X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne lux med Warszawa
Odpowiedz

lux med Warszawa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 15 czerwca 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zastanawiam sie nad wykupieniem karty lux med. Czy ktoras posiada taka ? ale nie z firmy tylko tak prywatnie.

    jesli tak, jaki macie pakiet? jak to wyglada w praktyce z umawianiem sie tam do specjalistow i na badania krwi itd

    atdcqtkf2affvuei.png
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja posiadam kartę z firmy, ale mogę Ci napisać o praktyce :)
    1. raczej nie ma problemów z umawianiem się np. internista - z dnia na dzień, ginekolog - w ciągu tygodnia, endokrynolog, ortopeda - wizyta w ciągu miesiąca.
    Tylko warunek jest jeden - musi być ci obojętne do jakiego lekarza trafisz. Termin do konkretnego lekarza to oczekiwanie 3-4 miesięczne :/
    Jest to bardzo kiepskie w momencie kiedy chcę się leczyć u konkretnego endokrynologa.

    2. Prowadzenie ciąży - ok. Tu jest lepiej z terminami, bo jak już wybierzesz konkretnego lekarza to on może cię umawiać na dodatkową wizytę (tj. wchodzisz jak zrobi się luka między pacjentkami). Prowadzący ginekolog ma też często ukryte dodatkowe terminy, których zwykła pacjentka nie może zająć bez skierowania od niego.

    3. Istnieje też opcja prowadzenia ciąży przez położną. Tzn. jesteś pod opieką lekarza, ale rzadziej się z nim widujesz. Większość wizyt prowadzi położna. Jest też 5 dodatkowych spotkań edukacyjnych dot. np. diety w ciąży, wyprawki dla malucha, przygotowania do porodu.

    4. USG - niestety mają bardzo kiepski sprzęt. Na USG połówkowe wybiorę się do prywatnego gabinetu i poniosę dodatkowe koszta :/ (tak robiły też moje koleżanki prowadzące ciążę w lux med)

    5. badania krwi itp. - jak masz skierowanie od lekarza to badania możesz zrobić w dowolnej placówce i w większości przypadków wyniki są dostępne tego samego dnia wieczorem na koncie. Na pozostałe wyniki (grupa krwi, HiV, rzeżączka) czekałam max. 5 dni i wynik musiałam odebrać w placówce.

    atdck6nlmznf5qze.png
  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie widzialam ze tam moja dr nie robi tam usg- a ona jest tylko na Postepu.
    dzieki za odpowiedz

    atdcqtkf2affvuei.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam kartę w medicoverze kosztowała 190zl miesięcznie wszystkie badania miałam juz za free ale oczywiście ze skierowaniem bez skierowania miałam raz w miesiącu mocz i krew ogólna usg prenatalne na dobrym sprzęcie w szpitalu medicover filmik nagrany koszt dodatkowy. 90 zł co do umawiania na wizyty bez problemu tylko mi było obojętne do jakiego lekarza bo i tak ciąże prowadziłam po za mrdicoverrm bo doktorek którego poleciła mi znajoma po poronieniu ztexygnowal zanim zaszłam w ciąże zrezygnował ze współpracy z mrdicoverrm a ja zostałam z karta. :D wiec tam robiłam badania. ;) i usg prenatalne :) przydał sie tez okulista bo mam wadę wzroku i musiałam miec zaświadczenie czy moge rodzic naturalnie no i internista tez sie przydał. :) w 7 miesiącu miałam Rota wirusa i szybka pomoc dostałam na mieści kroplówki bez problemu naprawdę warto według mnie :) w poprzedniej ciazy ktora poronilam chodziłam prywatnie do takiej babki której nie polecam za same badania zapłaciłam 900zl plus każda wizyta 150 plus. 90 zł usg plus 90 cytologia wiec w ciagu 12 tyg ciazy wydałam wiecej niz za rok karty. ...

  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słoneczna 85 wrote:
    no wlasnie widzialam ze tam moja dr nie robi tam usg- a ona jest tylko na Postepu.
    dzieki za odpowiedz

    Generalnie to mi lekarz robi USG w lux medzie tylko sam przyznawał, że sprzęt jest kiepski i w związku z tym 3razy podchodziliśmy do genetycznego!

    Poza tym jak miałam podrażnioną szyjkę to nie chciał mi robić USG przez brzuch zamiast "dowcipnie" bo stwierdził, że sprzęt nie da rady z takim maluchem (13TC!) i musiałam po kilku dniach dopiero przyjść jak się szyjka zagoiła.

    atdck6nlmznf5qze.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ