X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀 LUTY 2021 🍀
Odpowiedz

🍀 LUTY 2021 🍀

Oceń ten wątek:
  • Inka7 Autorytet
    Postów: 472 377

    Wysłany: 18 września 2020, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka dziękuję, doczekasz się na pewno :)

    myszka 30 lubi tę wiadomość

    Janek 14
    Tymek 11, 5
    Laura - > nasze słońce od 18.01.2021 <3
  • myszka 30 Autorytet
    Postów: 509 334

    Wysłany: 18 września 2020, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi87 wrote:
    Rany, jak to możliwe, że tak wyraźnie czujecie ruchy? Ja wg USG jestem dzisiaj 18w1d i nadal nic nie czuje. To moja pierwsza ciąża i mam łożysko na przedniej ścianie, ale i tak już bym chciała zacząć coś czuć. Bez tego to nawet nie mam pewności, czy wszystko jest w porządku. A połówkowe mam dopiero 5.10 😐 Jak żyć?
    Ja tez mam łożysko na przedniej scianie i to moja 3 ciaza a też raczej nie czuje. Czasami jakby takie polaskotanie po lewej stronie brzucha ale w 100 % pewna nie jestem czy to napewno dzidzia. Połówkowe mam dopiero 12.10

    Mimi87 lubi tę wiadomość

    relgi09kd6xm2d0n.png
    f2wl3e5e5qc78nw6.pngklz99vvjfs70t8uz.png
  • Lolita Autorytet
    Postów: 731 1009

    Wysłany: 18 września 2020, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka15 wrote:
    Lolita ,Też jestem z Warszawy, gdzie masz zamiar rodzić?
    My myślimy o szpitalu Świętej rodziny na Madalińskiego i tam się chcieliśmy też zapisać do szkoły rodzenia, ale nie wiem czy już są stacjonarne😊
    Bajka, również na Madalińskiego :) Są stacjonarne sr, może się spotkamy na V edycji (listopad/grudzień)? :)

    Qx7mp2.png
    11.2019 cb 💔 02.2021 SYNEK ❤️ 10.2021 - 12 dpo (1 cs) ⏸ 🍀
  • Lolita Autorytet
    Postów: 731 1009

    Wysłany: 18 września 2020, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka, gratulacje <3
    Mimi, ja poczułam dopiero w 19+2, też mam łożysko na przedniej ścianie. Wiem, że łatwo się mówi, bo sama nie mogłam się doczekać, ale cierpliwości-już niedługo i Ty na pewno poczujesz!

    Qx7mp2.png
    11.2019 cb 💔 02.2021 SYNEK ❤️ 10.2021 - 12 dpo (1 cs) ⏸ 🍀
  • Edward1 Autorytet
    Postów: 869 638

    Wysłany: 18 września 2020, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi87 wrote:
    Rany, jak to możliwe, że tak wyraźnie czujecie ruchy? Ja wg USG jestem dzisiaj 18w1d i nadal nic nie czuje. To moja pierwsza ciąża i mam łożysko na przedniej ścianie, ale i tak już bym chciała zacząć coś czuć. Bez tego to nawet nie mam pewności, czy wszystko jest w porządku. A połówkowe mam dopiero 5.10 😐 Jak żyć?
    Mimi moja towarzysko niedoli 😊 ja też nic nie czuje, w poniedziałek dostałam jednego kopniaka w sam pępek i od tej pory nic a nic. To moja druga ciąża i łożysko na tylnej ścianie. Więc o co tu chodzi? Bo jak to dziecko się do końca przyszłego tyg nie ruszy to będzie odwiedzało matkę w Tworkach! Jak nic 🤯🙊🙉🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2020, 18:34

    Mimi87 lubi tę wiadomość

    n59ykrhmt0n17fpk.png

    8/2/2021 urodziła się nasza mała królewna Pola 3720g I 51cm

    2010 - urodził się Franciszek 4180g I 55 cm

    XII.2012- 5tc [*]

    Starania o kolejne dzieciątko od 2013.
    5 VI 2020 - II kreski na teście 😁
  • Mavi Autorytet
    Postów: 727 381

    Wysłany: 18 września 2020, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam łożysko na przedniej ścianie. Czuję wyłącznie delikatne puknięcia i też raczej wieczorem tylko.

  • Ania81 Autorytet
    Postów: 2519 2780

    Wysłany: 18 września 2020, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czuje coraz silniejsze laskotanie, niestety nie czuje kazdego dnia i to bardzo mnie martwi.

    Ja mam polowkowe dopiero 13.10.
    Z nerwow, czy wszystko jest w porzadku, zniose chyba jajko. Czekam niby cierpliwie, ale jest ciezko. Odliczam sekundy, minuty, godziny i dni. Jedyne co dobre to maz bedzie ze mna na usg

    f2wl2n0amwelqrbt.png
  • ultraviolet Autorytet
    Postów: 627 644

    Wysłany: 18 września 2020, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To teraz ja melduję, zdrowy duży chłopak 💗 doktor nie mogła uwierzyć, gdzie taki duży skarb się zmieścił 🤔😁

    tygrysek7773, Lolita, Clover, Maenka, madiiiii, Teresita, oloowa2709, Olinda, _Hope, Bajka15, GrubAsia, Rucola, werni, Angelika0507, Mimi87 lubią tę wiadomość

    dqprj48akwkgc0se.png
    6 lat starań o rodzeństwo, niedrożność, endometrioza, poronienie, laparoskopia
    02.2018 ICSI 😢 nie pobrano komórek
    06.2018 ICSI - podejście II
    07.2018 punkcja pobrano 6 komórek, mamy ❄❄
    10.2018 histeroskopia
    16.11.2018 FET ❄️😢
    21.11.2019 FET ❄️😢
    ...
    23.06.2020 - 7tc ❤️
  • misbe Koleżanka
    Postów: 54 45

    Wysłany: 18 września 2020, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi87 wrote:
    Rany, jak to możliwe, że tak wyraźnie czujecie ruchy? Ja wg USG jestem dzisiaj 18w1d i nadal nic nie czuje. To moja pierwsza ciąża i mam łożysko na przedniej ścianie, ale i tak już bym chciała zacząć coś czuć. Bez tego to nawet nie mam pewności, czy wszystko jest w porządku. A połówkowe mam dopiero 5.10 😐 Jak żyć?

    Też mam łożysko na przedniej ścianie i pierwszy raz poczułam ruchy w poniedziałek i do wczoraj była cisza. Dzisiaj jestem w 19+2. Tak na prawdę mam tylko jedno miejsce, w którym czuje kopniaki i dzidzia musi się odpowiednio ułożyć żeby w nie trafić 😀 wczoraj akurat w tym miejscu zaczął się ruszać i jak mąż położył rękę na brzuchu to maluch tak kopnął, że mój mąż aż podskoczył z zaskoczenia 😂 pierwszy z raz miał okazję poczuć, jego mina cudowna 😊


    Co do szkoły rodzenia, to moja położna środowiskowa prowadzi swoją i aktualnie są tylko zajęcia online, a praktyczne z np. pielęgnacji maluszka są indywidualne w jej gabinecie. Zajęcia są bezpłatne.

    Olinda lubi tę wiadomość

    3jgxs65gs24re2ig.png
  • Maenka Autorytet
    Postów: 1648 1987

    Wysłany: 18 września 2020, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dziewczyny super połówkowych 🤗❣zazdroszczę, ja czekam do 13.10.

    Tak pisałyście o tych ruchach i kilka dni temu chyba poczułam pierwszy raz. Dziś też to miałam, czuję "to" tylko przy leżeniu na płasko, takie jakby delikatne puknięcia, jakby mała rybka tak "plumkała". O i znów poczułam! Jeju, ale to piękne..

    Tylko troszkę się zmartwiłam, bo dziś mnie złapał typowy ból okresowy brzucha, musiałam aż wziąć no-spę. Czy też miewacie takie bóle w tym okresie? Na początku miałam często, ale od jakiegoś czasu był spokój..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2020, 19:57

    ultraviolet lubi tę wiadomość

    m3sxqqmzr2yat7k2.png

    👱‍♀️hiperprolaktynemia, niedoczynność tarczycy; AMH 6,7; PCO; MTHFR c.1286A>C (A1298C); choroba autoimmuno; ANA+; anemia - ukryty niedobór żelaza; PAI 4G/SG hetero; podwyższone nk w macicy; niska il10.
    👨słabe parametry nasienia.

    ✨01.2019: FAMSI nr 1
    = ET + 3 ❄❄❄.
    23.02.19: ET morulki - 😥
    07.05.19: FET blastki - 😥
    21.08.19: FET 2 blastek: 2.2.3 i 3.2.2 - cb 😥

    ✨09.12.19: FAMSI nr 2
    = 2 ❄️❄️.
    04.06.20: FET 4.1.1 i 4.2.3: 6 dpt: 56🍀, 8 dpt: 189, 11 dpt: 560, 14 dpt 3300, 19 dpt: 20.000 jest 2mm wojownik, 31dpt mamy ❤ - cudzie trwaj
    03.09.20: it's a boy! 👶
    02.2021: mamy nasz cud ❤
  • madiiiii Autorytet
    Postów: 1305 1044

    Wysłany: 18 września 2020, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi cierpliwości. Niedługo poczujesz na pewno :) A potem będziesz się zamartwiać, gdy ruchy osłabną na chwilę ;)

    Ja je poczułam w 16 tyg., ale to też kwestia doświadczenia z poprzednich ciąży. Wiedziałam już o co chodzi.

    Moja dzidzia na szczęście w końcu się ruszyła w porze obiadowej. Chyba poczuła, że już weekend i postanowiła trochę poskakać :D Za 3 tyg. połówkowe, więc może w końcu poznamy płeć. Gapa ze mnie, bo nawet lekarz robił mi ostatnio USG w gabinecie, ale zapomniałam spytać, czy coś widać. Obie babcie już nie wytrzymały i zaczęły kupować w miarę neutralne ubranka :D

    ♥ Liwia ur. 05.09.2014, 3300g, 51cm
    ♥ Laura ur. 23.08.2016, 3720g, 55cm
    ♥ Tymuś ur. 6.02.2021, 4030g, 55cm
  • liliputkowo90 Autorytet
    Postów: 731 758

    Wysłany: 18 września 2020, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję udanych wizyt :)
    U mnie jest zupełnie inaczej z ruchami dziecka, czesto w ciagu dnia daje mi o sobie znać jeszcze mi się nie zdarzyło by mial leniwy dzień. A najbardziej mu sie podoba jak leżę na brzuchu i się śmieje, wtedy skacze jak kangur:) :) fantastyczne uczucie :)

    5 lat starań. 4IUI, 4IVF.
    ❤2.02.2021
  • Teresita Ekspertka
    Postów: 126 192

    Wysłany: 18 września 2020, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny😁 u mnie trochę aktywny dzień po wczorajszych leżakach, pogoda piękna wiec ciesze się że dolegliwości odpuściły, aż chce się żyć 😁😁😁

    Inka super wieści 😁wielkie gratulacje ❤️Z mojego chłopca tez zrobiła się dziewczynka prawie 100 procentowa.
    Co do poranka ... zasnęłam przed 5, a w międzyczasie obejrzałam film na netflix. Pobudka o 8, bo syn do szkoły😌 jednak mąż mnie wyręczył z transportem i praktycznie na równe nogi stanęłam około 9.
    Mam tak naładowane akumulatory, ze jeszcze mnie trzyma!

    Liliputkowo przeraża mnie Twoja dieta, ja lubię konkretne posiłki i to z produktów które reflektuje. Ciężko tak na sile się przestawić i wykluczyć to co jadłyśmy całe życie.

    Ultrafiolet gratulacje 💗ile wazy Twój Wielkoludek ?

    Myszka , Ania 81, Mimi / mamy połówkowe w podobnym terminie i wiek ciąży bardzo zbliżony i mnie dzisiaj 17+0

    Moja dzidzia tez nie fika jakoś mocno, czuje te delikatne plumkania od 2 dni, ale w miarę regularnie. Jak dla mnie to bardzo charakterystyczne uczucie i nie da się go przegapić.
    Dziewczyny które jeszcze nie czuja, to może się zmienić w każdej chwili kochane, cierpliwości lada moment wszystkie będą czuły. We wtorek narzekałam na wizycie ze dzidzia leniwa a w środę już plumkala. Słuchać brzuszka zaraz zapuka 😉

    Moja waga to niecałe 2 kg do przodu, ostatnio apetyt sporo mniejszy. Trzy posiłki staram się zjeść, żeby nie było. Ogólnie to do niedawna jadłam nawet sporo i bez żadnych ograniczeń pozwalałam zachciankom rządzić. Obecnie nawet zachcianki gdzieś odeszły ... nie wiem jaka jest tego przyczyna.
    Dziewczyny między nami bywają kilkutygodniowe roznice w terminach wiec i waga rożna. Dzidzia teraz zaczynaja rosnąć intensywnie wiec pewnie lada moment sporo mnie przybędzie😌.
    Marzy mi się przytyć tak do 10 kg lecz średnio to widzę 🤦‍♀️

    Widzę, ze w większości jesteście aktywne ćwiczycie itp . Ja odmieniec ćwiczę bieganie po schodach między sypialniami hihi
    Nawet tak mega zdrowo się nie odżywiam 😏 jem to na co mam ochotę w danym momencie. Wiem wiem należałoby to zmienić.

  • ultraviolet Autorytet
    Postów: 627 644

    Wysłany: 18 września 2020, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teresita wrote:
    Cześć dziewczyny😁 u mnie trochę aktywny dzień po wczorajszych leżakach, pogoda piękna wiec ciesze się że dolegliwości odpuściły, aż chce się żyć 😁😁😁

    Inka super wieści 😁wielkie gratulacje ❤️Z mojego chłopca tez zrobiła się dziewczynka prawie 100 procentowa.
    Co do poranka ... zasnęłam przed 5, a w międzyczasie obejrzałam film na netflix. Pobudka o 8, bo syn do szkoły😌 jednak mąż mnie wyręczył z transportem i praktycznie na równe nogi stanęłam około 9.
    Mam tak naładowane akumulatory, ze jeszcze mnie trzyma!

    Liliputkowo przeraża mnie Twoja dieta, ja lubię konkretne posiłki i to z produktów które reflektuje. Ciężko tak na sile się przestawić i wykluczyć to co jadłyśmy całe życie.

    Ultrafiolet gratulacje 💗ile wazy Twój Wielkoludek ?

    Myszka , Ania 81, Mimi / mamy połówkowe w podobnym terminie i wiek ciąży bardzo zbliżony i mnie dzisiaj 17+0

    Moja dzidzia tez nie fika jakoś mocno, czuje te delikatne plumkania od 2 dni, ale w miarę regularnie. Jak dla mnie to bardzo charakterystyczne uczucie i nie da się go przegapić.
    Dziewczyny które jeszcze nie czuja, to może się zmienić w każdej chwili kochane, cierpliwości lada moment wszystkie będą czuły. We wtorek narzekałam na wizycie ze dzidzia leniwa a w środę już plumkala. Słuchać brzuszka zaraz zapuka 😉

    Moja waga to niecałe 2 kg do przodu, ostatnio apetyt sporo mniejszy. Trzy posiłki staram się zjeść, żeby nie było. Ogólnie to do niedawna jadłam nawet sporo i bez żadnych ograniczeń pozwalałam zachciankom rządzić. Obecnie nawet zachcianki gdzieś odeszły ... nie wiem jaka jest tego przyczyna.
    Dziewczyny między nami bywają kilkutygodniowe roznice w terminach wiec i waga rożna. Dzidzia teraz zaczynaja rosnąć intensywnie wiec pewnie lada moment sporo mnie przybędzie😌.
    Marzy mi się przytyć tak do 10 kg lecz średnio to widzę 🤦‍♀️

    Widzę, ze w większości jesteście aktywne ćwiczycie itp . Ja odmieniec ćwiczę bieganie po schodach między sypialniami hihi
    Nawet tak mega zdrowo się nie odżywiam 😏 jem to na co mam ochotę w danym momencie. Wiem wiem należałoby to zmienić.
    Synek waży 360g, jest starszy o ponad tydzień niż wiek ciąży z om. Trochę obawiam się,że będzie duuży przy finale 🙈

    dqprj48akwkgc0se.png
    6 lat starań o rodzeństwo, niedrożność, endometrioza, poronienie, laparoskopia
    02.2018 ICSI 😢 nie pobrano komórek
    06.2018 ICSI - podejście II
    07.2018 punkcja pobrano 6 komórek, mamy ❄❄
    10.2018 histeroskopia
    16.11.2018 FET ❄️😢
    21.11.2019 FET ❄️😢
    ...
    23.06.2020 - 7tc ❤️
  • Teresita Ekspertka
    Postów: 126 192

    Wysłany: 18 września 2020, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultraviolet to bardzo dobrze, gorzej jakby odbiegał w druga stronę. Mnie w poprzedniej ciąży straszyli ze synek urodzi się duży ponad 4000 kg, na każdym usg był do przodu o blisko 2 tyg. Przy mojej drobnej ( wtedy drobnej 😜) figurze było to sporym zaskoczeniem i już obstawiałam CC. Jednak docelowo ważył 3540 i udało się naturalnie.
    Możesz być dumna z dorodnego synia, a waga jeszcze się będzie zmieniać ☺️

  • ultraviolet Autorytet
    Postów: 627 644

    Wysłany: 18 września 2020, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teresita wrote:
    Ultraviolet to bardzo dobrze, gorzej jakby odbiegał w druga stronę. Mnie w poprzedniej ciąży straszyli ze synek urodzi się duży ponad 4000 kg, na każdym usg był do przodu o blisko 2 tyg. Przy mojej drobnej ( wtedy drobnej 😜) figurze było to sporym zaskoczeniem i już obstawiałam CC. Jednak docelowo ważył 3540 i udało się naturalnie.
    Możesz być dumna z dorodnego synia, a waga jeszcze się będzie zmieniać ☺️
    Oczywiście jestem dumna, szczęśliwa i przerażona tymi pomiarami 🙈😊

    Teresita lubi tę wiadomość

    dqprj48akwkgc0se.png
    6 lat starań o rodzeństwo, niedrożność, endometrioza, poronienie, laparoskopia
    02.2018 ICSI 😢 nie pobrano komórek
    06.2018 ICSI - podejście II
    07.2018 punkcja pobrano 6 komórek, mamy ❄❄
    10.2018 histeroskopia
    16.11.2018 FET ❄️😢
    21.11.2019 FET ❄️😢
    ...
    23.06.2020 - 7tc ❤️
  • Bajka15 Autorytet
    Postów: 419 658

    Wysłany: 18 września 2020, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolita wrote:
    Bajka, również na Madalińskiego :) Są stacjonarne sr, może się spotkamy na V edycji (listopad/grudzień)? :)

    Chętnie! A można się już zapisywać? Zadzwonię w poniedziałek podpytam czy są miejsca 🙈

    zi13vfxmd4d84rc5.png
  • Bajka15 Autorytet
    Postów: 419 658

    Wysłany: 19 września 2020, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj dziewczyny, dziś w nocy mój mąż zgotował mi tyle stresu, że jestem cała spięta łącznie z brzuchem 😢
    Mam nadzieję, że jak cały dzień poleze to mi przejdzie 🙄
    Jestem strasznie głodna a nawet nie dam rady nic wziąć do ust 🥺😢

    zi13vfxmd4d84rc5.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 19 września 2020, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej gratuluję dziewczyny udanych wizyt :)

    Bajka też jestem z Warszawy. Będę rodziła w Bródnowskim tak jak synka. Nie chodziłam do szkoły rodzenia wtedy i teraz też nie będę.

    Wczoraj byłam na spotkaniu z sierpniowkami. Było super :)

    Bajka15 lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Bajka15 Autorytet
    Postów: 419 658

    Wysłany: 19 września 2020, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werni wrote:
    Hej gratuluję dziewczyny udanych wizyt :)

    Bajka też jestem z Warszawy. Będę rodziła w Bródnowskim tak jak synka. Nie chodziłam do szkoły rodzenia wtedy i teraz też nie będę.

    Wczoraj byłam na spotkaniu z sierpniowkami. Było super :)

    Super! Ja się urodziłam w bródnowskim 🥰 i mam do niego sentyment 😊

    werni lubi tę wiadomość

    zi13vfxmd4d84rc5.png
‹‹ 281 282 283 284 285 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ