X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE serduszka 2020
Odpowiedz

LUTOWE serduszka 2020

Oceń ten wątek:
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edith wrote:
    Chyba ja... jutro o 16.00 mam się stawić w szpitalu.
    Czyli co maluch bedzie w pt ;)

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka90* wrote:
    Właśnie też wyobrażam sobie ze skurcze powinny boleć a nie tylko powodować dyskomfort. Właśnie do duszy jest to że nie mam jak skontaktować się ze swoim lekarzem. Jutro mam planowe KTG z rana więc pewnie wstrzymam się do wtedy, chyba że coś się w nocy podzieje ☺️
    Napewno kontroluj czas i jaki to ból. Gdyby co zawsze jedź na ip . Wczoraj lekarz mi mówił ze jechać jak coś będzie nie pokoic..

    Linka90* lubi tę wiadomość

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • Ewciaa83 Autorytet
    Postów: 450 746

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galaretka lekko brunatna u mnie zwiastowala porod tego samo dnia 😉 czyli jest szansa ze w nocy cos sie zadzieje.

    Ja dzis mialam pierwsze twardnienie brzucha ale przeszlo po pol godz, rano polozna powiedziala ze malutka jest glowa w dol ale jeszcze nie ulozona a kanale rodnym to mam nadzieje ze jakos na dniach tam wskoczy.


    d7f2b9e95e.png
    yaw6drw.png
  • sylgor Przyjaciółka
    Postów: 77 116

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli twardnienia trwają dluzej niż 2 godz to do szpitala. Ja mam bolesne od piątku. Czasem krzyknę bo mnie tak boli

    n59y9vvj88a32cgr.png

    klz96iyeomh19sdf.png
  • I_1985 Ekspertka
    Postów: 138 186

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałabym dotrwać do jutra, do 7 rano, aby Alicje zawieźć do przedszkola spokojnie🙉

    Dariah, Fruzia85, zuzi_c lubią tę wiadomość

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnoe czop zabarwiony odszedl wieczorem w sobote a w niedziele urodzilam . :)
    Jak zabarwiony to mowia lekarze , ze do max 3 dni porod bedzie .

    No ... laski w koncu ostatni tydzien stycznia sie zaczyna :D

    Linka co do skurczy sprawdzaj regularnosc .


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecie co , zastanawiam sie czy jest mozliwosc taka ...
    Kapalam sie , wyszlam z wanny wytarlam sie na spokojnie i po ok 10 minutach zeszlam sobie na dol robic kolacje poczym zmywalam naczynia . Nagle poczulam jak mi z cipki taki ala babelek peka przy wyjsciu i wylalo sie troszke . Nie duzo ale bylo to takie sluzowate lekko , nie czuc niczym bylo. Bezwonne w sumie . To na bank nie mocz byl ... i zastanawia mnie czy woda po kapieli mogla tak ze mnie wyleciec czy moglo mi wod cos pocieknac ? Co.o tym myslicue ? To na bank nie byl mocz , na bank


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariah wrote:
    Camilla
    serio?
    czyli moge sobie wziac ze soba Ketonal w tabletkach?
    ale...uwga teraz glupie pytanie...
    moge je brac w czasie porodu czy to jest na potem do zachowania ? :)
    Dopiero mam jak odp. Tak na czas po porodzie. Ja w drugiej dobie miałam już swoje i brałam jedna co 4 godziny 😋😊

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Bożenka Autorytet
    Postów: 1031 841

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popłakałam się dzisiaj troszeczkę, bo wczoraj mój narzeczony kupił sobie szczoteczkę do zębów i powiedział, że sobie ją weźmie do szpitala, a ja o tym zapomniałam i jego starą wyrzuciłam, a tą nową otworzyłam i wsadziłam do kubka... 🤦 Nie mam mózgu dziewczyny, wyparował. Pisałam wam dzisiaj, że codziennie muszę coś nabroić i za chwilę się to potwierdziło 😂

    I1885 to się ciekawie robi, (czytałam Twój wpis na styczniówkach) pisz na bieżąco jak tam sytuacja ☺️

    Zakręcona z wodami płodowymi żadnego doświadczenia nie mam, ale czasami mi się zdarzyło, że po długiej kąpieli coś ze mnie wyleciało, ale to była czysta woda, na pewno nie było to śluzowate więc może to wody

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2020, 23:34

    7u2243r85d8tvjp3.png
    nqtk2n0axl4m779s.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bozenka kochanie x o taka pierdole nie ma co plakac ❤
    No wladnie niby czysta woda ale jak palcami wycieralam to leciutko sie lepilo.
    Z synem mi wody odeszly to odrazu wiadrami mozna powiedziec

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2020, 23:38


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla33 wrote:
    Dopiero mam jak odp. Tak na czas po porodzie. Ja w drugiej dobie miałam już swoje i brałam jedna co 4 godziny 😋😊
    Dobrze wiedziec , zaopatrze sie w ketonal bo sama nie wiedzialam , ze mozna . Super bo krocze to po szyciu tak bolalo , ze ledwo siku mozna bylo zrobic a jak moge sobie lekko ulzyc to czemu nie


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • I_1985 Ekspertka
    Postów: 138 186

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 00:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czop krwisty odszedł...wody też...

    Do później dziewczęta

    Camilla33, ZakręconaOna, Edith, Dariah, mj26, Ewciaa83, Darrika, Linka90*, Scintilla, Fruzia85, Bożenka, zuzi_c, KasiaM, JustiJusti, sylgor, zulka lubią tę wiadomość

  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaOna wrote:
    Dobrze wiedziec , zaopatrze sie w ketonal bo sama nie wiedzialam , ze mozna . Super bo krocze to po szyciu tak bolalo , ze ledwo siku mozna bylo zrobic a jak moge sobie lekko ulzyc to czemu nie
    Pieczenia niestety nie powstrzyma ale sam ból uszkodzonych tkanek tak. Ja na siku chodziłam przez 5 dni tylko pod prysznic, inaczej nie moglam wytrzymać.

    . Raga . lubi tę wiadomość

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 00:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I_1985 wrote:
    Czop krwisty odszedł...wody też...

    Do później dziewczęta
    Trzymam kciuki 😊

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 00:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I_1985 wrote:
    Czop krwisty odszedł...wody też...

    Do później dziewczęta
    Powodzenia , szybciutko poszlo i dalej bedzie jeszcze szybciej . :)


    Camilia Ja wiem , ze pieczenia nie usmiezy mi ale bol krocza ogolny tak a to juz wiele bedzie .

    Ponawiam pytanie swoje , co o tym myslicie ?


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 01:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakręcona dopiero doczytałam. Ja obstawiam, że to zwykła wydzielina nic więcej. Na wizycie u swojego lekarza w klinice dowiedziałam się, że wody sacza się bardzo rzadko jeśli nie zwiastuje to porodu w ciągu kilku godzin. Czasem kończy się to na pojedynczym epizodzie lub dwóch w odstępie kilku godzin w sytuacji gdy przerwie się jedna z łusek pęcherza, bo nie jest taki jednorodny jak się nam wydaje. A jak wody zaczynają odchodzić to albo od razu jednym chlustem, albo w porcjach ale w bardzo małym odstępie czasowym. Aaa i może to być mocz z wydzielina, bo na końcówce ciąży kobiety często bezwiednie oddają niewielkie ilości moczu, można go nie rozpoznać zwłaszcza w ciągu dnia gdzie się odbywa x wizyt w toalecie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2020, 01:50

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 02:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilia mocz na bank to nie byl , raz w pracy przy kichnieciu tak jakby mi.wylecialo / popuscilam odrobine to to zupelnie co innego . Teraz mialam po czasie wyjscia z wanny tak.jak.napisalam woda ze sluzem , taka lepka a ze ja mam suchosc pochwy od poczatku to zapytalam tu i wlasnie teoche czekalam na odpowiedz od ciebie bo tobie ostatnio poszly wody . No i dobra , o to mi chodzilo zeby uzyskac odpowiedz . ;))
    Musiala to byc moze woda po kapieli zmieszana ze sluzem , chust wie .

    A u Ciebie jak z tymi wodami ? Sacza sie nsdal ?


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 02:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, lekarz obstawia właśnie pęknięcie pojedynczej łuski. Teraz mam je na poziomie 15, czyli spoko. A może to trochę efekt kapsułek z olejkiem?

    Ja nie mogę za nic zasnąć, juz 2 tydzien się tak morduje, leżę i tylko czaruje i gadam do bobasa żeby już się szykował do wyjścia po weekendzie. Serio jestem wykończona fizycznie i psychicznie. Doszukuje sie najmniejszych oznak porodu. Chciałabym już mieć synka przy sobie. Móc zacząć przyjmować leki, zastrzyki, rozpocząć rehabilitację, prowadzić auto, być znowu samodzielną.

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Dafka Ekspertka
    Postów: 169 352

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 04:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.. próbowałam Was nadrobić ale ciężko. Dużo się dzieje ostatnio.U nas wszystko w miarę. Pierwszą noc Piotrek wisiał cała noc na cycku, Dziś prawie całą noc śpi. Bardzo poranil mi juz sutki ale nie odpuszczam poki co z karmieniem. Musimy sobie jakoś to wszystko poukładać.
    Dodatkowo walczę ze skutkami ubocznymi znieczulenia w postaci silnego bólu głowy. Oby wytrwać do wyjścia. Wierzę że w domu będzie lepiej.

    Dariah, Darrika, Scintilla, zuzi_c, KasiaM, JustiJusti, zulka, emdar lubią tę wiadomość

    16ud3e3kk2d2d97e.png
  • I_1985 Ekspertka
    Postów: 138 186

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 06:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1:40 zawyla swym głosem Wiktoria. Akcja szybka była, bo na IP trafiłam o 1:00 z rozwarcia 5-6cm, moi poszło.

    Miałam 2h młoda do tulenia i jedzenia, przed 4 ja zabrali na noworodkowy, żebym mogła pospać. Udało się 1.5h, bo tabletka puszcza i czuje jak obkurcza się macica:(

    W każdym razie my już PO😍

    Camilla33, marlenaO, Dariah, Dafka, Mysza, mj26, Ewciaa83, Darrika, Linka90*, gusiaa, Scintilla, Fruzia85, Bożenka, zuzi_c, KasiaM, sylgor, JustiJusti, ZakręconaOna, zulka, emdar lubią tę wiadomość

‹‹ 520 521 522 523 524 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ