X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Łyżeczkowanie macicy po porodzie !
Odpowiedz

Łyżeczkowanie macicy po porodzie !

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich serdecznie. Chciałabym się coś dowiedzieć na temat łyżeczkowania, m.in czy to uczucie jest bardzo nieprzyjemne? Czy taki zabieg wykonuję się pod narkozą czy pod znieczuleniem? Długo trwa taki zabieg? Czy są jakieś powikłania? No i czy na długo po zabiegu leżeliście w szpitalu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2015, 07:16

  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam lyzeczkwanie po poronieniu
    Ale pewnie zabieg wygląda tak samo
    U mnie było w znieczuleniu ogólnym trwa okolo 15 minut
    Co do pobytu w szpitalu wszystko zslezy od szpitala mnie trzymali 3 dni
    1 dzień przyjęcie, 2 dzien zabieg 3 dzień wypis

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia86 wrote:
    Ja miałam lyzeczkwanie po poronieniu
    Ale pewnie zabieg wygląda tak samo
    U mnie było w znieczuleniu ogólnym trwa okolo 15 minut
    Co do pobytu w szpitalu wszystko zslezy od szpitala mnie trzymali 3 dni
    1 dzień przyjęcie, 2 dzien zabieg 3 dzień wypis

    A jak się czułaś po zabiegu?

  • mama86 Autorytet
    Postów: 583 574

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam lyzeczkowanie dwa razy po poronieniu i po porodzie bo łożysko nie chciało samo odejść. Uspili mnie na krótko, całość trwała może z 10 minut. Czulam się dobrze, tak jak po porodzie ;-) Aczkolwiek przez kilka godzin było mi dość slabo zarówno przy lyzeczkowaniu po poronieniu jak i po porodzie. Tzn. jak wstalam z łóżka to miałam zawroty głowy ale pozniej juz było ok. Po poronieniu wyszlam ze szpitala w ten sam dzień a po porodzie juz po 2,5 doby.

    divers2288.gif
    motylki.gifrelgvcqgce4tws4r.png
    Nasza Gabrysia :-)
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam zakaz wstawania gdzieś około godziny po zabiegu potem zakaz dźwigania przez dwa miesiące więcej niż 5kg a czułam się jak przy bolesnej miesiączce

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam łyżeczkowanie dwa razy. Po porodzie sn i po cc. Po porodzie sn łyżeczkowanie było bez znieczulenia i bolało. Naprawdę bardzo bolało. Trwało ok 10-15 minut. Ale... to było bez znieczulenia, 15 lat temu. Teraz jest obowiązek podania znieczulenia, więc nie powinnaś nic czuć. Tylko brzuch cały podskakuje, a to może być dziwne uczucie :) Po cc łyżeczkowanie miałam w pełnej narkozie. Podobno kobiety wyłyżeczkowane mają krótszy okres połogu i odchodów po nim nie jest tak dużo, jak w przypadku braku łyżeczkowania. Nie pamiętam tego okresu po sn, ale po cc rzeczywiście trwał może 3 tygodnie i był jak większa miesiączka przez pierwszy tydzień, potem jak normalny okres :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2015, 12:12

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • evas Autorytet
    Postów: 2077 2672

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felice mnie też po porodzie 15 lat temu łyżeczkowali na żywca. Masakra była, musieli mnie trzymać bym nie uciekła z fotela. Po drugim porodzie dostałam narkozę i po zabiegu czułam się dobrze. Połóg trwał ok 3 tygodni.
    Teraz nie byłam łyżeczkowana i połóg trwał 6 tygodni.

    A samopoczucie w każdym przypadku takie same jak po normalnym porodzie. Łyżeczkowania nie odczuwa się jakoś bardziej.

    9bsp388.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:27

  • paaolka Autorytet
    Postów: 920 1239

    Wysłany: 16 stycznia 2015, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam łyżeczkowanie po porodzie, ponieważ łożysko wyszło tylko częsciowo...byłam całkiem świadoma i dużo czułam niestety..znieczulenie które dostałam do porodu troche za pozno mi podali i tak jak ciężko przezyłam poród, tak potem to łyzeczkowanie to była dla mnie tragedia, miałam wrazenie jakby mnie wyczyścili ze wszystkich wnętrznosci, tą "łychę" czułam jakby mi pod piersiami jeździli, trzymałam się łóżka porodowego, miałam zamkniete oczy i z zazisnietymi ustami warczałąm...modliłam sie tez zeby szybko sie skonczylo...
    Ale mysle ze jesli w większosci przypadków łyżeczkują w znieczuleniu ogólnym to spokojnie da sie to przezyc ;)

    ckaivkcbn75vhkn2.png

    mhsv2n0ahn3sn9dy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam lyzeczlowanie dwa razy raz po poronieniu w 12 tyg pod narkoza trwało to on 40 min drugi raz po potodzenie gdyż lozysko było przyklejone i nie mogłam go urodzic lyzeczlowanie trwało 2h pod pełna narkoza

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ