X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 8 marca 2021, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nath wrote:
    Witam mamy z doświadczeniem. Ja jestem majówką ale 2021 :) Co polecacie do oczyszczania noska?

    Ja też mam aspirator do odkurzecza...ciągnie super z tym ze u noworodka na sapkę sie moim zdaniem nie nadaje i troche z nim zachodu (trzeba wyjac odkurzacz), takie ręczne sa totalnie bezsensu na katar, ale przy sapce ja takiego uzywałam, ale elektrycznych nie próbowałam i nie mam porównania, wiec nie wiem, moze by sie lepiej sprawdził...

    Nath lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 8 marca 2021, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia86 wrote:
    Nie wiedziałam 🙈 to z czego później podawać mleko? Starszy odrzucił całkowicie mleko i butle jak miał 14 miesięcy a młodszy uwielbia mleko i nie sądzę żeby przestał pić hmmm

    Z kubka niekapka albo zwykłego:) my kupiliśmy b.boxa i doidy cup, b.boxa pięknie zaciągnęła, ale tym podaję wodę, a teraz uczymy się pic z doidy. Z łyżeczki też dawno ładnie pije.

  • Anka12 Autorytet
    Postów: 361 149

    Wysłany: 8 marca 2021, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja daję średnio 700-800 ml mm dziennie. Zazwyczaj są to 4 butle plus kaszka na bazie mm. Porcje są różne, najwięcej daję rano i na noc - 180 - 210 ml. Ostatnia butla jest zazwyczaj o 23, a później dopiero ok. 7 rano. Bywają wyjątki, ale to naprawdę sporadycznie.
    Mój praktycznie od początku odrzucił cycka. Ściągałam mleko laktatorem do 3 miesiąca. Na szczęście mały nie choruje, więc pewnie złapał trochę przeciwciał.
    Jeśli chodzi o nosek, to miewa zatkany. Stosuję wodę morską w sprayu. Po tym często kicha i wtedy wycieram nosek. A te wszystkie odsysacze u nas się nie sprawdziły, miałam dwa na początku i poszły w odstawkę.

  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 8 marca 2021, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosuje najzwyklejszą gruszkę... niby przestrzegają ale u nas sprawdzą się najlepiej, bo mloda ma zwarte gluty. Mogę precyzyjnie wycelować i wyciągnąć delikwenta ;) ale jak zachorowała i nos na wpół zatkany, a na wpół leciało, to tym takim do ust odciągaliśmy. To był jedyny aspirator dostępny w naszej aptece, więc chcąc nie chcąc, ciągnęłam;) dawał radę. Ale musiałam się bardzo opanowywać przed pawiem. Do odkurzacza u nas odpadał, bo Julia była niemowlakiem nadrważliwym sensorycznie i wszelkie dźwięki ją przerażały (tak samo jak nagłe dotknięcia czy zmiany pozycji).

  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 9 marca 2021, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez zwykła gruszka bo są zwarte glutki, nigdy jeszcze nie miała kataru tfu tfu więc narazie grucha się sprawdza najlepiej.

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 9 marca 2021, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi1987 wrote:
    Lilly
    Ja mogę Cię pocieszyć ha ha u mnie Leo z naszym.psem mają wspólne zabawki 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ już nie wnikam. Tylko piorę je raz w tygodniu 😉

    Uff ❤️

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 9 marca 2021, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Lilly Oli je wszystko ja nie wnikam ale akurat psie zabawki to zakaz, nie ze względu na brud tylko przestrzeń psa. Dziecko i tak wiele zmieniło w jego życiu więc psie zabawki są święte ;)

    Sayuri gratuluje i powodzenia :)

    Tak ja tego tez bardzo pilnuje bo mój piesek zrobił się zazdrosny ostatnio wiec wydzielamy im strefy, ale czasami się zdarzy.
    Czy jak Twój młody tak szybko pędzi z zabawka i jest głośny to piesek tez podbiega i tracą go łapa jakby chciał się bawić?

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 9 marca 2021, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilly. wrote:
    Tak ja tego tez bardzo pilnuje bo mój piesek zrobił się zazdrosny ostatnio wiec wydzielamy im strefy, ale czasami się zdarzy.
    Czy jak Twój młody tak szybko pędzi z zabawka i jest głośny to piesek tez podbiega i tracą go łapa jakby chciał się bawić?

    Oj niee, nie wiem czy pamiętasz ale ja mam rottweilera, jakby podbiegał i trącał go łapą to z Oliwierka nic by nie zostało 🙈 Pies nie gania młodego, nigdy tego nie robił raczej jest typem obserwatora chociaż ostatnio mają dobry flow. Jak Oli zabawkę jego ruszy to patrzy tylko ale ja zabieram. U nas jest tak, że dopóki Oli nie wchodzi w jego przestrzeń albo prosto na niego to jest super i bezpiecznie. Boje się tylko momentu kiedy Oli nagle przy jego pysku machnie ręką i go uderzy niechcący wtedy może być niewesoło więc ich odgradzam w miarę możliwości jak nie jestem obok.
    Dziś np. taki obrazek był, Oli ganiał roombę i wlazł w kąt gdzie śpi pies zawsze. Także jak widać pies miał to w nosie z czego byłam bardzo dumna ale na ogół nie dopuszczam żeby byli w takiej konfiguracji sami.

    74b83371fc56.jpg

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 9 marca 2021, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę że nie tylko Julia lubi roombę :) swoją drogą, zajebisty gadżet domowy. Tyle, że mam tańszą wersję od Lenovo. Ale z funkcją mopowania :D

  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 9 marca 2021, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak roomba jest super ale od wczoraj jestem w posiadaniu odkurzacza bezprzewodowego dyson i to dopiero jest bajka! Teraz przy psie i kocie czuję dopiero, że mam czysto. Piach po spacerze z psem, żwirek z kuwety znika w sekundę, ten odkurzacz to jest coś pięknego, na koniec mop viledy i normalnie kura domowa ze mnie na medal 😂
    A z roombą to mnie Oli wkurza bo ją tak blokuje i popycha, że zaraz go rozwali.

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 10 marca 2021, 01:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, wiecie co się jeszcze u mnie sprawdza do wyciągania glutów z nosa? Patyczki do uszu :) te dla dorosłych. Jakimś dziwnym trafem Julia jest nawet spokojna, jak zabieram się za grzebanie. Patyczek lekko zwilżam przed czynnością. Te, że na wodnisty katar raczej nie zadziała ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2021, 01:05

  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 10 marca 2021, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Oj niee, nie wiem czy pamiętasz ale ja mam rottweilera, jakby podbiegał i trącał go łapą to z Oliwierka nic by nie zostało 🙈 Pies nie gania młodego, nigdy tego nie robił raczej jest typem obserwatora chociaż ostatnio mają dobry flow. Jak Oli zabawkę jego ruszy to patrzy tylko ale ja zabieram. U nas jest tak, że dopóki Oli nie wchodzi w jego przestrzeń albo prosto na niego to jest super i bezpiecznie. Boje się tylko momentu kiedy Oli nagle przy jego pysku machnie ręką i go uderzy niechcący wtedy może być niewesoło więc ich odgradzam w miarę możliwości jak nie jestem obok.
    Dziś np. taki obrazek był, Oli ganiał roombę i wlazł w kąt gdzie śpi pies zawsze. Także jak widać pies miał to w nosie z czego byłam bardzo dumna ale na ogół nie dopuszczam żeby byli w takiej konfiguracji sami.

    74b83371fc56.jpg

    Tak tak pamietam. U nas piesek mały ale wyplosz wiec tez kontrolujemy :) wczoraj była u nas tez Behawiorystka poobserwować i dać pare cennych rad 🙏🏻

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 10 marca 2021, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilly. wrote:
    Tak tak pamietam. U nas piesek mały ale wyplosz wiec tez kontrolujemy :) wczoraj była u nas tez Behawiorystka poobserwować i dać pare cennych rad 🙏🏻

    Podziel się radami, może coś się przyda :)

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 10 marca 2021, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolla, ale masz byka... ja tak szczerze mówiąc od dziecka boje się psow...w sumie nie wiadomo dlaczego... Troche mi przeszło wobec konkretnych zwierząt, ale ogolnie takie byki zawsze we mnie niepokoj wywołują

    2020 :)
    2023 :)
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 10 marca 2021, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No byk byk :) Rozumiem, dużo osób się go boi jestem przyzwyczajona ale jakbyś zobaczyła na jakich wyżynach delikatności staje jedząc z ręki Oliwiera to byś padła!

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 10 marca 2021, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Dziewczyny co karmią samym mm możecie mi napisać ile dokładnie na dobę dajecie mleka? Ja karmię Bebilonem i tam jest 3 x 210 ml, do tej pory to rozkładałam na więcej butli ale mniej mleka i mu mało było na raz. Teraz daje te 3 x po 210 ml w dzień ale w nocy tylko cycek. Nigdy w nocy nie wybudzał się z mega głodu tylko traktuje mnie jak smoczek. Nie wiem jak podejść do podania ewentualnej butli w nocy, może mniej by na mnie wisiał jakby zjadł jeszcze? 🧐 A może się mylę ale chciałam spróbować czy będzie różnica.
    3x210 + 4 posiłki stałe. Na noc wydoi wszystko a w nocy i rano nie. Daje o 20. Następne karmienie pomiędzy 1-3. Potem ok 6.

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 10 marca 2021, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nath wrote:
    Witam mamy z doświadczeniem. Ja jestem majówką ale 2021 :) Co polecacie do oczyszczania noska?
    Koniecznie marimer Baby. I katarek plus. Gruszka z wąskim końcem.

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 10 marca 2021, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    U nas chwilo zawieszony strajk głodowy... I wczoraj mm zjadła 450 ml, daje 3x180, ale ona zjada 150 max, chyba że mniej innego jedzenia zje (u nas cyc też jest w dzień, szczególnie rano) do tego 2 duże posiłki i jedna przegryzka. Dziś buzia się zaokrągliła więc raczej zjadła tyle co potrzebuje + jeszcze trochę.

    W nocy nie mam zamiaru mm dawać, koleżanka w pracy bujała się z próchnicą butelkową u córki i zawsze gadala ze to przez butle w nocy, ile w tym prawdy nie wiem,ale skoro młodej cyc starcza w nocy to nie mam zamiaru kombinować z mm.
    Ile ja dzieci znam na cycu z próchnicą na mleczakach....

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 10 marca 2021, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój śpi u nas w sypialni bo często mu trzeba smoka dać jak się przebudza... A karmienie nocne postaram się po roczku eliminować. Ale póki ma dalej alergię na bmk to mm chce aby pił tylko najlepiej nie z butli. Ogólnie chciałabym ale mogę sobie chcieć, choć się postaram do max 18 miesiąca odstawić butlę i smoczka. Ze smokiem zasypia. Do żłobka nie dam smoczka. Bo wiem zet Panie nadużywają wtedy. A On na co dzień nie ciąga. Jeszcze w aucie aby nie płakał.

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 10 marca 2021, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Choć teraz patrzę zasnął na drzemkę a smok obok. Ale jak zęby idą to tak ma że mu przeszkadza. I smoka od butli też wtedy gryzie.

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
‹‹ 1409 1410 1411 1412 1413 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ