X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE Mamusie 2023
Odpowiedz

LUTOWE Mamusie 2023

Oceń ten wątek:
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 12 czerwca 2022, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczynki, dołączam.. dzis pozytywny test z moczu, od razy II, jestem jakoś 3-4 dni po terminie miesiączki. To moja trzecia ciąża, pierwsza poroniona w 9tc, z drugiej Coreczka. To bardzo wcześnie, może jutro umowie wizytę u giną, choć pewnie rozsądnie byłoby pójść za jakieś 2 tyg żeby już wiedzieć czy biję serduszko.. sama jeszcze nie wiem, co zrobię, bo to mega zaskoczenie. Ja już szykowałam się do nowej pracy od września a tu taki zwrot wydarzeń..
    Mam nadzieję że nasza grupa się mocno rozrośnie i będziemy się to bardzo bardzo wspierać i wymieniać wiedzą i doświadczeniem, jak było na maluszkach 2019. Powodzenia Mamusie, niech się Fasolki mocno trzymają i rosną wzorowo!

    Gemma19, Maija, Isisi lubią tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂 To i ja nieśmiało dołączę - wg OM dzisiaj 4+6 ❤️ to moja druga ciąża, córeczka w lipcu skończy 2 lata ❤️
    W czwartek beta 404, progesteron 20, w sobotę beta 1083, progesteron 15 (i ten wynik trochę mnie martwi, choć wiem, że to bardzo chwiejny hormon, gin uspokaja). Nie mogłam się powstrzymać i dzisiaj znowu poszłam, więc czekam na wynik jak na szpilkach 😅
    Życzę nam wszystkim spokojnych i nudnych ciąż ❤️

    Maija, Sansivieria, Isisi lubią tę wiadomość

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • Aypis Autorytet
    Postów: 786 913

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, też dołączę, mimo, że wizytę mam dopiero 20.06. :)
    Dziś wg apki 4+5 🙂
    Pierwsza ciąża, wyczekana.
    Betę robiłam 8.06 i wynosiła 70,70. Dwa dni później 239,70.

    Oczywiście pewnie jutro skoczę na kolejną, bo oszaleję przed wizytą. 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2022, 16:52

    Maija, Sansivieria, Isisi lubią tę wiadomość

    💊 udało się w 1 cyklu stymulowanym clo

    ⏸ 8.06
    ❌ 23.08 - podejrzenie monosomii chromosomu X (nifty pro)
    💗 8.09 - amniopunkcja wykluczyła zespół Turnera - zdrowa Łucja! 👧🏼

    ☀️ 27.01.23 - Lusia już z nami! 37+2 / 2750g / 55cm
    age.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aypis jak długo się staraliście??

    age.png
    age.png
  • Nick89 Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Nieśmiało melduje się, od razu z problemem. Jestem po IUI na naturalnym cyklu, teoretycznie jest 5 tydzień. Moje wyniki poniżej:
    14 dni po IUI: bHCG 136 Progesteron 21,7 ng/ml
    17 dni po IUI: bHCG 560
    24 dni po IUI: bHCG 7040 Progesteron 16,3 ng/ml
    Wszędzie czytam że ten progesteron powinien rosnąc, u mnie maleje. Nie biore dodatkowego progesteronu, luteiny ani nic takiego.
    Chyba nie jest jeszcze tragicznie niski, ale ma tendencje spadkową. Co to oznacza i co mogę zrobić jak najszybciej?


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2022, 17:52

  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nick89 wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Nieśmiało melduje się, od razu z problemem. Jestem po IUI na naturalnym cyklu, teoretycznie jest 5 tydzień. Moje wyniki poniżej:
    14 dni po IUI: bHCG 136 Progesteron 21,7 ng/ml
    17 dni po IUI: bHCG 560
    24 dni po IUI: bHCG 7040 Progesteron 16,3 ng/ml
    Wszędzie czytam że ten progesteron powinien rosnąc, u mnie maleje. Nie biore dodatkowego progesteronu, luteiny ani nic takiego.
    Chyba nie jest jeszcze tragicznie niski, ale ma tendencje spadkową. Co to oznacza i co mogę zrobić jak najszybciej?
    Teoretycznie progesteron jest hormonem, który zmienia swój poziom w ciągu dnia, więc ciężko powiedzieć, czy dobrze go tak cały czas badać. Z drugiej strony miałam taką samą sytuację. Wybrałam się do lekarza i okazało się, że zrobił się krwiak. Czy z tego powodu, czy zupełnie nie miał z tym nic wspólnego, ciężko stwierdzić. Uważam, że zawsze, jeśli coś nas niepokoi, warto wybrać się do lekarza.
    Edit: ja dostałam duże dawki proga doustnie i dopochwowo.

    Myślę, że Twoje wyniki są okej. Niektóre kobiety w ogóle tego hormonu nie badają. Słyszałam, że wynik powyżej 10 jest dobry.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2022, 18:35

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1033 1243

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja dołączam.
    W 12 dpo test pozytywny, choć cienka kreseczka, dziś 14 dpo - już o wiele ładniejsza. Jestem jeszcze 2 dni przed terminem miesiączki. To wynik starań o pierwsze dzieciątko. Według własnych obliczeń to bardzo wczesna ciąża, bo 3tyg+4.
    Postanowiłam przed wizytą u lekarza nie robić badań bety, wierzę że będzie wszystko dobrze.
    Objawy takie jak ciężkie piersi i ból przy ich dotykaniu mam już od kilku dni po owulacji, a do testowania przed terminem zachęciło mnie to, że kawa rano miała okropny smak! Od kilku dni czuję potworne zmęczenie i często robię drzemki w dzień lub po prostu idę spać o 19 :D
    Staraliśmy się łącznie 5 cykli, ale właściwie dwóch pierwszych nie warto liczyć, bo okazało się że miałam polip na trzonie macicy, który pełnił funkcję wkładki domacicznej... Ale udało się go w miarę szybko pozbyć i mamy efekt :-)
    Życzę nam wszystkim pięknego czasu oczekiwania na cud narodzin :-)

    Sansivieria, Maija lubią tę wiadomość

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    age.png
  • JustynaJustyna Przyjaciółka
    Postów: 80 32

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja się z Wami muszę pożegnać. Niestety to nie mój czas. Beta mi prawidłowo nie rośnie ciagle są małe wartości poniżej 66% w ciągu 72h. Czekam na miesiączkę i będziemy próbować dalej. A Wam życzę nudnych 9 miesięcy żeby Wasze maluszki rozwijały się prawidłowo. Szybkich i bezbolesnych porodów. ❤️🌸

  • Gemma19 Autorytet
    Postów: 384 428

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaJustyna wrote:
    Dziewczyny ja się z Wami muszę pożegnać. Niestety to nie mój czas. Beta mi prawidłowo nie rośnie ciagle są małe wartości poniżej 66% w ciągu 72h. Czekam na miesiączkę i będziemy próbować dalej. A Wam życzę nudnych 9 miesięcy żeby Wasze maluszki rozwijały się prawidłowo. Szybkich i bezbolesnych porodów. ❤️🌸
    Bardzo mi przykro 🥺 trzymaj się! 🌷

    8 tc (*) Michałek 👼 08.10.19

    age.png

    3yhCp2.png
  • Wiewioora Autorytet
    Postów: 795 577

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam przyjść na kolejną wizytę po 3 tygodniach, ale niestety nie ma wolnych miejsc w takim czasie i pójdę po 4 tyg. Będzie to 10t. Myślicie że będzie ok? Do tego czasu mam zrobić wszystkie badania.

    Starania od 06/2021
    05.2022 ⏸
    09.2022 18+4 Igorek 👼💔
    04.2023 ⏸ rośnij nasza kruszyno🌈
    29.12.2023 nasze tęczowe szczęście na świecie ♥️
    age.png
  • Kofii Autorytet
    Postów: 1253 2350

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna bardzo mi przykro :(

    Mnie dziś od rana boli podbrzusze, takie bóle miesiączkowe, wiem, że niby tak może być, ale jednak trochę się martwię :(
    Wizytę mam 23.06, oby szybko zleciało :)




  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaJustyna, obyś szybciutko znowu się meldowała z dwiema kreskami...to przykre ze juz sie zdążyłaś ucieszyć a tak szybko trzeba się żegnać...bądź dobrej myśli, jak teraz zaskoczyło to następnym razem tez zaskoczy!

    age.png
    age.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nick89, masz zupełnie ładny progesteron, a przecież nie wiadomo czy wylapalas w badaniu skok czy chwilowy spadek, wiec możliwe że masz jeszcze wyższy! Moja przyjaciółka w drugiej ciąży na początku raz miala proga 9 a po kilku dniach trochę ponad 10, a urodziła zdrowego syna i miala spokojna ciążę! Myślę że jest dobrze!

    age.png
    age.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewioora ja się dziś próbowałam umówić na pierwszą wizytę i mój lekarz ma terminy dopiero na poczatek lipca (gin zaczyna zaraz urlop). Jak w tym tyg nie zadzwonią ze cos się zwolniło to muszę u kogoś innego się umawiać, bo na lipiec to juz prawie prenatalne wypadają, więc chociaż jedną wcześniej wizytę bym mogła mieć!

    age.png
    age.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4294 6828

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maija wrote:
    Dziewczyny, dziś na cito pojechałam do gina...bo zbadałam progesteron i okazało się, że jest niski (przez dwa tygodnie spadł o połowę). Z góry zaznaczam, że nie ma co tego progesteronu badać (chyba że macie wskazania), lekarz powiedział, że ten hormon nawet w ciągu dnia zmienia swoją wartość, więc to tylko można się stresować. W każdym razie, to był dla mnie bodziec, by skontrolować , czy jest okej.
    Jest bijące serduszko, ale jest też nieproszony krwiak. Lekarz powiedział, że rokowania są dobre, dostałam solidne dawki progesteronu. Wizyta za dwa tygodnie. Wiadomo, że wszystko może się zdarzyć, ale teraz muszę się oszczędzać.
    mi ginekolog powiedział to samo, że nie ma sensu badać proga.
    Super, że jest serduszko <3 mam nadzieję, że krwiak szybko się wchłonie :)

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4294 6828

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aypis wrote:
    Cześć, też dołączę, mimo, że wizytę mam dopiero 20.06. :)
    Dziś wg apki 4+5 🙂
    Pierwsza ciąża, wyczekana.
    Betę robiłam 8.06 i wynosiła 70,70. Dwa dni później 239,70.

    Oczywiście pewnie jutro skoczę na kolejną, bo oszaleję przed wizytą. 😅
    hej, ja też mam wizytę w ten sam dzień i też to będzie moja pierwsza ciąża :)

    Jejku, tyle czasu była cisza i nagle się pojawiło kilka osób :)

    Kofii, dobrze Cię tu widzieć <3

    JustynaJustyna, przykro mi bardzo i trzymam kciuki za kolejny cykl <3

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • Kofii Autorytet
    Postów: 1253 2350

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ postanowiłam przyjść tu, aby dziewczynom na wątku staraniowym nie pisać nic o dolegliwościach i sprawach ciążowych :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2022, 20:48

  • Isisi Ekspertka
    Postów: 124 197

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny 🤗
    Sansivieria pamietam Cię z kwietniowych maluszków 2019 😉 też tam byłam, ale pod innym nickiem 😀
    JustynaJustyna przykro mi😔 ?mam nadzieję, że szybko uda Ci się znów ujrzeć dwie kreseczka.

    Sansivieria lubi tę wiadomość

    f31b33ca75.png

    02.2018 Aniołek 9tc
    03.2019 Synek
    01.2022 Aniołek 7tc
    06.2022 ⏸
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isisi, Wow ale super się ponownie spotkać! Widzie ze niedawno miałaś kolejnego Aniołka współczuję!
    Zaciskam kciuki żeby teraz wszystko szło wzorowo!
    (Jaki mialas nick wtedy??)

    age.png
    age.png
  • Isisi Ekspertka
    Postów: 124 197

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Isisi, Wow ale super się ponownie spotkać! Widzie ze niedawno miałaś kolejnego Aniołka współczuję!
    Zaciskam kciuki żeby teraz wszystko szło wzorowo!
    (Jaki mialas nick wtedy??)
    Lili90

    f31b33ca75.png

    02.2018 Aniołek 9tc
    03.2019 Synek
    01.2022 Aniołek 7tc
    06.2022 ⏸
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ