X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀 LUTY 2021 🍀
Odpowiedz

🍀 LUTY 2021 🍀

Oceń ten wątek:
  • Makino28 Znajoma
    Postów: 23 16

    Wysłany: 29 maja 2020, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,można dołączyć? Mam 28 lat i synka z września 2018,wczoraj na teście zobaczyłam drugą kreseczkę więc mam nadzieję,na rodzeństwo w lutym 2021 <3 Staraliśmy się osiem cykli,mam nadzieję,że wszystko będzie ok... Jutro lecę na bete. Z miesiączki termin wychodzi mi na 12.02 <3

    Majorka, Rucola, Lolita lubią tę wiadomość

    w4sqyx8du8bsheqo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2020, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makino cześć :) trzymam kciuki za betę :)

    Lolita masz już wyniki bety?
    W drugiej ciąży miałam oczekiwanie na zarodka i na serduszko ale był chociaż pęcherzyk. Nie wiem jak się nie martwić skoro moja beta jest napewno wysoka przy takim sikańcu 🤷

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2020, 18:13

  • Makino28 Znajoma
    Postów: 23 16

    Wysłany: 29 maja 2020, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie Lolita jak beta?

    w4sqyx8du8bsheqo.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 30 maja 2020, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MOge dolaczyc? termin z om na 2/3 lutego, cykle 33 dniowe. starania pomijajac cykle chorobowe i bez koniecznych wspomagaczy (maz i moich) to wyjdzie gdzies 4 cs ktory byl szczesliwy. Test mialam robic 26 maja w dzien matki ale nie wytrzymalam i zrobilam 25 :D. Przyrost bety o 145% po rownych 48 h. Takze mam nadzieje że to dobry znak. Bede miala na pewno CC tak jak przy pierwszym porodzie takze suma sumarum moga mi zrobic zaraz pod koniec stycznia. Mam juz dwulatka ze stycznia 2018 roku :) i 30 lat (w styczniu 2021 31 lat :D). Pierwsza wizyte mam 9 czerwca, przy pierwszej ciazy koło 6 tc bylo widac serce takze mam nadzieje ze tym razem bedzie tak samo.

    Lolita, Makino28 lubią tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Lolita Autorytet
    Postów: 731 1009

    Wysłany: 30 maja 2020, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majorka wrote:
    Makino cześć :) trzymam kciuki za betę :)

    Lolita masz już wyniki bety?
    W drugiej ciąży miałam oczekiwanie na zarodka i na serduszko ale był chociaż pęcherzyk. Nie wiem jak się nie martwić skoro moja beta jest napewno wysoka przy takim sikańcu 🤷
    Już wszystko piszę. Wczoraj się umówiłam z kumpelą i już nie zaglądałam na forum.
    Beta wyszła 37,8 co by odpowiadało 3 tygodniowi ciąży (dziś 12 dpo).
    Właśnie wróciłam z wizyty, sytuacja wygląda tak: pęcherzyk, który jest na usg nie odpowiada wartości hcg. Mam powtórzyć betę w poniedziałek. Są trzy opcje: albo to tzw. pseudopęcherzyk i właściwy się dopiero wykształci i pokaże (jeśli beta rośnie), albo to pęcherzyk po ciąży obumarłej, który się jeszcze nie wydalił (jeśli beta maleje). Ale w mojej ocenie nie jest możliwe, że była wcześniejsza ciąża, bo: 1) pęcherzyka nie było na usg 18 i 22 maja, b) robiłam testy we wtorek i środę i były białe, a gdyby beta malała, to wtedy byłyby mocniejsze niż wczorajszy. Zrobiłam przed chwilą jeszcze jednego sikańca z nie pierwszego moczu i wyszedł ciemniejszy niż wczoraj... Jestem totalnie skołowana... Jest też opcja ciąży pozamacicznej...
    Także Majorka nic nie stresuj, problem jest u mnie, nie u Ciebie :)

    A to test sprzed chwili:
    https://ibb.co/FXPGXYN

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2020, 13:46

    Qx7mp2.png
    11.2019 cb 💔 02.2021 SYNEK ❤️ 10.2021 - 12 dpo (1 cs) ⏸ 🍀
  • Lolita Autorytet
    Postów: 731 1009

    Wysłany: 30 maja 2020, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makino28 wrote:
    Hej,można dołączyć? Mam 28 lat i synka z września 2018,wczoraj na teście zobaczyłam drugą kreseczkę więc mam nadzieję,na rodzeństwo w lutym 2021 <3 Staraliśmy się osiem cykli,mam nadzieję,że wszystko będzie ok... Jutro lecę na bete. Z miesiączki termin wychodzi mi na 12.02 <3

    Hej, pewnie! Gratuluję i trzymam kciuki za betę <3

    Makino28 lubi tę wiadomość

    Qx7mp2.png
    11.2019 cb 💔 02.2021 SYNEK ❤️ 10.2021 - 12 dpo (1 cs) ⏸ 🍀
  • Lolita Autorytet
    Postów: 731 1009

    Wysłany: 30 maja 2020, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    MOge dolaczyc? termin z om na 2/3 lutego, cykle 33 dniowe. starania pomijajac cykle chorobowe i bez koniecznych wspomagaczy (maz i moich) to wyjdzie gdzies 4 cs ktory byl szczesliwy. Test mialam robic 26 maja w dzien matki ale nie wytrzymalam i zrobilam 25 :D. Przyrost bety o 145% po rownych 48 h. Takze mam nadzieje że to dobry znak. Bede miala na pewno CC tak jak przy pierwszym porodzie takze suma sumarum moga mi zrobic zaraz pod koniec stycznia. Mam juz dwulatka ze stycznia 2018 roku :) i 30 lat (w styczniu 2021 31 lat :D). Pierwsza wizyte mam 9 czerwca, przy pierwszej ciazy koło 6 tc bylo widac serce takze mam nadzieje ze tym razem bedzie tak samo.

    Hey Girl :) Gratuluję świetnych wiadomości, oby tak dalej! Fajnie, że tak szybko powiększa nam się grono i mam nadzieję, że ja z niego nie wypadnę ...

    Qx7mp2.png
    11.2019 cb 💔 02.2021 SYNEK ❤️ 10.2021 - 12 dpo (1 cs) ⏸ 🍀
  • Makino28 Znajoma
    Postów: 23 16

    Wysłany: 30 maja 2020, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja beta z dziś 67,czyli chyba ok jak na ten etap,w poniedziałek powtarzam,mam nadzieję,że przyrost będzie ok <3

    Lolita lubi tę wiadomość

    w4sqyx8du8bsheqo.png
  • Makino28 Znajoma
    Postów: 23 16

    Wysłany: 30 maja 2020, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolita wrote:
    Już wszystko piszę. Wczoraj się umówiłam z kumpelą i już nie zaglądałam na forum.
    Beta wyszła 37,8 co by odpowiadało 3 tygodniowi ciąży (dziś 12 dpo).
    Właśnie wróciłam z wizyty, sytuacja wygląda tak: pęcherzyk, który jest na usg nie odpowiada wartości hcg. Mam powtórzyć betę w poniedziałek. Są dwie opcje: albo to tzw. pseudopęcherzyk i właściwy się dopiero wykształci i pokaże (jeśli beta rośnie), albo to pęcherzyk po ciąży obumarłej, który się jeszcze nie wydalił (jeśli beta maleje). Ale w mojej ocenie nie jest możliwe, że była wcześniejsza ciąża, bo: 1) pęcherzyka nie było na usg 18 i 22 maja, b) robiłam testy we wtorek i środę i były białe, a gdyby beta malała, to wtedy byłyby mocniejsze niż wczorajszy. Zrobiłam przed chwilą jeszcze jednego sikańca z nie pierwszego moczu i wyszedł ciemniejszy niż wczoraj... Jestem totalnie skołowana...
    Także Majorka nic nie stresuj, problem jest u mnie, nie u Ciebie :)

    A to test sprzed chwili:
    https://ibb.co/FXPGXYN


    Mam nadzieję,że wszystko dobrze się skończy,trzymam kciuki :)

    w4sqyx8du8bsheqo.png
  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 30 maja 2020, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się rozgoszcze 😀 mam termin na 30.01 albo 3.02 bo ostatnio cykle w kratkę. Zrobiłam dwa testy w zeszła sobotę, nie robię bety. Czekam na wizytę 10 czerwca :)

    Nie porównujcie ciąży jedna do drugieJ, nie ma co porównywać kresek które zależą od czułości testu. Serio, stres nic nie pomoże a jeśli coś pójdzie nie tak to na tym etapie temu nie zapobiegniecie. Sama jestem po dwóch stratach i nie rozpamiętuje tego, tak musiało być i tyle. Trzeba się po prostu uzbroić w cierpliwość... albo robic betę co dwa dni dla swojego spokoju 😀 oczywiście mocno trzymam kciuki za wszystkie na wątku :) Zajmijcie czyms myśli, praca, domem, hobby, dziećmi - to pomaga. Na codzień pracuje bardzo intensywnie i dni same uciekają :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2020, 13:36

    Makino28 lubi tę wiadomość

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • AgataAgatka Ekspertka
    Postów: 191 319

    Wysłany: 30 maja 2020, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny🙂 nieśmiało do Was chciałam dołączyć. Wczoraj beta 63, ale jestem już po cb. Na początku maja zrobiłam panel tarczycowy i okazało się że mam hashimoto. Mam nadzieję, że to była jednyna przeszkoda 🙂 Nie wiem jeszcze na kiedy przewidywany termin, ale ok 5-8 lutego

    Makino28, GrubAsia lubią tę wiadomość

    02.2021 Apolonia 🩷
    11.2023 będzie synek 👣
  • Makino28 Znajoma
    Postów: 23 16

    Wysłany: 30 maja 2020, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolita czy bierzesz dalej Ovarin? Ja od dwóch kresek odstawiłam i biorę zestaw witamin dla ciężarnych,ale w sumie nie wiem czy dobrze zrobiłam...

    Girl25 lubi tę wiadomość

    w4sqyx8du8bsheqo.png
  • AgataAgatka Ekspertka
    Postów: 191 319

    Wysłany: 30 maja 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makino28 dobrze zrobiłaś, że odstawiłaś

    02.2021 Apolonia 🩷
    11.2023 będzie synek 👣
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 30 maja 2020, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makino28 wrote:
    Lolita czy bierzesz dalej Ovarin? Ja od dwóch kresek odstawiłam i biorę zestaw witamin dla ciężarnych,ale w sumie nie wiem czy dobrze zrobiłam...
    Tak dobrze, ja też ovarin brałam tylko przy staraniach, akurat parę dni przed terminem okresu mi się skończył i brałam sam kwas foliowy+ mg . Też kupiłam witaminy dla kobiet w ciąży, pregna plus to samo brałam przy pierwszej ciąży i mam zdrowego dwulatka. Ciekawa jestem czy lekarz zaś mi każe brać acard

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Lolita Autorytet
    Postów: 731 1009

    Wysłany: 30 maja 2020, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata Agatka - witaj 🖐 Również jestem po cb. W którym jesteś dniu po owulacji?

    @Makino, tak jak dziewczyny wyżej, ja też od razu odstawiłam Ovarin, teraz biorę Prenatal Uno.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2020, 13:35

    Qx7mp2.png
    11.2019 cb 💔 02.2021 SYNEK ❤️ 10.2021 - 12 dpo (1 cs) ⏸ 🍀
  • AgataAgatka Ekspertka
    Postów: 191 319

    Wysłany: 30 maja 2020, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie nie wiem kiedy była owulacja. Byłam na usg w 16dc i było po. Temperatura wzrosła dopiero w 16 dc. Więc jestem 12-16dpo. Byłam na becie w poniedziałek 25.05 i była negatywna więc myślałam że się nie udało

    02.2021 Apolonia 🩷
    11.2023 będzie synek 👣
  • Lolita Autorytet
    Postów: 731 1009

    Wysłany: 30 maja 2020, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuuziaaaa wrote:
    To i ja się rozgoszcze 😀 mam termin na 30.01 albo 3.02 bo ostatnio cykle w kratkę. Zrobiłam dwa testy w zeszła sobotę, nie robię bety. Czekam na wizytę 10 czerwca :)

    Nie porównujcie ciąży jedna do drugieJ, nie ma co porównywać kresek które zależą od czułości testu. Serio, stres nic nie pomoże a jeśli coś pójdzie nie tak to na tym etapie temu nie zapobiegniecie. Sama jestem po dwóch stratach i nie rozpamiętuje tego, tak musiało być i tyle. Trzeba się po prostu uzbroić w cierpliwość... albo robic betę co dwa dni dla swojego spokoju 😀 oczywiście mocno trzymam kciuki za wszystkie na wątku :) Zajmijcie czyms myśli, praca, domem, hobby, dziećmi - to pomaga. Na codzień pracuje bardzo intensywnie i dni same uciekają :)

    Hej hej :) Witaj, rozgość się i GRATULACJE! <3
    Pełna zgoda, że nie ma się co porównywać kropka w kropkę bo każda z nas jest inna. Niemniej warto się wymieniać informacjami, bo zawsze można wychwycić u siebie ew. nieprawidłowości i w miarę szybko zadziałać. Nie mówię, że odwrócimy tym bieg zdarzeń, ale jak już pisałam, ja wolę wiedzieć wcześniej, że coś jest nie tak, niż żyć w błogiej nieświadomości i się później na maksa rozczarować.

    Qx7mp2.png
    11.2019 cb 💔 02.2021 SYNEK ❤️ 10.2021 - 12 dpo (1 cs) ⏸ 🍀
  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 30 maja 2020, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolita wrote:
    Hej hej :) Witaj, rozgość się i GRATULACJE! <3
    Pełna zgoda, że nie ma się co porównywać kropka w kropkę bo każda z nas jest inna. Niemniej warto się wymieniać informacjami, bo zawsze można wychwycić u siebie ew. nieprawidłowości i w miarę szybko zadziałać. Nie mówię, że odwrócimy tym bieg zdarzeń, ale jak już pisałam, ja wolę wiedzieć wcześniej, że coś jest nie tak, niż żyć w błogiej nieświadomości i się później na maksa rozczarować.
    Rozumiem Cię 🙂 kazda z nas jest inna, ja należę do tych które raczej nie analizują, stad tez moje podejście 😀
    Jak najbardziej jestem za wymiana doświadczeń 🙂

    Lolita lubi tę wiadomość

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

  • Makino28 Znajoma
    Postów: 23 16

    Wysłany: 30 maja 2020, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi dziewczyny :)

    w4sqyx8du8bsheqo.png
  • Zuuziaaaa Autorytet
    Postów: 1115 665

    Wysłany: 30 maja 2020, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makino28 wrote:
    Hej,można dołączyć? Mam 28 lat i synka z września 2018,wczoraj na teście zobaczyłam drugą kreseczkę więc mam nadzieję,na rodzeństwo w lutym 2021 <3 Staraliśmy się osiem cykli,mam nadzieję,że wszystko będzie ok... Jutro lecę na bete. Z miesiączki termin wychodzi mi na 12.02 <3
    Hej, ja mam syna z października 2018 wiec będzie bardzo podobnie u nas :)

    Makino28 lubi tę wiadomość

    ex2b73sb82yeq2e0.png

    zpbnvut1l2ii4he1.png

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ