X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • Kira91 Autorytet
    Postów: 1228 1429

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mwm wiem że źle działa, ale to dla mnie tam samo ważne jak zeszłoroczny śnieg :D
    Pierdoła, za kilka dni się przestawi haha :D
    Zgadzam się co do Twojego posta, bylebyśmy urodzily i szczęśliwie wróciły do domów :) My kobiety jesteśmy silniejsze niż nam się wydaje :D

    suvmjw7.png
    5d4026t.png

    03.2017- Aniołek,poronienie septyczne
    Potworniaki, torbiele
  • Carla Autorytet
    Postów: 288 303

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozstępy ...

    Powiedzcie mi proszę, bo wyskoczymy mi takie dwie ultra cienkie malutkie kreseczki jakby podrapanie kota, czy to mogą być początki rozstępów. Linie są prościutkie, ledwo zauważalne i cieniutki jak zrobione pazurkiem kota. W pierwszej ciąży nie miałam, teraz oprócz mikroskopijnych naczynek nic nie mam. Tylko te kreseczki po nocy ...

    Carla
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja już nie mogę wytrzymać z tą girą mojej małej w mojej wątrobie... Naprawdę mnie to boli. A tak poza tym, to co chwila schizuję, że nie czuję ruchów, właśnie przeleżałam godzinę na liczeniu, bo od rana coś niemrawo było. No i oczywiście doliczylam do 10, ale stres był. Uważam, że trochę za bardzo straszą nas z tymi ruchami. A Wy w ogóle prowadzicie obserwację czy zapisy ruchów?

    Ech, z tym szczytem zachorowań to dokładnie jest tak jak się obawiałam. Nasz rząd nic nie ogarnia tylko potrafi uprawiać propagandę. Kłamią na okrągło. Mam nadzieję naprawdę, że każda z nas urodzi szczęśliwie i nie przywlecze do domu tego dziadostwa.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • PattisonBM Autorytet
    Postów: 1538 761

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie swieta w takim waskim gronie byly najlepsze...kiedys tylko z rodzicami a teraz tylko z mezem ;)

    Tak pytanie - co robicie na swieta do jedzenia? Bo mi powoli koncza sie pomysly co robic jesc...

    I co jest nie fajne...znow odezwaly sie moje zatoki...bol glowy i zablokowany nos...zrobilam sobie plukanie zatok...dosc skondensowanym roztworem soli...zobaczymy czy cos sie ruszy...przez to od 3 nad ranem nie spie...


    Edit...

    Carla tak moze to byc rozstep malutki...nawilzaj jak jest cieniutki moze nawet nie byc widoczny pozniej...

    Szatanka nie nie prowadze zapisow ani nie licze ruchow...wazne ze od czasu do czasu sie przciagnie czy kopnie...wczoraj prawie pol dnia trzymala chyba piastke w mojej pachwinie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2020, 12:20

    Patrycja
    ckai3e3k58e1o9b9.png
    klz9krhmuufdsvvx.png
    22.04.2022 Mateusz juz z nami 🤱
    23.08.2021 II na teście ❤
    16.05.2020 Lilianka juz z nami 🤱
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️
    29.06.2019 🤵👰
  • Endi1990 Autorytet
    Postów: 1180 1240

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PattisonBM wrote:
    A u mnie swieta w takim waskim gronie byly najlepsze...kiedys tylko z rodzicami a teraz tylko z mezem ;)

    Tak pytanie - co robicie na swieta do jedzenia? Bo mi powoli koncza sie pomysly co robic jesc...

    I co jest nie fajne...znow odezwaly sie moje zatoki...bol glowy i zablokowany nos...zrobilam sobie plukanie zatok...dosc skondensowanym roztworem soli...zobaczymy czy cos sie ruszy...przez to od 3 nad ranem nie spie...

    Daj spokój ja od dwóch tygodni walcze z jakimś katarem co syn przyniósł jeszcze z czasów przedszkola, a teraz widze ze mi juz na gardło przeszło... Jak nie przejdzie jeszcze przez trzy dni to dzwonie do kolegi po antybiotyk bo termin coraz blizej i mnie na kwarantanne jeszcze rzucą ;)

    3i49krhm3xdgyxl2.png
    atdc3e5ejs2gv10p.png
  • PattisonBM Autorytet
    Postów: 1538 761

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endi ja sprobowalam ten irygator do zatok mam Flexin ale tez Irigasin jest...dzis wrzucilam 6g tego proszku i wreszcie poczulam ze dotarlo do zatok...teraz siedze i dmucham to co schodzi...

    Endi1990 lubi tę wiadomość

    Patrycja
    ckai3e3k58e1o9b9.png
    klz9krhmuufdsvvx.png
    22.04.2022 Mateusz juz z nami 🤱
    23.08.2021 II na teście ❤
    16.05.2020 Lilianka juz z nami 🤱
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️
    29.06.2019 🤵👰
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PattisonBM wrote:
    A u mnie swieta w takim waskim gronie byly najlepsze...kiedys tylko z rodzicami a teraz tylko z mezem ;)

    Tak pytanie - co robicie na swieta do jedzenia? Bo mi powoli koncza sie pomysly co robic jesc...

    I co jest nie fajne...znow odezwaly sie moje zatoki...bol glowy i zablokowany nos...zrobilam sobie plukanie zatok...dosc skondensowanym roztworem soli...zobaczymy czy cos sie ruszy...przez to od 3 nad ranem nie spie...

    My pierwsze święta od 6 lat spędzimy sami w domu, zawsze o tym marzyliśmy żeby być przez święta w domu a tu teraz tak dziwnie ale zdrowie nasze i najbliższych jest najważniejsze :)

    Właśnie dziś z M mówiliśmy o menu 😁
    I tak w niedzielę będzie żurek i piersi z kurczaka nadziewane mozzarellą z suszonymi pomidorami zawinięte w szynkę parmeńską. W poniedziałek pieczone połówki ziemniaków na sałacie 😊
    Pierwszy raz od niepamiętnych czasów będę piekła sernik na kruchym spodzie z masą owocową.
    Takie mamy plany jedzeniowe na święta. Mam nadzieję że piękna pogoda się utrzyma i będziemy mogli ten czas spędzić na ogrodzie a nie zamknięcie w domu.

    PattisonBM lubi tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Bona Autorytet
    Postów: 1043 879

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka ja wogole nie liczę ruchów. Mała regularnie daje o sobie znać :)

    Carla możliwe , ciężko mi się wypowiedzieć. Ale jak są to czerwone kreski to może być to.

    Dziewczyny wczoraj z ciekawości zmierzyłam sobie obwód brzucha . Jest 101 cm . Jak u Was jeśli można spytać :)

    l22nl6d8e2h2xrg1.png
    INV maj 2019😟 /\ INV sierpień 2019 😃
  • Niki2803 Autorytet
    Postów: 765 643

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruchów nie liczę, małą co chwilę i tak czuje.
    Co do świąt to na pewno żurek w chlebku, sernik i sałatka warzywna. Z mięs jeszcze nie wiem co. I bardzo z mężem się cieszymy że spędzimy je tylko we dwoje, mam dość sztucznych uśmiechów i gadania o niczym z rodziną.
    Dziewczyny ja jeszcze torby do szpitala nie mam spakowane, no nie mogę się zebrać 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

    PattisonBM lubi tę wiadomość

    iv09sg18eb4gszsc.png
  • Niki2803 Autorytet
    Postów: 765 643

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bona u mnie 104cm 😳😳😳

    Bona lubi tę wiadomość

    iv09sg18eb4gszsc.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    A ja już nie mogę wytrzymać z tą girą mojej małej w mojej wątrobie... Naprawdę mnie to boli. A tak poza tym, to co chwila schizuję, że nie czuję ruchów, właśnie przeleżałam godzinę na liczeniu, bo od rana coś niemrawo było. No i oczywiście doliczylam do 10, ale stres był. Uważam, że trochę za bardzo straszą nas z tymi ruchami. A Wy w ogóle prowadzicie obserwację czy zapisy ruchów.
    Ja staram się rejestrować ruchy bo miałam bardzo spokojne dni że nawet po posiłku było słabo, już na ip miałam jechać.
    Ogólnie po posiłku należy się położyć na lewy bok i w ciągu godziny musi być minimum 4 ruchy. Doktor mówił mi ostatnio że najlepiej mocno glukozowy posiłek a najlepiej 2 łyżeczki cukru rozpuścić w szklance wody i wypić

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 102,5 cm.
    Sąsiadka mi powiedziala że brzuch mi się obniżył. W sumie miesiąc przed terminem chyba to normalne nie?
    Ja jakoś nie czuje tych Świąt i nic mi się nie chce planować a tym bardziej apetyt zerowy.
    Wiem tylko że kawałek sernika wezmę od mamy.

    Bona lubi tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Endi1990 Autorytet
    Postów: 1180 1240

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja i pewnie był robiła coś dobrego ale znając moją mame i teściową nagotują i poproszą męża żeby poodbierał wszystko.

    3i49krhm3xdgyxl2.png
    atdc3e5ejs2gv10p.png
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez na codzień czuję co chwila i to mocno, więc nie liczę, ale co jakiś czas zdarza się tak, że przez kilka godzin nic nie czuję i wtedy mnie to niepokoi. Dziś rano do 11 odnotowałam może jeden ruch, dlatego wypiłam kawę z mlekiem i położyłam się na godzinę. Było okolo 10 ruchów. Teraz jeszcze wypiłam pół szklanki coli i sprawdzam dalej. Normalnie pojechalabym na IP i już, ale w tej sytuacji to wiadomo.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam nadzieję, że uda sie podjechać nocą do Lidla, żeby zrobić w miarę bezpiecznie zakupy (normalnie kupuję w Tesco online), jeśli tak, to planuję tradycyjnie:

    Sałatkę warzywną
    Kurczaka w galarecie, bo mąż uwielbia
    Kiełbasę białą już mam zamrozoną
    Mazurek z kajmakiem
    Jajka faszerowane pieczarkami
    Może nawet barszcz bialy uklecę, choć nie przepadam

    Bona lubi tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmierzyłam poraz pierwszy w ciąży obwód brzucha i... Mam sporo więcej niż wy 😂

    Właśnie przepakowalam walizkę,a teraz robię listę zakupów, żeby kupić coś do zjedzenia do szpitala, co by mogło poleżeć trochę czasu...

    A co do menu świątecznego, to u mnie sałatka warzywna i śledziowa, sernik, może jakaś babka... Jajka, kiełbaska. Bez szaleństw.

    Bona, Jeheria, Niki2803 lubią tę wiadomość

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My siedzimy w domu. I modlimy się by była pogoda! ☀️

    I czuje z tego radość. Że odpoczniemy, spędzimy czas wspólnie. 😊

    BĘDZIEMY anty święta. Zawsze robilam te potrawy świąteczne. Teraz robię pod Nas !!
    U nas nie ma jajek. 🤣🤣🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2020, 13:51

    Niki2803 lubi tę wiadomość

  • Endi1990 Autorytet
    Postów: 1180 1240

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja tak właśnie ostatnio myslałam. Ten szczególny czas troche nas ludzi czegoś może nauczy- odpowiedzialności zbiorowej, szacunku do drugiego człowieka, pomocy słabszym.

    Otworzy nam oczy na relacje w rodzinie, może w końcu za kims zatesknimy. A może w końcu zaczniemy szanować zwykłą codzienność, szczególnie teraz kiedy taka tragedia wyhamowała nasz konsumpcjonizm.
    Zaledwie trzy tygodnie kwarantanny a zobaczcie jak przyroda wystartowała, jak sie w końcu odradza bez ludzkiego syfienia.

    Może tak by do tego podejść- jako jakiejś waznej życiowej lekcji. Ludzie może zaczną tez w końcu bardziej o siebie dbać- szczególnie o higiene.

    może, może, może... tego nam zycze :)

    PS. wiecie co, strasznie zapadły mi w pamięć słowa jakiejś dziewczyny na fejsie w rozmowe dotyczącej prywatnych szpitali, w których można było uczestniuczyć w porodach rodzinnych. Kiedy tam także ograniczyli taką możliwość podniosły się krzyki- "ale ja zapłaciłam, czym teraz taki szpital chce sie wyróżnić od normalnego?... a ona napisała: "A może teraz w końcu ludzie zrozumieją, że nie wszystko można kupić"
    Niby banał ale mam go gdzieś z tyłu głowy w tym całym ambarasie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2020, 14:43

    Kira91, szatanka, Niki2803, Cer, Mysza1986, Andzia86, lilly. lubią tę wiadomość

    3i49krhm3xdgyxl2.png
    atdc3e5ejs2gv10p.png
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endi1990 wrote:
    A ja tak właśnie ostatnio myslałam. Ten szczególny czas troche nas ludzi czegoś może nauczy- odpowiedzialności zbiorowej, szacunku do drugiego człowieka, pomocy słabszym.

    Otworzy nam oczy na relacje w rodzinie, może w końcu za kims zatesknimy. A może w końcu zaczniemy szanować zwykłą codzienność, szczególnie teraz kiedy taka tragedia wyhamowała nasz konsumpcjonizm.
    Zaledwie trzy tygodnie kwarantanny a zobaczcie jak przyroda wystartowała, jak sie w końcu odradza bez ludzkiego syfienia.

    Może tak by do tego podejść- jako jakiejś waznej życiowej lekcji. Ludzie może zaczną tez w końcu bardziej o siebie dbać- szczególnie o higiene.

    może, może, może... tego nam zycze :)

    PS. wiecie co, strasznie zapadły mi w pamięć słowa jakiejś dziewczyny na fejsie w rozmowe dotyczącej prywatnych szpitali, w których można było uczestniuczyć w porodach rodzinnych. Kiedy tam także ograniczyli taką możliwość podniosły się krzyki- "ale ja zapłaciłam, czym teraz taki szpital chce sie wyróżnić od normalnego?... a ona napisała: "A może teraz w końcu ludzie zrozumieją, że nie wszystko można kupić"
    Niby banał ale mam go gdzieś z tyłu głowy w tym całym ambarasie.
    Szalenie ważne co napisałś <3

    bv5tg9v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie by było gdyby tak było. A tak to tylko marzenia. 😔

    U mnie na obrzeżach widać te zatrzymanie się życia.
    Ale mama mieszkająca w Szczecinie mówi, że miasto to masakra.
    Ludzi w sklepach tyle, że to szok. 😕

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2020, 15:22

‹‹ 712 713 714 715 716 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ