X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2021
Odpowiedz

MAJ 2021

Oceń ten wątek:
  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u nas właśnie jest przepuklina. Położna i pediatra mówiły, żeby tylko obserwować i nic nie robić bo jest mała. W szpitalu powiedzieli nam, że jest duża i mamy iść do chirurga..

  • Miiniala Ekspertka
    Postów: 213 254

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u nas przeboje. Wylądowałam w szpitalu, atak kołki nerkowej, zastój i kamienie. Musiałam zostać w szpitalu,miałam zabieg, na szczęście już mnie wypuścili..
    Ale rosną te nasze dzieci.
    Moja Młoda dzisiaj ma 6 tygodni i prawie 4100g. Także goni, nadrabia swą wyjściową niewielką masę ciała.

    ug37upjyobsofvny.png

    ⏸️ 03.09.2020 - 3+0 22dc
    🅱️ 04.09.2020-3+1, 18.55 23dc
    🅱️09.09.2020- 3+6, 426.16 28dc

    17+0, 206g.❗Won, hipotrofio. 🖕

    Pai homo
    Mthfr hetero
    Obniżone białko S

    Leki:
    Encorton 10mg
    Neoparin 0.6, od 7.12 - 0.4
    Luteina
    Letrox
    Kelp (jod)

    Córka 2014. ❤️
    Córka 2021. ❤️

    cb439623ad8e2425527c26b17f65e5c7.png
  • miśka Ekspertka
    Postów: 194 273

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania162
    Moja mała też ogromnie ulewa, chlusta fontannami z mleka, również ma problemy ze zrobieniem kupy i płacze przed każdym bąkiem :/ to się nazywa chyba dyschezja niemowlęca, żadne krople nie działają :(
    Wydaje mi się, że wprowadzenie mm niekoniecznie jest dobrym pomysłem, chociaż sama nad tym rozmyślam...


    Ja przytyłam w ciąży 13kg, a już spadło mi 18 i wcale się z tym dobrze nie czuję. Dają mi dzieci popalić 🤦🏻‍♀️

  • Venice Autorytet
    Postów: 477 627

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam tez nic nie kazali robić z przepuklina. Nawet pediatra mówiła, żeby nie zaklejać z żadnym wypadku

    p19us65gm2vs5uf6.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3917 4515

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My za tydzień mamy wizytę u pediatry i niby ma dać skierowanie do chirurga i ona naklei jakieś specjalne plastry żeby pępek się wchłaniał no ale zobaczymy co pediatra na to powie może nie będzie potrzeby

    Dzisiaj odstawiłam nakładki i karmię normalnie narazie jest wszystko dobrze 🤗

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Rio Autorytet
    Postów: 285 173

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój syn też miał przepuklinę i wtedy pediatra mówiła ,że niby są jakieś plastry ale nic nie dają. Mała miała dziś robione USG bioderek i wszystko ok, następne jak skończy 4 miesiące.
    Angelaaa a widzisz dałaś radę bez nakładek.

  • Emimo Autorytet
    Postów: 1109 626

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O super Angelaaaa ja też dziś trochę bez nakładek karmiłam. Jak Ci się udało ?

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    preg.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3917 4515

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszła dzisiaj położną i pytała czy ma mi pomóc bez nakładek karmić tak jak ostatnio tylko wtedy było tak że mała przy niej ładnie ssała pierś a jak poszła i ja próbowałam to mała nie chciała a dzisiaj jakoś tak bez problemu poszło 🤭🤭

    My w środę mamy usg bioderek, w piątek pediatrę a 25 czerwca szczepienie

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Agnieszka34 Autorytet
    Postów: 354 218

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mamusie,ostatnio nie mam czasu ma nic.Michaś chce tylko na ręce 🙈
    W środę mieliśmy szczepienia,waży już 4720 😛mały klopsik,jesteśmy już po usg bioderek i wszystko jest ok.We wtorek idę na kontrolę do gina i liczę na zielone światło na ❤bo mam chcicę a nie mogę 😛😂

    74dij44jzgxvh1lt.png
    3jvzanli55nmnxem.png
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeśli któraś z was jest mamą KPI albo używacie laktatora to polecam ręczną Medelę. Ja mam elektrycznego
    canpola ale szukalam drugiego laktatora nie na prąd w kontekście jakiś wyjazdów i problemów z podpięciem się pod energię 😀 kupiłam Medelę i jestem zachwycona. Do tego stopnia że canpola schowałam do pudełka. Ręcznie Medelą ściągam w 7 min to co canpolem w 20-25 min. Do tego kupilam od razu buteleczki i nakrętkę ze smokiem i po ściągnięciu mogę od razu podawać do jedzenia 😀 Mogę sobie sciągać mleczko będąc w ogródku i nie muszę na ten czas wracać do domu 😀 Ułatwiło mi to życie znacznie bo już zaczynałam wątpić czy na dłuższą metę dam radę ściągać to swoje mleko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2021, 16:49

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeny piszę ten post chyba z 5 raz ciągle któryś z dzieciaków przerywa może teraz się uda póki się bawią a młody śpi.
    Ja miałam nie używać do 3 miesiąca bujaczka ale zyćko i wyszło że leżak ratuje mi czasem 🍑 a raczej kręgosłup my mamy babybjorn i młody bardzo go lubi czasem woli go niż ręce a ja mam chwilę aby zjeść czy napić się kawy. U nas jak nie śpi to najczęściej nos mnie i to w pionie więc nawet dla jego dobra lepszy leżaczek niż pokraczna pozycja w noszeniu bo pręży się wygina i krzyczy. Ale jest coraz lepiej bo z każdym dniem wydłuża się leżenie na brzuszku i aktywność z tym związana o dziwo na brzuchu dość lubi leżeć.
    My bioderka mamy w poniedziałek a szczepienie w środę kiedy to zleciało ja się pytam 😱
    Ja w piątek mam szczepienie a że to ponad 100 km i to w stronę naszej działki to jedziemy sobie rodzinnie na weekend 400km nas czeka i zostajemy na 3 dni wrócimy w poniedziałek co prawda Witek różnie z jazdą w aucie no ale zobaczymy będziemy często stawać i tyle.
    Ja wizytę u gina mam dopiero po 20 ale już ❤️ jedno było z zabezpieczeniem. No i też krzywa cukrowa muszę jakoś ogarnąć co by sprawdzić cukry.

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wy dziewczyny już nie krwawicie ? Bo ja nadal i w po pierwszym porodzie trwało to chyba prawie 8 tygodni. Jak mi tam leci na dole to jakoś nie mam wcsle ochoty na ❤️. Pomijam już fakt, że w połogu jestem tak wypompowana i zmęczona że to ostatnia rzecz o jakiej teraz myślę.

    Wizyty u gina też jeszcze nie umówilam. Zastanawiam się nad antykoncepcją. Po pierwszej ciąży były gumki ale wtedy liczyliśmy się z ewentualną wpadką. Tym razem już postanowione, że więcej dzieci nie będzie i chciałabym coś pewniejszego. Ta sytuacja z konfliktem krwii mnie strasznie zdołowała i to co przeszłam z małym w szpitqlu to nie jest na moje nerwy. Trochę się boję tabletek i przytycia po nich, bo takie historie slyszalam od znajomychZ

    Co do leżaczków to ja ostatecznie przebolalam cenę i kupiłam babybjorna. Mały go lubi. Wsadzam go dosłownie na chwilę jak muszę zjeść albo bawię się z córką. Czasem nawet w nim zaśnie to potem przekładam do wózka. Ogólnie nie żałuję zakupu. Liczę na to, że go potem odsprzedam, bo ta cena mi się w głowie nie mieści.

    Ja we wtorek mam wizytę w poradni neonatologicznej związanej z naszą patologiczną żółtaczką. Oczywiście już schizuję, że nam każą wracać do szpitala znowu pod lampy. Na moje oko mały ma żółtą jeszcze tylko głowę i białka. Potwierdza się więc to co mówila położna że noworodek odżółca się od dołu i głowa na końcu, ale mimo wszystko strach jest. Do tego mamy we wtorek do powtórzenia usg przeciwciemiączkowe, bo synka w szpitalu przebadano mi od gory do dołu. Miał usg dosłownie wszystkiego. W przeciwciemiączkowym wyszla dyskretnie poszerzona lewa komora.
    Neonatolog mówił, że wszystko się mieści w granicach normy i nikt z nas nie jest odrysowany od linijki, a większość dzieci w ogóle nie ma wykonywanego tego badania i nawet nie jesteśmy świadomi własnych asymetrii. Mimo to musimy jednak skontrolować, czy nic się nie powiększa. I znowu kolejny stres ..

    Zazdroszczę kobietom które rodzą dzieci i wychodzą za 2 dni niczym się nie martwiąc. U mnie zawsze coś.. Mały przez pobyt w szpitalu był cały pokłuty.. i zawsze wizyty w poradniach przyszpitalnych przez 1 rż.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2021, 17:14

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rząd zmienił zdanie. Jednak 12 tys na drugie dziecko będzie wypłacane dla dzieci, które w 2022 roku będą miały skończony rok. Czyli dla tych nas co teraz urodziły drugie dziecko niby mają wypłacać.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1109 626

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam elektryczna medele jest super. Nawet pediatra powiedziała laktator najlepszy medela 😀


    squirrel wrote:
    Dziewczyny jeśli któraś z was jest mamą KPI albo używacie laktatora to polecam ręczną Medelę. Ja mam elektrycznego
    canpola ale szukalam drugiego laktatora nie na prąd w kontekście jakiś wyjazdów i problemów z podpięciem się pod energię 😀 kupiłam Medelę i jestem zachwycona. Do tego stopnia że canpola schowałam do pudełka. Ręcznie Medelą ściągam w 7 min to co canpolem w 20-25 min. Do tego kupilam od razu buteleczki i nakrętkę ze smokiem i po ściągnięciu mogę od razu podawać do jedzenia 😀 Mogę sobie sciągać mleczko będąc w ogródku i nie muszę na ten czas wracać do domu 😀 Ułatwiło mi to życie znacznie bo już zaczynałam wątpić czy na dłuższą metę dam radę ściągać to swoje mleko.

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    preg.png
  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    squirrel wrote:
    A wy dziewczyny już nie krwawicie ? Bo ja nadal i w po pierwszym porodzie trwało to chyba prawie 8 tygodni. Jak mi tam leci na dole to jakoś nie mam wcsle ochoty na ❤️. Pomijam już fakt, że w połogu jestem tak wypompowana i zmęczona że to ostatnia rzecz o jakiej teraz myślę.

    Wizyty u gina też jeszcze nie umówilam. Zastanawiam się nad antykoncepcją. Po pierwszej ciąży były gumki ale wtedy liczyliśmy się z ewentualną wpadką. Tym razem już postanowione, że więcej dzieci nie będzie i chciałabym coś pewniejszego. Ta sytuacja z konfliktem krwii mnie strasznie zdołowała i to co przeszłam z małym w szpitqlu to nie jest na moje nerwy. Trochę się boję tabletek i przytycia po nich, bo takie historie slyszalam od znajomychZ

    Co do leżaczków to ja ostatecznie przebolalam cenę i kupiłam babybjorna. Mały go lubi. Wsadzam go dosłownie na chwilę jak muszę zjeść albo bawię się z córką. Czasem nawet w nim zaśnie to potem przekładam do wózka. Ogólnie nie żałuję zakupu. Liczę na to, że go potem odsprzedam, bo ta cena mi się w głowie nie mieści.

    Ja we wtorek mam wizytę w poradni neonatologicznej związanej z naszą patologiczną żółtaczką. Oczywiście już schizuję, że nam każą wracać do szpitala znowu pod lampy. Na moje oko mały ma żółtą jeszcze tylko głowę i białka. Potwierdza się więc to co mówila położna że noworodek odżółca się od dołu i głowa na końcu, ale mimo wszystko strach jest. Do tego mamy we wtorek do powtórzenia usg przeciwciemiączkowe, bo synka w szpitalu przebadano mi od gory do dołu. Miał usg dosłownie wszystkiego. W przeciwciemiączkowym wyszla dyskretnie poszerzona lewa komora.
    Neonatolog mówił, że wszystko się mieści w granicach normy i nikt z nas nie jest odrysowany od linijki, a większość dzieci w ogóle nie ma wykonywanego tego badania i nawet nie jesteśmy świadomi własnych asymetrii. Mimo to musimy jednak skontrolować, czy nic się nie powiększa. I znowu kolejny stres ..

    Zazdroszczę kobietom które rodzą dzieci i wychodzą za 2 dni niczym się nie martwiąc. U mnie zawsze coś.. Mały przez pobyt w szpitalu był cały pokłuty.. i zawsze wizyty w poradniach przyszpitalnych przez 1 rż.
    Powiem Ci że 3 dziecko myślałam że będzie wychowywać się samo jak powiadają a ja schozuje wkszcze bardziej niż przy 2. Generalnie przy 1 dziecku chyba najmniej schozowalam bo byłam najmniej świadoma. Ja już zaliczyłam tyle badań i wizyt a kilka jeszcze przed nami że szkoda gadać. Do tego mały zaczął fikac z brzucha na plecy oczywiście robi to nieprawidłowo co może być wynikiem napięcia a na bank powodować napięcie jak będzie tak robił a dziś non stop się tak przewraca.

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • Rio Autorytet
    Postów: 285 173

    Wysłany: 12 czerwca 2021, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przestałam krwawić w 5 tygodniu po porodzie.
    Wybieram się z Mała do fizjo bo strasznie wygina się w literę C oraz układa głowę zawsze w jedną stronę.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 05:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze mam plamienie takie brązowawe, ale sporo, czekam ze współżyciem do wizyty u giną, a ta dopiero za niecały miesiąc. Po pierwszej ciąży też sporo mi się takie krwawienie ciągnęło. Dodatkowo jeszcze mo chyba a hemoroidy się zrobiły na zewnątrz, mam nadzieję, że maść pomoże. No i te wszystkie powikłania po zzo mnie trzymają jeszcze trochę plus chore zatoki i zatkane ucho... Więc średnio jest ochota na seksy

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam jeszcze niewielkie plamienie.

    Mother84, też mam problem z hemoroidami. W ciąży szybką ulgę przyniosły czopki Procto Glyvenol. Niestety po porodzie problem wrócił. Położna poleciła mi kupić korę dębu, zaparzać i robić okłady, podobno świetnie obkurcza.

    Pozbyliśmy się wczoraj kikuta. W końcu!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2021, 10:26

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami też czytałam o korze dębu ostatnio. Mąż wczoraj mi kupił protco hemolan i dziś chyba trochę lepiej, tzn. Hemoroidy są ale nie boli tak mocno jak wczoraj
    To trochę czekaliście na odpadnięcie kikuta.db że już po 😉

    malami.91 lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Ania162 Znajoma
    Postów: 17 19

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miśka
    Dziękuję za podpowiedź. Mamy w środę wizytę położnej, to dopytam też o to :) Pocieszające jest tylko to, że podobno trwa to ok. miesiąca, więc jesteśmy już w połowie drogi :)

    W czwartek mamy szczepienia i wciąż zastanawiamy się kiedy 5w1 a 6w1 :(

‹‹ 523 524 525 526 527 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ