X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 772

    Wysłany: 24 października 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzik88 wrote:
    Hej. My po wizycie u kardiologa. Franek dal sobie tylko zrobic echo serca i tak z wielkim krzykiem. Lekarka potwierzdzila niewinny szmer. Mamy w przeciagu 2 lat zroboc ekg, ale sam musi sie poddac badaniu:)
    To super, że nic poważnego! ;)

    201711152165.png

    202006124562.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 26 października 2019, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzik super wieści.
    U nas też się rozgaduje. Ja mam bardziej problem z tym że moja chyba chce mnie wykończyć nerwowo. Tak wiem bunty, czekałam na 2 lata bo podobno wtedy jest ten czas kiedy jest lepiej A tu bez zmian. Żeby pieluche założyć to że 30 min i kilka podejść, buty założyć też problem, do fotelika w samochodzie nie da rady ostatnio 40 min na parkingu. A co najlepsze to opiekunka mówi że złote dziecko, z tatą też ok, a przy mnie wszystko na nie. Chyba drugiego już nie planuje. Napiszcie mi jak to wygląda u Was. Pozdrawiam Was wszystkie. Yerenia pokaż foty. Ostatnio byliśmy na dwóch weselach, na pierwszym żadne dziecko nie chciało się bawić z naszą bo tak jak Ula, moja chce się przytulać, tańczyć za rączki A dzieci nie chciały i rodzice dawali do zrozumienia żeby wziąć ja pod pache i odejść. Natomiast na drugim weselu super, tanczyla z dziećmi, były animatorka i pozwoliła sobie kotka na dłoni narysować, jak wstała po weselu to założyła sukienkę i chciała kontynuować zabawę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2019, 22:41

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 29 października 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej hej!
    Zuzik super, że wszystko ok! :)

    Katalonia, pokażę fotki - jak tylko fotograf prześle, sama się nie mogę doczekać!

    My obecnie mamy fazę na śmieciarki, ale to taką totalną! Wszędzie tylko kosze widzi, po domu chodzi w rękawiczkach i ciągnie kosz na bieliznę jak Pan od śmieciarki, chce żeby mu puszczać na youtube filmiki ze śmiecirkami. Jak byliśmy w parku to ciężko z pozowaniem, jak widzi wielki pojemnik na kosz - to staje i chce żeby mu foty robić. OMG! No w każdym razie..

    U nas bardziej nie bunty, a faza że wszystko sam, albo że daną rzecz tylko mama może zrobić lub tylko tata - i nie ma zmiłuj!

    Filip też jest taki towarzyski, wszystkie dzieci tuli, w żłobku buja te maluchy w bujaczkach, podaje im smoczki i butelki itp. Ale widzę, np. na placu zabaw, że nie wszystkim rodzicom to odpowiada.. Ale ja wolę tak, niż żeby miał kopać czy bić, więc tylko żartem mówię: Filipku już wystarczy, nie każdy jest gotowy na Twoją porcję miłości. ;)

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Karolailila Ekspertka
    Postów: 129 114

    Wysłany: 1 listopada 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po 2 latach nie zaglądania tu na forum, przyszłam podzielić się kolejna dobra wiadomością :) jeśli wszystko się uda to moja listopadowa córka 2017 będzie miała rodzeństwo z lipca 2020 :) pozdrawiam was dziewczyny

    Alma84, madzialenka84, Katalonia, wichrowe_wzgórza lubią tę wiadomość

    Mój mały cud :* Liliana listopad 2017
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 1 listopada 2019, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Tak Alma dobrze pamietala Ola wczoraj (W Halloween) skonczyla 2 latka.
    My 2 razy w tygodniu chodzimy na zajecia do biblioteki. Powiem wam, ze jak malo na poczatku mowila, tak teraz juz bardzo duzo slow zna i powtarza i po polsku i po angielsku i rozroznia jakie slowko jest po polsku jakie po angielsku. Zna liczby od 1 do 10, kolory i alfabet. Lubi tez ukladac puzzle 16 czesciowe.
    Ale z jedzeniem jest kiepsko, ma ograniczona pule produktow i nie che probowac nowych rzeczy. Nie zje ani jajk, ani miesa ani zadnych warzyw w kawalkach. Wszystko musimy przemycac w zupce lub kaszce, a przez pare miesiecy wogole nawet i zupek nie chciala jesc.
    My na urodziny zbieralismy cukierki na imprezie na miescie, a w domu miala czekoladowa muffinke ze swieczkami. Mala impreze urodzinowa bedziemy robic w domu w polowie miesiaca.

    Katalonia, u nas tez sa podobne bunty z fotelikiem, czasem da sie przekonac ze jedziemy na plac zabaw, czy nawet lizakiem,albo bajka w telefonie.Nie wiem co ty myslisz o takim przekupstwie, ale czasem inaczej sie nie da. tez miala takie epizody, ze nie chciala wlozyc konkretnych butow, czy ubrania, ale na razie to minelo. Podobnie nie chce juz prawie wogole jezdzic w wozku, wiec od niedawna uzywamy rowerka pchanego przez nas.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 1 listopada 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ktore maja 1 dziecko (i nie sa w ciazy ;))
    Jak tam, myslicie nad drugim?
    Ja sama nie wiem, z jednej strony czuje instynkt, ale z drugiej boje sie powtorki gestozy...
    Do tego u nas nie ma zwolnien lekarskich i musialabym cala ciaze pracowac,takze zero odpoczynku.Moj maz tez ze tak powiem jest bardziej tatusiem od zabawy,a na dodatek czesto pod jego opieka dziecko sie przewroci, nawet ostatnio mu spadla po prostu z kolan...
    Sama nie wiem.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 1 listopada 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzialenka ja się bije z myślami, jak sobie przypomnę kolki, leżenie z nią podczas kazdego(!) snu do około roku, teraz te bunty to powiem szczerze że nie chce tego jeszcze raz przechodzić. Mąż pomaga ale to zawsze matka jest nr 1 a ojciec pomaga. Dzisiaj wyszykowalismy się na cmentarz, bierzemy lampki z bagażnika i pech chciał że był tam wózek dla lalek i nic tylko żeby to dac. Zaczęła płakać, kładzie się na chodnik więc postawić się nie da, myślałam że jak dojdziemy do grobu i odpalimy świeczkę to minie, ale niestety. Także z płaczem wróciliśmy do domu, dala się przytulić dopiero po 30 min.
    Jakby drugie takie samo było to dom wariatów.

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 2 listopada 2019, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na pewno chcę, w ogóle marzyła mi się różnica wieku 2 lata, ale...ja swoje, a życie swoje. Nie wiadomo, jak będzie.
    Z młodą jest fajnie, to całkiem dobre dziecko. Nie mówi jeszcze, ma inne zdolności ;) Rozumie wszystko co się do niej gada, ale już bym chciała móc porozumiewać się po ludzku :D

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 2 listopada 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A inhalacje - byłą potrzeba robić w połowie października. Pierwsza to MASAKRA, histeria totalna. Potem dwie ciężkie, a teraz jest rozpacz jak....chowam inhalator :D

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 5 listopada 2019, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia, trzeba było dać ten wózek :D

    Ja nie planuję drugiego - wiadomo, jak będzie to będzie, ale nie żebym chciała.
    Zawsze chciałam mieć jedno dziecko i super, że się udało i jest Filipek :)

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 772

    Wysłany: 5 listopada 2019, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do drugiego dziecka... Wczoraj miałam drugie USG i słyszałam serduszko ;) ;) ;) 7-8tc. Więc wszystko się jeszcze może zdążyć, ale mam nadzieję że tym razem się uda ;)

    madzialenka84, Yerenia, wichrowe_wzgórza, Katalonia lubią tę wiadomość

    201711152165.png

    202006124562.png
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 5 listopada 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma84 wrote:
    Co do drugiego dziecka... Wczoraj miałam drugie USG i słyszałam serduszko ;) ;) ;) 7-8tc. Więc wszystko się jeszcze może zdążyć, ale mam nadzieję że tym razem się uda ;)

    Super nowina!

    Alma84 lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 6 listopada 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma84 wrote:
    Co do drugiego dziecka... Wczoraj miałam drugie USG i słyszałam serduszko ;) ;) ;) 7-8tc. Więc wszystko się jeszcze może zdążyć, ale mam nadzieję że tym razem się uda ;)

    Alma, gratulacje! :)

    Alma84 lubi tę wiadomość

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • zuzik88 Autorytet
    Postów: 253 114

    Wysłany: 6 listopada 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma gratulacje:)

    Alma84 lubi tę wiadomość

    relg3e5eqby9gulb.png
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 12 listopada 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wczoraj bylismy na wizycie lekarskiej na 2 latka. Wasze dzieci tez tak nie chca stanac na wage i dac sie zmierzyc u lekarza?
    Wzrost 95cm, waga 12,7kg, szczepilismy na ospe.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • zuzik88 Autorytet
    Postów: 253 114

    Wysłany: 13 listopada 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. My jeszze nie bylismy na bilansie. W domu nie ma problemu z mierzeniem i wejsciem na wage:) z tym, ze moj wazy 14.5kg wzrost 90cm

    madzialenka84 lubi tę wiadomość

    relg3e5eqby9gulb.png
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 13 listopada 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas z tym wzrostem i waga jest tak, ze waga jest w ok 60 centylu, a wzrost praktycznie wyszedl poza centyl czyli kolo 100.A dzis sie dowiedzialam os specjalisty od mowy i zywienia, ze najlepiej jak centyle sa blisko siebie.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 14 listopada 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też jeszcze nie byliśmy na bilansie - mamy termin dopiero na 4.12

    W domu spoko daje się zmierzyć i zważyc - wzrost 90 cm, waga 12 kg :)

    madzialenka - a co lekarz powiedzial o takiej dysproporcji? Czy Ola zawsze byla wysoka, czy teraz tak skoczyla?

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 18 listopada 2019, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz na razie powiedzial, ze jest OK, ale to na zasadzie, ze jest w siatce centylowej pewnie.

    Co do wzrostu to zawsze byla powyzej 50 centyla na pewno, ale podskoczyla tak w ostatnim polroczu, a z waga bardzo powoli, a 2 ostatnie miesiace nic nie przybrala. Ale wzrost moze miec po tacie, bo jest dosyc wysoki i szczuply.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 19 grudnia 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co u Was?

    Rozgadały się już Wasze dzieciaki?
    U nas już fajnie się można dogadać, chcociaż czasem tak przekręci słowo, że nie możemy odgadnąć ;)

    Teraz Filip wszedł w fazę lęków i boi się rzeczy czy dźwięków, którcyh przedtem nie zauważał - prakla, kot (!), karetka. Zamyka wtedy oczka i mówi "nie, cześć nie" (w sensie, że nie chce do tego podchodzić).

    Byliśmy też na bilansie i wszystko w porządku, jedynie ta alergia na niewidomoco nas męczy od czasu do czasu (podejrzene jest dalej białko krowie).

    Jak przygotowania do Świąt?

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
‹‹ 1243 1244 1245 1246 1247 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ