X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Jednak nie czosnek bo po butli się przyssał zadowolony 🙄🤦🏼‍♀️ Nie dojdziesz...

    Mimi1987 super, że udało się zagranice, co do lotniska to dzielna jesteś z dwójką 👏🏻 Mówisz ząb już?? Wow! Młody teraz w 68 wskakuje, na wadze tak na rękach u mnie wychodzi 6,2 kg.

    Wydaje mi się ze upały.
    Mój je odrywa głowę je odrywa i wogole je dwa razy mniej. Przy cycusiu gorąco.

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi1987 wrote:
    Hej dziewczyny
    My już mamy zaliczony CYPR było cudownie. Moi synowie są stworzeni do podróżowania. Na lotnisku zachowane zostały wszystkie środki ostrożności. No i teścik na Covida też był.
    W samolocie jak młody stękał to lądował w leżaczku 🤗
    Mega się bałam jak dam radę sama z dwójką dzieci i wózkiem, walizkami i leżaczkiem ale widać co nas nie zabije....💪💪💪

    Z nowości Leon jest anty fotelik samochodowy i anty wózek.
    Wózek rozumiem on mi już.sie nie mieści w gondoli 🙈🙈🙈 normalnie kopytka już zarzuca na wózek albo leży jak żaba 🤦‍♀️ Muszę sobie zobaczyć moją spacerowkę czy Ona się rozkłada na płasko. Bo nie pamiętam 🤷‍♀️
    Fotelik hmmm też GO wkurza bo mu ciasno i gorąco. Wiecznie po kilku minutach no plecy ma mokre. Czemu Oni robią te foteliki z takich grubych materiałów.
    Jutro jadę do Tosi (sklep) i zobaczę co mi doradzą bo ja mam już dosyć jego płaczu;( bo wiem że mu nie wygodnie 😪😪😪
    A.od 19 do.23 jedziemy nad morze. Jak nic nie ogarnę to chyba zostanę w domu A mój mąż sam że starszakiem pojedzie.
    Bo psychicznie bym chyba nie wytrzymała tego płaczu:(

    Coś tam.pisałyście o czapeczkach po kąpieli. Młody po.kapieli nie miał ani razu czapeczki A na dworze miał raz w dniu wypisu ze szpitala🤪

    Aaaa i wiecie co nie napisałam najważniejszego Młody ma 1 zęba 🤗 już się wykluł mały kiełek;)

    Ciuchy już mamy 68 /74.
    Każdy Jak To widzi to myslą że On ma pół roku 🤷‍♀️

    Aaaa i nosidło baby bjorn superrrr. Mój kręgosłup jest szczęśliwy.
    Próbowałam chusty ale to nie.dla mnie.

    Mimi wow nie wiem jak ta dwójkę ogarnęłas! 💪🏼

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi1987 wrote:
    No tak ale pewnie wiedzę czerpały od swoich babć i prababć które w tych polach robiły🤦‍♀️🤷‍♀️
    Choć np moja teściowa zawsze w szoku, że mój mąż umie zrobić tyle przy dzieciach np nakarmić, przewinąć czy wstawać w nocy. (No strasznie się narobi 🤣🤣🤣) Jej mąż A mój teść nic nie robił przy dzieciach bo uważał, że On zarabia , utrzymuje towarzystwo więc Ona jest od roboty przy dzieciach. Także ten 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

    No moja babcia tez. Ostatnio coś tam narzekałam na M a ona „ale zobacz przewinie dziecko dużo robi nie możesz narzekać” 🤦🏻‍♀️

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie macierzyństwo zaskoczyło pod każdym względem tak jak ciaza. Ciaze znosiłam rewelacyjnie, macierzyństwo u mnie hardcore pod każdym względem 🙈

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frufru wrote:
    To dobrze, bo już się bałam ze to po pomidorach 😂 bo się ostatnio zażeram takimi prosto z pola...

    Fajnie, że jesteście.

    Dziś z młodym walczę bo godzinę płacz na smutno, podkówka, łzy, jakby coś się stało... Też chyba te temperatury dają się we znaki...

    Mój czasami tez ma taki płacz łzy grochy - serce aż peka!

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U na nie ma w ciągu dnia reguły. Jedyne co to są takie cykle 1,5-2h na zabawę jedzenie drzemkę. A drzemki różne od pol h do dwóch. Jak wstanie o 6 to pierwsza jest już od 8, a jak wstanie o 8 to dopiero o 11.

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilly. wrote:
    Mnie macierzyństwo zaskoczyło pod każdym względem tak jak ciaza. Ciaze znosiłam rewelacyjnie, macierzyństwo u mnie hardcore pod każdym względem 🙈

    No mnie zaskoczyła wada Weroniki, która zamieniła drugą połowę mojej ciąży (którą fizycznie zniosłam super)w prawdziwy koszmar... macierzyństwo przyszło mi z ulgą... na starcie się męczyłam owszem, przez brak pokarmu, no i był ten cały nieszczęsny szpital, ale to i tak wielka ulga...

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się delektuję tym beztroskim czasem. 😅 Niemowlaki to są takie niewinne 😍

    My od rana chowamy się przed słońcem na ogrodzie. Starsza się kąpie w baseniku.😁

    Umówiłam się na 19.08 na chustowanie. Oby starszej gile zniknęły. 🙏

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2020, 13:14

  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Oli też jedna na dobę już od dawna. Ale nie wiem czy na samym kp jest inaczej. Ja to w ogóle do pediatry nie chodzę, muszę się ogarnąć 🙈
    A w ogóle Pani w smyku dziś do mnie „wnuk czy wnuczka?” 😂😂😂 A ja ubrana jak nastolatka w kolorowej masce. No także ten...

    No co Ty! Ci za zonk 😂
    Mój robi 2-4 dziennie i są one bardzo płynne, czasami jak musztarda. Raz na zrobił na przewijaku to bardzo rzadka była. Wczoraj wyjątkowo zdarzyła się cała śluzowa, jak jeden wielki smark. Ale tylko raz.

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde... U mnie znow gigakupa, aż wypłynęło plecami... Wszystko do prania 😂 dobrze, że w domu byliśmy. Tylko sie zastanawiam czy to znak, że czas na większą pieluchę?

    A czy wasze dzieci jak pakują palce do buzi, to aż tak mocno, że im się zdarzy odruch wymiotny?

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frufru wrote:
    Kurde... U mnie znow gigakupa, aż wypłynęło plecami... Wszystko do prania 😂 dobrze, że w domu byliśmy. Tylko sie zastanawiam czy to znak, że czas na większą pieluchę?

    A czy wasze dzieci jak pakują palce do buzi, to aż tak mocno, że im się zdarzy odruch wymiotny?

    Tak

    Frufru lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • Drzemka Autorytet
    Postów: 767 416

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frufru wrote:
    Kurde... U mnie znow gigakupa, aż wypłynęło plecami... Wszystko do prania 😂 dobrze, że w domu byliśmy. Tylko sie zastanawiam czy to znak, że czas na większą pieluchę?

    A czy wasze dzieci jak pakują palce do buzi, to aż tak mocno, że im się zdarzy odruch wymiotny?
    Tak, taki jest generalnie cel wkładania do buzi. Żeby poznać jak daleko mogą sięgnąć, co jest niezbędne żeby mogły pozniej jesc stałe pokarmy i nie wymiotować😏

    Frufru, Ajka lubią tę wiadomość

    Kuba jest już z nami 🙂 16.05.2020
  • MIMI Autorytet
    Postów: 850 420

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, kolejny problem doszedł.. od wczoraj przy każdym jedzeniu jest płacz nie z tej ziemi. To wygląda tak, że zaciąga smoka i od razu jest krzyk, słyszę jak jej w brzuszku bulgocze. I je tak na raty, co ją uspokoje to znów trochę zje i znów to samo, mniej więcej w połowie butelki przechodzi i je normalną porcjè. Zastanawiam się czy to jednak nie refluks czasem widzę że się krzywi i za chwilę coś połyka no i cały czas tym językiem mieli.
    Lilly miałam to samo. Ciąża mega zaskoczenie. Myślałam że się będę gorzej czuła a tu do końca ciąży super. Natomiast macierzyństwo zakładałam że będzie trudne ale nie aż tak 😉

  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi u mnie takie są objawy refluksu. Mam tak samo tylko przy piersi, ale nie przy każdym karmieniu już.

    I Mimi dokładnie „nie aż tak” 🙈 ale z każdym tygodniem jakby łatwiej. Ja coś czuje ze jak mój zacznie się poruszać i mówić to naprawdę pokocham bycie mama. Już teraz jak jest kontakt i poleży trochę czyli 5 minut to naprawdę już inaczej 😍 a wogole przez to ze on nieodkladalny wymyślałam milion rzeczy na zainteresowanie go na leżaczku czy macie i okazało się ze uwielbia jak mu czytam wiersze 🙈 szczególnie te rymowane Tuwima czy Brzechwy z przerysowana intonacja. Śmieje się jak to robię i usiedzi trochę, kto by pomyślał 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2020, 20:25

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • MIMI Autorytet
    Postów: 850 420

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly a leczycie ten refluks?
    Heh, moja też lubi wiersze, potrafi przerwać nagle grymaszenie i na chwilę się uspokoić, ba nawet się wtedy uśmiecha.

    lilly. lubi tę wiadomość

  • Endi1990 Autorytet
    Postów: 1180 1240

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny troche mnie tu nie było...
    my też już po chrzcinach. Po doswiadczeniach z synem śmiało stwierdzam ze corka to prawdziwy anioł- jest cudowna i bardzo grzeczna. Gdyby nie to ze podjelismy decyzje ze zamykamy fabryke to na luzie moglabym miec kolejne dziecko- strasznie mnie to drugie macierzynstwo uskrzydliło:)

    szatanka, PattisonBM, Karolllla, lilly. lubią tę wiadomość

    3i49krhm3xdgyxl2.png
    atdc3e5ejs2gv10p.png
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu, u mnie jest totalna padaka. Dziś minęły 3 miesiące, a my mamy regres dosłownie wszystkiego: jedzenia, zabawy i teraz nawet spania. Dziś w nocy spałam dwie godziny, bo mała miała 2 pobudki, po których nie chciała dalej spać. Do tego już przy drugiej, czyli o 4 rano odmówiła cycka. Potem było tylko gorzej. Od 8.30 do 11.30 znowu sen i potem o dziwo dwa karmienia z cycka i na wieczór znowu wrzask nie z tej ziemi, że nie chce piersi. Nie wiem, jak mam się ogarniać z tym grzaniem i ściąganiem mleka. Zabawy też takie sobie, pytałam Was o zabawki i widzę, że moja ma praktycznie to samo, ale ostatnio sprawia wrażenie, że jej to już nie interesuje. Po 2 minutach odłożona na macie zaczyna beczeć. Nawet na ukochanym przewijaku są dramaty... Często jest tak, że jest najedzona, wyspana, przewinięta, bawić się nie chce, a noszona na rękach się wyrywa i wrzeszczy. To co ja mam wtedy robić? Nie mam pojęcia.

    Ja chyba oszaleję. Czekałam na te magiczne 3 miesiące, po których wszyscy mi mówili, że wszystko się ureguluje, ustali się rytm spania i czuwania, a dziecko przestanie tak beczeć. Tymczasem mam wrażenie, że my zaczynamy od początku, a jeszcze tydzień-dwa temu miałam całkiem ogarnięte dziecko. Nie wiem, co je tak rozregulowało, czy szczepienia, czy podcięcie wędzidełka, czy wyjazd, upały, czy to skok rozwojowy, a może wszystko na raz? W każdym razie dziś w nocy znowu klęłam, że po co mi było to dziecko w takim wieku. I tak jak pisałyście, ciąża była super, ale macierzyństwo to ogromne zderzenie z brutalną rzeczywistością. Pociesza mnie tylko to, że gdzieś w moim bloku jest jakieś dziecko, które płacze non stop od kilku tygodni, więc przynajmniej wiem, że może być jeszcze gorzej.

    Paulina, gdzie chodziłaś z Hanią na basen? Do Wodnego Królestwa? A ta gimnastyka, to co to było? Takie zajęcia dla mam z dziećmi, jak na przykład są (a raczej były do czasu pandemii) w Calypso, czy coś jeszcze innego?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2020, 23:57

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endi1990 wrote:
    Hej dziewczyny troche mnie tu nie było...
    my też już po chrzcinach. Po doswiadczeniach z synem śmiało stwierdzam ze corka to prawdziwy anioł- jest cudowna i bardzo grzeczna. Gdyby nie to ze podjelismy decyzje ze zamykamy fabryke to na luzie moglabym miec kolejne dziecko- strasznie mnie to drugie macierzynstwo uskrzydliło:)

    Dajesz nadzieję. Ja bardzo bym chciała, żeby Lilka miała rodzeństwo, ale póki co nie wiem, jak Ty, Paulina czy inne matki trudnych dzieci zdecydowałyście się na kolejne. Ja na razie chyba jestem na nie.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 02:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka szybko się zapomina te trudne chwile. 😘 Potem pamiętasz tylko te dobre.
    A moja córcia dużo się zmieniła gdy siostra się pojawiła.😁

    Odnośnie basenu to chodziłam najpierw do Aqua academy, ale kiedyś zamykali się w wakacje i przeszłam do wodnego królestwa.
    A na gimnastykę chodzimy do little gym w bezrzeczu. 👍
    To zajęcia dla dzieci. Teraz to już w ogóle nie wchodzę na salę.
    (Obroty, kolory, drążki, wspinaczki, równoważnia)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2020, 02:18

    szatanka lubi tę wiadomość

  • Endi1990 Autorytet
    Postów: 1180 1240

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 02:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    juz powoli zapominalam jak bywalo ciezko i gdyby nie to ze teraz w glowie wszystko porownuje to zapewne juz bym miala to daleko w pamieci.Te 5 lat tak szybko minelo ze teraz zwracam honor teściowej ktora mowila zeby korzystac z kazdej chwili bo dzieciaki tak szybko wyrastaja- chyba to jednak prawda, przy synu mi sie strasznie początki dluzyły a teraz...juz wiem ze to tylko chwilka i zaraz mała bedziw taka samodzielna jak on

    3i49krhm3xdgyxl2.png
    atdc3e5ejs2gv10p.png
‹‹ 1060 1061 1062 1063 1064 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ