X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀 LUTY 2021 🍀
Odpowiedz

🍀 LUTY 2021 🍀

Oceń ten wątek:
  • Lolita Autorytet
    Postów: 731 1009

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta, witaj w klubie 🤗 Gratuluję i życzę zdrowej, bezobjawowej ciąży 💓

    Ewka co do skarpet, to chyba wszystko jedno, gdzie kupisz. My mieliśmy z różnych firm i niczym się nie różnią. Ale zostałam przy skarach z H&M bo mają ładne, jednolite kolory. Te we wzorki bardzo się mechacą i po pierwszym praniu już słabo wyglądają.

    Qx7mp2.png
    11.2019 cb 💔 02.2021 SYNEK ❤️ 10.2021 - 12 dpo (1 cs) ⏸ 🍀
  • marta_kwk Autorytet
    Postów: 478 202

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chce Małego odstawić od piersi, powinnam kupić już mleko 2 czy 3? Po urodzeniu w szpitalu podali mu raz czy dwa Hipp Comfort, myślicie że to dobre mleko? Chyba na początku trzeba sprawdzić czy mu pasuje co nie? Sory za takie pytania ale mózg mam na wakacjach, a z pierwszym zupełnie nie pamiętam jak to było...

    k0kdi09k1llqhe99.png
    relg4z17a4wdju0z.png
  • Lolita Autorytet
    Postów: 731 1009

    Wysłany: 8 stycznia 2022, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta, 2 podobno niewiele róznią się od 3, ja bym wybrała 2. A dobre mleko to takie, które polubi Twoje dziecko, więc musisz próbować :)

    Qx7mp2.png
    11.2019 cb 💔 02.2021 SYNEK ❤️ 10.2021 - 12 dpo (1 cs) ⏸ 🍀
  • Sweetcake Autorytet
    Postów: 684 401

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwego Nowego Roku dziewczyny🤩🤩🤩🤩
    Co tam u Was i dzieciaczków?
    Moj w końcu ruszył z siadaniem i pozycja czworacza. Raczej czeorakowac nie będzie ponieważ przemieszcza się na pupie. Pomimo opieki fizjoterapeuty i zapewnień, ze wszystko ok to szalałam z niepokoju. U nas to ewidentnie refluks spowolnił małego ruchowo ale już jesteśmy na prostej. Mały jest małym obżartuchem(waży już około 11,6 kg)chętnie jeździ w wózku ( oczywiscie do pewnego czasu😅), natomiast jazda samochodem to ruletka. Byliśmy teraz w Pl i 1200 km przejechał rewelacyjnie. Wróciliśmy i 10 km sprawia mu trudności 😅😅😅.
    Dostaliśmy miejsce w żłobku i zaczynamy w Maju. Ja chyba nie jestem na to gotowa🙈🙈🙈 No zobaczymy.
    Noce nadal tragiczne tzn raz lepiej raz gorzej z nasickiem na to drugie. Dzisij wiercenie, kręcenie i pauza w spaniu od 2 do 5. Zaciekawiło go żłobienia w ramie łóżka i akurat musiał sobie pół nocy podotykać,gadajac i śmiejąc się w głos🙈🙈
    Mały zaczął się bac obcych ludzi i głośnych sprzętów. Jak uwielbiał roombe sprzątająca nasz dom to tetaz płacze okropnie🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️
    Madii jak tam u Was żłobek?

    tygrysek7773, oloowa2709, Lolita lubią tę wiadomość

  • Angelika0507 Autorytet
    Postów: 745 742

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas noce też bez wielkich zmian, wczoraj byliśmy na bilansie, 12020g, 81cm. Miał szczepienie w rączkę i nóżkę i nawet nie zmienił wyrazu twarzy, był totalnie niewzruszony 😁 od 29 grudnia śmiga sam po mieszkaniu, wcześniej tylko kilka kroczków, a jak wróciliśmy przed sylwestrem do domu to poszedł na całego 😍 je wszystko i coraz częściej wyciąga ręce po nasze jedzenie. Jak widzi bułkę to aż się trzęsie, więc kanapki wjechały już na stałe do menu. Zaczyna pokazywać zwierzątka jak pytamy odgłosami jakie wydają, upomina się sam jedzenia i picia "haaaaam". Mądry i bardzo wesoły chłopak 😁❤ do żłobka na razie nie idzie, ja zostaje w domu jeszcze.

    tygrysek7773, oloowa2709, Lolita lubią tę wiadomość

    qb3ck6nle1gu1853.png

    12.02.2021 Kajetan 4300g, 56,5cm
    Drugi transfer 05.2020- mamy syneczka ❤♂️
    Pierwszy transfer 04.2020- nieudany ❌
    1 procedura In-vitro
    3x IUI- nieudane ❌
    Starania od 04.2019 💕
  • Tristana Przyjaciółka
    Postów: 92 189

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kacperek 12,3 kg i 83 cm wzrostu 😱 nieźle mi wcześniak rośnie 🤩 zaczął chodzić jak skończył 10 miesięcy teraz nie ma czasu na nic bo musi kilometry robić 🤣 na pokładzie 10 zębów 😬 do żłobka idzie od 14 lutego bo ja wracam do pracy 1 marca 😊 myślę że pochodzi do września bo jak się uda to będziemy starać się o rodzeństwo, a jak będę w ciąży to raczej będę chciała żeby był ze mną w domu (oby się spełniły moje plany)

    tygrysek7773, oloowa2709, Lolita, GrubAsia lubią tę wiadomość

    bl9ci09kc99luerc.png
  • tygrysek7773 Autorytet
    Postów: 767 656

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, cudownie czytać jak dzieciaki się rozwijają. rok temu o tej porze byłyśmy na ostatniej prostej a co niektóre juz rodziły..

    Laura mając 10 miesięcy I 26 dni postawiła pierwszej kroki. Chodzi, obija się, wstaje i idzie dalej xd tak szybko się teraz uczy.. dużo pokazuje , dużo rozumie , trochę mniej mowi ;) raczej nie powtarza słów tylko mowi te swoje jak sama chce. doczekałam się w końcu mama ;)

    od dwóch tygodni chodzi do żłobka a ja przygotowuje się do pracy. pomimo tego że miałam umowę na czas nieokreślony to szef zapowiedział że nie ma już dla mnie pracy i wręczy mi wypowiedzenie... aktualnie dogrywam sobie pracę w innej branży, jako księgowa ale boję się czy organizacyjnie podołam z 2 dzieci, zwłaszcza że męża w tygodniu brak. czy któraś z was juz jest regularnie na etacie?

    oloowa2709, Tristana lubią tę wiadomość

    l22nzbmh7tjp429q.png
    860i3e5eeobs5r8c.png
  • oloowa2709 Autorytet
    Postów: 502 421

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ❤️. Jak ten czas leci. ! Dzieci nam rosną jak na drożdżach, już tyle potrafią. Miło się czyta co piszecie. U nas 4 żeby i idzie piąty. Musimy się umówić na bilans i szczepienia. Waga ok 10kg, długa ok 82😀 . Noce nadal dwa razy butelka i czasami przerwa w spaniu po 2h.. wiercenie i niemoc zasniecia ponownie. Odkładam ja do łóżeczka ale w nocy już trafia do łóżka.. czworakuje po całej chacie i przemieszcza się przy meblach. Wstaje bardzo szybko ,gada dużo po swojemu. Je coraz więcej tego co my, sama rączka, z łyżeczki podaje jej tylko musy czy jogurt choć godzi się na to coraz rzadziej. Ja narazie do pracy nie wracam. Złożyłam wniosek o wychowawczy z tym że w każdej chwili mogę go rozwiązać i w ciągu 3tyg zostaje przywrócona do pracy ale uprzednio będę wykorzystywać zaległy urlop. Za chwilę u nas roczek więc trwają przygotowania ❤️. Jakby tak zaczęła przesypiać całe noce byłabym w 7 niebie 🙏🙈. pozdrawiamy Was i Wasze bobaski ❤️❤️❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2022, 10:45

    tygrysek7773, GrubAsia, ultraviolet, Tristana lubią tę wiadomość

    Starania od 04.2016,Niedoczynnośc tarzcycy,Mutacje MTHFR C677T i A1298C., PAI1 homo,Hiperprolaktynemia05.2017 HSG, drozne oba
    07.2018 histeroskopia Endometrium polipowate.
    Mąż OK.
    10.2018 Start Invimed, badania, cykle stymulowane, torbiel 8cm...
    03. 2020 start 1 procedura, krótki PROTOKÓŁ, stymulacja nieudana, punkcja odwołana.

    06.2020 naturalny cud 🙏34 dc II, 35dc bhcg 5854, 37 dc 12144, 41dc jest zarodek i jest ♥️
    Ciąża na clexane, acard, letrox, prenatal, luteina
    iv09g7rfalmky5ts.png
  • madiiiii Autorytet
    Postów: 1305 1044

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sweetcake Tymuś ostatecznie chodzi do żłobka od nowego roku. Zwolniło się miejsce w żłobku bliziutko nas ale musieliśmy poczekać aż będzie miał chociaż 11 miesięcy. Na razie bardzo przeżywa rozstania i nie chce jeść, ale panie mówią, że jest coraz lepiej. Niestety teraz wszystkie nasze dzieciaki złapały jakiegoś wirusa więc mamy przerwę :(

    ♥ Liwia ur. 05.09.2014, 3300g, 51cm
    ♥ Laura ur. 23.08.2016, 3720g, 55cm
    ♥ Tymuś ur. 6.02.2021, 4030g, 55cm
  • tygrysek7773 Autorytet
    Postów: 767 656

    Wysłany: 9 lutego 2022, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny witam się z wami w pierwsze urodziny mojej córeczki. Ciężko uwierzyć że to tak szybko zleciało , jeszcze przed chwilą byłyśmy mamami nieporadnych noworodziów a teraz codziennie obserwujemy nowe umiejętności... Lala biega już bardzo pewnie, tańczy dwoma stylami czyli z nóżki na nóżkę i tyny tyny dupką i strasznie to pocieszne. W ogóle zdecydowanie lepiej rozwija się ruchowo niż jeśli chodzi o mowę ale radzi sobie w komunikowaniu i dużo rozumie. W niedzielę mamy na sali roczek . Co u was kochane ?

    4a801b5285fb.jpg

    Tristana, Angelika0507, ultraviolet lubią tę wiadomość

    l22nzbmh7tjp429q.png
    860i3e5eeobs5r8c.png
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2383 2371

    Wysłany: 10 lutego 2022, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tygrysku, ale już masz dużą pannę! U nas też minął już rok! Mieliśmy dwa małe przyjecia w domu - jedno dla rodziny od strony męża, drugie dla mojej rodziny, która jest przyjezdna. Były dwa torty. Moja mała jeszcze nie chodzi, ale czworakuje, stoi sama, siada. Trochę zaczyna chodzić przy meblach do boku. Za to gada jak szalona, zna tyle słów, że to przerasta moje pojęcie! Nada kp, ale myslę powoli o odstawieniu, bo coraz częściej myslimy z mężem o drugim dziecku, choc jeszcze nie przeszlismy do realizacji. Ale może późną wiosną cos podziałamy? Kto wie :D

    Tristana, ultraviolet, tygrysek7773 lubią tę wiadomość

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Tristana Przyjaciółka
    Postów: 92 189

    Wysłany: 10 lutego 2022, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tygrysek masz rację nasze dzieciaczki są co raz bardziej samodzielnie 😁

    Kapiś też już chodzi do żłobka - 2 tydzień z czego 4 dni nie był bo dostał pleśniawek 😓 ale jest różnie... Wczoraj ładnie się bawił a dzisiaj rozpacz 😢 staram się być silna ale dzisiaj czuje się przybita i zastanawiam się czy Mały zdąży się zaadaptować (chociaż zapowiedziałam Mężowi że 1 marca i tak wracam do pracy i w razie W. on ma brać urlop)

    Mamusie jak długo trwał okres adaptacji u Waszych pociech?

    tygrysek7773 lubi tę wiadomość

    bl9ci09kc99luerc.png
  • Angelika0507 Autorytet
    Postów: 745 742

    Wysłany: 10 lutego 2022, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękna dziewczynka Tygrysku 😍

    U nas roczek w ten weekend, dwie imprezy. Jedna w sobotę, druga w niedzielę. Mam za małe mieszkanie dla wszystkich i dzielę na pół. Będą dwa torty, a dodatkowo w niedziele moja mama ma urodziny, więc impreza będzie łączona 😊

    Kajtek zaczął mówić: auto, Kitka (imię naszej kotki), Alan, daj, tu (pokazując o co pytamy), mama, tata, nie, tak i chyba zaczyna mówić "nie chce" 😊
    Fajnie już biega i w ogóle świetnie sobie radzi 😊

    Nie do uwierzenia jest to, że to już rok 😳😍❤ dokładnie rok temu leżałam podpięta pod CTG w szpitalu ❤

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2022, 21:04

    ultraviolet, tygrysek7773 lubią tę wiadomość

    qb3ck6nle1gu1853.png

    12.02.2021 Kajetan 4300g, 56,5cm
    Drugi transfer 05.2020- mamy syneczka ❤♂️
    Pierwszy transfer 04.2020- nieudany ❌
    1 procedura In-vitro
    3x IUI- nieudane ❌
    Starania od 04.2019 💕
  • tygrysek7773 Autorytet
    Postów: 767 656

    Wysłany: 16 lutego 2022, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny. Tristana ja nie pomogę bo Laura w żłobku zaadoptowała sie od razu.. ale ja od początku starałam się ją często z kimś zostawiać, być może to pomogło ?

    Angelika jak dużo Kajtek mowi ! Laura tylko mama tata dziadzia baba , bebe i mammam (mniam mniam ) 😃

    Gusia i jak przebiega odstawianie ? My też nadal kp

    l22nzbmh7tjp429q.png
    860i3e5eeobs5r8c.png
  • Tristana Przyjaciółka
    Postów: 92 189

    Wysłany: 18 lutego 2022, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś Kapiś chętnie poszedł do żłobka 😁 jestem taka dumna i szczęśliwa 😭😍

    tygrysek7773 lubi tę wiadomość

    bl9ci09kc99luerc.png
  • Ewkaewka Autorytet
    Postów: 390 246

    Wysłany: 20 lutego 2022, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak Wasze dzieci zasypiają? U nas nigdy nie było dobrze. Aktualnie zasypia na rękach. Śpi w nocy nienajgorzej (póki nie męczą ząbki) i nad ranem jak się obudzi biorę go do łóżka. KP na noc i ewentualnie w nocy maksymalnie raz. Może jakieś rady ma samodzielne zasypianie?

    08.02 💙 Artur
  • Sweetcake Autorytet
    Postów: 684 401

    Wysłany: 21 lutego 2022, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka moj zasypia na rękach podczas kp. Śpi bardzo źle a wręcz tragicznie. Usypia około 19:30/20 i do 23 śpi jako tako czyli budzi się powiedzmy co godzinę od 23 ja praktycznie nie śpię bo mały cały czas się wierci, usypia na 40 min i się wybudza. To jest koszmar. Czy jest tutaj na forum tak tragicznie śpiące dziecko? A najgorsze jest to, ze ja w dzień nie usnę. Mały spi w sumie 3 godziny w dzień- 2 godziny plus 1 godzina ) i ja się z nim kładę ale nie zasnę .

  • Angelika0507 Autorytet
    Postów: 745 742

    Wysłany: 21 lutego 2022, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas od skończenia roczny zasypia sam. Chociaż na razie jest to nauka zasypiania samemu. Zaczęło się od tego, że w niedziele po roczku zasnął sam w dzień, był tak zmęczony. Idąc za ciosem i wykorzystując ten pierwszy w jego życiu incydent wieczorem położyłam bo do łóżeczka i usiadłam obok. Odkładałam go jak tylko się podnosił. Jak potrzebował to przytuliłam i odkładałam. Po ok 30 minutach zasnął sam bez mojego dotyku i głosu. Kilka pierwszych nocy było lepszych, budził się ok 3 razy. Teraz znowu budzi się po 5-8 razy. W dzień ma jedną drzemkę i trwa ona 1-2h, najczęściej godzine i dwadzieścia minut. Idą mu zęby i tym tłumacze te częstsze pobudki.

    Powiecie mi może jak to jest z piciem mleka po roku? Młody w dzień prawie nie chce kp. Czasami do spania, za to w nocy za każdym razem ciagnie pierś. Czy jakbym chciała zakończyć kp, to muszę podać coś w zamian w nocy, czy próbować zejść w ogóle z picia?
    W dzień mleko z kartonu do płatków np muszę gotować czy wystarczy podgrzać? Podaję mu takie świeże z lodówki, z krótkim terminem przydatności, nie uht.

    qb3ck6nle1gu1853.png

    12.02.2021 Kajetan 4300g, 56,5cm
    Drugi transfer 05.2020- mamy syneczka ❤♂️
    Pierwszy transfer 04.2020- nieudany ❌
    1 procedura In-vitro
    3x IUI- nieudane ❌
    Starania od 04.2019 💕
  • Ewkaewka Autorytet
    Postów: 390 246

    Wysłany: 21 lutego 2022, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w dzień już nie kp. Staram się w nocy zastępować mleko wodą, ale jest tragedia wtedy. Bardziej na mojego działa przytulenie, noszenie itp i często to wystarczy. Jeżeli to nie działa to wtedy karmię. Było już kilka nocy bez jedzenia lub z jednym.

    08.02 💙 Artur
  • Ewkaewka Autorytet
    Postów: 390 246

    Wysłany: 21 lutego 2022, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie po roku już nie trzeba zastępować modyfikowanym, ale to też pewnie zależy jak najada się w dzień.

    08.02 💙 Artur
‹‹ 777 778 779 780 781
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ