X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE Mamusie 2023
Odpowiedz

LUTOWE Mamusie 2023

Oceń ten wątek:
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 3 października 2022, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szczepiłam zgodnie z kalendarzem szczepień. Dodatkowo ospa. Wtedy nie było rotawirusa w kalendarzu i przegapiłam, a Córka okropnie przeszła jelitowke w przedszkolu. Więc teraz przy Synku zrobię obowiązkowe (w tym rotawirus) i meningokoki.
    Choc przyznam się ze na covida się ani raz nie szczepiłam się a przeszlam go łagodnie rok temu w grudniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2022, 22:01

    Babulka lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 3 października 2022, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ariane ale piękna psinka 😻 Ma skarpetki 🥰 Rozczula mnie to zawsze, co prawda u kotów bardziej, ale jednak :D

    Dużo nt. szczepień zostało napisane. I ja jestem też team szczepie się i będę szczepić dziecko.

    Jutro idę na badania krwi i moczu. Tak dużo napisałyście o tej hemoglobinie ostatnio itp., że aż jestem bardzo ciekawa jak to u mnie teraz wyjdzie 🤔 I ja robię badania na NFZ, zawsze kolejka jak diabli. Jakoś nie potrafię się przemóc, żeby wywalczyć pierwsze miejsce w kolejce. Wiem, głupie, ale jakoś tak… 🫤

    Ariane lubi tę wiadomość

    202302176752.png
  • stokrota Ekspertka
    Postów: 181 103

    Wysłany: 3 października 2022, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój syn miał odroczone przez neurologa na jakiś czas szczepienia i pamiętam jak się bałam, że coś złapie od dzieci które nie są zaszczepione.

    Jedno co slyszałam od koleżanki położnej z jednego ze znanych szpitali ginekologicznych w Warszawie, to żeby nie zgadzać się na to szczepienie z vit.K co jest odrazu po narodzinach. Podobno często wywołuje wylewy wewnątrz czaszkowe a pprzed tym własnie ma chronić. Podobno lepiej podać w formie doustnej witaminę K.
    Z tymi szczepieniami nigdy nie wiadomo gdzie leży prawda i jakie jest ryzyko powiklań poszczepiennych u naszych dzieci

  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 3 października 2022, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurczak wrote:
    Ariane ale piękna psinka 😻 Ma skarpetki 🥰 Rozczula mnie to zawsze, co prawda u kotów bardziej, ale jednak :D

    Dużo nt. szczepień zostało napisane. I ja jestem też team szczepie się i będę szczepić dziecko.

    Jutro idę na badania krwi i moczu. Tak dużo napisałyście o tej hemoglobinie ostatnio itp., że aż jestem bardzo ciekawa jak to u mnie teraz wyjdzie 🤔 I ja robię badania na NFZ, zawsze kolejka jak diabli. Jakoś nie potrafię się przemóc, żeby wywalczyć pierwsze miejsce w kolejce. Wiem, głupie, ale jakoś tak… 🫤
    Nie wiem skąd jesteś, ale ja ostatnio chodzę do takiego dużego oddziału Diagnostyki (Wrocław), gdzie są numerki i tam są specjalne numerki dla kobiet w ciazy, ostatnio weszłam po 5 minutach mimo, ze był tłum. Nie trzeba się tłumaczyć, prosić.

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 4 października 2022, 05:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calanthea wrote:
    Nie wiem skąd jesteś, ale ja ostatnio chodzę do takiego dużego oddziału Diagnostyki (Wrocław), gdzie są numerki i tam są specjalne numerki dla kobiet w ciazy, ostatnio weszłam po 5 minutach mimo, ze był tłum. Nie trzeba się tłumaczyć, prosić.

    Kochana, prawdziwy polski szpital, milion ludzi na jedną godzinę 😵🤫 Już nie śpię, wiec chyba będę jedna z pierwszych w kolejce 😬🤭

    202302176752.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 4 października 2022, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stokrota wrote:
    Mój syn miał odroczone przez neurologa na jakiś czas szczepienia i pamiętam jak się bałam, że coś złapie od dzieci które nie są zaszczepione.

    Jedno co slyszałam od koleżanki położnej z jednego ze znanych szpitali ginekologicznych w Warszawie, to żeby nie zgadzać się na to szczepienie z vit.K co jest odrazu po narodzinach. Podobno często wywołuje wylewy wewnątrz czaszkowe a pprzed tym własnie ma chronić. Podobno lepiej podać w formie doustnej witaminę K.
    Z tymi szczepieniami nigdy nie wiadomo gdzie leży prawda i jakie jest ryzyko powiklań poszczepiennych u naszych dzieci
    To nie jeet szczepienie, to jest podanie witaminy. Nie chce mi się o tym rozpisywać, ale jak doczytacie to podanie doustne nie jest lepsze niestety niż dożylne.
    Też przed porodem miałam takie myślenie, że po co to, a położna na szkole rodzenia powiedziała, że jej jednemu synowi uratowało to życie... Doczytałam w poważniejszych źródłach i straciłam wątpliwości.
    Niestety wśród pielegniarek jest mnóstwo altmedów i antyszczepów. Szczególnie ttch, które edukację zakończyły na szkole pielegniarskiej 35 lat temu.

    Kurczak ja też zawsze mam opór w tej kolejce się odezwać ale nie ma co tam stać na czczo naprawdę. Pytam kto teraz wchodzi i mówię, że chciałabym wejść przed panem/panią poza kolejką. Jak jest większość kobiet to pytam czy ktoś wchodzi poza kolejką w ciąży a jak nie no to wchodzę ja.
    Ostatnio jak była jedna babka i jeszcze pchała się jak opętana to już odpuściłam a potem żałowałam, bo zanim zjadłam śniadanie to już mi słabo było.
    Jak głupio Ci zrobić to dla siebie to pomyśl, że robisz to dla dziecka. Przecież to dla niego jest ten przepis.

    kurczak lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 4 października 2022, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale czemu dziecku natura nie dała witaminy k od razu?
    I czemu walą dawkę jak dla konia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2022, 07:31


    u5cvp2.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 4 października 2022, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzi o zapobieganie wrodzonej skazie krwotocznej.
    Nie wiem, czemu natura nie dała wielu rzeczy, prawdopodobnie eliminowała własne błędy na etapie nie tylko ciąży ale i niemowlaka. Kiedyś takie dzieci po prostu umierały i przeżywali tylko ci bez skaz. Ale to chyba wszystkie wiemy, że śmiertelność noworodków i dzieci do 1 roku życia wynosiła nawet 50%.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 4 października 2022, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja natura tez nie dała przecież przeciwciał na różne choroby, a jednak doświadczenie i lata pokazują, ze ratuje to miliony ludzi. Kiedyś medycyna nie była rozwinięta tak jak dzisiaj, dzieci umierały, kobiety w połogu. Wystarczy poczytać o królach - dzieci mieli zawsze dużo, a do dorosłości mało kto z nich dożywał, dlatego co chwile był problem na tronach. Nie tylko w historii Polski, ale świata - taki przykład, bo mam hopla na punkcie historii ;)
    Witaminę K podaje się również dodatkowo, jeśli karmi się piersią- mleko matki nie jest w stanie dostarczyć wystarczającej ilości, by zabezpieczyć naczynia krwionośne. Natomiast na mleku modyfikowanym już nie trzeba - bo w składzie jest. Dodatkowo trzeba również podawać witaminę D tez noworodki nie maja jej wystarczającej ilości. I tu tez należy pilnować, żeby dawka była odpowiednia, miałam w historii dziecko, które przez podawanie za dużych dawek miało problem z wchłanialnością.

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 4 października 2022, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zresztą na tym wątku akurat dziwi pytanie czemu natura czegoś tam nie dała w kontekście sztucznego podawania tego dziecku, że przecież powinno samo sobie dać radę. Bo połowa z nas jest na lekach w ciąży, olencja przecież Ty jesteś po ivf, robimy różne badania i reagujemy na wyniki. A przecież naturalnie tak nie powinno być.

    Powiem tak, na sali przedporodowej ze mną była dziewczyna, bardzo młoda ok 20-22 lata. Zaczęły jej się skurcze, przeżywała to strasznie, ja aż poszłam do położnej, że coś jest nie tak, ona nie ma rozwarcia a drze się i wije. Położna mi delikatnie wytłumaczyła, że ona niestety tak reaguje... Darła się o znieczulenie, potem o cesarkę bo ją boli. Żal mi jej było strasznie. I potem cyk, jesteśmy razem na sali poporodowej. No niestety akcja jej się zatrzymała w ostatniej chwili na 10cm i musieli ciąć. Bardzo przykra sytuacja. Nie chciała dziecka, położne miały się opiekować, bo ona zmęczona. To wszystko było dla mnie zrozumiałe do momentu jak nie przyszło do szczepienia. Ona się nie zgadzała na żadną procedurę medyczną, nawet na badanie serca mimo, że były szmery, bo mąż się zna i to zło. Przyszedł ten mąż, powiedzieli im że jeśli się nie zgadzają na szczepienie, pobranie krwi z pięty i badanie dziecka to muszą to podpisać w dokumentacji. Nie oni nic nie podpiszą. Masakra. 3 lekarzy im tłumaczyło, żeby chociaż tą krew dali pobrać dziecku, że to tylko nakłucie a wykrywa ogromną ilość chorób. Żeby chociaż dali zbadać to serduszko to bezinwazyjne badanie. Nie, bo natura bo coś tam (przypominam, że nie było mowy o naturze jak darła się o wkłucie w kręgosłup i awanturowala ze maja ją ciąć). No i finał, wychodzą ze szpitala. Ona się mnie pyta czy myślę, że w rożku może dziecko zabrać. Ja mówię że no chyba tak wygląda jakby było ciepło. I po godzinie przychodzi mąż, zabierają, wpada położna już tak wkur... że zero hamulców, zaczęła ich tak ochrzaniac. Bo oni kuźwa bez fotelika, chcieli to dziecko na rękach wieźć samochodem!!! Natura...

    Także dla mnie to jest klasyczny obrazek jak to wygląda. Facet w ogóle w pewnym momencie powiedział, że on jest ratownikiem medycznym (jako argument na coś). Zapadła totalna cisza, zatkało wszystkich.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Calanthea Autorytet
    Postów: 456 271

    Wysłany: 4 października 2022, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka szok ! Akurat pobranie krwi z pięty na badanie w kierunku fenylekotonurii to badanie, które w bezpośredni sposób chroni przed niepełnosprawnością intelektualna. Zaraz jeśli nie już sa będą obowiązkowe badania w kierunku SMA i chwała. Odmowa diagnostyki wynika tylko z niewiedzy, bo już inaczej tego się nie da wyjaśnić.

    Córcia 2012 ❤️
    Synek 2023 💙
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 4 października 2022, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nawet nie była niewiedza. To było już naprawdę foliarstwo i powtarzanie tych wszystkich haseł, które wszędzie w necie są kopiowane. Ja podziwiałam w ogóle te lekarki z jakim spokojem i wyrozumiałością tłumaczyły typowi i obalały te jego idiotyczne tezy 😌
    Mam w ogóle na fb polubiona glowna stacje sanepidu bo ono wrzucają jak jest jakaś salmonella albo listeria w żywności, że dana partia wycofana. Dzisiaj było coś o szczepieniach dzieci obowiązkowych i już oczywiście najazd. Ludzie komentują, że kiedyś za naszych dziadków "tego nie było" i jakoś WSZYSCY ŻYLI 🤦‍♀️ No nie siostra mojej teściowej która zmarła przed 3 rokiem życia na chorobę, na którą teraz są szczepionki i leki. Ona nie żyje, więc nie odpisze takiemu... że nie, nie wszyscy kurde żyją 🙄

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 4 października 2022, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie u mnie wśród bliskich znajomych mamy dziecko, którego próbka krwi po porodzie zaginęła, czy została pomylona niestety, fenyloketonuria, dziecko z porażeniem mózgowym… Ponad 30 lat temu, to już dorosła kobieta, ale niestety, niepełnosprawna…

    Babulka, nie rozumiem dlaczego w ogóle mieli zamiar skorzystać z samochodu, skoro byli tak bardzo przeciw tej cywilizacji 🫠 Ahhh. I w ogóle mogli rodzić w polu najlepiej…

    Ja już po badaniach krwi, dziś poszło sprawnie. Czekam na wyniki, zobaczymy co tam siedzi 🤭 I po raz drugi badanie grupy krwi, nawet nie wiedziałam, że robi się dwa razy, żeby było wiarygodnie.

    Babulka lubi tę wiadomość

    202302176752.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 4 października 2022, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka, dzięki za ogrom wiedzy, pisz nam o takich sytuacjach!
    O kurczak, ja od kiedy raz zrobiłam grupę krwi jeszcze w czasie starań o ciążę przez ivf, mam ten sam papierek i ciągle go wpinają w kartę ciąży, zarówno przy Córce, jak i teraz. Bo grupa krwi to chyba też konkretny koszt, kolo 100zl...
    Daj znać jak Ci ta hemoglobina wyszla😉
    A ile kosztuje ferrytyna???

    age.png
    age.png
  • Gemma19 Autorytet
    Postów: 384 428

    Wysłany: 4 października 2022, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka, po prostu mnie zatkało. W sensie wiem, że takie dzbany na świecie są, ale nigdy nie zrozumiem, jak można ignorować zdrowie swojego własnego dziecka. Może ja za bardzo kocham mojego syna...? Nie wiem, testy psychologiczne przed zajściem w ciąże by się przydały.
    I z moich własnych, osobistych obserwacji :D wynika, że właśnie najbardziej podatnymi grupami na takie foliraskie pierdoły są osoby albo młodziutkie albo 40+ - dosłownie 2 tygodnie temu zmarła na raka wątroby dziewczyna 40 lat, która nie podjęła leczenia, bo ona syfu do organizmu nie będzie wpuszczać....... brak komentarza

    Babulka, Ariane lubią tę wiadomość

    8 tc (*) Michałek 👼 08.10.19

    age.png

    3yhCp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 4 października 2022, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytałam już o wit k że taka dawka jest ogromna,że dziecko nie ma jeszcze dobrze pracujących jelit nerek i wątroby więc walenie ogromnej dawki nie jest dobrym pomysłem. I że natura specjalnie dziecka nie wyposażyła w wit k ze względu na krew pepowonowa itd. ale to pewnie same wiecie. Nie wszystkie noworodki powinny dostać wit k, są przypadki kiedy jest to konieczne,Dlatego będę szukać info jak to wygląda w moim przypadku i leków które biorą.
    O moich decyzjach odnośnie ivf Nie będę dyskutować bo to sensu nie ma. Już kiedyś pisałam czemu się poddałam procedurze i że dumna z tego nie jestem.

    Kurczak ja też muszę dwa razy zrobić deupe krwi co jest bez sensu ale już przeciwciała nie są,dlatego każą to oznaczać.

    kurczak lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 4 października 2022, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie podoba mi się że wyzywacie tu osoby które postępują tak czy inaczej. Inteligentne z was kobiety ale nie szanujecie innych,choćby mieli naprawdę inny pogląd na wszystkie aspekty świata.

    kinga1185 lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 4 października 2022, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dwa razy się oznacza ale patrzcie na ceny, bo u mnie w klinicznym labo 35 zł. I potem właśnie jeden z tych wyników wykorzystałam do obecnej ciąży a drugi wzięłam ze szpitala po poronieniu (też oznaczali czy nie trzeba immuno podać) i tym sposobem 70zł moje 🤣 Więc warto tego nie zgubić.

    Gemma no przykre to :( Aczkolwiek jak ktoś sam siebie nie leczy to mnie aż tak nie razi, no cóż decyduje o swoim życiu lub śmierci sam. Gorzej jak zostawia małe dzieci... A najgorzej jak decyduje za biedne dziecko, które ma zerowy wpływ na to.

    Ta krew z pięty to nie tylko fenyloketonuria, tam jest więcej tych chorób, m.in. wrodzona niedoczynność tarczycy i teraz właśnie też sma. W krótkim czasie choroba totalnie śmiertelna zmieniła się w chorobę przewlekłą, z która będzie można prawdopodobnie długo i normalnie żyć.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 4 października 2022, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    Nie podoba mi się że wyzywacie tu osoby które postępują tak czy inaczej. Inteligentne z was kobiety ale nie szanujecie innych,choćby mieli naprawdę inny pogląd na wszystkie aspekty świata.
    Masz rację, nie mogę powiedzieć, że szanuję osoby, które szarżują życiem własnych bezbronnych dzieci. Ani takich, które stosują wobec nich inną przemoc i zaniedbanie.

    Gemma19 lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • kurczak Autorytet
    Postów: 514 227

    Wysłany: 4 października 2022, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Babulka, dzięki za ogrom wiedzy, pisz nam o takich sytuacjach!
    O kurczak, ja od kiedy raz zrobiłam grupę krwi jeszcze w czasie starań o ciążę przez ivf, mam ten sam papierek i ciągle go wpinają w kartę ciąży, zarówno przy Córce, jak i teraz. Bo grupa krwi to chyba też konkretny koszt, kolo 100zl...
    Daj znać jak Ci ta hemoglobina wyszla😉
    A ile kosztuje ferrytyna???

    No właśnie jak dostanę ten potwierdzony papierek to będę już chyba miała na całe życie ;)

    Mocz wyniki już są, nareszcie pozbyłam się bakterii i fosforanów 🤠 Nawet pH się obniżyło, także jest lepiej.

    Zobaczymy jak ta hemoglobina, trochę o tym pisałyście, że spada itp, więc czekam. Ja jestem wege i nigdy nie miałam problemów z hemoglobiną na szczęście, ale jednak teraz bardziej zwracam na to uwagę.

    Babulka lubi tę wiadomość

    202302176752.png
‹‹ 158 159 160 161 162 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ