X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2020, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma dziękuję, że pytasz :) czuję się dobrze, ale dopadło mnie chorobsko właśnie dzisiaj wzięłam ostatnią tabletkę antybiotyku.. ale wciąż kaszle. 😣
    Ostatnio robiłam generalne porządki w szafach komandor i w piwnicy, jeszcze jest kilka rzeczy, które chcę ogarnąć, szafka u nas w pokoju i w kuchni ale to już z górki 😊 tak więc czuję się dobrze, wije gniazdko 😃

    Katalonia ale duża dziewczyna! Super 😊
    Moja od roku śpi w swoim pokoju na swoim "dorosłym" łóżku. 😊

  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 23 września 2020, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia wrote:

    Yerenia a czy ja dobrze kojarzę że Filip chciał chodzić do żłobka? a do przedszkola już nie chce.

    Tak zgadza się - złobek uwielbiał, ale to też dopiero po jakimś czasie. Po prostu wygląda na to, że ciężko mu przychodzi adaptacja do zmian - zdecydowanie ma to po mnie ;)
    Najgorsze w tym jest to, że on tam nie chce spać, a jak wraca do domu to zaczynają się mega cyrki - z przemęczenia cały czas marudzi, złości się. O 19 to już głowa mu leci..
    Wyjścia są dwa - albo zacznie tam spać, albo czeka nas gorszy okres adaptacji do dnia bez drzemek.

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 1 października 2020, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia, u mnie prawdę mówiąc nie było żadnej różnicy... Karmiłam już na noc i do drzemki w ciągu dnia - o ile wypadała w domu, odstawiłam w połowie ciąży z dnia na dzień i to trochę przypadkiem, nie planowałam tego :D Tzn. marzyłam o tym, ale ciągle jakoś młoda nie mogła przeboleć, aż jednego dnia zasnęła bez... I przespała w końcu całą noc :D I tak poszło... A piersi jakby w ogóle nie zareagowały o.O Nic nie bolało, żadnych problemów, jakiegoś pseudo nawału, nic. W ogóle nie zauważyłam najmniejszej zmiany.

    Ja codziennie odprowadzam do przedszkola z wózkiem, nie ma innej możliwości :)

    Majorka, to już 23 tydzień, ależ ten czas leci! :D

    Majorka lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 1 października 2020, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już dobrze z piersiami :D

    Majorka, wichrowe_wzgórza lubią tę wiadomość

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2020, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe no!! Leci, leci 😃🤭 a na początku się dłużyło.. mi apka dzisiaj pokazuje 25 tydzień czyli 24+0 , w stopce mam chyba coś zle 🤔

    Katalonia super! :)

  • Goemi Autorytet
    Postów: 253 172

    Wysłany: 3 października 2020, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem z tego wątku, ale mam bardzo ważny komunikat a wręcz błaganie:

    Kochane Mamy❤! ŚLICZNY MICHAŁEK walczy z chorobą, a inne Mamy mu w tym pomogą...

    Jeśli tylko możesz wesprzyj leczenie tego maluszka...
    https://www.siepomaga.pl/listopadowemamuski
    Z góry serdecznie dziękuje❤

    Zapraszam również do grupy licytacyjnej:
    https://m.facebook.com/groups/926688057674235/?ref=share

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2020, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chwalę się brzuszkiem 😊🤰
    IMG-20201003-193045.jpg
    Leci czas szybko, dzisiaj zrobiłam listę co potrzebujemy żebym wiedziała co trzeba dokupić :) dużo rzeczy mamy, teraz z nowości chcę kupić otulacz do fotelika 😊

    Niedługo nasze listopadowki mają 3 urodzinki :) 😍 szybko czas leci. Zastanawiam się co kupić małej, myślimy z mężem o zestawie figurek z Psiego Patrolu 🤷 a jakie wy macie plany na urodziny, na prezenty? :)

    Alma84 lubi tę wiadomość

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 5 października 2020, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majorka, niedużo urosłaś :) Ja miałam podobnie, tylko niestety nie mam Twojej figury ;)

    O urodzinach jeszcze nie myślałam nawet :D

    Majorka lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 772

    Wysłany: 19 października 2020, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majorka, brzuszek malutki :) ja na tym etapie to już wyglądałam na końcówkę. :)
    i tez miałam turbo fazę na sprzątanie w ciąży. Każdą szufladkę musiałam posprzątać i po nocach nie spałam żeby zdążyć...

    Ulkę codziennie zaprowadzam, razem z Adasiem, więc rano żeby dwójkę wyszykować jest co robić :) ale Ulka na razie 100% frekwencji. nie była dwa razy, ale to jak nad morze pojechaliśmy.

    Od kwietnia już śpi w swoim pokoju, ma normalne łóżeczko. Chciałam żeby się przyzwyczaiła zanim się Adaś urodzi, bo potem by jej było przykro jakby ja wygnała z sypialni. i wyszło tak że mąż śpi z Ulką, a ja z Adasiem, bo młodego parę razy w nocy karmie, przewijam, to chociaż oni się wyśpią :)

    a co do urodzinek, to myślałam że 3 to już takie bardziej dla dzieci zrobimy, ale w tej sytuacji odpada.... wiec tylko kawa dla rodziny i tyle...
    ale mam problem z prezentami, jak już zaczynają pytać...
    Macie coś co wasze 3 latki uwielbiają i się super bawią? albo co macie w planach na prezent? chętnie się dowiem :)

    Majorka lubi tę wiadomość

    201711152165.png

    202006124562.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2020, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma my kupujemy małej wszystkie figurki z Psiego Patrolu (ulubiona bajka) ale to już pisałam. Do tego pewnie jakieś kredki, modelina (uwielbia zabawy modeliną). Dostanie jeszcze znikopis bo lubi a zepsuła poprzedni i spódniczkę tiulową z myszką minnie ale to od mojej mamy :)
    Z tego co lubi jeszcze to puzzle i książeczki :)
    U nas urodziny standardowo będą wyglądały tak, że będą jakieś dania na zimno, na ciepło i do tego tort i jakieś ciasto. Ona musi mieć sałatkę jarzynową i jajka na twardo (je na każdej imprezie rodzinnej🤷🤣) do tego tort upiekę i zamówię opłatek z Psiego Patrolu na górę 😊 napewno będzie zachwycona.

    Opowiedzcie o waszych dzieciach. Jestem ciekawa jakie zainteresowania i ulubione potrawy mają inne 3 latki 😊

  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 26 października 2020, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My urodziny robimy 8.11, więc mamy jeszcze dwa tygodnie do imprezy :)
    Napewno będzie tort, ciasto, jakaś zimna płyta. Na ciepło raczej nie - ale szczerze to o menu jeszcze nie myślałam.

    Filip nadal miłością niezmienną pała do śmieciarek :D, więc coś w tym temacie dostanie napewno. Poza tym uwielbia wszelkie prace plastyczne, masy, farby. W tym to się może "grzebać" cały dzień. Od babci zażyczył sobie na urodziny świnkę skarbonkę (koniecznie żółtą haha).

    Z bajek to Kicia Kocia, Albert, Tupcio i Franklin. Poza tym inne, różne, co tam się znajdzie. Bardzo lubi jak się mu czyta, więc biblioteka u nas pęka od książek ;)
    Jak jedziemy samochodem to z kolei muszą być obowiązkowo bajki czytane przez Piotra Fronczewskiego :D

    Potrawy luib różne, ostatni hitem są placki ziemniaczane, chyba codziennie je robię :P

    Wczoraj mieliśmy sesję na 3 latka, była super zabawa przy tym :)

    Pozdrawiamy!


    Majorka, wichrowe_wzgórza lubią tę wiadomość

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 8 listopada 2020, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas była tylko moja mama i teściowie. Ida dostała komplet pościeli, grę, własną parasolkę i jeszcze poduszkę do przedszkola. Chyba pierwszy raz nie sprawiłam jej książki ;P Ale ma ich mnóstwo :)

    Yerenia lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 16 listopada 2020, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzik88, daj znać co u Ciebie, jak leczenie i samopoczucie? Pewnie już jesteś po operacjach...?

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 17 listopada 2020, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć forumowe koleżanki,

    ja po kowidzie wracam do pracy jutro. Mąż też był chory ale raczej lekko to przechodziliśmy, utrata węchu, smaku, wymioty i tyle. Córka tylko gile miała.

    My też nie mamy pomysłu na prezenty, ale coś się wymyśli.
    Wichrowe zdradzisz jak ma na imię Kociaczek?

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 26 listopada 2020, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia, chętnie na priv, bo imię jest raczej z tych rzadszych, a forum publiczne ;) Dlatego mam tu dziewczyny niepodpisane :)

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • zuzik88 Autorytet
    Postów: 253 114

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:) dawno się nie odzywałem. Jestem po chemii przedoperacyjnej, operacji z rekonstrukcją, aktualnie jestem na chemii uzupełniającej. W miare dobrze się czuję, więc mam nadzieję, że idzie mu lepszemu.
    Franek chodzi do przedszkola, więc mam troszkę czasu na odpoczynek.
    Pozdrawiam

    wichrowe_wzgórza, Katalonia, Yerenia lubią tę wiadomość

    relg3e5eqby9gulb.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzik, to dobre wieści :*

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 772

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzik88, super ze dałaś znać :) co jakiś czas się o Ciebie pytałyśmy. Dobrze że wszystko na dobrej drodze.

    Która usunęła konto? Majorka? Ciekawe co u niej. Na kiedy miała termin?

    Wichrowe jak dajesz radę z dwójką???

    Ja nie narzekam. Ulka od września nie była tylko 4 dni w przedszkolu :) i tylko jeden dzień nie poszła bo miała katarek, a tak to nie szla jak jechała do dziadków. Więc frekwencja super. Ogólnie uwielbia przedszkole, co bardzo mnie cieszy :)

    Adaś to złote dziecko. W porównaniu z Ulką to mały grzeczny, aniołek :)
    w sumie już nie taki mały, bo ma 7,5 miesiąca, 9,8kg i 6 zębów.
    Od paru dni zwiedza już cale mieszkanie na czworakach, więc robi się ciekawie.
    a tak u nas jakoś leci,tylko przez ta pandemie jakoś tak smutno, pusto, bez wyjazdów. Już by mogło być po. My na razie czyści.

    Katalonia, a jak Ty się czujesz po? żadnych skutków ubocznych?

    Madzialnka84, Yerenia, Kaczorka, Flara!!!!! Piszcie co u Was :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2021, 20:57

    201711152165.png

    202006124562.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 25 stycznia 2021, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba powinna być niedługo po porodzie teraz :) Szkoda, że się usunęła :)

    Młodsza jest super, wesoła, potrafi leżeć i godzinę sama się bawić na macie - identycznie jak starsza. No i siostra ją kocha, uwielbia, zero zazdrości, jest po prostu przecudna dla niej.

    Teraz mam łatwo, bo mąż przeszedł na rodzicielski, a ja...na wychowawczy na starszą :D Kasy oczywiście jest przez to mniej, ale spokoju i czasu wspólnego dużo :)

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    chyba mam jakieś skutki uboczne np nie mogę spać tzn budzę się po 2 h i po spaniu;
    moja przekonała się do przedszkola, trwało to 3 miesiące. Nie skacze z radości ale nie ma marudzenia. Jutro ma bal karnawałowy więc będziemy się stroić.
    My w tym roku chcemy zajść w ciążę- zobaczymy. Dam Wam znać jak się uda.
    Chcemy na wiosnę pokoik dla małej zrobić, może będzie sama spać.

    Pieluszkę na noc wciąż jej zakładam. Z kuzynem (2 lata) bardzo się biją, on zaczyna a ta od razu rewanż. Trzeba bardzo pilnować bo tamten gryzie. Żyć nie mogę bez siebie a z sobą ciężko ;)
    pozdrawiamy

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
‹‹ 1252 1253 1254 1255 1256 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ