X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE Mamusie 2023
Odpowiedz

LUTOWE Mamusie 2023

Oceń ten wątek:
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 29 maja 2023, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA tez chętnie posłucham. Ja z pierworodna na basen nie chodziłam, bo jak była taka mała, to był czas korony i wszystko było pozamykane. Pierwszy raz bylismy z nią na wakacjach, to miała 10 miesięcy i wtedy pływaliśmy z nia i w takim kołku. Ja wtedy byłam złe przygotowana, miałam tylko wysoko filtr. W zeszłym roku miała bluzkę z długim rękawem i spodenki na zmianę z krótkim rękawem. Teraz dostaliśmy paczkę i tam był właśnie kombinezon z długimi rękawami. Mnie osobiście woda z chlorem dla takich maluszków nie przekonuje…

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 29 maja 2023, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i nasze stroje były z poliestru, neopren to chyba na tereny gdzie woda chłodniejsza. Mamy taka kamizelkę, ale jej nie używaliśmy.

    Akataa lubi tę wiadomość

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Pomarańcza Autorytet
    Postów: 1199 956

    Wysłany: 29 maja 2023, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też planujemy basen z młodym, w przyszłym tygodniu powiedzmy z okazji dnia dziecka, bo w dzień dziecka nie będę ryzykować tłumów 😅 i też zastanawiam się, bo mamy działkę i chce kupić mały basenik, dlatego jak ktoś doświadczony to chętnie poczytam 😅 ja mam jeden strój dwuczęściowy ale ledwo ledwo młody w niego wchodzi, mam też taki kombinezon, ale jeszcze troszkę za duży. Chociaż na basen to pewnie pampers wystarczy.

    Luźne starania od 12.2019
    Metformina ,Letrox, pueria uno, i 🐧
    Grudzień '21 10+5tc/8tc Gosia 💔

    25.05.22 ⏸️ 271mlU/ml 13dpo, 666mlU/ml 15dpo
    age.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4823 2320

    Wysłany: 29 maja 2023, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z maluszkiem nie pływałam w basenie i teraz też nie planuje, chyba że na balkon taki dmuchany wystawię. Nie przekonuje mnie jakość wody w tych basenach tak jak Kinga mówi 🙈 A co do plazingu to podstawa to wlasnie dlugi rekaw z uv i filtr no i czapeczka z osłoną karku. Starszą wypływałam w jeziorze jak miała ok 10mcy to wtedy była w normalnych ciuszkach i tylko do wody założyłam jej strój kąpielowy zwykly jaki mialam bo trwalo to chwilę :)
    Jak już lrzy tym jesteśmy to powiem Wam mamom pierworodnych cos czego mi nikt nie powiedzial - może wiecie ale i tak nie omieszkam. 😅 te pieluchy do wody nie chłoną NIC. Dlatego stanowczo polecam po wyjsciu z wody od razu przebeac na inną pieluchę i zakladac tą wodną bezpośrednio przed wejsciem do wody 😂

    Akataa lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 30 maja 2023, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tą pieluchą Babulka to wiem, ona ma tylko powsztrzymać ewentualną kupę przed wydostaniem się z pieluchy. Z resztą jakby chłonęły, to byłyby niepraktyczne w wodzie bo tą wodę chłonęłyby tak samo. 😅 Myślicie, że aż tak niewskazana jest woda basenowa dla takiego malucha? U mnie w okolicy to jedyna szansa by mały miał do czynienia z wodą, bo w jeziorach to dopiero mamy dramat. 🙈 Ja tam wielce fanką plażowania nie jestem (u mnie królują góry i górskie potoki jak już, no ale tam woda ma raczej mniej niż 5 stopni 🥶), no ale kilka razy w ciągu lata zdarza nam się wybrać na taki basen pod gołym niebem, albo nad jezioro, jak jadę w rodzinne strony, gdzie jeziorka mamy krystalicznie czyste.

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 30 maja 2023, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akataa ja czytałam, ze dla takich maluchów najlepsze są baseny z woda ozonowana. I w ogóle basen powinien jakieś normy spełniać i gdzieś trafiłam na informacje, ze tam gdzie odbywają się zajęcia dla takich maluszków z instruktorami to te normy musza być, bo w przeciwnym razie sanepid nie zezwala czy jakoś tak. Ja z córcia pierwszy raz poszłam jak miała jakieś pół roczku, z Tadziem pójdziemy pewnie szybciej, w końcu lato za pasem, a córka to wodnik szuwarek i latem spędzamy praktycznie całe dnie na basenie. Odkrytym, tam to w ogóle jakość wody - istny dramat. Niby chlorowana, ale jak społeczność Romów wchodzi w ubraniach to można się tylko domyślić co się tam może dziać. Z Tadziem planuje jedynie korzystać ze strefy dla maluszków, tam nie ma wody stojącej, jedynie pluskanie i chlapanie.

    Akataa lubi tę wiadomość

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4823 2320

    Wysłany: 30 maja 2023, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akataa brzmi logicznie ale mój mózg tego nie ogarnął i mialam zasikany fotelik 😂
    Ja nie wiem czy można z maluchem wchodzić do basenu, zapewne można :) Ja bym się bała ale możliwe, że jestem przewrażliwiona. ;)
    Tzn do takiego dla maluchów to wiadomo że można 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2023, 19:39

    kinga1185, Akataa lubią tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 31 maja 2023, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi, zgłębię jeszcze temat i rozejrzę się po okolicy. Zdaje się, że w jednym z hoteli w sąsiednim mieście jest basen z wodą ozonowaną. 🤔 Póki co zakupiłam kombinezon z ochroną UV na długi rękaw.

    Ten mój mały ancymonek zaczął się obracać na prawy bok, ale na boku się utrzymać nie umie i od razu ląduje na brzuchu. Jeszcze przedwczoraj nie umiał wyjąć spod siebie lewej ręki, ale już to ogarnął, ale że na brzuchu za długo leżeć nie lubi, to zaraz zaczyna się wkurzać i muszę go obracać. Poleży 2 minuty na plecach i znów bach na brzuch i nerwy. 🫣 Skończyło się zostawianie dziecka samego na macie. 😪

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4823 2320

    Wysłany: 31 maja 2023, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten etap gdzie dziecko przewraca się na brzuch ale nie umie z powrotem jest jednym z najbardziej męczących dla mnie 🥴 A zawsze mija sporo zanim się nauczy. Moja mała umie się obrócić na plecy ale w sposób nieprawidłowy, tylko szczerze mówiąc chyva nie będę tego korygować, skoro potrafi sobie poradzić. Ale z pleców to potrafi tylko na boczek i się aferuje, bo jeszcze nie ogarnela ze właśnie rece trzeba wyciągnąć 😅
    My dzisiaj mamy wystep na dzien mamy i taty w przedszkolu i trzymajcie za mnie kciuki żebym nie ryczała 🙈🙈🙈

    Akataa lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 31 maja 2023, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ostro próbuje obrócić się na brzuch ale jeszcze troszkę mu brakuje.
    A jak tam Wasze olany wyjazdowi-wZkacyjne? Wybieracie się gdzieś ze swoimi Maluchami?

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 31 maja 2023, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My bez planów wakacyjnych. Lato to gorący czas w męża branży, więc nadrabia po zimowych przestojach. Może na jesień się gdzieś dalej wybierzemy. Póki co kupiliśmy większy namiot i wyczekujemy ciepłych nocy by weekendowo pobiwakować. 😄

    Babulka lubi tę wiadomość

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • stokrota Ekspertka
    Postów: 181 103

    Wysłany: 31 maja 2023, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w sierpniu jedziemy na tydzień nad morze. Wiem, że będzie bardzo cięzko z dwójką i jeszcze z głupkowatym psem ale zaryzykujemy.

    Dziewczyny czy wasze dzieciaki też ledwo się mieszczą w gondoli?

  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 00:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stokrota wrote:
    My w sierpniu jedziemy na tydzień nad morze. Wiem, że będzie bardzo cięzko z dwójką i jeszcze z głupkowatym psem ale zaryzykujemy.

    Dziewczyny czy wasze dzieciaki też ledwo się mieszczą w gondoli?
    Tak ! Liczyłam, ze do końca lata w gondoli pojeździmy, ale nie wiem czy to się uda. Młody wazy ponad 7 kg, a ubranka mamy na 68. Jak to u Was wyglada ?

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • stokrota Ekspertka
    Postów: 181 103

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas podobne wymiary 🙂 lada dzień przesiadamy się do spacerówki na płasko. Może i lepiej bo ciężko się już wnosi gondole z 7,5 kg dziecka na 3 piętro bez windy 😂

  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas do gondoli pasuje. Tez rozmiar 68 i około 7kg.
    Młoda woziłam do 8 miesiąca w gondoli, tutaj raczej tak długo nie będzie.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój okruszek ma jeszcze w gondoli zapas. Dopiero 5,8kg i rozmiar 62 (w część 56 też jeszcze wchodzi 🙈).

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, my też nad morze jedziemy w sierpniu, tydzień z taką dwójką chyba nas wykończy, ale jedzie też z nami Siostra z jednym starszym dzieckiem to może jakoś ogarniemy.

    Nasz Mały tez około 7kg, ubranka różnie, są i 68. Ale widać w gondoli ze ciasno się robi..Ale w sumie nigdy nie lubiłam gondoli, ani żadne z moich dzieci też, więc czekam aż się przesiądziemy na spacerowke....

    Babulka na pewno będziesz płakać!!!!

    age.png
    age.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4823 2320

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popłakałam się ale tylko trochę 😁

    My gdzieś pojedziemy ale najpierw mąż musi zakupić bagaznik na dach. Bo u nas wozek caly bagaznik w aucie zajmuje.
    Co do gondoli to ledwo sie miesci, nozkami wali w brzeg. Ma ok 6,5 kg ale ubranka juz na 74, jest bardzo długa.

    Moja starsza znów mega kaszel, także tym razem była w pkolu raptem 1,5 tygodnia 🤦

    A makutka na dzien dziecka zaczęła się obracać na brzuszek ☺️

    Sansivieria, Akataa lubią tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka lubię oczywiście za te obroty i długość Młodszej, a Starszej niezmiennie zdrówka...
    Nasz Mały też sie zrobił bardzo ruchliwy, ale jeszcze nie tyle idzie w obroty tylko bardziej leżąc na plecach robi kółka wokół własnej osi albo kopie o podłoże tak że się przesuwa do przodu głową, raz mi tak się z przewijaka leżącego na podłodze zsunął.

    Babulka lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej Babulka naprawdę długa dziewczyna z Twojej córy! 😯

    Sansivieria dobrze, że przewijak na podłodze był. 🫣 Cóż, ciekawy czas się zaczyna, to już nie tylko leżące maluszki, których głównym zajęciem było rozglądanie się. 😅
    Mnie to zaskakuje jak z dnia na dzień widać teraz ten postęp w rozwoju. Czasem nawet w ciągu jednego dnia tyle się zmienia - rano jeszcze z czymś sobie nie radził, a wieczorem już zaczyna wychodzić. 🫢 W poniedziałek byliśmy u fizjo, robimy 2 zadane ćwiczenia + odpowiednie noszenie i już widzę poprawę. 🤩

    Stokrotka współczuję znoszenia tego wózka! Ja mieszkam na parterze i mam do pokonania jakieś 6 schodów i to już mnie frustruje. Zazwyczaj najpierw wynoszę wózek, potem wracam po młodego. 🫣

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
‹‹ 314 315 316 317 318 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ