X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE Mamusie 2023
Odpowiedz

LUTOWE Mamusie 2023

Oceń ten wątek:
  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 7 lipca 2022, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewioora wrote:
    Kotów właśnie na szczęście raczej unikam 😂 ręce też myje jak szalona 😂 toxo będę robić razem z pappa. widzę, że Ty Maija też już wiesz kiedy masz prenatalne, a kiedy krew badasz?
    Sansivieria a jak wyglądają IgM?
    Krew w tym samym dniu, przed USG, więc na wyniki ostateczne pewnie trzeba będzie poczekać 😉

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 7 lipca 2022, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mdłości mi trochę odpuszczają, ból piersi też. Ale...zaczęło mnie strasznie kłuć w sutkach, no po prostu strasznie mnie to denerwuje!

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • Isisi Ekspertka
    Postów: 124 197

    Wysłany: 7 lipca 2022, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszczę odpuszczajacych mdłości, ja nadal wrak człowieka kilka razy dziennie przytalajacy kibelek... rano aby podniosę głowę i od razu lot do łazienki

    f31b33ca75.png

    02.2018 Aniołek 9tc
    03.2019 Synek
    01.2022 Aniołek 7tc
    06.2022 ⏸
  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 7 lipca 2022, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak Wam się udaje ot tak "zdobyć" skierowania na badania prenatalne? Chyba, że robicie prywatnie? 🧐
    Dzisiaj udało mi się dostać na NFZ do lekarki i będę u niej prowadzić ciążę. Jeżeli coś będę miała wątpliwości to wtedy pójdę prywatnie. Zawsze to jakaś oszczędność, choć byłam w sumie przygotowana na prywatne prowadzenie ciąży ;)

    Bąbelek rozwija się prawidłowo, zgodnie z datą OM 8 + 2. Serduszko bije, kolejna wizyta w sierpniu.

    Maija, Isisi, Sansivieria lubią tę wiadomość

    202302176752.png
  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 7 lipca 2022, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurczak wrote:
    Dziewczyny, a jak Wam się udaje ot tak "zdobyć" skierowania na badania prenatalne? Chyba, że robicie prywatnie? 🧐
    Dzisiaj udało mi się dostać na NFZ do lekarki i będę u niej prowadzić ciążę. Jeżeli coś będę miała wątpliwości to wtedy pójdę prywatnie. Zawsze to jakaś oszczędność, choć byłam w sumie przygotowana na prywatne prowadzenie ciąży ;)

    Bąbelek rozwija się prawidłowo, zgodnie z datą OM 8 + 2. Serduszko bije, kolejna wizyta w sierpniu.
    Ja chodzę tylko prywatnie 😉

    No i super wieści 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2022, 17:46

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 7 lipca 2022, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isisi wrote:
    Zazdroszczę odpuszczajacych mdłości, ja nadal wrak człowieka kilka razy dziennie przytalajacy kibelek... rano aby podniosę głowę i od razu lot do łazienki
    Współczuję, ja nigdy nie wymiotowałam. Ani w poprzedniej, ani w tej. Jestem w stanie sobie tylko wyobrazić, przez co przechodzą kobiety...😥
    Ja natomiast się trochę martwię, że objawy słabną. Ale chyba tak było podobnie w ciąży z synem. Chociaż w tej, mam mdłości bardzo mocne.

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1033 1243

    Wysłany: 7 lipca 2022, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się zapisałam (choć nie wiem czy dobrze) do ginekologa innego niż mój, bo na osiedlu na jutro. Wizytę u swojej prowadzącej mam 26 lipca, ale niepokoi mnie brak objawów. Poza tym że czasami śpię w ciągu dnia i mam wrażliwe piersi (ale jednego dnia je czuje, następnego nie) to nic mi nie dolega. Wiem, pewnie powinnam się cieszyć, ale jednak mnie to mocno niepokoi.
    U swojej lek. Byłam 23.06 i kolejna wizyta 26.07. myślicie że dobrze robię żeby to sprawdzić, czy powinnam jednak spokojnie zaczekać na swoją wizytę? Chciałam gdziekolwiek na NFZ się zapisać Eby chociaż raz nie płacić, ale dodzwobic się gdziekolwiek graniczy z cudem...

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    age.png
  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 7 lipca 2022, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eRKow. wrote:
    Ja się zapisałam (choć nie wiem czy dobrze) do ginekologa innego niż mój, bo na osiedlu na jutro. Wizytę u swojej prowadzącej mam 26 lipca, ale niepokoi mnie brak objawów. Poza tym że czasami śpię w ciągu dnia i mam wrażliwe piersi (ale jednego dnia je czuje, następnego nie) to nic mi nie dolega. Wiem, pewnie powinnam się cieszyć, ale jednak mnie to mocno niepokoi.
    U swojej lek. Byłam 23.06 i kolejna wizyta 26.07. myślicie że dobrze robię żeby to sprawdzić, czy powinnam jednak spokojnie zaczekać na swoją wizytę? Chciałam gdziekolwiek na NFZ się zapisać Eby chociaż raz nie płacić, ale dodzwobic się gdziekolwiek graniczy z cudem...
    A który masz tydzień?
    Myślę, że jeśli coś Cię niepokoi, to zawsze warto sprawdzić. Natomiast wiem po sobie, że objawy pojawiają się i znikają. Dlatego ja już w tej ciąży kupiłam detektor tętna, żeby się uspokoić w razie co, a ja już mega coś mnie będzie niepokoić, to pójdę w ostateczności do lekarza.

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 7 lipca 2022, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eRKow moim zdaniem bardzo dobrze, że się zapisałaś. Będziesz spokojniejsza,jeżeli oczywiście rzeczowa lekarka ;)

    Z tym NFZ to przykre, jedna gin mi mówiła, że w PL wystarczy tych specjalistów na NFZ jedynie dla 25% pacjentek. A jeszcze jak teraz są dodatkowo pacjentki z Ukrainy to jeszcze mniej. Także tak...

    202302176752.png
  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1033 1243

    Wysłany: 7 lipca 2022, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maija, dzis zaczęłam 8 tydzień. Na pierwszych badaniach byłam w 5+1, trochę mnie zdziwiło że ta moja kazała mi przyjść dopiero za miesiąc, a widzę że Wy tu w większości pierwsze wizyty miałyście jakoś po dwóch tygodniach...

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    age.png
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 7 lipca 2022, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eRKow. wrote:
    Ja się zapisałam (choć nie wiem czy dobrze) do ginekologa innego niż mój, bo na osiedlu na jutro. Wizytę u swojej prowadzącej mam 26 lipca, ale niepokoi mnie brak objawów. Poza tym że czasami śpię w ciągu dnia i mam wrażliwe piersi (ale jednego dnia je czuje, następnego nie) to nic mi nie dolega. Wiem, pewnie powinnam się cieszyć, ale jednak mnie to mocno niepokoi.
    U swojej lek. Byłam 23.06 i kolejna wizyta 26.07. myślicie że dobrze robię żeby to sprawdzić, czy powinnam jednak spokojnie zaczekać na swoją wizytę? Chciałam gdziekolwiek na NFZ się zapisać Eby chociaż raz nie płacić, ale dodzwobic się gdziekolwiek graniczy z cudem...
    Ja byłam na wizycie 4 lipca, kolejna mam u swojego lekarza prowadzącego 1 sierpnia, jednak dla mnie
    To zdecydowanie za długo i umówiłam się na 15 do innego, żeby sprawdzić czy wszystko ok.
    A do swojego lekarza prowadzącego zapisałam się prywatnie, a tak się ucieszył, ze nam się w końcu udało, ze nie wziął ani grosza i zapowiedział, ze kolejne tez będą za darmo. Miłe zaskoczenie po klinikach niepłodności w których kasa wręcz przelatywała przez palce …

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • eRKow. Autorytet
    Postów: 1033 1243

    Wysłany: 7 lipca 2022, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthea wrote:
    Ja byłam na wizycie 4 lipca, kolejna mam u swojego lekarza prowadzącego 1 sierpnia, jednak dla mnie
    To zdecydowanie za długo i umówiłam się na 15 do innego, żeby sprawdzić czy wszystko ok.
    A do swojego lekarza prowadzącego zapisałam się prywatnie, a tak się ucieszył, ze nam się w końcu udało, ze nie wziął ani grosza i zapowiedział, ze kolejne tez będą za darmo. Miłe zaskoczenie po klinikach niepłodności w których kasa wręcz przelatywała przez palce …
    Ojej, ależ ludzki gest! W obecnych czasach znaleźć takiego lekarza pewnie bardzo ciężko. super człowiek :-)

    MTHFR heteri
    PAI-1 homo

    💔24.07.2022 r. Aniołek. (7tc/10tc) [*] Sławek
    💔04.04.2023 r. Aniołek (8tc/10tc) [*] Józio
    ❤️ 02.02.2024 r. Feliks, 3370g, 54cm, 10pkt
    age.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 7 lipca 2022, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prywatnie chodzę i mój lekar umawia wizytę co 4 tyg. Gdybym chciała sprawdzać czy wszystko jest ok, to bym chodziła co najmniej raz na tydz ale nie stać mnie na to. Jedynie nie będę płacić za prenatalne bo mam 38 lat i mój lekarz gdy prowadził moja poprzednia ciążę bez problemu kierował do szpitala na NFZ, chociaż tyle....

    age.png
    age.png
  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 7 lipca 2022, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Ja prywatnie chodzę i mój lekar umawia wizytę co 4 tyg. Gdybym chciała sprawdzać czy wszystko jest ok, to bym chodziła co najmniej raz na tydz ale nie stać mnie na to. Jedynie nie będę płacić za prenatalne bo mam 38 lat i mój lekarz gdy prowadził moja poprzednia ciążę bez problemu kierował do szpitala na NFZ, chociaż tyle....
    Dokładnie, mnie też umawia co 4 tygodnie. Każda wizyta 300 zł, więc chyba bym nie wyrobiła finansowo...😢

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 7 lipca 2022, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiewioora wrote:
    Sansivieria a jak wyglądają IgM?
    IgM dla różyczki 0,07
    IgM dla CMV 0,74

    age.png
    age.png
  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 7 lipca 2022, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eRKow. wrote:
    Maija, dzis zaczęłam 8 tydzień. Na pierwszych badaniach byłam w 5+1, trochę mnie zdziwiło że ta moja kazała mi przyjść dopiero za miesiąc, a widzę że Wy tu w większości pierwsze wizyty miałyście jakoś po dwóch tygodniach...

    Ja tak poszłam, bo się motałam kogo wybrać. Jak z polecenia udało mi się dostać na NFZ do polecanej lekarki to nie marudziłam, że to "już". Następna wizyta za 4 tyg. Powiedziała, że wszystko w jak najlepszym porządku, więc nie ma sensu szybciej. I myślę, że dotrzymam tego terminu, chyba że coś by było nie tak (odpukać!) ;)

    202302176752.png
  • Wiewioora Autorytet
    Postów: 796 577

    Wysłany: 8 lipca 2022, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    IgM dla różyczki 0,07
    IgM dla CMV 0,74
    Wszystko ok 🙂

    Ja tez chodzę prywatnie, u nas w okolicy akurat nie dostanę się w jakimś normalnym terminie do lekarza na nfz. Jak chciałam się umówić w kwietniu do jednej, fajnej babki to termin na lipiec miała wolny ... Ja za wizytę płace 200 zł. Prenatalne będą kosztować 300 zł

    Starania od 06/2021
    05.2022 ⏸
    09.2022 18+4 Igorek 👼💔
    04.2023 ⏸ rośnij nasza kruszyno🌈
    29.12.2023 nasze tęczowe szczęście na świecie ♥️
    age.png
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 8 lipca 2022, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, zazdroszcze Wam, że jyz jesteście po wizytach 😉. Ja jeszcze do wtorku czekam.
    A jakie prenatalne badania robicie? Test podwójny PPAP-a, czy coś jeszcze?

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 8 lipca 2022, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka,ja będę robiła i pape i nifty bo jestem stara więc na bank papa wyjdzie hujowo. Na nfz nie chodzę bo po prostu mi się nie chce użerać z nimi. U mojego giną na nfz wisi karta:ciąża to nie choroba,proszę nie wymuszac zwolnienia. Więc jak dla mnie temat NFZ zamknięty.


    u5cvp2.png
  • Isisi Ekspertka
    Postów: 124 197

    Wysłany: 8 lipca 2022, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak jak sansivieria wizyty ustawione co 4 tyg. Skoro wszystko jest dobrze i nie ma potrzeby częściej to wytrzymam, koszt takiej wizyty nie mały 350zł, dodatkowo na każdą wizyte badania, które też wszystkie sama opłacam, leki i ład a sumka wychodzi, oczywiście jak coś będzie niepokojące to wiem, że mój lekarz zaprosi mnie wcześniej niż te 4 tyg, akurat jemu mogę naprawdę zaufać.
    Z badań prenatalnych jak na razie mam umówion pappe i jeżeli wyjdzie dobrze to zostanę tylko przy tym, a jeżeli coś będzie niepokojące to będziemy dalej diagnozować, ale które z badań wybrać bede polegała na opinii swojego lekarza.

    f31b33ca75.png

    02.2018 Aniołek 9tc
    03.2019 Synek
    01.2022 Aniołek 7tc
    06.2022 ⏸
‹‹ 31 32 33 34 35 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ