X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • MIMI Autorytet
    Postów: 850 420

    Wysłany: 22 listopada 2019, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kate88 wrote:
    Mi mierzyli długość szyjki na prenatalnych. 3,5 cm, niby bez szału ale w normie, więc nie będę się denerwować na zapas.
    U mnie od początku -4kg, ale tak jak pisałam duża jestem, więc to nie problem.
    W tej ciąży odrzuca mnie od słodkiego, więc to zapewne dlatego. Nawet na herbatę gorzka się przerzuciłam, szok :)

    Wiem co to ruchy dzidziusia z poprzednich ciąż, ale już się nie mogę doczekać aż będę je teraz czuć... A jeszcze bardziej aż mąż i dzieci będą mogli przyłożyć łapki i poczuć...

    Planujecie wakacje? Czy z takimi maluszkami raczej nie?
    My niby planujemy, ale jak już pojedziemy to raczej na spontanie gdzieś nad morze. To moje pierwsze dziecko i nie wiem jak wyglądają te pierwsze miesiące, jak będę sobie radzić itd

  • Takmala Autorytet
    Postów: 872 471

    Wysłany: 22 listopada 2019, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jesli chodzi o wakacje to mysle o zagranicy ale Tak żeby nie lecieć dłużej niż 2-3h i młoda miala minimum te 3 miesiące ale Tak jak MIMI to moje pierwsze maleństwo i nie mam pojecia czy dam radę ;) jak 2 lata temu leciałam to takie maleństwo właśnie leciało z nami do Włoch a ze Sri Lanki ( ok 12h lot) wracał z nami bobas który z roczku nie miał kołyske specjalna dostał więc jest to do zrobienia ale wiadono zależy od dziecka no i mamy czy ogarnie 😅
    Bardzo bym chciala zeby się udało bo w tym roku nigdzie nie byliśmy bo w wakacje właśnie poroniłam :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2019, 23:44

    x9Igp1.png

    Lat 30
    Hashimoto
    26.07.2019 łyżeczkowanie 9tc - trisomia chromosomu 16
    13.09.2019 dwie kreski na teście ciążowym ❤️

    MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C oraz PAI-1 4G w układach heterozygotycznych.
  • kate88 Debiutantka
    Postów: 14 20

    Wysłany: 23 listopada 2019, 00:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh myślę że to loteria... Tzn czy pierwsze dziecko, drugie czy trzecie (i analogicznie dalej :P ). Zależy jaki egzemplarz się trafi. Chociaż wiadomo że "doświadczenie" mamy trochę swoje robi...
    Właśnie mam dylemat, czy ryzykować i coś bookowac, czy jednak się wstrzymać i albo coś w pl albo lasy minut....

    2012 - synek
    2015- córcia
  • Endi1990 Autorytet
    Postów: 1180 1240

    Wysłany: 23 listopada 2019, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My planujemy za rok wakacje ale bliżej października. Czas pokaże, z pierwszym podrózowaliśmy Kuba,Sardynia,całe Bałkany samochodem... to zalezy glownie od dziecka i tego jak sobie radzą rodzice. My młodego uczyliśmy od poczatku podróżowania więc teraz spokojnie w wieku 4 lat 12h w samolocie wytrzyma bez piśnięcia ale on zawsze byl ciekawy swiata od maluszka. Zobaczymy jaki tym razem egzemplarz się trafi;)

    3i49krhm3xdgyxl2.png
    atdc3e5ejs2gv10p.png
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 23 listopada 2019, 01:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    Jakby sie okazło że jednak chłopak u Ciebie to chętnie przygarnę 😉

    Nie kracz:)

    Ale umowa stoi :)

    Ajka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2019, 05:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj bardzo dużo zależy od dziecka.
    Moja jest ciekawa świata. Ale nie w sensie : siedzę na tyłku milion godzin i obserwuje. 😊

    Dla nas wakacje były udane, choć inne. 😊 Mała od urodzenia nie lubi wózka. Ale też nie jest typem : Idę za rączkę - Sama musi zwiedzac. I niestety w tłumie to już możliwe nie jest. 😊
    Uważam że gorzej jest teraz niż jak była malutka.

    Więc trzeba sobie przede wszystkim w głowie poukładać, że swiat podporządkowany będzie dziecku.
    Warto spróbować od początku jakiś wypad na weekend. 😊

    Ale maluchy są naprawdę różne. Mój chrzesniak w wieku mojej córki to jak to mój mąż twierdzi: dziecko Kłoda.
    W wózku dużo czasu, jadł bez problemów, od 6 tyg spał bez mleka w nocy. Ugodowy chłopak. 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2019, 05:31

  • Stworka Autorytet
    Postów: 382 383

    Wysłany: 23 listopada 2019, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sayuri piękne rzeczy, zazdroszczę talentu 😉 ja z manualnych rzeczy uniem robić tylko na drutach i na szydełku (chociaż wolę druty zdecydowanie :))

    Szyjke mam koło 4 cm, nie pamiętam dokładnie, badana była na prenatalnych. Mój lekarz bada ni od 25 tyg.

    A na wakacje pewnie pojedziemy w góry, do rodziny męża. Starszy syn, mimo, że niewozkowy, dracy się niemiłosiernie, to podróżnik jak my - znaleźliśmy na niego system, na początku jeździliśmy tylko w nocy. I tak jak miał 4 miesiące pierwszy raz pojechaliśmy z małym w Tatry. Chociaż wiem, że może to być też nasze szczęście bo są dzieci, które fotelików samochodowych nie tolerują. F. Lubi jeździć samochodem więc często wyjeżdżamy na weekend.

    sayuri lubi tę wiadomość

    34bff60665.png

    23.05.2017 - synek 💙
    04.2019 - aniołek
    1.09.2019 - kolejne 2 kreseczki i bijące 💙 - drugi synek
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 23 listopada 2019, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znowu nad ranem miałam biorę okresowe :( ledwo przeszło... Już mam dosyć :/

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 23 listopada 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się pierwszego dnia 5 miesiąca. Szok!
    Za waszą radą zamówiłam adapter do pasów, bezpieczeństwo najważniejsze.
    Co do wakacji, mówiliśmy sobie ze w 2020 roku bez szalenstw,co najwyżej do moich rodziców nad wodę i w las, ale to i tak będziemy często jeździć, więc nie uznaję tego za wakacje. Może bliżej jesieni uda się nad morze na kilka dni, chciałabym bardzo. Dużo zwiedzamy i jeździmy po Pl więc będzie ciężko usiedziec na tyłku...

    lilly., Karolllla, PattisonBM lubią tę wiadomość

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Endi1990 Autorytet
    Postów: 1180 1240

    Wysłany: 23 listopada 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie szykuję się na ślub aż mi ślinka cieknie na samą myśl o pysznym jedzonku;)

    lilly. lubi tę wiadomość

    3i49krhm3xdgyxl2.png
    atdc3e5ejs2gv10p.png
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 23 listopada 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu to już 5 za tydzień? 😱 Endi smacznego 🤤

    Endi1990, Frufru lubią tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • MIMI Autorytet
    Postów: 850 420

    Wysłany: 23 listopada 2019, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria wrote:
    Znowu nad ranem miałam biorę okresowe :( ledwo przeszło... Już mam dosyć :/
    Oj 😐A to nie jest tak że w te piątki jakoś się nadwyrężasz? Bo z tego co pamiętam to w zeszłym tyg też w sobotę Cie złapało.

  • MIMI Autorytet
    Postów: 850 420

    Wysłany: 23 listopada 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak sobie radzicie z domowymi obowiązkami? Nic Wam nie dolega? Ja od 5 tyg jak kilka godzin jestem na nogach to mam ból lędźwi promieniujacy do pośladków, ból jest na tyle dotkliwy że czasem wieczorem kuleje. Odpoczynek nic nie daje, jedynie po nocy przechodzi. Co prawda mam to od początku ciąży ale zauważyłam że czas który mogę być na nogach bez bólu się cały czas skraca. Nigdy nie miałam problemów z kręgosłupem. I tak się zastanawiam czy mam się czym niepokoić.

  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 23 listopada 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MIMI wrote:
    Oj 😐A to nie jest tak że w te piątki jakoś się nadwyrężasz? Bo z tego co pamiętam to w zeszłym tyg też w sobotę Cie złapało.
    No chyba mój organizm lubi powtarzalność 🙄 wczoraj byłam u lekarza, wszystko ok i w sklepie spożywczym i już o 15 tak trochę cmilo. Od 15 odpoczywałam. Ale jak szłam spać to nie bolało. Śniła mi się cesarka, ból, i obudziłam się z bólem :/
    Teraz już ok rano wzięłam 2 nospy (bo nie chciało nic przejść) i luteinę. Ale biorę tak czy siak 3 razy dziennie no spe wg zaleceń, spróbuję inny magnez i więcej. Boję się cokolwiek robić a jak na złość energii mam za dwóch. Leżę na kanapie jak wieloryb :/
    Jaki magnez bierzecie? Macie drgania mięśni?

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 23 listopada 2019, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MIMI wrote:
    Dziewczyny, jak sobie radzicie z domowymi obowiązkami? Nic Wam nie dolega? Ja od 5 tyg jak kilka godzin jestem na nogach to mam ból lędźwi promieniujacy do pośladków, ból jest na tyle dotkliwy że czasem wieczorem kuleje. Odpoczynek nic nie daje, jedynie po nocy przechodzi. Co prawda mam to od początku ciąży ale zauważyłam że czas który mogę być na nogach bez bólu się cały czas skraca. Nigdy nie miałam problemów z kręgosłupem. I tak się zastanawiam czy mam się czym niepokoić.
    U mnie to samo było jak się ruszałam. Wystarczył dłuższy spacer, sprzątnięcie domu i ból miałam w okolicach kości ogonowej. Raz nawet wstałam z bólem nogi i utykałam. I tak jak mówisz, po nocy przechodziło. Po prostu mimo że mamy dużo energii trzeba przystopować.

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 23 listopada 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frufru wrote:
    Witam się pierwszego dnia 5 miesiąca. Szok!
    Za waszą radą zamówiłam adapter do pasów, bezpieczeństwo najważniejsze.
    Co do wakacji, mówiliśmy sobie ze w 2020 roku bez szalenstw,co najwyżej do moich rodziców nad wodę i w las, ale to i tak będziemy często jeździć, więc nie uznaję tego za wakacje. Może bliżej jesieni uda się nad morze na kilka dni, chciałabym bardzo. Dużo zwiedzamy i jeździmy po Pl więc będzie ciężko usiedziec na tyłku...
    Ja też już 5 😍
    My mamy propozycję od znajomych z dziećmi aby jechać za granice ale ciężko mi ocenić jak to będzie. Jednej koleżanki dziecko będzie miało wtedy 3 lata a drugiej 2 miesiące starsze od mojego. Poxyjemyy, zobaczymy.

    Frufru lubi tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 23 listopada 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endi1990 wrote:
    A ja właśnie szykuję się na ślub aż mi ślinka cieknie na samą myśl o pysznym jedzonku;)
    Zazdro Też bym poszła pojjesc :D

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 23 listopada 2019, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria, trzymaj się! Będziesz jechała na IP?

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 23 listopada 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja normalnie funkcjonuje, jak dłużej ogarniam czy biegam załatwiam coś to mi słabo i wtedy brzuch daje się we znaki. Takie promieniowanie od pleców do pośladków to u mnie norma jak nie ćwiczę bo mam problem z plecami od wieloletniej pracy za kółkiem. Polecam codziennie matę i jogę dla początkujących porozciągać te plecy. Pomaga.

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 23 listopada 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Jeheria, trzymaj się! Będziesz jechała na IP?
    Nie Będę póki przeszło. Tydzień temu byłam. Trochę głupio, pomyślą że jakaś nadwrażliwa jestem. Chciałabym nie być :/ może to się ustabilizuje jakoś, od wtorku nie bolało przecież, może jeszcze pójdę na Sylwka 😁
    Lekarz mi powiedział że branie luteiny dopochwowej przez całą ciążę może zaszkodzić rozwojowi jajek u chlopca. Slyszalyscie?

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
‹‹ 329 330 331 332 333 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ