X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE Mamusie 2023
Odpowiedz

LUTOWE Mamusie 2023

Oceń ten wątek:
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka, myśle, ze rozmowa z terapeutka to dobry pomysł.
    Spróbuj skierować myślenie, na pozytywne myślenie. Teraz jest druga ciąża i drugi poród i karty rozdane są na nowo.
    Nie mamy na wszystko wpływu, tylko trwanie w lekach nic nam nie da. Powodzenia ✊

    Babulka lubi tę wiadomość

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja mam dzisiaj jakieś uderzenia gorąca, przyspieszone tętno, musiałam wstać z kanapy, bo nie mogłam z tego wszystkiego nawet leżeć. Chodzę w krótkim rękawku, skarpetki zdjęłam, a mąż w bluzie i pod kocem 🧐 Ból pleców wraca… jakiś kryzys chyba 😏

    Mamuśki jak u Was? Poczytałam dzisiaj trochę Hafiji, zaufaj poloznej. Co przystępniejsze to podrzucam mężowi, żeby tez czytał i z nim rozmawiam. Boje się, że nieco go przytłoczy poporodowa rzeczywistość. A może i nas oboje. A może przesadzam…

    202302176752.png
  • Ariane Autorytet
    Postów: 357 190

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie troche lepiej, teściowa przyjechala pomoc, mysle ze poczatki sa zawsze trudne zwlaszcza jak dowalą hormony...ciągła nauka i cierpliwość, dzień u mnie jest ok gorzej z nockami ale rozumiem ze dla takiej kruszyny noc to mpze byc wyzwanie, wiec dosypiamy w dzien i tak to wygląda :) a z formalnosci udalo mi sie juz dostac akt urodzenia a zalatwialam przez internet i profil zaufany

    kurczak lubi tę wiadomość

    age.png
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczak u mnie dzisiaj to samo. Tętno ponad 100 … fatalny mam dzień, a noc nie była lepsza wcale.
    Przeglądałam tez te profile, mam mieszane uczucia, bardzo chciałabym karmić piersią, ale nie chciałabym z tego robić az takiej „ideologii”. Jutro mam szkole rodzenia ( tak, wiem, szybko 😂 ), ale dzwoniła dzisiaj do mnie położna, ze po zajęciach umowi się ze mną na zajęcia o karmieniu, bo z grupa mogą już nie zdążyć 🫣 Mam nadzieje, ze mi pomogą.
    Ariane super, ze lepiej i ze masz wsparcie ❤️ Dawaj jakaś fotkę młodej 😍

    Ariane, kurczak lubią tę wiadomość

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że ten pierwszy miesiąc może to będzie pomiesznie dnia z nocą dla wszystkich domowników.. po aktualnej aktywności Synka nie widzę roznic w ruchliwości dziennej i nocnej...najtrudniej będzie w takim zaburzonym rytmie zaopiekować się starsza Córka, bo Ona jednak już ładnie śpi w nocy, a w dzien oczekuje pełnej dyspozycji rodziców...Ale przez miesiąc będziemy we czworo, wiec liczę na to ze ogarniemy...

    age.png
    age.png
  • Ariane Autorytet
    Postów: 357 190

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    20230122-072409.jpg

    to moja mała :) a co do kp to prawda, nie można sie dać zwariować, ja miałam rady aby przystawiać co godzinę do piersi...nie wiem kiedy znalazłabym chwilę na sen, odciągam ile się da ale niewiele tego jest no i cóż reszta na mm

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2023, 22:27

    Babulka, kurczak, Isisi, Sansivieria lubią tę wiadomość

    age.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ariane cudowna 😍 I jakie włoski 🥰

    Ja karmiłam dziecko ponad rok i teraz też mam w planach ale żadnej ideologii w tym nie widziałam i nie widzę. Ot dziecko coś jeść musi i albo to będzie cycek albo butla, innej opcji nie ma przez pierwszy rok 😆

    No jasne, przystawiac co godzine i to pewnie na 20 min a potem odbic, ululac, przewinac i co tam jeszcze. Może by Ci zostało 2 min, żeby się wysikać 😅

    A co do odnalezienia się w nowej rzeczywistości to ja nie mam złudzeń, że to przyjdzie jakoś łagodnie. Na bank będzie ciężko i na nic innego się nie szykuję 😉

    Mi tak radziła położna teraz żebym pamiętała, żeby się zdrzemnąć w dzień jak dziecko będzie spało. Jasne, a trzylatkę będzie pająk ze ściany pilnował 👌😂 Takie rady to tylko osłabiają człowieka.

    Ariane, kurczak lubią tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie widzę ideologii w karmieniu, choć uważam, ze to naprawdę super sprawa i bardzo wygodne (przynajmniej dla mnie). Ja karmiłam 2 lata, teraz chciałabym podobnie. Początki są trudne jak cholera, a bolących cycków nie zapomnę i już mi słabo na sama myśl. No i moja Mała przez pierwsze 3-4 miesiące zgłaszała się co godzinę 🙈. Wiadomo, ze na początku te karmienia trwają długo, ale z czasem coraz krócej. Teraz jakoś nie umiem sobie wyobrazić, ze tu Starsza coś chce a ja wiecznie karmie, No ale zobaczymy jak będzie.
    Ariane, rób tak, żebyś czuła komfort psychiczny, bo szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko 😉.
    Pozdrawiam

    Ariane, kurczak lubią tę wiadomość

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chodzi mi o te profile, jak na którymś z nich doszłam do etapu wykorzystywania mleka do codziennego gotowania, by się nie zmarnowało, to dałam sobie spokój. Chodzi mi właśnie o to, ze mleko i karmienie to czynność, która ma zaspokoić potrzeby dziecka i już. Ja sobie duża krzywdę zrobiłam nastawiając się wyłącznie ja KP przy córce, która cycka nie ciągnęła. Cudowalam z odciąganiem i wyłam, ze ze mnie matka straszna skoro nie umiem. Teraz jestem nastawiona na KP, ale jeśli będą trudności będzie MM i nie będę z tego robić dramatu.

    Ariane malutka jest cudowna !! ❤️

    Ariane, kurczak lubią tę wiadomość

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jednak polecam jeśli dziecko nie potrafi ssać piersi skonsultować się z neurologopeda. Bo można odstawić dziecko, nie ma czasem sensu się męczyć, ale problem w jamie ustnej zostanie i może się sam nie rozwiązać. A przy wczesnej interwencji można sobie oszczędzić męczarni z terapiami jak dzieciak już stawia czynny opór 😅

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Ariane Autorytet
    Postów: 357 190

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthea wrote:
    Dziewczyny chodzi mi o te profile, jak na którymś z nich doszłam do etapu wykorzystywania mleka do codziennego gotowania, by się nie zmarnowało, to dałam sobie spokój. Chodzi mi właśnie o to, ze mleko i karmienie to czynność, która ma zaspokoić potrzeby dziecka i już. Ja sobie duża krzywdę zrobiłam nastawiając się wyłącznie ja KP przy córce, która cycka nie ciągnęła. Cudowalam z odciąganiem i wyłam, ze ze mnie matka straszna skoro nie umiem. Teraz jestem nastawiona na KP, ale jeśli będą trudności będzie MM i nie będę z tego robić dramatu.

    Ariane malutka jest cudowna !! ❤️

    Dzieki dziewczyny :), dokladnie tak samo podchodzę, kp jest wygodniejsze jak wszystko działa, ale jak są schody no to ciężko bez mm, ja mam wrazenie ze odstawienie jej w pierwszych dobach, przy krwawieniu z sutków aby sie zagoiły, spowodowało wyhamowanie więc co mi sie uda uciułać to daję ale większość na mm, rzadziej robi kupkę po tym mm ale podobno to normalne

    age.png
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka wrote:
    Ja jednak polecam jeśli dziecko nie potrafi ssać piersi skonsultować się z neurologopeda. Bo można odstawić dziecko, nie ma czasem sensu się męczyć, ale problem w jamie ustnej zostanie i może się sam nie rozwiązać. A przy wczesnej interwencji można sobie oszczędzić męczarni z terapiami jak dzieciak już stawia czynny opór 😅
    U nas się okazało, ze córka miała podśluzówkowy rozszczep podniebienia, nie było opcji, żeby zassała cycka, ale wyszło to tak naprawdę po latach, bo tego rodzaju wady nie są widoczne i wychodzą tylko pod kamerka wprowadzona w nosek. Dlatego teraz będę dla siebie dużo łagodniejsza ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2023, 09:08

    Babulka, kurczak lubią tę wiadomość

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthea, No niektórzy odciągają pokarm i maja nadmiar to potem można wykorzystać 😜. Ja nie odciągalam, bo jestem leniwa, choć przez długi czas byłam uwiązana, bo Młoda na wieczór Piła.
    Ale nie ma co psychiki męczyć jak się nie udaje.
    No i każdy dzień karmienia to już dużo, bo jednak w mleku są przeciwciała. Jest fajny filmik na youtubie komety o długim karmieniu, bez ideologii, ale wymienia korzyści. Dla mnie to naprawdę było bardzo odkrywcze.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthea wrote:
    U nas się okazało, ze córka miała podśluzówkowy rozszczep podniebienia, nie było opcji, żeby zassała cycka, ale wyszło to tak naprawdę po latach, bo tego rodzaju wady nie są widoczne i wychodzą tylko pod kamerka wprowadzona w nosek. Dlatego teraz będę dla siebie dużo łagodniejsza ;)
    No właśnie, zwykle jest jakiś powód jednak, u Was chyba wyjątkowo rzadka sytuacja. Moja koleżanka rodziła zaraz po mnie pierwsze dziecko i tez nie umialo ssać, dramaty się działy i odstawiła ale też nie dostała żadnego wsparcia w kwestii buzi dziecka i teraz ma ponad 3 lata a ona ma problemy, bo chłopiec ma obniżone napięcie, nadwrażliwość w jamie ustnej i jeszcze język wystawia miedzyzebowo.
    A pierwszy objaw to była właśnie nieumiejętność ssania.
    Inna znajoma podcinala wedzidelko chociaz nie bylo wcale ekstremalnie krotkie i też potem przynajmniej nie miala problemu przy rozszerzaniu diety. A od cycka i tak odstawila, więc to nie jest jakiś mus, żeby kp :)

    Ja też nie zamierzam się już katować tym razem :)

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy podobne podejście! Próbować będziemy, poprosimy o pomoc jak będzie trzeba, ale nic na siłę. Zobaczymy też jak ja jako mama się w tym odnajdę, to nowość. Choć jestem świadoma dobroci i bliskości, wynikającej z KP, więc z pewnością podejmiemy rękawice.


    Ariane młoda boska 😍

    Ariane lubi tę wiadomość

    202302176752.png
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka rzadki i taki z którym tak naprawdę nic nie zrobisz, bo ja z racji zawodu córcię zaraz sprawdzałam u koleżanek z pracy: logopedy, neurologopedy i fizjo. Problem wyszedł jak zaczęła mówić i to dopiero pelnymi zdaniami i wtedy właśnie koleżanka logopedka zwróciła uwagę, potwierdziliśmy u laryngologa, ale tego rodzaju wady są tak małe, ze z tym się nic zupełnie nie robi. Chodziła przez rok do logopedy i jest Ok, ale co ciekawe wszystkie smoczki które przypominały sutek jej nie odpowiadały i z nich poć nie umiała, musiała mieć ten taki spłaszczony i z większa dziurka, zanim znaleźliśmy odpowiedni to minęło sporo czasu i nerwow. Ja uważam, ze po porodzie wizyta u logopedy i fizjo to taki must have.

    Kinia ja szanuje i to bardzo, ale pasta z awokado z mlekiem matki karmiącej … No nie 😂 ale przemawia do mnie robienie zamrożonych gryzaków z mleka na czas ząbkowania ;)



    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthea, No dla mnie tez to już za duzo 😜. O takich cudach nie słyszałam. Słyszałam, o tym, ze dodają do kaszek, zamiast zwykłego mleka. Mam taka koleżankę, dla której mm to samo zło, ale ja nie z tych. Serio. Sama dawałam mm już w szpitalu, bo sutki miałam zajechane. Ja jestem otwarta na wszystko, co ułatwia matkom życie i daje im żyć.
    Mam nadzieje, ze teraz u Was będzie lepiej. Sama mówisz, ze to bardzo rzadko się zdarza ta wada, co u Twojej córki.
    Tak dla pocieszenia, to znam mamę 4 chłopców. 2 pierwszych karmila mm, a przy 2 ostatnich udało się kp.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bardzo bym chciała kp, o swoich obawach już pisałam, mam nadzieję, że się uda, a jak nie to mm już też kupiłam i postaram się nie robić sobie wyrzutów z tego powodu

    Umilając sobie oczekiwanie dorobiłam dziś skarpetunie i taki oto zestawik powstał. 😊
    20230131-131503.jpg

    Babulka, Ariane, stokrota, Moniek330, kurczak lubią tę wiadomość

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akata, słodkie 🥰

    Akataa lubi tę wiadomość

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthea no właśnie, czasami są takie sytuacje, że nie jesteś w stanie nic zrobić. Nie mamy nad wszystkim kontroli dlatego denerwuje mnie ciśnienie na kp i teksty, że mleko zawsze jest albo, że trzeba szukać dobrej cdl i to rozwiąże problem. To zawsze sprawia, że ciężar odpowiedzialności jest na matce i to matka ma zrobić wszystko, żeby karmić piersią. W imię czego, skoro są mieszanki 🤨
    Dla dziecka o wieeeeeele ważniejsza jest zdrowa psychicznie i emocjonalnie mama, niż rodzaj mleka.
    Potem każdy problem typu częste chorowanie dziecka czy jakieś alergie są zwalane na sposób karmienia a zazwyczaj to ma guzik wspólnego z rzeczywistością.

    A co do kaszek właśnie się zorientowalam ze nigdy nie dalam dziecku kaszki takiej typowej niemowlęcej 😆 Nie wliczając tych z Helpy.

    Akataa cuda tworzysz 😍

    Ariane, Akataa, kurczak lubią tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
‹‹ 254 255 256 257 258 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ