X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀 LUTY 2021 🍀
Odpowiedz

🍀 LUTY 2021 🍀

Oceń ten wątek:
  • liliputkowo90 Autorytet
    Postów: 731 758

    Wysłany: 20 września 2020, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavendowa wrote:
    Ja też się boję cukrzycy. Miałam w pierwszej ciąży i z tego względu już w pierwszym trymestrze musiałam robić krzywą (na szczęscie wyszła ok),ale jeszcze raz czeka mnie "przyjemność" tego badania i boję się,że znów mnie to nie ominie... ;/
    Ja też robiłam w pierwszym trymestrze i wyszła mi na styk w górnej granicy lekarka stwierdziła że jest super, jak zmieniłam lekarza okazało się że tak do końca super nie jest..od samego początku powinnam mieć dietę. No trudno czasu nie cofnę ale jestem rozczarowana podejściem lekarki

    5 lat starań. 4IUI, 4IVF.
    ❤2.02.2021
  • oloowa2709 Autorytet
    Postów: 502 421

    Wysłany: 20 września 2020, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavendowa wrote:
    6 października, mam nadzieję,że już lekarz nie będzie miał wątpliwości,bo chciałabym już wyprawkę ogarniać :)
    Też mam wizyte 6 października. 3mam kciuki ❤️

    werni, Lavendowa lubią tę wiadomość

    Starania od 04.2016,Niedoczynnośc tarzcycy,Mutacje MTHFR C677T i A1298C., PAI1 homo,Hiperprolaktynemia05.2017 HSG, drozne oba
    07.2018 histeroskopia Endometrium polipowate.
    Mąż OK.
    10.2018 Start Invimed, badania, cykle stymulowane, torbiel 8cm...
    03. 2020 start 1 procedura, krótki PROTOKÓŁ, stymulacja nieudana, punkcja odwołana.

    06.2020 naturalny cud 🙏34 dc II, 35dc bhcg 5854, 37 dc 12144, 41dc jest zarodek i jest ♥️
    Ciąża na clexane, acard, letrox, prenatal, luteina
    iv09g7rfalmky5ts.png
  • oloowa2709 Autorytet
    Postów: 502 421

    Wysłany: 20 września 2020, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja krzywa cukrowa i insulinowa mialam robiona w lutym kiedy przygotowywalam się do ivf. Wyniki wyszły w miarę. Moja gin się do nich teraz nie doczepiła. Teraz czas na krzywa w ciąży.. Pewnie na wizycie dostanę skierowanie.tez się obawiam o wyniki. Strasznie mnie teraz ciągnie do słodyczy 😥

    Starania od 04.2016,Niedoczynnośc tarzcycy,Mutacje MTHFR C677T i A1298C., PAI1 homo,Hiperprolaktynemia05.2017 HSG, drozne oba
    07.2018 histeroskopia Endometrium polipowate.
    Mąż OK.
    10.2018 Start Invimed, badania, cykle stymulowane, torbiel 8cm...
    03. 2020 start 1 procedura, krótki PROTOKÓŁ, stymulacja nieudana, punkcja odwołana.

    06.2020 naturalny cud 🙏34 dc II, 35dc bhcg 5854, 37 dc 12144, 41dc jest zarodek i jest ♥️
    Ciąża na clexane, acard, letrox, prenatal, luteina
    iv09g7rfalmky5ts.png
  • Lavendowa Przyjaciółka
    Postów: 63 58

    Wysłany: 20 września 2020, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oloowa2709 wrote:
    Też mam wizyte 6 października. 3mam kciuki ❤️

    I ja trzymam kciuki za Twoją wizytę <3

    oloowa2709, Olinda lubią tę wiadomość

    Syn- wrzesień 2018
    Czekamy na Alę - luty 2021

    8p3ougpjzytfagv1.png


  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 20 września 2020, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dzisiaj totalny spadek mocy. Nie mam siły normalnie funckjowac. Pierwszy raz od kiedy pamietam czuje się tak tragicznie. A jeszcze jak na złość rano wypiłam kawę, gdzie normalnie nie jest mi potrzebna do życia.

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • Inka7 Autorytet
    Postów: 472 377

    Wysłany: 20 września 2020, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Ja mam jutro wizytę, ale po prenatalnych raczej się nie stresuje. Glukoza na początku ciąży wyszla ok., ale mnie tak ciagnie do slodyczy i w rodzinie jest cukrzyca ze az się martwię, a ciagle zapominam dopytać czy nie powinnam jednak jakoś mocniej się obserwować.

    Wciąż jestem w szoku po nowinie ze we mnie mieszka dziewczynka. Nie pamiętam, z czego ostatnio tak się cieszyłam. Teraz drogę oczekiwania podzieliłam na etapy, czekam do 26, 27 tyg gdy dziecko jest w miare do uratowania. A potem to juz do porodu 😍😍😍🙈😅

    ultraviolet, Clover lubią tę wiadomość

    Janek 14
    Tymek 11, 5
    Laura - > nasze słońce od 18.01.2021 <3
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 20 września 2020, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie dziś tak swędzi skóra na brzuchu że musiałam dużo balsamu dać.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • ultraviolet Autorytet
    Postów: 627 644

    Wysłany: 20 września 2020, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka7 wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Ja mam jutro wizytę, ale po prenatalnych raczej się nie stresuje. Glukoza na początku ciąży wyszla ok., ale mnie tak ciagnie do slodyczy i w rodzinie jest cukrzyca ze az się martwię, a ciagle zapominam dopytać czy nie powinnam jednak jakoś mocniej się obserwować.

    Wciąż jestem w szoku po nowinie ze we mnie mieszka dziewczynka. Nie pamiętam, z czego ostatnio tak się cieszyłam. Teraz drogę oczekiwania podzieliłam na etapy, czekam do 26, 27 tyg gdy dziecko jest w miare do uratowania. A potem to juz do porodu 😍😍😍🙈😅
    Ja jutro też jadę na wizytę, spokojniejsza po piątkowej połówkowej 🙂 mam podobne etapy, do których chcę dotrwać, nie wiem jak dam radę w systemie oszczędnościowo - leżącym, ale się staram 😊
    Z cukrem nie miałam problemu, nie jem słodyczy praktycznie wcale... ale wczoraj miałam takiego doła, że zjadłam dziecku wielką paczkę żelków i jeszcze colą popijałam 😞 a dziś to mocno odchorowałam.

    Olinda, Inka7 lubią tę wiadomość

    dqprj48akwkgc0se.png
    6 lat starań o rodzeństwo, niedrożność, endometrioza, poronienie, laparoskopia
    02.2018 ICSI 😢 nie pobrano komórek
    06.2018 ICSI - podejście II
    07.2018 punkcja pobrano 6 komórek, mamy ❄❄
    10.2018 histeroskopia
    16.11.2018 FET ❄️😢
    21.11.2019 FET ❄️😢
    ...
    23.06.2020 - 7tc ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2020, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Hannaha a ile masz glukozy na czczo?
    Za pierwszym razem glukoza na czczo wynosiła 102 (10tc). Po wprowadzeniu diety glukoza na czczo spadła do 92, potem 89, następnie 88 i teraz 87. Czeka mnie powtórka z krzywej po 20 tc, może tym razem nie zwymiotuję 😉

  • tygrysek7773 Autorytet
    Postów: 767 656

    Wysłany: 20 września 2020, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a ja z innej beczki. macie czasem uczucie rozpierania w kroczu? trichr mnie to niepokoi

    l22nzbmh7tjp429q.png
    860i3e5eeobs5r8c.png
  • myszka 30 Autorytet
    Postów: 509 334

    Wysłany: 20 września 2020, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tygrysek ja za to mam tak jaby klucie. A wracając do wyników morfologi itd to mam wrażenie ze niektorzy ginekolodzy bardzo luźno do tego podchodzą. Moja gin stwierdziła że wyniki są ok nic mi nie zalecila. A ja wiem ze nie są. Zwłaszcza ze od jakiegoś czasu chodzę z tego powodu do hematologa i on mi żelazo zaleca ze mam niby anemię a wg lekarki wszystko ok

    relgi09kd6xm2d0n.png
    f2wl3e5e5qc78nw6.pngklz99vvjfs70t8uz.png
  • Olinda Ekspertka
    Postów: 206 158

    Wysłany: 20 września 2020, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka7 wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Ja mam jutro wizytę, ale po prenatalnych raczej się nie stresuje. Glukoza na początku ciąży wyszla ok., ale mnie tak ciagnie do slodyczy i w rodzinie jest cukrzyca ze az się martwię, a ciagle zapominam dopytać czy nie powinnam jednak jakoś mocniej się obserwować.

    Wciąż jestem w szoku po nowinie ze we mnie mieszka dziewczynka. Nie pamiętam, z czego ostatnio tak się cieszyłam. Teraz drogę oczekiwania podzieliłam na etapy, czekam do 26, 27 tyg gdy dziecko jest w miare do uratowania. A potem to juz do porodu 😍😍😍🙈😅
    Oj to tak jak ja z tym moim lozyskiem... wyznaczylam już sobie tygodnie do pokonania... czasem myślę, że 16 tygodni przecież jakoś zleci. Później nachodzi mnie strach,że będę problemy i łapię doły. Musi być dobrze. Gratuluję córeczki😊

    Inka7, oloowa2709 lubią tę wiadomość

  • Inka7 Autorytet
    Postów: 472 377

    Wysłany: 20 września 2020, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olinda dziękuję 😍

    Ja mogę miec bardziej stresującą końcówkę... Moja ciąża jest podwyzszonego ryzyka ze względu na czas okoloporodowy. Tak wiec teraz staram sie byc w miare aktywna (nie ze ćwiczę, zwykle domowe czynności), bo styczeń bedzie już tylko odpoczynek, żeby przed czasem córa nie pchala się na swiat. Mogłoby to być dla niej niebezpieczne.

    Tygrysek ja mialam takue uczucie jakby ucisku i rozpierania, zazwyczaj wiaze sie to z pelnymi jelitami us zmeczenie, dlugie chodzenie. Czytalam też , ze wiezadla tak reaguja na ciężar. Powoli trzeba sie nastawiać, ze będzie coraz większy.

    Olinda lubi tę wiadomość

    Janek 14
    Tymek 11, 5
    Laura - > nasze słońce od 18.01.2021 <3
  • tygrysek7773 Autorytet
    Postów: 767 656

    Wysłany: 20 września 2020, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki trochę mnie uspokoilyscie. byłam pewna że to szyjka

    adaska lubi tę wiadomość

    l22nzbmh7tjp429q.png
    860i3e5eeobs5r8c.png
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2375 2368

    Wysłany: 20 września 2020, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, trzymam kciuki za wizyty! Ja jutro endokrynolog, bo tarczyca znów szaleje. Poza tym miałam dziś dola, bo przed tym leżeniem i odpoczywaniem bylam dosc aktywna i dziś z braku zajęć zaczęłam myśleć o tym, jak ja te dziecko urodzę, jak moje mięśnie do tej pory od tego leżenia zanikną. I jeszcze ze utyje od tego i aż się popłakałam - ciążowe hormony! Masakra!

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 20 września 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hannaha wrote:
    Za pierwszym razem glukoza na czczo wynosiła 102 (10tc). Po wprowadzeniu diety glukoza na czczo spadła do 92, potem 89, następnie 88 i teraz 87. Czeka mnie powtórka z krzywej po 20 tc, może tym razem nie zwymiotuję 😉


    Ja za 1 razem jak badałam miałam 97, 3 tyg temu 93 ale lekarz nic nie powiedział

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • ultraviolet Autorytet
    Postów: 627 644

    Wysłany: 20 września 2020, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia_ wrote:
    Dziewczyny, trzymam kciuki za wizyty! Ja jutro endokrynolog, bo tarczyca znów szaleje. Poza tym miałam dziś dola, bo przed tym leżeniem i odpoczywaniem bylam dosc aktywna i dziś z braku zajęć zaczęłam myśleć o tym, jak ja te dziecko urodzę, jak moje mięśnie do tej pory od tego leżenia zanikną. I jeszcze ze utyje od tego i aż się popłakałam - ciążowe hormony! Masakra!
    Miałam dokładnie to samo dzisiaj 😞 taki dół ogromny. Triatlony to tylko wspomnienie... leżenie i złość miesza się z poczuciem odpowiedzialności za malucha. Dlatego ta paczka żelków zjedzona i popita colą z rozpaczy to słabe, ale jednak usprawiedliwione 🙈😉
    Wytrwałości i oby tarczyca się uspokoiła✊🍀

    dqprj48akwkgc0se.png
    6 lat starań o rodzeństwo, niedrożność, endometrioza, poronienie, laparoskopia
    02.2018 ICSI 😢 nie pobrano komórek
    06.2018 ICSI - podejście II
    07.2018 punkcja pobrano 6 komórek, mamy ❄❄
    10.2018 histeroskopia
    16.11.2018 FET ❄️😢
    21.11.2019 FET ❄️😢
    ...
    23.06.2020 - 7tc ❤️
  • Olinda Ekspertka
    Postów: 206 158

    Wysłany: 20 września 2020, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka7 wrote:
    Olinda dziękuję 😍

    Ja mogę miec bardziej stresującą końcówkę... Moja ciąża jest podwyzszonego ryzyka ze względu na czas okoloporodowy. Tak wiec teraz staram sie byc w miare aktywna (nie ze ćwiczę, zwykle domowe czynności), bo styczeń bedzie już tylko odpoczynek, żeby przed czasem córa nie pchala się na swiat. Mogłoby to być dla niej niebezpieczne.

    Tygrysek ja mialam takue uczucie jakby ucisku i rozpierania, zazwyczaj wiaze sie to z pelnymi jelitami us zmeczenie, dlugie chodzenie. Czytalam też , ze wiezadla tak reaguja na ciężar. Powoli trzeba sie nastawiać, ze będzie coraz większy.
    Jeśli moje lozysko się nie przeniesie to i u mnie końcówka nie zapowiada się zbyt ciekawie... Musimy być dobrej myśli, chociaż to takie trudne. Czasem zamykam oczy i myślę, jak bardzo bym chciała mieć to dziecko po drugiej stronie brzucha, całe i zdrowe. Jeszcze tylko 100 kilka dni 😉

    Inka7 lubi tę wiadomość

  • Olinda Ekspertka
    Postów: 206 158

    Wysłany: 20 września 2020, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia_ wrote:
    Dziewczyny, trzymam kciuki za wizyty! Ja jutro endokrynolog, bo tarczyca znów szaleje. Poza tym miałam dziś dola, bo przed tym leżeniem i odpoczywaniem bylam dosc aktywna i dziś z braku zajęć zaczęłam myśleć o tym, jak ja te dziecko urodzę, jak moje mięśnie do tej pory od tego leżenia zanikną. I jeszcze ze utyje od tego i aż się popłakałam - ciążowe hormony! Masakra!
    Ja dzisiaj się zastanawiałam czy straż po mnie nie będzie musiała przyjechać przed porodem😂 Mój synek powiedział, że jestem grubasna. Ale wiesz co, nic a nic się tym nie martwię. Zdrowie dziecka jest najważniejsze i żadne zbędne kilogramy nie odbiora nam radości, kiedy maluszki będą już przy nas.

    ultraviolet lubi tę wiadomość

  • liliputkowo90 Autorytet
    Postów: 731 758

    Wysłany: 20 września 2020, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Ja za 1 razem jak badałam miałam 97, 3 tyg temu 93 ale lekarz nic nie powiedział
    Ja przy takich wynikach dostałam glukometr do domu i okazało sie że potrafię dobić do 130.. dobrze to kontrolować teraz widzę jak zjedzenie świństwa szybko wpływa na wyniki.. ach kobietki my to mamy zawsze pod górkę 😂 jak nie urok to sraczka😁😂

    hannaha lubi tę wiadomość

    5 lat starań. 4IUI, 4IVF.
    ❤2.02.2021
‹‹ 283 284 285 286 287 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ