X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE Mamusie 2023
Odpowiedz

LUTOWE Mamusie 2023

Oceń ten wątek:
  • Wiewioora Autorytet
    Postów: 795 577

    Wysłany: 10 czerwca 2022, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz zbadać betę, progesteron, morfologię i mocz 😉

    Starania od 06/2021
    05.2022 ⏸
    09.2022 18+4 Igorek 👼💔
    04.2023 ⏸ rośnij nasza kruszyno🌈
    29.12.2023 nasze tęczowe szczęście na świecie ♥️
    age.png
  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 10 czerwca 2022, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holika wrote:
    Hej, Lutowe Mamusie 🙂
    To moja pierwsza ciąża, 4+6 według OM. Ginekologa mam dopiero 20.06 czy warto zrobić jakieś badania żeby już mieć przed wizytą?
    Ja bym jeszcze dodała glukozę do zestawu 👍🏻

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • Isisi Ekspertka
    Postów: 124 197

    Wysłany: 10 czerwca 2022, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja oprócz glukozy, dodałabym jeszcze tsh, bo mimo, że normalnie mamy w normie to w czasie ciąży potrafi wariować

    Maija lubi tę wiadomość

    f31b33ca75.png

    02.2018 Aniołek 9tc
    03.2019 Synek
    01.2022 Aniołek 7tc
    06.2022 ⏸
  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 10 czerwca 2022, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isisi wrote:
    A ja oprócz glukozy, dodałabym jeszcze tsh, bo mimo, że normalnie mamy w normie to w czasie ciąży potrafi wariować
    Zgadza się! I ft4 😁

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • Wiewioora Autorytet
    Postów: 795 577

    Wysłany: 10 czerwca 2022, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maija wrote:
    Zgadza się! I ft4 😁
    I jeszcze do kompletu ft3 😀

    Starania od 06/2021
    05.2022 ⏸
    09.2022 18+4 Igorek 👼💔
    04.2023 ⏸ rośnij nasza kruszyno🌈
    29.12.2023 nasze tęczowe szczęście na świecie ♥️
    age.png
  • Gruszka77 Debiutantka
    Postów: 11 8

    Wysłany: 10 czerwca 2022, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tak, tarczyca jest mega ważna. Ja wykupiłam sobie pakiet z diagnostyki dla kobiet w ciąży żeby od razu poziom wapnia magnezu sprawdzić itd (wiem wiem mogę przesadzać ale jak pisałam - to pierwsza ciąża i wiadomo).
    I czytałam ze sporo osób bada tez poziom kwasu foliowego

    24.05.22 - blada druga kreska na teście
    Beta-HCG 25.05 166 --> 27.05 477 ---> 1.06 3111 mIU/ml
    9.06 - mamy serduszko! 111 u/min
    5f82be9d98.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4294 6828

    Wysłany: 10 czerwca 2022, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akataa wrote:
    Monk@ kciuki za betę, daj znać jak będą wyniki. 🤞
    Dziękuję :) dzisiaj 1347, przyrost 165%, więc to już się dzieje naprawdę <3

    Jeśli chodzi o witaminy, to ja biorę pregna start albo pueria uno, zależy, co akurat mam :)


    Maija, Akataa lubią tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 10 czerwca 2022, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    Dziękuję :) dzisiaj 1347, przyrost 165%, więc to już się dzieje naprawdę <3

    Jeśli chodzi o witaminy, to ja biorę pregna start albo pueria uno, zależy, co akurat mam :)
    Beta super 💪🏻💪🏻💪🏻

    Ja biorę teraz Prenatal Uno. W pierwszej ciąży brałam Pregnę. I teraz się zastanawiam, bo w Prenatalu nie ma cynku (w Pragnie jest)...a nie suplementuję go oddzielnie. Wiecie coś może na ten temat?

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4294 6828

    Wysłany: 11 czerwca 2022, 04:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maija wrote:
    Beta super 💪🏻💪🏻💪🏻

    Ja biorę teraz Prenatal Uno. W pierwszej ciąży brałam Pregnę. I teraz się zastanawiam, bo w Prenatalu nie ma cynku (w Pragnie jest)...a nie suplementuję go oddzielnie. Wiecie coś może na ten temat?
    dziękuję :)
    też się nad cynkiem zastanawiałam, ale zwróciłam uwagę, że jest w Pregnie Start, która jest polecana przed ciążą. W Pregnie Plus, już na czas ciąży, cynku nie ma. Zastanawiam się, bo kupiłam zapas tej Pregny pewna, że ją się bierze też w pierwszym trymestrze, a tu zonk. Nie sądzę, żeby miał ten cynk zaszkodzić, ale zastanawia mnie, czemu już go nie ma. Przegadam z ginem na wizycie :)

    Miłego dnia :)

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 11 czerwca 2022, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monk@ wrote:
    dziękuję :)
    też się nad cynkiem zastanawiałam, ale zwróciłam uwagę, że jest w Pregnie Start, która jest polecana przed ciążą. W Pregnie Plus, już na czas ciąży, cynku nie ma. Zastanawiam się, bo kupiłam zapas tej Pregny pewna, że ją się bierze też w pierwszym trymestrze, a tu zonk. Nie sądzę, żeby miał ten cynk zaszkodzić, ale zastanawia mnie, czemu już go nie ma. Przegadam z ginem na wizycie :)

    Miłego dnia :)

    Mi ginekolog zalecił kontynuować zażywanie Pregny Start przez cały I trymestr. Tak też robiłam. Myślę, że ma wystarczającą ilość składników, by te początki ciąży dobrze zabezpieczyć ☺️

    Monk@ lubi tę wiadomość

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 11 czerwca 2022, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dziś na cito pojechałam do gina...bo zbadałam progesteron i okazało się, że jest niski (przez dwa tygodnie spadł o połowę). Z góry zaznaczam, że nie ma co tego progesteronu badać (chyba że macie wskazania), lekarz powiedział, że ten hormon nawet w ciągu dnia zmienia swoją wartość, więc to tylko można się stresować. W każdym razie, to był dla mnie bodziec, by skontrolować , czy jest okej.
    Jest bijące serduszko, ale jest też nieproszony krwiak. Lekarz powiedział, że rokowania są dobre, dostałam solidne dawki progesteronu. Wizyta za dwa tygodnie. Wiadomo, że wszystko może się zdarzyć, ale teraz muszę się oszczędzać.

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 11 czerwca 2022, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maija wrote:
    Dziewczyny, dziś na cito pojechałam do gina...bo zbadałam progesteron i okazało się, że jest niski (przez dwa tygodnie spadł o połowę). Z góry zaznaczam, że nie ma co tego progesteronu badać (chyba że macie wskazania), lekarz powiedział, że ten hormon nawet w ciągu dnia zmienia swoją wartość, więc to tylko można się stresować. W każdym razie, to był dla mnie bodziec, by skontrolować , czy jest okej.
    Jest bijące serduszko, ale jest też nieproszony krwiak. Lekarz powiedział, że rokowania są dobre, dostałam solidne dawki progesteronu. Wizyta za dwa tygodnie. Wiadomo, że wszystko może się zdarzyć, ale teraz muszę się oszczędzać.
    Ojjj... Dobrze, że pojechałaś do tego gina. Mam nadzieję, że to nic groźnego i krwiak się wchłonie. 🤞
    No i pięknie, że już zobaczyłaś serduszko! 😍

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 11 czerwca 2022, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akataa wrote:
    Ojjj... Dobrze, że pojechałaś do tego gina. Mam nadzieję, że to nic groźnego i krwiak się wchłonie. 🤞
    No i pięknie, że już zobaczyłaś serduszko! 😍

    Ja jestem z natury ta panikująca (do tej pory zawsze niepotrzebnie - mąż ma mnie za histeryczkę), ale dzięki temu na szczęście udało się zainterweniować na czas. Zobaczymy co to będzie. Mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze. Niby trzeba się oszczędzać i nie denerwować, ale przy dwulatku na pokładzie, to jest po prostu ciężkie do zrealizowania...

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • JustynaJustyna Przyjaciółka
    Postów: 80 32

    Wysłany: 11 czerwca 2022, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, przyłącze się do Was mam nadzieje ze już do końca 🙂 według aplikacji mam 4 t. Jest to moja 3 ciąża. Pierwsza biochemiczna z drugiej mam synusia za miesiąc 2 latka mamy. Pierwsza betę robiłam 3 dni przed planowana miesiączka czyli 6.06. wyszła 30,9 druga 8.06 72,1 i 10.06 127,2 przyrosty są ok ale martwią mnie te niskie wartości 🥺

  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 11 czerwca 2022, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaJustyna wrote:
    Cześć dziewczyny, przyłącze się do Was mam nadzieje ze już do końca 🙂 według aplikacji mam 4 t. Jest to moja 3 ciąża. Pierwsza biochemiczna z drugiej mam synusia za miesiąc 2 latka mamy. Pierwsza betę robiłam 3 dni przed planowana miesiączka czyli 6.06. wyszła 30,9 druga 8.06 72,1 i 10.06 127,2 przyrosty są ok ale martwią mnie te niskie wartości 🥺
    Witaj! Rozgość się 😊 przyrosty są, więc na spokojnie. Na tym etapie i tak nie mamy na noc wpływu, trzeba myśleć pozytywnie 😊

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • JustynaJustyna Przyjaciółka
    Postów: 80 32

    Wysłany: 11 czerwca 2022, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staram się chociaż z tylu głowy jest ten strach i niepewność niestety. Zastanawiam się czy robić jeszcze betę?

  • Maija Autorytet
    Postów: 735 539

    Wysłany: 12 czerwca 2022, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaJustyna wrote:
    Staram się chociaż z tylu głowy jest ten strach i niepewność niestety. Zastanawiam się czy robić jeszcze betę?
    A kiedy masz wizytę?
    W pierwszej ciąży długo sprawdzałam, teraz robiłam "tylko" 5 razy 😂

    Córeczka 18.01.2023 <3
    Syn 2019 <3

  • JustynaJustyna Przyjaciółka
    Postów: 80 32

    Wysłany: 12 czerwca 2022, 02:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    24.06 🙂 hehe jeszcze trochę i będę miała tyle samo 😂 w pierwszej na 3 przestałam robić teraz myśle czy nie iść jeszcze raz zobaczyć czy podskoczyło tylko nie wiem kiedy żeby już się tak nie stresować tym wszystkim 🤷‍♀️ Trochę już odpuściłam złe myślenie.

  • Gemma19 Autorytet
    Postów: 384 428

    Wysłany: 12 czerwca 2022, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Witam się, chociaż nie mam jeszcze ustalonego oficjalnego terminu porodu 😁
    1 czerwca poszłam do gina sprawdzić czy mój cykl (który nie wrócił po porodzie) łaskawie się pojawił po odstawieniu synka od piersi w dzien, a tutaj informacja, ze albo jest pani w ciąży albo miesiączka za 10 dni 😏 beta zrobiona tego samego dnia pokazała 542, a na wizycie 8 czerwca było już widac pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem zoltkowym, zarodka na razie brak. Kolejna wizyta za półtora tygodnia, wtedy mam nadzieje na dzidziusia z serduszkiem :) jako ze do zapłodnienia doszło w pierwszym cyklu po porodzie, a ostatnia miesiączka była w lipcu 2020 😅, oficjalny termin porodu lekarz ustali jak zmierzy maleństwo :) a tymczasem wg pęcherzyka termin ma 2/02, ale coś czuje, ze urodzi się wczesniej 😎 to moja trzecia ciąża, pierwsza poroniona w 8tc 💔 jestem obstawiona lekami - luteina 2 x dziennie, acard na noc, witaminy plus zastrzyki z heparyny w brzuch (w ciąży z synkiem miałam słabe przepływy, urodził się malutki, a w dodatku miałam stan przedrzucawkowy). Jutro idę na krzywa cukrowa bo mam wysoka glukozę i insulinę 🙄 mimo ze ostatnio w ogóle nie miałam z tym problemu…
    Miłego dnia! 💗

    8 tc (*) Michałek 👼 08.10.19

    age.png

    3yhCp2.png
  • Kofii Autorytet
    Postów: 1253 2350

    Wysłany: 12 czerwca 2022, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heej, ja też się nieśmiało przywitam :) Dziś podobno 4t+1d, także bardzo wcześnie, betę już badałam 3x, mam wyniki w stopce :D Niestety jestem po dwóch ciążach biochemicznych, dlatego ostrożnie podchodzę do radości z ciąży, ale nie ukrywam, że jestem bardzo podekscytowana :) Biorę duphaston, acard 75, Pregnę Plus, Magne B6 i euthyrox :o
    Przez ostatnie 3 dni robię w trakcie dnia po 2 drzemki, także coś się dzieje :P i boli mnie czasem podbrzusze, np. przy szybkim wstawaniu, dlatego staram się robić to powoli :)

    Maija lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ