BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ci膮偶y - og贸lne > 馃崁 LUTY 2021 馃崁
Rozpocznij sw贸j osobisty, inteligentny kalendarz ci膮偶y BellyBestFriend!
Oce艅 ten w膮tek:
AUTOR
WIADOMO艢膯

Angelika0507
Autorytet
Post贸w: 745
742

Wys艂any: 15 marca, 21:20
U nas po powrocie z urlopu w kwietniu meningokoki. Zobaczymy jak to przejdzie, podam mu od razu przeciwgoraczkowe. Kolejne szczepienia nawet nie wiem kiedy, musia艂abym zerkn膮膰 w kalendarz.
Nas jak do tej pory drgawki omin臋艂y, mimo tak wysokiej temperatury. Jedynie to mia艂 dreszcze jak mu ros艂a gor膮czka, nic poza tym. Ca艂y czas by艂 w pe艂ni 艣wiadomy.

Za to skubaniec jak zaczyna powtarza膰 馃檲 cz臋艣膰 poprawnie, cz臋艣膰 po swojemu, ale ju偶 du偶o s艂贸wek 艂apie. W og贸le jest bardzo m膮dry, szybko si臋 uczy nowych rzeczy. Zawsze widzia艂am takie dzieci jak ogl膮da艂y ksi膮偶eczki i nie mia艂o znaczenia kt贸r膮 stron膮. On zawsze wie gdzie jest g贸ra, A gdzie d贸艂. Zawsze sobie odwraca. Wynosi swoje ubrania do kosza na pranie, 艣mieci i pampersy do kosza. Czasami nawet zbiera zabawki 馃槃 Myje sam z臋by, po k膮pieli si臋 czesze, A dzi艣 wyj膮艂 sobie patyczek i zacz膮艂 czy艣ci膰 ucho 馃槏 ca艂y czas mnie zadziwia, jak szybko ro艣nie i si臋 rozwija. A偶 偶al mi tego czasu, 偶e tak szybko ucieka 馃槥

qb3ck6nle1gu1853.png

12.02.2021 Kajetan 4300g, 56,5cm
Drugi transfer 05.2020- mamy syneczka 鉂も檪锔
Pierwszy transfer 04.2020- nieudany 鉂
1 procedura In-vitro
3x IUI- nieudane 鉂
Starania od 04.2019 馃挄

marta_kwk
Autorytet
Post贸w: 478
202

Wys艂any: 19 marca, 14:02
Cze艣膰. M贸j Dawidos zaczyna chodzi膰, leniuch ma艂y, do tej pory nie mia艂 but贸w i chyba wypada jakie艣 obuwie na wiosn臋 zakupi膰. W jakich butkach chodz膮 wasze brzd膮ce?

k0kdi09k1llqhe99.png
relg4z17a4wdju0z.png

Angelika0507
Autorytet
742

Wys艂any: 20 marca, 12:17
Marta m贸j jak na razie 艣miga w trampkach i adidaskach po starszym bracie, ale za tydzie艅 jad臋 do Polski na urlop i wtedy p贸jd臋 do sklepu z butami dzieci臋cymi, 偶eby mi pomogli dok艂adnie dobra膰 buciki na jego n贸偶ki.

qb3ck6nle1gu1853.png

1 procedura In-vitro
3x IUI- nieudane 鉂
Starania od 04.2019 馃挄

oloowa2709
Autorytet
Post贸w: 502
421

Wys艂any: 22 marca, 09:44
marta_kwk wrote:
Cze艣膰. M贸j Dawidos zaczyna chodzi膰, leniuch ma艂y, do tej pory nie mia艂 but贸w i chyba wypada jakie艣 obuwie na wiosn臋 zakupi膰. W jakich butkach chodz膮 wasze brzd膮ce?
Polecane przez fizjoterapeut臋 s膮 emel, Lasocki lub elefanten. Jednak trzeba bra膰 pod uwag臋 kilka rzeczy i o tym filmik u fizjomoomy ( profil na insta) w relacjach jest zapisany filmik z wyborem bucik贸w. Moja c贸rka jesCze samodzielnie nie chodzi po dworze wi臋c z wyborem bucik贸w czekam ale na pewno b臋d臋 sugerowa膰 si臋 poradami tej pani.

Starania od 04.2016,Niedoczynno艣c tarzcycy,Mutacje MTHFR C677T i A1298C., PAI1 homo,Hiperprolaktynemia05.2017 HSG, drozne oba
07.2018 histeroskopia Endometrium polipowate.
M膮偶 OK.
10.2018 Start Invimed, badania, cykle stymulowane, torbiel 8cm...
03. 2020 start 1 procedura, kr贸tki PROTOK脫艁, stymulacja nieudana, punkcja odwo艂ana.

06.2020 naturalny cud 馃檹34 dc II, 35dc bhcg 5854, 37 dc 12144, 41dc jest zarodek i jest 鈾ワ笍
Ci膮偶a na clexane, acard, letrox, prenatal, luteina
iv09g7rfalmky5ts.png

tygrysek7773
Autorytet
Post贸w: 767
656

Wys艂any: 22 marca, 20:39
marta_kwk wrote:

Marta my mamy Emel w艂a艣nie takie
418565655a7c.jpg

Nie jest za dobrze u偶ywa膰 bucik贸w po starszym rodze艅stwie bo ka偶de dziecko juz na sw贸j spos贸b ten but kszta艂tuje i lepiej potem temu nast臋pnemu nie narzuca膰 pozycji stopki. Moja m艂oda buty ubiera tylko na dw贸r a w domu 艣miga na boso, w skarpetach. Tak jak mowi olooowa wiele rzeczy trzeba wzi膮膰 pod uwag臋, emelki s膮 艣wietne dla najm艂odszych stopek bo super wyginaja im si臋 podeszwy i przez to stopy maja sporo luzu . Ja jestem Mega zadowolona. Warto zamawia膰 na allegro albo w sklepach stacjonarnych bo jest taniej

l22nzbmh7tjp429q.png
860i3e5eeobs5r8c.png

Angelika0507
Autorytet
742

Wys艂any: 22 marca, 21:40
Jak najbardziej wiem, na szcz臋艣cie nie chodzi w nich du偶o, bo na dworze je藕dzi jeszcze w w贸zku wi臋kszo艣膰 czasu. W domku chodzi na boso, albo jak ch艂odno to w skarpetkach 馃槉 teraz b臋dzie du偶o na dworze, to b臋dzie mia艂 ju偶 swoje w艂asne 馃槈 ale dzi臋kuj臋 za uwag臋 馃槉

tygrysek7773 lubi t臋 wiadomo艣膰

qb3ck6nle1gu1853.png

1 procedura In-vitro
3x IUI- nieudane 鉂
Starania od 04.2019 馃挄

Sweetcake
Autorytet
Post贸w: 684
401

Wys艂any: 27 marca, 12:01
Moj ma艂y jeszcze sam nie chodzi wiec z butami si臋 wstrzymuje. Ja jestem zakochana w butach Pepino. Maja rewelacyjnie elastyczna podeszw臋, wiec b臋d臋 polowa艂a w t膮 mark臋. Chocia偶 Elefanten tez nie s膮 zle, trzeba tylko uwa偶a膰 na gi臋tko艣膰 podeszwy bo nie wszystkie s膮 fajne. Geox tez ma fajne butki do nauki chodzeni ale tutaj tez trzeba bardzo uwa偶a膰 bo trafiaj膮 si臋 koszmarnie sztywne podeszwy. Ju偶 si臋 nie mog臋 doczekac kupowania but贸w- uwielbiam馃ぉ馃ぉ馃ぉ
Przed nami kolejna szczepionka , 6 w1, pneumokoki i Rota. Modl臋 si臋 o brak gor膮czki. Meningokoki B trzecia dawka ale to chyba oko艂o 2 roku zycia i meningokoki C. Ale nie wiem kiedy. Codziennie pracuje nad swoim strachem o ma艂ego. Ma艂ymi kroczkami ale gdzie艣 tam widz臋 malusie艅k膮 poprawe.
Dwa tygodnie temu zaatakowa艂a nas jelitowka. Zacz膮艂 m艂ody a zako艅czy艂a moja najstarsza. Ma艂y mia艂 w sumie najdluzej ale baaaardzo 艂agodnie, 艣rednia 1 dzie艅 ale s艂aba by艂a 3 dni , ja tez jeden dzie艅 ale nie mog艂am do siebie doj艣膰 tydzie艅. Ogromne os艂abienie i md艂o艣ci. Ale jako艣 powoli pu艣ci艂o.
W maju zaczynamy 偶艂obek a ja jako艣 tego nie widze. Ma艂y to jeszcze dzidziu艣 i jako艣 go tam nie widze. Na szcz臋艣cie prace zaczynam we wrze艣niu , wiec adaptacje chce zrobi膰 baaaardzo 艂agodna. A jak nie da rady to zrobimy ma艂膮 przerw臋. Ostatnio nawet my艣la艂am, ze jak b臋dzie dramat to nie wracam do pracy. Ja mog臋 by膰 na bezp艂atnym wychowawczym do 18 syna wiec jakby co to czas mam馃槄馃槄馃槄馃槄 Chyba do tego czasu si臋 zaadaptuje馃ぃ馃ぃ馃ぃ馃ぃ

madiiiii
Autorytet
Post贸w: 1305
1044

Wys艂any: 30 marca, 23:16
My zak艂adamy na razie skarpetobuty. Tymu艣 sam stoi, ale wygodniej mu zej艣膰 do czworakowania ni偶 zrobi膰 kroczek.
W 偶艂obku ju偶 si臋 zaadoptowa艂 i jeste艣my bardzo zadowoleni cho膰 pocz膮tki by艂y ci臋偶kie. Zostaje bez p艂aczu, je, 艣pi, potrafi zaj膮膰 si臋 zabaw膮. Niestety od miesi膮ca ma odrywaj膮cy si臋 kaszel poinfekcyjny. Pani doktor przy okazji szczepienia os艂ucha艂a Tymusia i stwierdzi艂a, 偶e wszystko ok, ale w 偶艂obku kr臋c膮 nosem. Jutro jedziemy na wizyt臋 ponownie si臋 przebada膰. Je艣li wszystko ok, poprosimy o za艣wiadczenie. Zabieramy ze sob膮 m艂odsz膮 c贸rk臋, bo od 5 dni ma stan podgor膮czkowy :( Za to u starszej w klasie kr膮偶y rota. Osiwie膰 mo偶na!!!

鈾 Liwia ur. 05.09.2014, 3300g, 51cm
鈾 Laura ur. 23.08.2016, 3720g, 55cm
鈾 Tymu艣 ur. 6.02.2021, 4030g, 55cm

tygrysek7773
Autorytet
Post贸w: 767
656

Wys艂any: 31 marca, 12:49
My te偶 w艂a艣nie po jelitowce i macie racj臋 oszalec mo偶na! U nas zaczela Laura i po ca艂ej rodzinie wr贸ci艂o do niej ! Zeby by艂o ciekawiej to jeste艣my na wyje藕dzie w g贸rach 艣wi臋tokrzyskich 300 km od domu a ona ma rozwolnienie gor膮czk臋 I kaszel 馃檭馃檭 mam do艣膰.. kiedy te choroby si臋 sko艅cz膮..

l22nzbmh7tjp429q.png
860i3e5eeobs5r8c.png

Sweetcake
Autorytet
401

Wys艂any: 29 czerwca, 12:08
Halo, Halo czy jest tu jeszcze kto艣? Co tam u Was i dzieciaczk贸w s艂ycha膰?
U nas powoli do przodu. Od maja adaptujemy si臋 w 偶艂obku i idzie nam coraz lepiej. W maju by艂a ma艂y tylko kilka dni, poniewa偶 dopad艂a nas Corona. Przeszli艣my nawet ok a ma艂y bezobjawowo. Gdyby nie to, 偶e mia艂 mie膰 szczepionk臋 i zrobi艂am mu test to by艣my nawet nie wiedzieli, ze jest chory.
Synu艣 w ko艅cu ruszy艂 z chodzeniem a dok艂adnie w 15 miesi膮cu. Wsz臋dzie go pe艂no i ca艂y czas za nim ganiam, nawet na chwile nie usi膮dzie. Jest ma艂ym nerwusem i nadal bardzo 藕le sypia. Oko艂o tygodnia przed tym, jak zacz膮艂 chodzi膰 nie spa艂 w nocy ponad 8 dni. Robi艂 sobie pauzy od 23 do 5/6 rano a o 6 wstawa艂a 艣rednia c贸rka. Ledwo prze偶yli艣my馃槺馃槺馃槺 teraz pobudki co 40 min do maks 1h. Ja nie wiem jak ja to robi臋, 偶e jeszcze funkcjonuje馃し馃徏鈥嶁檧锔忦煠佛煆尖嶁檧锔廈ardzo ma艂o m贸wi, a w艂a艣ciwie to kilka s艂贸w ale jaki艣 si臋 dogadujemy. Kocha siostry nad 偶ycie pokazuj膮c ta wielka mi艂o艣膰 poprzez ci膮gniecie ich za w艂osy. W szczeg贸lno艣ci 艣rednia c贸rk臋 obra艂 sobie za cel.
Ja wracam do pracy we wrze艣niu i powiem szczerze, 偶e troch臋 si臋 boje jak sobie z tym wszystkim poradz臋.

Gusia_
Autorytet
Post贸w: 1112
1024

Wys艂any: 29 czerwca, 21:41
Sweetcake mi艂o, ze si臋 odezwa艂as! Ja czasem zagl膮dam. U nas z nowo艣ci - wczoraj zobaczyli艣my 2 kreski na te艣cie ci膮偶owym, wiec b臋dzie rodze艅stwo dla ma艂ej. Ciagle niedowierzam. Ale jestem szczesliwa!
Nasza tez ju偶 chodz, w sumie biega po domu. I gada jak szalona, ju偶 nawet zdaniami, wiec jest weso艂o. Gadu艂a po mamusi! Tez mia艂a regres snu jais czas temu, na szcz臋艣cie tylko dwie noce z przerw膮 od 2 do 5. Odpuka膰 ju偶 jest wzgl臋dnie Ok, tylko zamiast o 20.30 chodzi spac po dziewi膮tej. No nic, prze偶yjemy :) ja pracuje ju偶 od d艂u偶szego czasu ale mam ten komfort, ze z domu

馃ぐ06.07.2022 bhcg 1471
馃ぐ30.06.2022 bhcg 73,58
馃ぐ28.06.2022 II kreski
馃懅02.2021 c贸reczka
馃槩 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ci膮偶y

Hashimoto
Hiperprolaktynemia przed pierwsz膮 ci膮偶膮 potem prolaktyna ok

Sweetcake
Autorytet
401

Wys艂any: 30 czerwca, 10:56
Gusia_ wrote:
Sweetcake mi艂o, ze si臋 odezwa艂as! Ja czasem zagl膮dam. U nas z nowo艣ci - wczoraj zobaczyli艣my 2 kreski na te艣cie ci膮偶owym, wiec b臋dzie rodze艅stwo dla ma艂ej. Ciagle niedowierzam. Ale jestem szczesliwa!
Nasza tez ju偶 chodz, w sumie biega po domu. I gada jak szalona, ju偶 nawet zdaniami, wiec jest weso艂o. Gadu艂a po mamusi! Tez mia艂a regres snu jais czas temu, na szcz臋艣cie tylko dwie noce z przerw膮 od 2 do 5. Odpuka膰 ju偶 jest wzgl臋dnie Ok, tylko zamiast o 20.30 chodzi spac po dziewi膮tej. No nic, prze偶yjemy :) ja pracuje ju偶 od d艂u偶szego czasu ale mam ten komfort, ze z domu
Ogromne gratulacje 馃尯馃尯馃崁馃崁馃崁 B臋dzie weso艂o

ultraviolet, Gusia_ lubi膮 t臋 wiadomo艣膰

Lalala
Autorytet
Post贸w: 361
201

Wys艂any: 8 sierpnia, 12:54
Gratulacje dla wszystkich dziewczyn w dwupaku :-) koniecznie dajcie zna膰 jak maluszki pojawi膮 si臋 na 艣wiecie. Ja te偶 aktualnie ju偶 w 29 tygodniu ci膮偶y i czekamy na drug膮 c贸reczk臋. Ci膮偶a du偶o spokojniejsza ni偶 poprzednia, chocia偶 przypl膮ta艂a si臋 i niedoczynno艣膰 tarczycy i cukrzyca. Szczerze m贸wi膮c tak jestem skupiona na c贸rce, 偶e o ci膮偶y przypomina mi tylko rosn膮cy brzuch 馃ぃ馃檲 mam du偶o obaw jak to b臋dzie gdy kolejne dziecko pojawi si臋 na 艣wiecie, jak damy rad臋, jak na rodze艅stwo zareaguje c贸reczka itp. ale mimo wszystko jestem dobrej my艣li 馃挭
Z tego co kojarz臋 to Lolita powinna ju偶 powita膰 drugiego maluszka. Jak to czytasz to daj zna膰 jak sobie radzicie :-)

ultraviolet, Gusia_ lubi膮 t臋 wiadomo艣膰

atdccwa173tcycke.png

Sweetcake
Autorytet
401

Wys艂any: 11 sierpnia, 11:27
Gratulacje dla wszystkich mamusiek w dwupaku.馃崁馃崁馃崁馃崁
Dziewczyny jak tam wasze dzieciaczki? U nas hardcore pe艂na g臋b膮. Odk膮d ma艂y zacz膮艂 chodzi膰 jest dramat. Nie mamy nad nim kontroli. Biega bez opami臋tania i ka偶da pr贸ba powstrzymania go ko艅czy si臋 piskiem, rzucaniem die do tylu( ju偶 mi z艂ama艂 okulary i boje si臋 o swoje z臋by) Typowy high need . Od dw贸ch tygodni gdzie艣 jest nie do zatrzymania, ciagle niezadowolony, wszystko na chwile. Jest jeszcze bardzo ma艂o komunikatywny, dos艂ownie pare s艂贸w m贸wi. Mam ogromna nadzieje, ze jak si臋 rozgada to b臋dzie 艂atwiej. Chocia偶 nie mamy problemu 偶eby go zrozumiec bo wszystko pokazuje. W 偶艂obku problemu nie ma. Nasze 偶ycie to pogo艅 za M馃槄馃槄馃槄馃槄

Angelika0507
Autorytet
742

Wys艂any: 12 sierpnia, 12:16
My od 3 dni adaptujemy si臋 u opiekunki. Idzie ca艂kiem dobrze, bawi si臋 i je z dzie膰mi, prowadza pani膮 za r臋k臋, ale oczywi艣cie sprawdza czy siedz臋 i na niego czekam 馃槈
Mamy ju偶 wszystkie z臋by do 4. Odstawili艣my si臋 od piersi 3tyg temu, posz艂o lepiej ni偶 si臋 spodziewa艂am 馃榿 budzi si臋 max 2 razy na mleko, A tak to 艣pi calkiem 艂adnie. Energii ma tyle, 偶e nie jest w stanie usiedzie膰 na ty艂ku, non stop w ruchu. Zakochany jest w autach, ju偶 wida膰, 偶e pasje odziedziczy艂 po tatusiu. Pierwsze s艂owo ka偶dego dnia to "auutooooo". M贸wi ca艂kiem du偶o, jeszcze wi臋cej powtarza. Jest non stop u艣miechni臋ty, uwielbia ta艅czy膰. Jego 偶ywio艂em zdecydowanie jest woda. Nie mog臋 uwierzy膰, 偶e jest tak du偶y i zaczyna si臋 robi膰 coraz bardziej samodzielny. Ubrania mamy na 92, ale jesienne b臋dziemy pewnie zaczyna膰 tez 98 kupowa膰. Kiedy ten czas tak nam ucieka??? 馃ズ馃ズ馃ズ

qb3ck6nle1gu1853.png

1 procedura In-vitro
3x IUI- nieudane 鉂
Starania od 04.2019 馃挄

Gusia_
Autorytet
Post贸w: 1112
1024

Wys艂any: 13 sierpnia, 16:18
Dzi臋ki za gratulacje dziewczyny, 30 sierpnia robi臋 pierwsze prenatalne, a dopiero co by艂am na nich z c贸reczk膮鈥 W poniedzia艂ek natomiast widzia艂am dzidzie na usg i mia艂a ju偶 prawie 3cm :)

Lalala ja taz mam czasami refleksje, jak to b臋dzie z dw贸jki, ale damy rad臋! Pewnie po pocz膮tkowym szale艅stwie szybko zn贸w przyjdzie spok贸j :)

Je艣li chodzi o c贸reczk臋, to wyros艂a nam turbo gadu艂a. M贸wi ju偶 zdaniami, jest bardzo komunikatywna, kocha puzzle i bieganie po domu. Ale og贸lnie jest turbo slodziakiem i mysle, ze b臋dzie super starsza siostra :) Tez nosi 92/98, jest szczup艂a ale wysoka. Noce od kilku miesi臋cy przesypia膰 ca艂e, w upa艂y si臋 jedynie obudzi czasem na wode, ale nie cz臋sto. 呕ycie jest na pewno teraz du偶o prostsze ni偶 z niemowlakiem, jak mo偶na sobie z ni膮 pogada膰 i cz艂owiek nie jest taki zm臋czony. U nas bez opiekunki i 偶艂obka, ja pracuje na swoim popo艂udniami jak m膮偶 wroci z pracy i jako艣 dajemy rad臋 :)

馃ぐ06.07.2022 bhcg 1471
馃ぐ30.06.2022 bhcg 73,58
馃ぐ28.06.2022 II kreski
馃懅02.2021 c贸reczka
馃槩 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ci膮偶y

Hashimoto
Hiperprolaktynemia przed pierwsz膮 ci膮偶膮 potem prolaktyna ok

Lalala
Autorytet
Post贸w: 361
201

Wys艂any: 14 sierpnia, 19:39
Nasza c贸rka w sumie m贸wi tylko "nie ma". Opr贸cz tego powie mama, lala, tata, ale nie jestem przekonana czy z pe艂n膮 艣wiadomo艣ci膮 znaczenia tych s艂贸w. Poza tym rozumie co si臋 do niej m贸wi i wykonuje rzeczy, o kt贸re j膮 poprosimy. Ma stwierdzone op贸藕nienie w rozwoju mowy, ale jest to pok艂osie obni偶onego napi臋cia mi臋艣niowego. Chodzi dopiero od 3 tygodni. Mam nadziej臋, 偶e w ko艅cu ruszy z kopyta i si臋 rozgada :-) a poza tym my艣l臋, 偶e ju偶 powoli zaczyna si臋 bunt dwulatka 馃ゴ wszystko chce robi膰 sama, wszystko musi by膰 tak jak ona chce, bo w przeciwnym razie jest wielka drama... 呕eby nie by艂o, z drugiej strony bardzo lubi si臋 do nas przytula膰, ma艂y piescioch z niej i og贸lne uwa偶am, 偶e nie jest to dziecko trudne w obs艂udze ;-) odstawi艂am j膮 od piersi po 14 miesi膮cach i zaraz potem zacz臋艂a przesypia膰 ca艂e noce. Zasypia sama w swoim 艂贸偶ku wi臋c w og贸le mamy teraz luzy. Z jedzeniem w og贸le nie ma problemu, je prawie wszystko, je du偶o, lubi pr贸bowa膰 nowych rzeczy. Rozszerzanie diety sz艂o bardzo g艂adko. Mam nadziej臋, 偶e z drug膮 c贸rka te偶 p贸jdzie wszystko tak g艂adko.

atdccwa173tcycke.png

Dowiedz si臋 wi臋cej o swojej ci膮偶y!

Sprawd藕 BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • 艣ledzenie rozwoju ci膮偶y
  • dieta dla ci膮偶y

Wypr贸buj miesi膮c za darmo, potem tylko 29 z艂 / mies.

UTW脫RZ KONTO

Twoje dane s膮 u nas bezpieczne. Nigdy nie udost臋pnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie b臋dziemy wysy艂a膰 do Ciebie wiadomo艣ci. My r贸wnie偶 nie lubimy spamu!

Tw贸j adres e-mail: 
OK Anuluj
Dzi臋kujemy za do艂膮czenie do BellyBestFriend!

Wys艂ali艣my do Ciebie wiadomo艣膰 z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywowa膰 konto przejd藕 do swojej poczty email , a nast臋pnie kliknij na link aktywacyjny, kt贸ry do Ciebie wys艂ali艣my.

Je艣li nie widzisz naszej wiadomo艣ci, zajrzyj prosz臋 do folderu Spam.

OK (15)