X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE Mamusie 2023
Odpowiedz

LUTOWE Mamusie 2023

Oceń ten wątek:
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętam!!! Ale super! No to może będziemy mieć drugi wątek razem!

    age.png
    age.png
  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaJustyna wrote:
    Dziewczyny ja się z Wami muszę pożegnać. Niestety to nie mój czas. Beta mi prawidłowo nie rośnie ciagle są małe wartości poniżej 66% w ciągu 72h. Czekam na miesiączkę i będziemy próbować dalej. A Wam życzę nudnych 9 miesięcy żeby Wasze maluszki rozwijały się prawidłowo. Szybkich i bezbolesnych porodów. ❤️🌸
    Bardzo mi przykro ☹️

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis rano powtórzyłam test sikany bo takie mi się to niedorzeczne wydaje..No ale od razu wyszly dwie kreski..

    Maija, Isisi, Gemma19 lubią tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • KasiaC Autorytet
    Postów: 2304 1834

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie tylko na chwilkę.
    Jestem mamą rocznej córeczki i miałam nadzieje dołączyć i do tego forum.
    Niestety po słabych przyrostach beta hcg okazało sie ze ciąża słabo sie rozwija i niestety dziś rano ja straciłam :(
    Termin miałam na 8 luty.

    Trzymam kciuki, żeby każda Wasza ciąża była cudowna i przede wszystkim skończyła sie porodem zdrowego dzidziusia ♥️

    age.png

    preg.png
  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaC wrote:
    Witam sie tylko na chwilkę.
    Jestem mamą rocznej córeczki i miałam nadzieje dołączyć i do tego forum.
    Niestety po słabych przyrostach beta hcg okazało sie ze ciąża słabo sie rozwija i niestety dziś rano ja straciłam :(
    Termin miałam na 8 luty.

    Trzymam kciuki, żeby każda Wasza ciąża była cudowna i przede wszystkim skończyła sie porodem zdrowego dzidziusia ♥️
    Bardzo mi przykro, trzymaj się ❤️

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • Holika Debiutantka
    Postów: 10 8

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny🙂
    Dziękuję za podpowiedzi.Zrobilam część badań: TSH jest w normie 1,63. Natomiast przeciwciała anty TPO są za wysokie- 16,21 (norma 5,61). Wcześniej były ok🤔
    Codziennie bolą mnie jajniki, zaczynam się martwić, że coś może jest nie tak.

  • Isisi Ekspertka
    Postów: 124 197

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie pomogę co robić, bo się na tym nieznam. Jedynie mogę doradzić szybką konsultacje z endokrynologiem, a jak nie uda Ci się szybko ogarnąć terminu to chociażby z rodzinnym.

    f31b33ca75.png

    02.2018 Aniołek 9tc
    03.2019 Synek
    01.2022 Aniołek 7tc
    06.2022 ⏸
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4294 6828

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kofii wrote:
    Monk@ postanowiłam przyjść tu, aby dziewczynom na wątku staraniowym nie pisać nic o dolegliwościach i sprawach ciążowych :)
    bardzo miło z Twojej strony :) przyznam szczerze, że też miałam taki plan kiedyś, ale tak się z nimi zżyłam, że ciężko się rozstać. W dodatku to forum nie ma aplikacji, więc ciężko mi się w ciągu dnia z niego korzysta :( ale oby już niedługo :)
    Holika wrote:
    Hej dziewczyny🙂
    Dziękuję za podpowiedzi.Zrobilam część badań: TSH jest w normie 1,63. Natomiast przeciwciała anty TPO są za wysokie- 16,21 (norma 5,61). Wcześniej były ok🤔
    Codziennie bolą mnie jajniki, zaczynam się martwić, że coś może jest nie tak.
    Skonsultuj z lekarzem, ale to naprawdę niski wynik mimo wszystko :)

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1033 1243

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że ten temat już się pojawił ale powiedzcie czy te badania powinno się robić przed pierwszą wizytą u gin? Mam zaplanowana na 23.06, według obliczeń to 5tc będzie. I raczej myślałam o tym aby lekarz potwierdził ciążę, wyniki badań mu ułatwią na ten czas, czy to za wcześnie?

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    age.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej 😊
    Po cichu się witam.
    Właśnie wypada mi 4t2dc.
    Póki co wykonałam tylko badania bety.
    To nasze drugie maleństwo, planowane.
    Niestety jestem pełna obaw ponieważ po pierwszym porodzie mialam dwa lyzeczkowania, przez to obawiam się ewentualnych zrostów. Lekarze mówią, że mam się nie przejmować i jest git. Udało się za pierwszym cyklem.
    To moja beta :
    10 dpo - 71.96
    12 dpo - 201.5
    15 dpo - 571.5
    Ginekolog mowi, że jest wszystko ok, ale mnie zastanawia przyrost bety po 72 h czy nie jest za mały. Co sądzicie ? 😊

    Trzymam kciuki za wszystkie mamusie i dużo zdrówka życzę Wam i maluszkom w brzuszku ❤😊

    Maija lubi tę wiadomość

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • Gemma19 Autorytet
    Postów: 384 428

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaC bardzo mi przykro :( 💔🌷

    Co do badań, to mi zawsze ginekolog zleca smsem jak jakieś potrzebuje na kolejna wizytę - tylko wiem, ze nie każdy ma nr do swojego gina :/

    Ja się trochę martwie, bo w poprzedniej ciąży miałam paskudne mdłości i wymioty, a teraz jedyne te mityczne poranne mdłości - dosłownie jest mi trochę niedobrze rano i potem praktycznie tyle co nic… nie wiem sama co o tym sadzić, może teraz jest dziewczynka? 😁 bety robiłam po teście i były takie:
    1.06 - 542,3
    4.06 - 1284,86
    6.06 - 2754,34

    Potem już nie robiłam, 8.06 był pęcherzyk 0,98cm z pęcherzykiem zoltkowym ale bez echa zarodka na tamten moment. No i nie wiem które to były dni po owulacji, bo to była pierwsza po porodzie i nie wiedziałam, ze w ogóle miała miejsce 🤪

    I inna sprawa to jestem mega przeziębiona 😭 wczoraj zaczęło, a dzisiaj rano się obudziłam z mega bólem gardła, żółto zielony katar, kaszel i kichanie ;( na szczęście nie mama gorączki, ale jestem umówiona do lekarza i mam nadzieje, ze przejdzie bez większych konsekwencji :( kolejna wizyta u gina dokładnie za tydzień

    Aypis lubi tę wiadomość

    8 tc (*) Michałek 👼 08.10.19

    age.png

    3yhCp2.png
  • Aypis Autorytet
    Postów: 786 913

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Aypis jak długo się staraliście??

    staraliśmy się 8 miesięcy ale byłam praktycznie od początku pod opieką ginekologa, bo mam jeden jajnik po operacji i musieliśmy najpierw ustabilizować hormony. 🙂
    Widzę, że jesteśmy na tym samym etapie! :)

    💊 udało się w 1 cyklu stymulowanym clo

    ⏸ 8.06
    ❌ 23.08 - podejrzenie monosomii chromosomu X (nifty pro)
    💗 8.09 - amniopunkcja wykluczyła zespół Turnera - zdrowa Łucja! 👧🏼

    ☀️ 27.01.23 - Lusia już z nami! 37+2 / 2750g / 55cm
    age.png
  • Gruszka77 Debiutantka
    Postów: 11 8

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gemma19 patrzę termin porodu i podobnie jak u mnie (2.02.23) ale 9go zarodek właśnie miał już kilka mm a tydzień przed był echem podejrzenia także pewnie owu była tydzień później niż zakłada kalendarz - może termin na walentynki? ❤️ Dużo zdrówka swoją droga!

    Co do objawów to mnie ustąpiły praktycznie od 2 tygodni. Nie ma już takiego zmęczenia itd. Czasami nie wiem czy wolałabym wymiotować i być pewna czy wszystko okej czy naprawdę to aż tak indywidualna kwestia. Ale ja ogólnie z tych co wszystko raczej przechodzą niewieleobjawowo. Jak wrócimy z wakacji to w poniedziałek lecę na betę spr czy wszystko okej. Póki co łapiemy wit D ze słońca i staramy się myślec pozytywnie 😁

    24.05.22 - blada druga kreska na teście
    Beta-HCG 25.05 166 --> 27.05 477 ---> 1.06 3111 mIU/ml
    9.06 - mamy serduszko! 111 u/min
    5f82be9d98.png
  • Gemma19 Autorytet
    Postów: 384 428

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gruszka77 ten termin był ustalony na podstawie wielkości pęcherzyka ciążowego - lekarz mówi, ze prawdziwa datę ustali dopiero jak zmierzy dzidziusia :) wiec teraz to taka data robocza :D poza tym widzę, ze jesteś jakiś tydzień do przodu z betami mniej więcej, wiec wszystko by się zgadzało :)

    8 tc (*) Michałek 👼 08.10.19

    age.png

    3yhCp2.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis bylam na becie, wynik: 7386mlU/ml.
    Jeszcze w piątek powtórzę żeby sprawdzić przyrost, ale wydaje się że jest dobrze...

    Isisi, Gemma19, Aypis, Gruszka77, Maija, MartitaS lubią tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • Isisi Ekspertka
    Postów: 124 197

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eRKow. wrote:
    Wiem, że ten temat już się pojawił ale powiedzcie czy te badania powinno się robić przed pierwszą wizytą u gin? Mam zaplanowana na 23.06, według obliczeń to 5tc będzie. I raczej myślałam o tym aby lekarz potwierdził ciążę, wyniki badań mu ułatwią na ten czas, czy to za wcześnie?
    Teoretycznie nie musisz nic robić przed wizytą, wszytko co będzie potrzebne lekarz zleci do zrobienia na kolejną wizytę. W praktyce wiele dziewczyn robi to co uważa za słuszne, bo gdyby coś było nie tak to od razu można odpowiednio reagować.

    Gruszka77, eRKow. lubią tę wiadomość

    f31b33ca75.png

    02.2018 Aniołek 9tc
    03.2019 Synek
    01.2022 Aniołek 7tc
    06.2022 ⏸
  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1033 1243

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź.
    Stresuje się bo to pierwsze dzieciątko 🤗
    I wcześniej odczuwałam ból piersi przy dotyku, a teraz nie. Tylko senność została...
    Może w takim razie zrobię przynajmniej dwa razy betę i progesteron.

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    age.png
  • Gruszka77 Debiutantka
    Postów: 11 8

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eRKow. wrote:
    Dziękuję za odpowiedź.
    Stresuje się bo to pierwsze dzieciątko 🤗
    I wcześniej odczuwałam ból piersi przy dotyku, a teraz nie. Tylko senność została...
    Może w takim razie zrobię przynajmniej dwa razy betę i progesteron.

    U mnie też pierwsze i rozumiem stres :) dlatego na uspokojenie napisze, że piersi przestały mnie boleć dzien przed ostatnim usg, na ktorym bylo bijące serduszko <3 i od tego czasu tylko czasami, pewnie odezwą się jeszcze pozniej ;)

    A swoją drogą - czy zabieracie swoich Partnerów na USG? To przed prenatalnym? Zastanawiam się, czy na to w 9 tyg zabrać męża ze sobą by się troche lepiej 'oswoił' :D

    24.05.22 - blada druga kreska na teście
    Beta-HCG 25.05 166 --> 27.05 477 ---> 1.06 3111 mIU/ml
    9.06 - mamy serduszko! 111 u/min
    5f82be9d98.png
  • Isisi Ekspertka
    Postów: 124 197

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na wizyty chodzę sama. W gabinetach gdzie przyjmuje mój lekarz respektowany jest nadal reżim sanitarny i osoba towarzyszącą nie może być że mną nawet w poczekalni. Ten sam lekarz będzie mi robił też prenatalne więc pozostaje aby poprosić o nagranie z usg.

    f31b33ca75.png

    02.2018 Aniołek 9tc
    03.2019 Synek
    01.2022 Aniołek 7tc
    06.2022 ⏸
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 15 czerwca 2022, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdy bylam w pierwszej ciąży, którą poronilam w 9tyg, to pamiętam,że nagle, dosłownie z dnia na dzien, przestałam być głodna, a to był mój bardzo wyraźny objaw w tych pierwszych tyg. No i na usg się okazało że serduszko juz nie bilo.
    Ale te objawy się tak zmieniają, że nie ma co się aż tak im przypatrywac, bo by można zwariować.
    Na poniedziałek udało mi się umówić na wizytę z usg do dawnego zaprzyjaźnionego lekarza. Może już będzie serduszko...
    W poprzednich ciążach na 6+2 juz biło.

    age.png
    age.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ