X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Wow, to faktycznie jest drobna. A ile waży? Lila na bilansie 2-latka 12 maja miała 11,4 kg i była na 50. centylu, ale od tego czasu prawie nic nie je, a lata jak głupia, więc schudła, tylko ciężko ją zważyć. Za to ciuszki nosi na 92 i są luźnawe/w sam raz w korpusie, a nogawki też często za krótkie.

    11,5kg, w ciuchach i pieluszce... A my dopiero się wybieramy na bilans w połowie lipca. Chciałam ją zapisacna w połowie maja to już nie było terminów na czerwiec i musiałam czekać i ostatecznie wyszło że bilans będzie jak Weronika będzie miała 2 lata i 3 miesięce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2022, 22:25

    2020 :)
    2023 :)
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 7 lipca 2022, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj mieliśmy bilans. Oli 14 kg i 90 cm wysoki. Każdy mówi, że kawał chłopaka ale przy Antku to pikuś 😅

    lipcowka86, Ajka, Buena88 lubią tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 12 lipca 2022, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi1987 wrote:
    Wysłane :)
    Mimi mogłabyś mi proszę wysłać te cwiczenia?
    [email protected]

    Mimi1987 lubi tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 12 lipca 2022, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    My dzisiaj mieliśmy bilans. Oli 14 kg i 90 cm wysoki. Każdy mówi, że kawał chłopaka ale przy Antku to pikuś 😅
    Identycznie Maciek 😎

    Karolllla lubi tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Buena88 Ekspertka
    Postów: 134 59

    Wysłany: 12 lipca 2022, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też po bilansie. Wzrost 89 cm,waga 11,2 kg. Oczywiście standardowo histeria, a miałam nadzieję, że może w końcu będzie lepiej 😅 a jak u Was, też płacz i panika na widok lekarza?

    Ola, 14.05.2020r :)
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2966 2025

    Wysłany: 13 lipca 2022, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buena88 wrote:
    My też po bilansie. Wzrost 89 cm,waga 11,2 kg. Oczywiście standardowo histeria, a miałam nadzieję, że może w końcu będzie lepiej 😅 a jak u Was, też płacz i panika na widok lekarza?

    U Nas tak długo było, odkąd zmieniliśmy lekarza z Pana dr na Panią dr to jest super. Antek wchodzi do gabinetu, siada na krześle i czeka aż go rozbiorę. Super pozwala na osłuchanie, pokazuje język i gardło i pozwala sobie sprawdzić uszy :)
    Jak wiem, że pójdziemy do lekarza to kila dni wcześniej mu mówię, że pójdziemy do Pani dr i będzie mu słuchać serduszka i oglądać gardełko, jeszcze po drodze w samochodzie mu o tym przypomina i jakoś chyba to zaczął ogarniać bo wizyty przebiegają w spokoju.

    Z nowości to Antek powoli zaczyna się rozkręcać z mową :):)

    Ajka, Buena88 lubią tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 13 lipca 2022, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oli kiedyś się darł na widok lekarza, a od kilku wizyt to się pytają wszyscy czy on zawsze taki spokojny 🙈 Wcześniej nie szło go osłuchać, a teraz jak jest osłuchiwany to grzecznie siedzi i się do mnie uśmiecha zawstydzony. Do ciśniomierza sam rękę wyciągał bo przecież to gadżet…Samo jakoś przeszło.

    Lipcówka super :) U nas dalej po chińsku ale do przodu Haha

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2022, 14:29

    lipcowka86, Buena88 lubią tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 13 lipca 2022, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moja Lila jednak schudła z 0,5 bo waży około 11 kg. Ale wygląda normalnie, a i jeść więcej zaczęła, więc olewam to.

    W nowym żłobku zaaklimatyzowała się w kilka dni i mam wrażenie, że jest jakaś bardziej wyluzowana i spokojna. Widocznie tamto miejsce faktycznie ją przestymulowywało. Albo w tym Montessori jest tak błogo chilloutowo :)

    U nas na lęk przed lekarzem pomogło standardowo czytanie książeczek i właśnie opowiadanie jej o tym, co będziemy robić i jak (na pobieranie krwi też zadziałało). Teraz w gabinecie u lekarza Lila lata jak szalona i się wygłupia, albo zapala i gasi światło. 🙈

    Mowa to już sztos. Powtarza dosłownie wszystko, a potem sama nawija jak katarynka. Zaimki ja, ty, tryb rozkazujący - wszystko wie jak powiedzieć. Ostatnio jest mega faza na Binga, nie wiem, skąd jej się to wzięło, bo ja jej nie włączałam, ale teraz Bing musi być obowiązkowo rano do ubierania i najlepiej cały czas, gdybyśmy jej pozwalali. Początkowo mi się nie podobał ten czarny królik, ale muszę przyznać, że fajna jest ta bajeczka. Dużo się dziecko może nauczyć.

    Super, że u Was tez z mową się poprawia.

    Buena88 lubi tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 13 lipca 2022, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipcówka jak się zaczyna rozkręcać to już szybko pójdzie.

    A co do lekarza to my z Weronika ostatnio często bywamy, bo młoda ma ostatnio w poniedziałki i wtorki gorączkę. Badania w sumie nic nie wykazały, ale rośnie jej ostatnia 5tka i obok ma paskudna aftę, więc chwilowo zakładamy że to od tego. Generalnie na wizytach Weronika bajeruje kogo się da i bawi się czym popadnie. Dziś ukradła z biurka lekarki pudełko z naklejkami i mówi. "Moje, dużo mam"

    Z mowa u nas też już raczej git... Ale Weronika ma naprawdę ciekawą gramatykę...uwielbia bezokoliczniki, a "nie" jest zwykle po czasowniku...

    A co do tv, które niestety zbyt często pozwalam jej oglądać, to Weronika uwielbia filmy o zwierzętach... Aktualnie hitem jest Uwolnić orkę. Ona w sumie nawet w miarę ogarnia fabułę, często opowiada co się dzieje.
    Z zabawnych rzeczy, wszystko co animowane jest "be", jakoś tak nauczyła się filmy oglądać i bajek nie chce.





    Buena88 lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2966 2025

    Wysłany: 13 lipca 2022, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka jak dobrze, że piszesz że u Was też więcej tv niż dawniej bo już miałam wyrzuty sumienia że tylko ja tak mam 🙈
    Nieraz dla chwili spokoju zwłaszcza o zaraz po 5 posadzę młodego na kanapie z mlekiem a ja obok dosypiam pod kocem 🙈

    U Nas króluje little angel, warsztat gekona, lellobee i tak jak u Szatanki bing. Muszę stwierdzić że to bardziej piosenki i o dość edukacyjnej treści więc trochę się usprawiedliwiam 🙃

    Wczoraj mieliśmy pierwszy dzień nianie i nawet całkiem całkiem jej poszło 🙂 zostaje z nami narazie w piątek będzie drugi raz mam nadzieję że będzie już teraz coraz lepiej.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 14 lipca 2022, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już z TV wyluzowałam. W sensie wiadomo, że nie puszczam cały dzień, w ogóle nie mamy takiego zwyczaju, ale skoro naukowcy mówią, że w wieku 2 lat można już 2h dziennie, to ja jej te bajki puszczam, bo one ją naprawdę dużo uczą. Tzn. wiadomo, że ja nauczyłabym tyle samo lub więcej, ale też muszę czasem coś ugotować albo coś zrobić w domu i teraz po prostu mogę. U nas weszły jeszcze na jakiś czas mocno Trefliki, mnie się ta bajka szczególnie spodobała ze względu na ciekawą muzykę, która zahacza o chyba wszystkie gatunki, łącznie z operą czy muzyką ludową, ale jak już wjechał Bing to wyparł wszystko. A wcześniej też zazwyczaj leciały piosenki Cocomelon po włosku (też się usprawiedliwiałam ;)).

    Mnie się ostatecznie nie udało niani znaleźć i został żłobek, ale Lila naprawdę najwyraźniej go lubi.

    A w ogóle, to czym Wasze dzieci się teraz bawią? My mało bywamy w domu, ale jak już jesteśmy, to Lila tylko lale wyciąga albo grzebie kluczem w drzwiach (ewentualnie bawi się domkiem Melissa&Dough, który kupiłam jej z tej okazji). Zabawki stoją nieruszane od miesięcy.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2966 2025

    Wysłany: 14 lipca 2022, 03:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chce chwalić dnia przed zachodem słońca ale z nianią chyba miałam farta bo zgłosiła się babeczka, od 8 lat pracuje z dziećmi, która uczy tańca, prowadzi zajęcia z rytmiki w przedszkolach i żłobkach. Wszystkie zajęcia ma popołudniu a ja szukałam od 8-12 no proszę :)

    U Nas z zabawkami różnie...
    Też głównie Antek siedzi na polu, ale ostatnio szał jest na zwykły balon:)
    Niezmiennie kuchnia, traktory, książki i piłki :) No i oczywiście cięcie warzyw i owoców drewnianych.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 14 lipca 2022, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufff włączacie tv 😂 Jak Oli wstaje o 5 co mu się zdarza niemal codziennie to walczę z jakimiś zasadami, że tv dopiero od 7 ale jak padam na twarz (jak dzisiaj) to i o 5:30 włączę i śpię na kanapie.

    Z zabawkami u nas nadal amok tylko z autami, tata już ma plan na karierę w rajdach tudzież F1 😂 No nic niech działają. A poza autami to miski w wodą i wszelakie przelewanie i wrzucanie aut do tych misek i tak w kółko.

    lipcowka86 lubi tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 14 lipca 2022, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w ogóle to w przyszłym tygodniu mam sama „urlop” i czeka mnie aż 5 nocy bez młodego 🙈 Ja nie wiem jak to przeżyje, mój rekord to 2 noce… Albo gorzej jak mi się spodoba hehe

    lipcowka86, Ajka lubią tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 14 lipca 2022, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka ostatnio Weronika najczęściej bawi się mopem obrotowym, którego nazywa myjek, a wyjmowana końcówkę do niego, które zwykle po myciu podłogi piorę nazywa sprzątak.

    Dziś była afera bo sprzątak jest w praniu 😉

    A tak na poważnie teraz chyba jest etap zabaw ruchowych i króluje plac zabaw, scoot and ride z którego za chwilę wyrośnie i trampolina sąsiadów.

    2020 :)
    2023 :)
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 14 lipca 2022, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w ogóle w końcu dotarliśmy na bilans i mamy 90cm, 12kg... To 90cm to chyba dużo...hmm

    2020 :)
    2023 :)
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2966 2025

    Wysłany: 14 lipca 2022, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    A w ogóle w końcu dotarliśmy na bilans i mamy 90cm, 12kg... To 90cm to chyba dużo...hmm

    No to 90 centyl wzrostu i ok 75 wagi, więc wzrostowo faktycznie dużo jak na dziewczynkę 🙂

    Nie masz obaw odnośnie zabawy na trampolinie? Dzieciaki bawią się pojedynczo czy w większej grupie.
    Ja to się jak zawsze naczytałam o tych trampolinach i wogole... Jednak uległam mężowi i u Nas w ogródku też stanęła 🙈 z tym że za każdym razem jak na nią wchodzi to mam wizję urazu 🤦‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2022, 22:43

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 14 lipca 2022, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no właśnie, przelewanki tez królują. Woda najlepsza w każdej postaci.

    Karolla, to skoro Oli wstaje o 5.00, to o której chodzi spać? Lila od jakiegoś czasu chodzi spać około 22.00, czasem się udaje po 21.00. Jesteśmy w głupim momencie, gdy moim zdaniem ona już nie potrzebuje drzemki, ale jeszcze zmuszają do niej w żłobku - wiadomo. A potem męcz się rodzicu do 22.00, bo wcześniej dziecko nie jest po prostu śpiące. Gdy w weekendy nie robimy jej drzemek, to śpi wtedy od 20.00 do 8.00.

    12kg to 75. centyl wagi? Wow, to nasze 11 kg nie wyglądają tak mizernie, choć tak jak mówiłam, było więcej, ale nie jadła przez miesiąc.

    Co do trampoliny, to ja mam opory tylko pod względem mięśni dna miednicy. Jeśli chodzi o radzenie sobie na niej, to najpierw wydawało mi się, że to za wcześnie dla dwulatki, ale mąż zabrał kiedyś Lilę na spacer i pozwolił jej bawić się na tzw. dmuchańcach w centrum handlowym i od tej pory jest po prostu szaleństwo trampolinowo-dmuchańcowe. Jednak ja na tych dmuchańcach mam zawsze stresa, bo starsze dzieciaki, których w ogóle nie powinno tam być, bo zabawki przeznaczone są dla dzieci do lat 6, w ogóle nie uważają na takie maluchy.

    No ale, my wisiałyśmy godzinami głową w dół na trzepaku i jakoś wszystkie żyjemy.

    U nas słabo idzie jazda na rowerku biegowym. Kupiliśmy w końcu rowerek cariboo i młoda jakoś nie mogę ogarnąć tej jazdy. Raczej w tym idzie niż na tym jedzie, a jak jej upadnie, to już traci zainteresowanie.

    Karolla, 5 dni bez dziecka!!! Marzenie. Choć sama bym tez pewnie dziwnie się czuła i tęskniła.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 15 lipca 2022, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka Oli chodzi spać ok 20:30 - 21:00 i dziś wstał 4:30 😂 Sam „mówi”, że chce już spać tak chwile po 20:00 i zasypia bardzo szybko. W żłobku ma drzemkę i w weekendy też zawsze ma drzemkę ok południa. Nie ma opcji żeby nie spał w dzień.

    Tak z tym mini urlopem to też mam tak - wow tyle bez dziecka i jednocześnie - ale będę tęsknić 🙈

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Anka12 Autorytet
    Postów: 361 149

    Wysłany: 15 lipca 2022, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny:). U nas wzrost 91 cm, waga 13 kg, więc chyba ok. Większość czasu pewnie jak wszyscy spędzamy na dworze. Jeśli chodzi o rowerek biegowy, 2 m-ce temu kupiliśmy taki 10 cali, dodatkowo mąż dokręcił kółka z tyłu, mimo to Jaś bał się na nim jeździć, bo się przewracał. Dopiero teraz się przekonuje. Dużo lepiej idzie mu jazda na hulajnodze, jest przy tym bardzo ostrożny, natomiast biega jak szatan popychając taki duży samochodzik.
    W domu niezmiennie królują autka, potem klocki piankowe, czasem puzzle, ale zabawy typu przelewanki też są super!
    My jesteśmy w trakcie odpieluchowania. Od jakiegoś czasu Jasiek robił siusiu do nocnika rano i przed spaniem. W weekend stwierdziłam, że zaczynamy na serio. Do żłobka od poniedziałku bez pieluchy. Oczywiście są 2-3 wpadki dziennie. Niestety wciąż nie sygnalizuje, że czuje potrzebę. Na szczęście korzystanie z nocnika sprawia mu frajdę. Po zrobieniu siku leci z zawartością do kibelka, żeby wylać 😄. W domu najczęściej chodzi w samej koszulce i jak mu się chce, to siada na nocnik. No zobaczymy jak to dalej pójdzie.
    Trochę jestem niezadowolona z naszego żłobka, bo dzieciaki prawie w ogóle nie wychodzą na dwór 😏.

    Karollla, zazdroszczę tych alpak i generalnie miejsca 🙂. U nas niestety nie ma takich.. A przy okazji życzę dobrej zabawy;). Też bym tęskniła za małym, ale jaka będzie radość po powrocie 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2022, 15:51

‹‹ 1581 1582 1583 1584 1585 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ