troszkę pozazdrościłam 😉 spokojnych ciąż, rośnijcię zdrowo 🙂

    Dzięki ☺️ zawsze możesz do nas dołączyć 🤭

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 1 kwietnia 2022, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Dzięki ☺️ zawsze możesz do nas dołączyć 🤭
    Już kiedyś o tym pisałam, że u nas nie jest to taki prosty temat 😉 i musimy raczej pogodzić się z tym, że Mikołaj będzie jedynakiem 🙂

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3902 4492

    Wysłany: 1 kwietnia 2022, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinaaa28 wrote:
    Już kiedyś o tym pisałam, że u nas nie jest to taki prosty temat 😉 i musimy raczej pogodzić się z tym, że Mikołaj będzie jedynakiem 🙂

    A to przepraszam 😔 ważne że macie swojego skarba to najważniejsze ☺️

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • KaroInka Autorytet
    Postów: 514 496

    Wysłany: 1 kwietnia 2022, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinaaa28 bądź dobrej myśli:) my o naszego Mikołaja staraliśmy się rok. A teraz głupio to zabrzmi ale nawet nie wiem kiedy to się stało. Tym bardziej, że ja dopiero w styczniu miałam pierwszy okres. Mieliśmy może z 2 okazje na przytulanie i nie spodziewałam się, że tak to się potoczy😃. O tym, że jest ciąża poinformowały mnie mdłości.
    Ogólnie jestem przerażona. Znowu mam straszne mdłości i wymioty. Glukoza znowu mi skoczyła więc dalej będę na diecie cukrzycowej. A tu jeszcze trzeba synkiem się zająć. Mąż trochę z domu pracuje to w miarę możliwości czasem bierze syncia na chwilę żebym mogła poleżeć na podłodze w lazience😂. A jak się drugie bobo urodzi to ja nie wiem co to będzie. Nie mamy żadnej pomocy rodziny. Myślę nad wynajęciem niani pod koniec ciąży, żeby nam trochę pomogła.

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 1 kwietnia 2022, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroInka wrote:
    Karolinaaa28 bądź dobrej myśli:) my o naszego Mikołaja staraliśmy się rok. A teraz głupio to zabrzmi ale nawet nie wiem kiedy to się stało. Tym bardziej, że ja dopiero w styczniu miałam pierwszy okres. Mieliśmy może z 2 okazje na przytulanie i nie spodziewałam się, że tak to się potoczy😃. O tym, że jest ciąża poinformowały mnie mdłości.
    Ogólnie jestem przerażona. Znowu mam straszne mdłości i wymioty. Glukoza znowu mi skoczyła więc dalej będę na diecie cukrzycowej. A tu jeszcze trzeba synkiem się zająć. Mąż trochę z domu pracuje to w miarę możliwości czasem bierze syncia na chwilę żebym mogła poleżeć na podłodze w lazience😂. A jak się drugie bobo urodzi to ja nie wiem co to będzie. Nie mamy żadnej pomocy rodziny. Myślę nad wynajęciem niani pod koniec ciąży, żeby nam trochę pomogła.

    My staraliśmy się 3 lata. Udało się tylko dzięki in vitro. Aktualnie jest to nie możliwe, abyśmy mogli podejść do procedury drugi raz. A ciąża naturalna w naszym przypadku graniczy z cudem :) dlatego oswajam się z myślą jedynaka :) i tak jestem przeszczęśliwa, że mamy Mikołaja 😊
    Życzę Wam jak najlepiej dziewczyny 🙂 i bardzo się cieszę, że Wam się udało tak jak chcialyscie 🙂

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3902 4492

    Wysłany: 22 kwietnia 2022, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co słychać ?
    Rodziła może któraś w Bydgoszczy ? Bo nie chcę mieć cc w Toruniu 🙄

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 9 lipca 2022, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Ależ tu cisza 🙂 co słychać u Was i Waszych dzieciaczków? 🙂
    U nas Mikołaj skończy za tydzień 15 miesięcy (achhh ten czas leci...). Jest przekochany 🥰🥰🥰 śmieszek taki 🙂 uśmiecha się do wszystkich w koło i czaruje 😊 uwielbia zabawy w piaskownicy i w wodzie. Od połowy maja chodzi do żłobka. Świetnie sobie radzi i chodzi tam z uśmiechem co meeega mnie cieszy 😊 niestety sporo od tego czasu choruje.. 🙄 noo ale taki urok żłobków. Póki co Miki nie chodzi sam.. za to przy pomocy chodzika, a nawet stolika edukacyjnego zasuwa po całym mieszkaniu 😅 noo i raczkuje z prędkością światła 😅 Panie w żłobku mówią mi, że pierwszy raz spotkały się w dzieckiem, które tak szybko raczkuje 😂🤭
    Ja od końca maja wróciłam do pracy. Bardzo się tego obawiałam.. jak to będzie po powrocie oraz tego czy poradzę sobie z rozłąka z Mikołajem. Tydzień przed rozpoczęciem adaptacji Mikołaja cały przepłakałam.. Ale udało nam się to i bardzo się cieszę 🙂 w pracy bardzo czekali na mój powrót, to mega miłe 😉 dostałam również awans zaraz po powrocie i ze zwykłej kadrowej zostałam kierownikiem, który ma pod sobą ośmioosobową załogę 🙂🤭 roboty jest full, ale myślę że dam radę 😉 i choć doba jest dla mnie zdecydowanie za krótka i czasem padamy razem z Mężem na koniec dnia wykończeni po uszy to i tak jestem szczęśliwa ze swojego życia 😊😊 Mam wspaniałego męża, cudownego syna 🥰 i pracę, która w obecnych czasach jest również ważna..
    Oby tylko jeszcze zdrowie się nas trzymało i będzie pięknie 🙂

    KaroInka, Angelaaaa lubią tę wiadomość

  • KaroInka Autorytet
    Postów: 514 496

    Wysłany: 22 lipca 2022, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jak dobrze czytać takie wiadomości:) super, że u Ciebie wszystko się dobrze poukładało!
    Nasz Mikołaj od około tygodnia mocno się "rozchodzil". W domu spaceruje, na zewnątrz to tak nie bardzo, raczkuje również z prędkością światła. Uwielbia wchodzenie po schodach, wspinanie się po meblach/łóżkach. Ja już ledwo daje radę. Do tego chyba definitywnie przechodzimy na 1 drzemkę i to wszystko sprawia, że ostatnie dni to jakiś dramat:D jeszcze jesteśmy u Dziadków więc wrażeń nie brakuje. Coraz częściej obawiam się tego co czeka nas jesienią i jak sobie poradzimy. Jak zareaguje Mikołaj. Wybieramy się we wrześniu na pierwsze mini wakacje :).

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
‹‹ 541 542 543 544 545
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ