X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀 LUTY 2021 🍀
Odpowiedz

🍀 LUTY 2021 🍀

Oceń ten wątek:
  • Edward1 Autorytet
    Postów: 869 638

    Wysłany: 13 października 2021, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Sweetcake powiem Ci, że twarda babka z ciebie, że Ty się z 8 miesięcznym dzieckiem do fryzjera wybrałaś to na prawdę, 🙉🙊🙈

    n59ykrhmt0n17fpk.png

    8/2/2021 urodziła się nasza mała królewna Pola 3720g I 51cm

    2010 - urodził się Franciszek 4180g I 55 cm

    XII.2012- 5tc [*]

    Starania o kolejne dzieciątko od 2013.
    5 VI 2020 - II kreski na teście 😁
  • Sweetcake Autorytet
    Postów: 684 401

    Wysłany: 13 października 2021, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda ja do fryzjera chodzę co 6/8 tygodni. Muszę malowac odrost wiec pierwsza wizyta po porodzie tez była z małym. Zreszta z młodsza corka tez jeździłam . Nie mam innego wyjscia. Jak jest tragedia to wzywam córkę lub męża i jakoś daje rade. Ale dzisiejsza wizyta to jak z horroru. Wszyscy mi próbowali jakoś pomoc ale nie dało rady.

    Edward1 lubi tę wiadomość

  • Edward1 Autorytet
    Postów: 869 638

    Wysłany: 13 października 2021, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sweetcake wrote:
    Edwarda ja do fryzjera chodzę co 6/8 tygodni. Muszę malowac odrost wiec pierwsza wizyta po porodzie tez była z małym. Zreszta z młodsza corka tez jeździłam . Nie mam innego wyjscia. Jak jest tragedia to wzywam córkę lub męża i jakoś daje rade. Ale dzisiejsza wizyta to jak z horroru. Wszyscy mi próbowali jakoś pomoc ale nie dało rady.
    Ja to mam taki siwy łeb że co 8 tyg to kategorycznie muszę iść bo inaczej wyglądam jak idź stąd, ale nigdy nie byłam z Grażyną, wizytę umawiam tak żeby stary mógł się zająć, dlatego podziwiam Cię 😳🙉

    n59ykrhmt0n17fpk.png

    8/2/2021 urodziła się nasza mała królewna Pola 3720g I 51cm

    2010 - urodził się Franciszek 4180g I 55 cm

    XII.2012- 5tc [*]

    Starania o kolejne dzieciątko od 2013.
    5 VI 2020 - II kreski na teście 😁
  • Lolita Autorytet
    Postów: 731 1009

    Wysłany: 14 października 2021, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy zwiekszałyscie na sezon jesienno-zimowy dawkę Wit. D? Podaję małemu Vigantol 1 kroplę = 500 jedn. Pediatra nie kazała zwiększać. Pytam bo to nie nasza lekarka i wolę się upewnić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2021, 09:39

    Qx7mp2.png
    11.2019 cb 💔 02.2021 SYNEK ❤️ 10.2021 - 12 dpo (1 cs) ⏸ 🍀
  • Sweetcake Autorytet
    Postów: 684 401

    Wysłany: 14 października 2021, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edward1 wrote:
    Ja to mam taki siwy łeb że co 8 tyg to kategorycznie muszę iść bo inaczej wyglądam jak idź stąd, ale nigdy nie byłam z Grażyną, wizytę umawiam tak żeby stary mógł się zająć, dlatego podziwiam Cię 😳🙉
    Edwarda u mnie tez siwusy ze szok. Moj maz ma taka specyfikę pracy, ze tak naprawdę ciężko mu coś zaplanować . Jak mus to mus np jak dzieci chore itp. Powiem Ci, ze moj fryzjer to złoto, sami faceci tam pracują a zajmują się moimi dziećmi rewelacyjnie. Zawsze jak zamawiam wizytę to pytają czy wezmę dzieci, tak lubią😅😅😅 Ale nie powiem, ze zawsze trochę się stresuje przed.

    Lolita ja zwiększam do 1000. Przy wypisie z kliniki po porodzie mieliśmy napisane Vit d 1000 a pediatra zmniejszył na 500. Ale ja w okresie zimowym podaje 1000.

  • madiiiii Autorytet
    Postów: 1305 1044

    Wysłany: 14 października 2021, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sweeetcake wooow, dzielna jesteś :D Ja jeszcze nie maluję włosów, ale mam kilkanaście siwych włosów na prawej skroni. Póki co wyrywam, ale wiadomo kiedyś będzie ich za dużo :D Dziewczyny może polecicie jakąś dobrą farbę do włosów ciemnych? Chciałabym ciemny brąz ale, żeby nie wpadał w czerwień.

    Teraz w ogóle straaasznie wypadają mi włosy. Codziennie wyczesuję ze 2 garście. Jest ich z połowę mniej niż po porodzie. Kiedy to się skończy!?

    ♥ Liwia ur. 05.09.2014, 3300g, 51cm
    ♥ Laura ur. 23.08.2016, 3720g, 55cm
    ♥ Tymuś ur. 6.02.2021, 4030g, 55cm
  • Edward1 Autorytet
    Postów: 869 638

    Wysłany: 14 października 2021, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madiiii ja też jestem przerażona ilością wypadanych włosów, kosmos. Dobrze ze rosną nowe bo już bym była łysa (No ale znikłyby problem z umówieniem wizyty u fryzjera 🤣🤣)

    Ja już sama nie farbuje wlosow, qiec nie pomogę 🤷‍♀️

    n59ykrhmt0n17fpk.png

    8/2/2021 urodziła się nasza mała królewna Pola 3720g I 51cm

    2010 - urodził się Franciszek 4180g I 55 cm

    XII.2012- 5tc [*]

    Starania o kolejne dzieciątko od 2013.
    5 VI 2020 - II kreski na teście 😁
  • Angelika0507 Autorytet
    Postów: 745 742

    Wysłany: 14 października 2021, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madiiiii moim ulubionym brązem zawsze był czekoladowy 😊 Nigdy nie wpadał w czerwień, raczej na początku lekko w czerń.

    Ja zawsze miałam cienkie włosy i myślałam, że mało, ale jak widać da się jeszcze mniej. Wypadają mi tak, zwłaszcza podczas mycia, że odpływ trzeba non stop czyścić, a kiedyś prawie w ogóle. Jeszcze chwila i będę na peruke zbierała 🤷‍♀️

    Jestem właśnie w połowie opakowania antybiotyku. Dostałam penicyline. Tak jak w ten weekend, to jeszcze nigdy w życiu mnie nie przeczołgało. Brałam ibuprofen, za godzinę paracetamol i po 5h temp znowu ponad 40'. Moje trzy dni trwały mniej więcej tak. Trzy h telepania z zimna, dwie h umierania z gorącą, dwie h lekkiej poprawy(spadek do 38,5) i od nowa. Do tego nie mogłam jeść ani pić, bo gardło jakby mi rozrywało. Okazało się silne zapalenie migdałów. Zawsze miałam problemy z gardłem, ale tak nie było jeszcze nigdy 🙈

    madiiiii lubi tę wiadomość

    qb3ck6nle1gu1853.png

    12.02.2021 Kajetan 4300g, 56,5cm
    Drugi transfer 05.2020- mamy syneczka ❤♂️
    Pierwszy transfer 04.2020- nieudany ❌
    1 procedura In-vitro
    3x IUI- nieudane ❌
    Starania od 04.2019 💕
  • Sweetcake Autorytet
    Postów: 684 401

    Wysłany: 14 października 2021, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja znowu mam odwrotnie. Wiadomo, ze w ciąży włosy nie wypadają a wręcz dużo ich przybywa by po porodzie wypaść. A mi te włosy po drugiej ciąży nie wypadły. Miałam tak gęste włosy, ze wyglądałam jak pudel. No okropnie. I teraz tak trochę wypadły i w sumie to nadal wygladam jak pudel, mam wlosy takie lekko kręcone , puszace się. Teraz chodzę w związanych ale do pracy to wstawałam 1-1,5 wcześniej i myłam wlosy, wyciągałam na szczotkę i prostowałam.

  • Lolita Autorytet
    Postów: 731 1009

    Wysłany: 14 października 2021, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madiii jak sama farbowałam włosy to wybierałam chłodne odcienie z L'oreal Preference, np. mój ulubiony Mroźny kasztan 👌

    madiiiii lubi tę wiadomość

    Qx7mp2.png
    11.2019 cb 💔 02.2021 SYNEK ❤️ 10.2021 - 12 dpo (1 cs) ⏸ 🍀
  • madiiiii Autorytet
    Postów: 1305 1044

    Wysłany: 15 października 2021, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelika zdrówka kochana. Wiem, co czujesz. Też często przechodzę infekcje gardła, które kończą się antybiotykiem. Wypoczywaj ile się da. Powiem Wam, że zaczęłam trochę chodzić po lekarzach, odkąd zaczęły mi się zawroty głowy i od czasu do czasu jakieś błyski w oku. W środę byłam u okulistki i powiedziała tylko, że to nie są objawy neurologicze a wycieńczenie...Dbajcie o siebie dziewczyny ♥

    Lolita na pewno wypróbuję. Dzięki! Szukam właśnie takich chłodnych odcieni. Z tego co piszecie, większość z Was maluje włosy u fryzjera. Myślicie, że dam radę sama? Mam dosłownie kilka - kilkanaście siwych włosków na skroni. Wolałabym nie pokrywać wszystkich farbą tylko właśnie te siwusy. Strasznie mnie wkurzają, ale wyrywanie to docelowo nienajlapesze rozwiązanie ;)

    ♥ Liwia ur. 05.09.2014, 3300g, 51cm
    ♥ Laura ur. 23.08.2016, 3720g, 55cm
    ♥ Tymuś ur. 6.02.2021, 4030g, 55cm
  • _Hope Autorytet
    Postów: 625 672

    Wysłany: 15 października 2021, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelika, życzę szybkiego powrotu do zdrowia! 🤗

    Dziewczyny mi też okropnie wypadają włosy 😕 mam ich połowę mniej niż przed ciążą.🤷‍♀️ Siwych włosów jeszcze nie mam, ale po tych wszystkich stresach i kłopotach jakie ostatnio na mnie spadły to tylko czekać aż osiwieję. 🤦‍♀️ Przechodzę bardzo trudny czas; musiałam wyprowadzić się z domu rodzinnego do teściów.. 😢😭 Zostawiliśmy tam nasz niedokończony dom, który w obecnej sytuacji chcemy jak najszybciej wykończyć, by w nim zamieszkać. Na szczęście mam cudownego męża i wspaniałą córeczkę i razem stawimy czoła problemom. Musimy stworzyć córeczce bezpieczny i szczęśliwy dom..

    preg.png
    01.2021 H🩷
    12.2023 W🩵
  • madiiiii Autorytet
    Postów: 1305 1044

    Wysłany: 15 października 2021, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope powodzenia! Na pewno wszystko się ułoży ♥ My kończyliśmy budowę, gdy urodziła się nasza pierwsza córeczka i też szybko musieliśmy się przenieść. Gdy się wprowadzaliśmy schody były w stanie surowym. Nie było drzwi między pokojami ani mebli. Ogrzewanie nie do końca działało, a był to grudzień. Okna bez rolet. Meeega ciężki okres, ale jakoś daliśmy radę. Dbajcie o siebie, a córeczka będzie się czuła bezpieczna i szczęśliwa ♥

    _Hope lubi tę wiadomość

    ♥ Liwia ur. 05.09.2014, 3300g, 51cm
    ♥ Laura ur. 23.08.2016, 3720g, 55cm
    ♥ Tymuś ur. 6.02.2021, 4030g, 55cm
  • Angelika0507 Autorytet
    Postów: 745 742

    Wysłany: 15 października 2021, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, już jest o niebo lepiej😊

    Ja siwa nie jestem, ale czasami przy czesaniu błyśnie mi srebrny włosek 😉 farbuje się zawsze w Polsce, w taki sposób, żeby mi na dłużej starczyło 😊

    Hope dużo cierpliwości i pozytywnego myślenia, pamiętaj, że po każdej burzy wychodzi słońce ❤

    _Hope lubi tę wiadomość

    qb3ck6nle1gu1853.png

    12.02.2021 Kajetan 4300g, 56,5cm
    Drugi transfer 05.2020- mamy syneczka ❤♂️
    Pierwszy transfer 04.2020- nieudany ❌
    1 procedura In-vitro
    3x IUI- nieudane ❌
    Starania od 04.2019 💕
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 17 października 2021, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja długo czekałam na pierwsze siwe włosy, w zasadzie 35 lat 😅 i póki co nie chciałabym farbować. Kupiłam szampon dx2 i dla mnie bomba 😅 serio. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale mi odpowiada. Co do wypadania włosów to mi wypadło chyba niewiele, mniej niż po pierwszej ciąży. Ja mam ogólnie dużo włosów ale bardzo cienkie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2021, 06:50

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Sweetcake Autorytet
    Postów: 684 401

    Wysłany: 18 października 2021, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny. Jak Wam i waszym maluszkom mija/ minął obecny/ostatni skok rozwojowy. U nas masakrycznie. Do tego wychodzi druga jedynka i nastąpił zmasowany atak. Chce być tylko u mnie na rękach( z małymi wyjątkami), budzi się milion razy z płaczem, nie chce leżeć tylko być noszonym. Dzisiaj w nocy to musiał go przejąć maz bo nie miałam siły go już nosić. Jeszcze nigdy nie był taki marudny. Jak dotychczas to najcięższy skok. A z pozytywnych stron tego skoku to przez 1,5 tygodnia schudłam 2 kg bo nie da mi usiąść 😅😅😅

  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 18 października 2021, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dawno się nie odzywałam ;) ząbkowanie przechodzimy ciężko, skoków rozwojowych nie zauważam. Rehabilitujemy sie w ośrodku wcześniej interwencji bo córka zaczela stawać jak miała 7 miesięcy i robiły się jej szpotawe stopy. Ale na szczęście już jest lepiej, zaczela czwaroakowac i stawać przy meblach robiąc przy nich pierwsze kroki już na pełnej stopie. Wiec fizjo nas wspiera co miesiąc i koryguje ćwiczeniami.
    Jest pogodnym dzieckiem, wiecznie się uśmiecha i uwielbia bawić się z bratem (a raczej mu przeszkadzać). Trudno jest znaleźć czas dla starszego pomiędzy opieka, praca, domem ale jakoś to godzimy. On jest bardzo wyrozumiały. Aż dziwie się ze 3 latek tak dużo rozumie.
    Podczas ząbkowania jest dramat - a mamy póki co tylko jedna dolna jedynkę 😂
    Ile macie nocnych pobudek na jedzenie? O której chodzą spać Wasze dzieci?
    U nas mała zasypia koło 20/20:30. Pierwsza butla koło 1/2, a kolejna koło 5. Wstaje około 7:30-8:00. Nie jest złe, choć mogłaby być tylko jedna pobudka 😂

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • Ewkaewka Autorytet
    Postów: 390 246

    Wysłany: 18 października 2021, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój zasypia na noc około 19. Śpi zazwyczaj do 6-7. W nocy milion pobudek, ale ja kp. Ogólnie słabo śpi, wyszły nam niedobory żelaza.

    08.02 💙 Artur
  • Sweetcake Autorytet
    Postów: 684 401

    Wysłany: 18 października 2021, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po kapieli około 20 idziemy spać. Zasypia aby po 40 min się obudzic i tak cała noc. Finalnie zazwyczaj wstaje około 6:30.

  • Sweetcake Autorytet
    Postów: 684 401

    Wysłany: 18 października 2021, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka dostaliście żelazo ? U nas sen to tragedia. Orawie identycznie było u średniej córki. Cała noc praktycznie się kręcą. U niej niedoborów zelaza nie było. Zakończyłam kp jak miała 2l8m i wtedy zaczęła spać o niebo lepiej. Teraz znowu coś się rzuca podczas snu ale to ma tylko takie okresy.

‹‹ 767 768 769 770 771 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ