X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE serduszka 2020
Odpowiedz

LUTOWE serduszka 2020

Oceń ten wątek:
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 26 lutego 2020, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariah wrote:
    Darrika
    U nas silu rzadziej niż kupa
    A kupa (raz mniejsza raz większa) to tak bym powiedziała z 8-10 razy dziennie ?
    Czasami jest na prawdę mala - No ale jest i zmienić pampersa trzeba bo odparza go
    Dziś siusiu już na pewno 2 razy zrobił



    Gusiaa
    Powodzenia Kochana !
    Dasz radę ! ;)
    Nasza od pn do przedszkola wróciła - z średnia ochota po 2 tyg u babci ;)
    Do tego cały rytuał się zmienił - teraz rano tatuś budzi, tatuś ubiera i zaprowadza
    Wiec średnio zmotywowana z wsyztskim zmianami
    Ale dziś już lepiej ;)
    No Kornelke tez mezu prowadzal caly czas ,ale ona jakoś nie protestuje. Chociaż od 3 tyg ma problem zeby myc zeby 🙈🙈

    Moja maleńka nie charczy.

    No i u nas spadnie tylko na brzuszku. Jak na bokach to śpi nie spokojnie..

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 26 lutego 2020, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któryś maluch cierpi na zatwardzenia? Chyba będziemy szukać jakiegoś wspomagacza albo testować inne mleko.

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 26 lutego 2020, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla33 wrote:
    Dziewczyny czy któryś maluch cierpi na zatwardzenia? Chyba będziemy szukać jakiegoś wspomagacza albo testować inne mleko.

    Ale jesteś pewna, że to zatwardzenie? Robi zbite kupy? Może zamiast od razu zmieniać mleko to podaj troszkę wody.. Wiem różne są opinie na ten temat ale od znajomych wiem, że pomaga..

    4018d16ae9.png
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 26 lutego 2020, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas drugi dziwny wieczor .. co odloze mala po karmieniu to się wybudza i szuka dalej cycka.. dziś znowu to samo juz 2h ponad sie tak z nią drocze. Właśnie wisi na cycku ciekawe co bedzie jak ja odloze ..

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 26 lutego 2020, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z kolei zero płaczu, mała ładnie je, widzę, że z cyca leci, w ogóle to sama ja budzie co 2 godziny na karmienie, a dzisiaj tylko dwie pieluchy poszły. 2 x siku i raz kupa jeszcze taka trochę smółkowata 🤔

    Za to w szpitalu drugi dzień oo porodzie był taki właśnie, że cały dzień cyc j ani myślała spać

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 26 lutego 2020, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    U mnie z kolei zero płaczu, mała ładnie je, widzę, że z cyca leci, w ogóle to sama ja budzie co 2 godziny na karmienie, a dzisiaj tylko dwie pieluchy poszły. 2 x siku i raz kupa jeszcze taka trochę smółkowata 🤔

    Za to w szpitalu drugi dzień oo porodzie był taki właśnie, że cały dzień cyc j ani myślała spać
    Moja nie płacze, tylko kręci się szuka łapki kładzie do buźki. W dzien pieknie zje i śpi sobie po 2 do 3h i znowu cyc i śpi . Wieczorem jest taka nad aktywna jak była w brzuchu.

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 26 lutego 2020, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ppieguskaa wrote:
    Ale jesteś pewna, że to zatwardzenie? Robi zbite kupy? Może zamiast od razu zmieniać mleko to podaj troszkę wody.. Wiem różne są opinie na ten temat ale od znajomych wiem, że pomaga..
    Zatwardzenie jak cholera. Dusi małe twarde bobki i tylko z pomocą. Aż żal patrzeć.

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 26 lutego 2020, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla33 wrote:
    Zatwardzenie jak cholera. Dusi małe twarde bobki i tylko z pomocą. Aż żal patrzeć.

    No to zmiana mleka..
    Choć może spróbuj z ta woda..
    Ii ja bym włóżyla mu czopek glicerynowy.. Co by się wyproznil do końca

    Camilla33 lubi tę wiadomość

    4018d16ae9.png
  • Mama_po_przejściach Autorytet
    Postów: 413 180

    Wysłany: 27 lutego 2020, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młody miał duży spadek wagi w szpitalu, więc sporo minie nim odrobi. Do tego rodzeństwo ciągle chore, więc ryzyko że coś od nich złapie jest duże.

    Zatwardzeń nie ma,kupy są non stop (czasem nie zdążę ubrać, a już kolejna, także chwile czekam przed ponownym przebieraniem, bo bardzo tego nie lubi i mocno płacze.

    Co do opieki, mąż świetnie dałby sobie radę, ale chętniej wybiera opiekę nad starszakami. Najmłodszy mógłby z cyca nie schodzić, więc chusta poszła już w ruch. Muszę jeszcze trochę dopracować technikę, bo jednak trochę mi się zapomniało... Tylko właśnie mogło by się zrobić już cieplej, żebym mogła karmić na powietrzu (bo najbardziej ograniczają mnie temperatury i doceniam dziadków jeszcze przez jakiś czas.

    8p3ovfxms5h3ke1x.png
  • marlenaO Autorytet
    Postów: 322 291

    Wysłany: 27 lutego 2020, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusiaa wrote:
    U nas drugi dziwny wieczor .. co odloze mala po karmieniu to się wybudza i szuka dalej cycka.. dziś znowu to samo juz 2h ponad sie tak z nią drocze. Właśnie wisi na cycku ciekawe co bedzie jak ja odloze ..

    Ja w takiej sytuacji przeprosiłam smoczek, który uratował mnie 🤪 na szczęście córcia nie nadużywa go i jak już się nassie to wypluwa, a jak nie ma ochoty na ssanie to w ogóle go nie przyjmuje. Obiecałam sobie ze wytrzymam miesiąc....dałam radę 2,5 tyg....taki mały miesiąc można powiedzieć hi hi 🙃

    . Raga . lubi tę wiadomość

    iv09l6d8avrm8gc1.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 27 lutego 2020, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusiaa
    U nas tez widzę ze w ciągu dnia zaśnie na cycku, odłożę go spokojnie, spi jak kamień, Zosieńka mu daje buziaki a ten nic..
    W nocy zaśnie na cycku
    Odłożę tk to się wierci, kręci itd
    Szczęście ze w nocy nie ma godzin aktywności - spi i cyc i spi i cyc
    Ale ma lżejszy sen niż w ciągu dnja

    ZakręconaOna lubi tę wiadomość

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 27 lutego 2020, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane
    Uratowana jestem !
    Wczoraj o 20 była u mnie położna i zdjęła szwy!!!
    Zyje
    Funkcjonuje
    Jest super !! ;)

    Darrika, gusiaa, ppieguskaa, ZakręconaOna, sylgor lubią tę wiadomość

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 27 lutego 2020, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane
    Linomag zielony - trzeba zmywać przed karmieniem ?
    Już nie pamietam....

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • marlenaO Autorytet
    Postów: 322 291

    Wysłany: 27 lutego 2020, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj byliśmy u lekarza z ta rana po pepuszku. Tydzień mamy obserwować i przemywać a jak będzie brzydki za tydzień to mamy skierowanie do chiruraga na laminowanie czyli przypalenie. Uspokoiła mnie ta wizyta jesli chodzi o pępuszek ale zaniepokola z innej strony. Moje dziecko ma taki dołek z tylu pleców gdzie kończy się kręgosłup a zaczyna pupka. I w szpitalu powiedzieli ze ma takie wgłębienie i ze nic to nie znaczy. Wczoraj pediatra powiedziała ze trzeba zrobić usg, ze tam może być dziurka i może tamtędy wychodzić kupa 😳 Ze ten dołek to patologia i może powodować nawet rozszczep kręgosłupa!!! U naszej małej wyglada to dobrze, raczej nic tam się nie sączy ale i tak jest przerażona. Jestem zdziwiona ze szpital olewa takie rzeczy i nawet nas nie poinformował ze to jednak nie jest normalka.

    Przy okazji zrobiliśmy kontrole wagi i mamy już 4100g...znowu przybrała 300g w tydzień. Mimo ze mialam mało pokarmu to mała się najadła. Ale okazało się ze wędzidełko jest trochę za krótkie i tez mamy skierowanie na ewentualne podcięcie.
    I tak ze zdrowego dziecka robi nam się wędrówka po lekarzach.

    iv09l6d8avrm8gc1.png
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 27 lutego 2020, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzis mamy popołudniu wizyte patronazowa :) bioderka umowione już na 23 marca ..

    No i.dzis drugi dzień samej z.dziewczynkami ..jutro mężu ma zabieg i prawdopodobnie w sobotę wyjdzie do domu ..

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • . Raga . Autorytet
    Postów: 660 608

    Wysłany: 27 lutego 2020, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariah wrote:
    Kochane
    Uratowana jestem !
    Wczoraj o 20 była u mnie położna i zdjęła szwy!!!
    Zyje
    Funkcjonuje
    Jest super !! ;)


    Ufff odrazu czuć ten optymizm 😊

    Dariah lubi tę wiadomość

    24.04.2013 - córeczka GABRYSIA
    l22nqps6d3q4as05.png
  • . Raga . Autorytet
    Postów: 660 608

    Wysłany: 27 lutego 2020, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariah wrote:
    Kochane
    Linomag zielony - trzeba zmywać przed karmieniem ?
    Już nie pamietam....
    Nie trzeba 😉🙂

    Dariah lubi tę wiadomość

    24.04.2013 - córeczka GABRYSIA
    l22nqps6d3q4as05.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 27 lutego 2020, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena
    Nie stresuj się Kochana
    Słyszałam kiedyś o tej dziurce właśnie na dole kręgosłupa, ale najczęściej to się okazuje taka po porostu „uroda”maluszka ;)
    Ma pewno wszytsk będzie dobrze !!



    Gusiaa
    My mamy bioderka na 18.03 i patronaz na 10.03 ;)
    Od razu umówili nam tez wizytę na szczepienie na 24.04...myślałam żeby przesunąć o miesiąc szczepienia ale nie wime czy nie będą się burzyć :/



    Raga
    Taaaaak!!!
    Cudowne uczucie !!!
    Wiadomo coś tam pobolewa krocze bo w końcu jest blizna itd ale bez szwów to nowe życie ! ;)

    marlenaO, ZakręconaOna lubią tę wiadomość

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2020, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla33 wrote:
    Dziewczyny czy któryś maluch cierpi na zatwardzenia? Chyba będziemy szukać jakiegoś wspomagacza albo testować inne mleko.

    Moja jest na Nan Optipro Plus( z piersi pije bardzo mało) i robi płynne kupki, początkowo były mega cuchnące i brązowe, teraz są żółtawe i tak nie śmierdzą.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2020, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlenaO wrote:
    Wczoraj byliśmy u lekarza z ta rana po pepuszku. Tydzień mamy obserwować i przemywać a jak będzie brzydki za tydzień to mamy skierowanie do chiruraga na laminowanie czyli przypalenie. Uspokoiła mnie ta wizyta jesli chodzi o pępuszek ale zaniepokola z innej strony. Moje dziecko ma taki dołek z tylu pleców gdzie kończy się kręgosłup a zaczyna pupka. I w szpitalu powiedzieli ze ma takie wgłębienie i ze nic to nie znaczy. Wczoraj pediatra powiedziała ze trzeba zrobić usg, ze tam może być dziurka i może tamtędy wychodzić kupa 😳 Ze ten dołek to patologia i może powodować nawet rozszczep kręgosłupa!!! U naszej małej wyglada to dobrze, raczej nic tam się nie sączy ale i tak jest przerażona. Jestem zdziwiona ze szpital olewa takie rzeczy i nawet nas nie poinformował ze to jednak nie jest normalka.

    Przy okazji zrobiliśmy kontrole wagi i mamy już 4100g...znowu przybrała 300g w tydzień. Mimo ze mialam mało pokarmu to mała się najadła. Ale okazało się ze wędzidełko jest trochę za krótkie i tez mamy skierowanie na ewentualne podcięcie.
    I tak ze zdrowego dziecka robi nam się wędrówka po lekarzach.
    Moje dziecko też ma taką dziurkę, była badana w szpitalu przez 2 pediatrów(szpital o 3 stopniu referencyjności neonatologii) i żaden nie powiedział, że to jakaś patologia. Kupka tamtędy nie wyjdzie, tylko może się zbierać jak dziecko się wypróżni i trzeba czyścić tak samo jak całą pupę.

    marlenaO lubi tę wiadomość

‹‹ 675 676 677 678 679 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ