X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE serduszka 2020
Odpowiedz

LUTOWE serduszka 2020

Oceń ten wątek:
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 13 listopada 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dafka to prawda . A czekalismy z mezem na ten tekst , zaskoczyla Nas :D

    Dariah moze posmaruj sobie czyms nogi ??? Wspolczuje bo na maksa chu*** jest takie rwanie nog . Ma czlowiek ochote sobie je w de wsadzic .

    I tak , mam kilka dni odpoczynku . Idealnie po samym tygodniowym urlopie 😂😂 Ja to mam jednak zajebiste wyczucie czasu


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Edith Autorytet
    Postów: 352 523

    Wysłany: 13 listopada 2019, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie. Maluch waży już ok 1300 g 😊 Szyjka skróciła się o następne 3 mm, ale nie ma powodów do niepokoju. Bardzo się cieszę. Wstępnie rozmawiałam o porodzie, lekarz sugeruje cc, bo przy pierwszym cesarką się skończyło, a lekarz mówi że jestem tą samą kobietą i scenariusz pewnie się powtórzy... Zresztą i tak maluch leży jeszcze miednicowo, więc nie ma mowy o sn. Dla mnie jedynym plusem planowanej cc jest to, że na spokojnie mogę zorganizować opiekę do starszego synka, bo rodzinę mamy daleko. Ale wolałabym żeby akcją się zaczęło. Zobaczymy jak to się potoczy. W sumie najważniejsze to donosić.

    Darrika, emdar, Dafka, Bożenka, Camilla33, . Raga ., Dariah, KasiaM, zulka, JustiJusti, annkaa lubią tę wiadomość

    aZzmp1.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 13 listopada 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edith kawal czlowieczka ❤ fajnie ,ze wszystko dobrze . A szyjka jak tak powolutku sie skraca to luzik byleby nie za szybko o za duzo ...


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 13 listopada 2019, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariah wrote:
    Nie mówiłam zwał ale od jakiegoś czasu mam problemy ze snem i ciekawa jestem czy którejś z Was tez tak ma i może ki coś doradzi
    No wiec nie chodzi wcale o plecy / brzuch itd ale o nogi
    I nie są to tez skurcze
    Nazwałabym to tak jak „niespokojne nogi”
    Nosz kurde ! Nie wiem co zrobić z nogami, szarpią mnie nogi, mrowia, itd
    Od kolan w dół...
    Masakra..
    Przez co nie mogę zasnąć i wiercę się pół nocy...

    To się wyzalilam ;)
    To pewnie ten okropny RLS.. ;( Ja też spać nie mogę ale ja to się nudzę średnio 2 razy w ciągu godziny . I niema przyczyny po prostu od tak .. Może magnez zwiększyć dawkę??

    Dariah lubi tę wiadomość

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 13 listopada 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edith wrote:
    Ja po wizycie. Maluch waży już ok 1300 g 😊 Szyjka skróciła się o następne 3 mm, ale nie ma powodów do niepokoju. Bardzo się cieszę. Wstępnie rozmawiałam o porodzie, lekarz sugeruje cc, bo przy pierwszym cesarką się skończyło, a lekarz mówi że jestem tą samą kobietą i scenariusz pewnie się powtórzy... Zresztą i tak maluch leży jeszcze miednicowo, więc nie ma mowy o sn. Dla mnie jedynym plusem planowanej cc jest to, że na spokojnie mogę zorganizować opiekę do starszego synka, bo rodzinę mamy daleko. Ale wolałabym żeby akcją się zaczęło. Zobaczymy jak to się potoczy. W sumie najważniejsze to donosić.
    A gdyby się obrócił to będziecie próbować SN ??

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 13 listopada 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia magnez Wam nie zaszkodzi wrecz przeciwnie tylko pytanie czy zadziala wlasnie na te nozki Wasze ?! Ale warto sprobowac

    annkaa lubi tę wiadomość


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • emdar Autorytet
    Postów: 3417 6193

    Wysłany: 13 listopada 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane, trochę mnie nie było bo byliśmy na mini urlopie. Pobieżnie przejrzałam co tam mnie ominęło w międzyczasie:)Widzę że sporej części z nas zaczynają dokuczać jakieś dolegliwości bliższe III trymestrowi(ja np. budzę się po parę razy w nocy, bo mi niewygodnie, gorąco,siku, pić mi się chce... Wiecznie coś);i tak już chyba do porodu będzie :)
    Byliśmy dziś u lekarza;Julek waży już prawie 1kg!Zaczął rosnąć, a tym samym i ja(+5,5kg).Zaczęłam w końcu ogarniać wyprawkę dla małego(w sensie z netu,żadne tam chodzenie po sklepach:).Ej,też macie takie poczucie że czas zapierdziela jakoś masakrycznie szybko? Przez ciążę nawet pogoda mnie w tym roku jakoś nie dobija(listopad to dla mnie od zawsze najgorszy miesiąc;zimno,pada,wieje,ciemno o 16:00;no kicha po całości). No i oby do Świąt, potem to już kochane z górki będziemy mieć:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 22:17

    Camilla33, annkaa lubią tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 13 listopada 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaOna wrote:
    Gusia magnez Wam nie zaszkodzi wrecz przeciwnie tylko pytanie czy zadziala wlasnie na te nozki Wasze ?! Ale warto sprobowac
    Kochana to akurat do Dariah;) Może jej pomoże ten magnez albo aspargin włączyć?

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • Dafka Ekspertka
    Postów: 169 352

    Wysłany: 13 listopada 2019, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariah ja mam niestety to samo. Nie mogę uleżeć w jednej pozycji bo nie wiem co mam zrobić z nogami. Masakra jakaś. Zasnąć ciężko A jak już się uda to w nocy i tak się budzę na siku i potem znowu to samo. Nie wiem czy cokolwiek tu pomoże😏 chyba poród tylko😁😁😁 Jak to mawia mój mąż "wytrzymaj to" 🙄😁

    Edith duży już maluch😊 super😊 rosną te nasze dzieciaczki.

    16ud3e3kk2d2d97e.png
  • Bożenka Autorytet
    Postów: 1031 841

    Wysłany: 13 listopada 2019, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakręcona zdrówka życzę, a coś z tym moczem i krzywą pytałaś lekarza, czy czekasz na wizytę u ginekologa?

    Ilonqa, nic nie wiem w tym temacie, ale ściskam kciuki żeby wszystko dobrze się skończyło 🤗✊

    Edith spory już maluszek. 😁😁❤️ Super😄

    Emdar. Pięknie synek rośnie, w końcu nie będziesz się tym martwić 🤗🤗 Mi też czas ostro leci !

    emdar lubi tę wiadomość

    7u2243r85d8tvjp3.png
    nqtk2n0axl4m779s.png
  • Bożenka Autorytet
    Postów: 1031 841

    Wysłany: 13 listopada 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj byłam pierwszy raz na szkole rodzenia była Pani fizjoterapeutka i pokazywała jak masować maluszka. Później były zajęcia na sali fitness, (oddychanie, rozciąganie i takie tam) ale nie mogłam na nie iść, bo muszę mieć zaświadczenie od lekarza, że mogę ćwiczyć 🤷 zajęcia są dwa razy w tygodniu więc dosyć fajnie. 😄

    emdar, JustiJusti lubią tę wiadomość

    7u2243r85d8tvjp3.png
    nqtk2n0axl4m779s.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 13 listopada 2019, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ah gusia sorka :D

    Bozenka Ja wizyty z ginekologiem tu nie mam :D nigdy nie mialam :P
    W piatek mam spotkanie w szpitalu z endokrynologiem i z lekarzem ogolnym to im przedstawie wyniki moczu i cukru . Wtedy bede rozmawiac , jutro juz czwartek bo dzis to tylko o chorobie no i o cisnieniu , ze mam noby w normie ale jednak troche za wysokie . I dziekuje po sprawie hahaha . :D


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 13 listopada 2019, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilonqa30 wrote:
    Gusiaa do szpitala na Polnej. Ogólnie to lekarz przedstawił kilka wariantów, najlepszy to że dziecko wysika po porodzie. Najgorszy to że może dojść do zakażenia czyli sepsy. Robią też zabiegi na plodzie np odbarczanie nerek ale to zależy od przypadku. Początkowo powiedział że ten zastój może wynikać z jakiejś przeszkody np że siusiak się podwinął, na następnej wizycie ten zastój się powiększył ale jeszcze nie na tyle by interweniować (dużo przypadków to obserwacja i czekanie do porodu i leczenie po porodzie u neurologa). Teraz na ostatniej wizycie nerka powiększyła się do 16mm i dał skierowanie do poradni. Jeśli nie będzie się powiększać i wszystko inne będzie w normie to będziemy czekać do rozwiązania. Natomiast jeśli będzie się powiększać to właśnie wtedy nie wiem jak to się zakończy dlatego chciałam zapytać czy któraś miała podobnie. Camilla33 nic nie mówił o miedniczkach tylko że to zastój i podejrzenie wodonercza. Z tego co czytałam to powyżej 16mm to już dużo a to tzw poszerzenie ukm czy jakoś tak.
    Poszerzenie mam ja od urodzenia, przez co cierpię na odpływ pecherzowo moczowodowy, starszy synek ma to samo, ale u niego nie dochodzi do cofania się moczu do moczowodu i nerki, teraz u młodszego synka w usg widać tą samą sytuację, ale póki co jest tylko do obserwacji. Z tego co mówił lekarz, w ostatnich latach u połowy płodów płci męskiej stwierdza się tego rodzaju nieprawidłowości ale do roku po urodzeniu problem sam znika, tylko kontroluje się sytuację u nefrologa i przez regularne badania moczu.

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Bożenka Autorytet
    Postów: 1031 841

    Wysłany: 13 listopada 2019, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaOna wrote:
    Ah gusia sorka :D

    Bozenka Ja wizyty z ginekologiem tu nie mam :D nigdy nie mialam :P
    W piatek mam spotkanie w szpitalu z endokrynologiem i z lekarzem ogolnym to im przedstawie wyniki moczu i cukru . Wtedy bede rozmawiac , jutro juz czwartek bo dzis to tylko o chorobie no i o cisnieniu , ze mam noby w normie ale jednak troche za wysokie . I dziekuje po sprawie hahaha . :D

    Ah no tak o endokrynologu wcześniej pisałaś, a nie o ginekologu. Pomyliło mi się 🤭
    Ja nie wiem jak oni z tymi lekarzami tam funkcjonują 🤦

    7u2243r85d8tvjp3.png
    nqtk2n0axl4m779s.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 13 listopada 2019, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożenka wrote:
    Ah no tak o endokrynologu wcześniej pisałaś, a nie o ginekologu. Pomyliło mi się 🤭
    Ja nie wiem jak oni z tymi lekarzami tam funkcjonują 🤦
    No wlasnie nie funkcjonuja :D i tu jest pies pogrzebany ...

    Oooo oczko sie muli . Lece laski spac . Dobrej nocy ;)


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Edith Autorytet
    Postów: 352 523

    Wysłany: 14 listopada 2019, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusiaa wrote:
    A gdyby się obrócił to będziecie próbować SN ??
    Gusiaa, po dzisiejszej rozmowie trochę zaczęłam wątpić. Nie wiem, czy mam psychikę, żeby o to walczyć. A wiadomo - psychika w porodzie ważna. Dzisiaj dowiedziałam się, że poród VBAC jest pod ciągłym ktg (ale można chodzić), no i nie podają wtedy oksytocyny. Jeszcze nie mam zielonego światła od lekarza, więc staram się nie myśleć o tym za bardzo. Jak pozwoli - chyba pogadam z jakąś położną, jak ona to widzi i dopiero wtedy zdecyduję.

    aZzmp1.png
  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 14 listopada 2019, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edith wrote:
    Gusiaa, po dzisiejszej rozmowie trochę zaczęłam wątpić. Nie wiem, czy mam psychikę, żeby o to walczyć. A wiadomo - psychika w porodzie ważna. Dzisiaj dowiedziałam się, że poród VBAC jest pod ciągłym ktg (ale można chodzić), no i nie podają wtedy oksytocyny. Jeszcze nie mam zielonego światła od lekarza, więc staram się nie myśleć o tym za bardzo. Jak pozwoli - chyba pogadam z jakąś położną, jak ona to widzi i dopiero wtedy zdecyduję.

    Pewnie że tak twoja psychika najważniejsza bo w tym cały sukces porodu.. A czemu nie mogą podać oxy? Kiedy miałaś poprzednie Cc

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • Fruzia85 Autorytet
    Postów: 364 477

    Wysłany: 14 listopada 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilonqa30 wrote:
    Witajcie. Ja również mam termin na luty a dokładnie z Om na 5.02. Mam już córeczkę z marca 2018. A teraz będzie synek. Podczytuje Was już od jakiegoś czasu. Z córką ciąża była idealna. Teraz troszkę się martwię jedna rzeczą dlatego postanowiłam napisać bo może któraś ma lub miała podobny problem i mi pomoże bo już cały internet przejrzałam. Otóż synkowi na usg w 19 tyg wyszedł zastój moczu w prawej nerce o wielkości 8mm, w 23 tyg wzrosło do 10mm a teraz na ostatniej wizycie w 27 tyg już 16mm. Dostaliśmy skierowanie do poradni patologii ciąży w Poznaniu. W przyszłym tygodniu wizyta. Lekarz troszkę nas nastraszył że jak będzie tak szybko rosło to trzeba będzie szybciej ciążę rozwiązać ale miejmy nadzieję że nie. Czy któraś miała podobny problem i jak się to skończyło? Albo może poleci mi dobrego specjalistę z Poznania który zajmuję się takimi przypadkami?
    Idź spokojnie do szpitala niech zdiagnozuja,teraz są bardzo duże możliwości i trzeba się pozytywnie nastawić. Trzymaj się mocno i pisz nam jak sytuacja! Oby się okazało ze to drobiazg i na stresie się skończy.

    ex2bdf9hbfpg3rt5.png

    3i49k6nlyja0did5.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 14 listopada 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to jeszcze jedno pobranie przede mną. I zaraz do domku i muszę się zdrzemnąć :p

    Ten glukotest pomarańczowy niby nie taki zły, ale z każdym łykiem było coraz gorzej, tak dziwnie kłuło w gardło. No ale dałam radę, jeszcze niecała godzinka i po wszystkim

    Wynik ma czczo z palca miałam 94 czyli taki jak w pierwszym trymestrze więc jestem dobrej myśli, że moja trzustka sobie ładnie poradzi z tym testem :D

    Camilla33, Dariah, Bożenka, Mysza, JustiJusti lubią tę wiadomość

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • KasiaM Przyjaciółka
    Postów: 84 158

    Wysłany: 14 listopada 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika wrote:
    No to jeszcze jedno pobranie przede mną. I zaraz do domku i muszę się zdrzemnąć :p

    Ten glukotest pomarańczowy niby nie taki zły, ale z każdym łykiem było coraz gorzej, tak dziwnie kłuło w gardło. No ale dałam radę, jeszcze niecała godzinka i po wszystkim

    Wynik ma czczo z palca miałam 94 czyli taki jak w pierwszym trymestrze więc jestem dobrej myśli, że moja trzustka sobie ładnie poradzi z tym testem :D
    Mnie przy 94 skierowali do diabetologa... wczoraj miałam wizytę wlasnienie i 2 tyg diety nie za bardzo poskutkowało, na czczo mam za wysokie i jestem od wczoraj na jednej dawce insuliny na noc :-(

    vbfdfed.png
‹‹ 344 345 346 347 348 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ