X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 772

    Wysłany: 12 maja 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b922487a8141.jpg

    201711152165.png

    202006124562.png
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 12 maja 2019, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma84 wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b922487a8141.jpg
    Haha ale mój nawet nie próbował coli ani żadnego słodkiego napoju ;D u nas by nie przeszło
    Pedicetamol ma najmniejsza dawke ale jest najokropniejszy w smaku. Próbowałam nawet po musie dać na łyżeczkę ale zorientował się ze inny kolor i nie zjadł. Tragedia. Nurofen bez problemu tylko z tym paracetamolem tragedia. Nawet nie wiem co by było jakbym miała mu dać antybiotyk

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 772

    Wysłany: 12 maja 2019, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zdjęcie to oczywiście tak dla żartu ;) moja oprócz wody nic nie pije innego. Od czasu czasu rumianek i sok jej wyciskam z pomarańczy. To pomyślcie co my przechodzimy... 2x dziennie antybiotyk... 2x probiotyk, i Nurofen... Jutro ostatni dzień...

    201711152165.png

    202006124562.png
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 12 maja 2019, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem Alma:) nie pomyślałabym ze dajesz dziecku pepsi :)
    Mój pije wodę, kaszkę i herbatkę owocowa. To jak jej wciskasz ten antybiotyk!??
    Zrobiłam mu dzisiaj zupę szpinakowa. Ale mu smakowała ;) w ogóle moje dziecko wszystko je. Robiłam ostatnio taka grecka zapiekankę z jagnięcina i tez jadł. Ja już mu osobno nic nie gotuje. Z dziecięcego jedzenia je tylko musy i uwielbia Spaghetti ze słoika to raz na jakiś czas mu dam.

    Co do probiotyku to ja dawałam Bartkowi dicoflor w kroplach i to mu bardzo smakowało :)

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 13 maja 2019, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K@sia, u nas FIlip też wszystkożerny. Nic mu nie przeszkadza, nawet jakieś dziwne przyprawy są ok :)

    Pije tylko wodę, ostatnio mu pasmakował sok wyciskany z jabłek - aż w szoku byłam ;)

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 14 maja 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma,

    Super wiescie z ta gojaca sie blizna!

    a my wrocilismy z tygodniowych wakacji. Bylismy bez dziecka i wszyscy przetrwalismy!
    Olenka byla pod opieka dziadkow,my wyszlismy rano ukradkiem i przez caly tydzien nie rozmawialismy z nia na skype, zeby sobie nie przypominala i nie plakala.I bylo dobrze,nie wolala mama, raczej dobrze spala.My tez tesknilismy, ale jednak taki odpoczynek dobrze nam zrobil.

    U nas chyba byla trzydniowka, wlasnie podczas naszej nieobecnosci pojawil sie katarek i podwyzszona temperatura, a po naszym przyjezdzie czerwona wysypka na brzuchu.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 16 maja 2019, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też wysypka (czerwone plamki) na tulowiu- plecy, klatka piersiowa, przedramiona, lejacy katar, bez gorączki. Jutro idziemy do lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2019, 08:23

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 16 maja 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zdrówka dla Maluchów! :)

    U nas z kolei od dwóch nocy masakra - Filip budzi się z płaczem, w śordku nocy kręci się i pojękuje, nie może spać.. dziś w nocy skapitulowaliśmy i podaliśmy Nurofen - przespał do rana. Obstawiam, że piątki zaczynają dawać znać :(

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 16 maja 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yerenia macie z tymi zębami.
    U nas jeszcze tylko jedynki i dwójki
    Dzisiaj u nas nie pada to pochodzimy dłużej niż 15 min ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2019, 12:43

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 16 maja 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My bylismy wczoraj na przegladzie 18 miesiecznym, u nas wysypka przeszla, zostal tylko katar, lekarz zbadal i nic oprocz tego nie dolega, wiec zdecydowalam sie podac 1 szczepionke (zoltaczka A- w Polsce na to szczepicie?)Musze uzupelnic jeszcze 6 szczepien przed jesienia, bo taki u nas jest wymog do przedszkola, takze, nie mam juz duzo czasu.

    Pozatym uzupelnialam kwestionariusz na temat rozwoju i jesli chodzi o mowe to bylo pytanie czy mowi conajmniej 8 slow oprocz mama i tata, a u nas tylko mama (nie licze dziwiekonasladowczych).

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 17 maja 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzialenka, a czy chodzicie juz na te zajecia z mowy?

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 17 maja 2019, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja na szybko zaliczyłem pięć słów oprócz mama. My po wizycie, nie wiadomo od czego te kostki, w badaniu wszystko ok. Mamy zrobić badania z krwi.

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 20 maja 2019, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie, mam refeksję :D

    Ostatnio strasznie utyskiwałam, że to moje Dziecię w ogóle nie chce rysować, ani farbami sie bawić, nawet kredę mu kupiłam i nic! No więc tak narzekałam, że czemu to tak, inne dzieci w jego wieku już coś tam kreślą, a Filip co najwyżej te pisaki ogląda i rzuca w kąt.
    A tu wczoraj...
    Robię coś w kuchni i przybiega do mnie cały uradowany - połowa buzi na zielono pomalowana! Mówię mu: "haha ale masz znaki indiańskie na twarzy! Idź teraz do lustra się zobacz:) ". A mój mąż: "On się właśnie tak przed lustrem malował". Acha.

    Wieczorem z kolei robię kolację, odwracam się, a tam Filip z zapałem mazia niebieskim pisakiem po swoim białym miśku... Mówię, więc "Nie, nie - kolorujemy tylko po kartce. Daj mi proszę tego pisaka". To z uśmiechem sruuu! po naszym psie :O. Krecha od głowy po ogon!
    Ja: "Nieeee!!! Po piesku nie rysujemy!!!. I już prawie mam tego pisaka, a ten do tyłu i zamach przez całą białą komodę. W ostatniej chwili Go złapałam za ręke.

    No i mam refleksję: Uważaj o czym marzysz :P

    Katalonia lubi tę wiadomość

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 21 maja 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wyniki wyszły dobre. Oznaczylam też Wit D3, ma w normie ale dokładnie dolna granica.
    Także nie wiadomo od czego te plamki.
    Yerenia fajne te dzieci, nie można się nudzić.
    Moja ma fazę na wodę, jak uda jej sie cos rozlać to az oczy błyszczą.

    Yerenia lubi tę wiadomość

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 22 maja 2019, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yerenia wrote:
    madzialenka, a czy chodzicie juz na te zajecia z mowy?
    To nie beda typowo zajecia z mowy, tylko pani od rozwoju bedzie przychodzic raz w tygodniu i pracowac nad komunikacja. Na razie byla raz, ale w domu byl moj maz,na razie pani sie po prostu z nia zapoznawala, bawila sie.

    Yerenia lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 23 maja 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy Wasze Maluchy przechodzą teraz lęk separacyjny?

    U nas od dwóch dni Fifipek dosłownie na mnie wisi, ciągle chce na ręce, ciągnie mnie za sobą po całym domu i nic nie mogę zrobić...wiecie spoko, nie żebym mu odmawiała siebie, ale wyciąga ręce i tak przeraźliwie płacze i woła "mama, mama" ...

    W nocy dziś się budził co chwilę i jak nie wyczuł mnie ręką to też :maaamaaa!!!.

    Przyznam, że te dwa dni mnie umęczyły jak żadne do tej pory.

    Macie takie doświadczenia?

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 26 maja 2019, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twój Filipek trochę starszy od mojej więc może to przed nami. Moja też woła mama, chce żebym ja zrobiła A nie tata, jak jest zmęczona to na ręce chce. I ostatnio częściej cyca ssie, w nocy to najchętniej by leżała na mnie i cycu w buzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2019, 15:57

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 27 maja 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak cudownie, że nie jestem sama :D

    Teraz już troszkę przeszło, ale faza "na mamę" została ;) w nocy też na mnie się kładzie, przytula się całym sobą.

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 30 maja 2019, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle z tym mówieniem to jak tak różnie u dzieci!

    Ja właśnie sprawdziłam zapiski moich rodziców i w wieku 19 miesięcy mówilam już zdaniami 3 wyrazowymi! Nawet mam zapisane przykłady ;)

    A jak patrzę na moje dziecko, to hohohoh daleko mu do zadań ;) Na razie naliczyłam
    aktywnie używanych 10 słów, poza dźwiękonaśladowczymi.
    Wczoraj mu się udało złożyć dwa słowa, kiedy szedł do babci: "gdzie baba". A przynajmniej tak to brzmiało :P

    A jak u Was teraz z mową?

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 30 maja 2019, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yerenia,

    No widzisz, a u nas z mowa kiepsko. Mowi tylko mama, tata, baba a tak pozatym to tylko dzwiekonasladowcze :(

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

‹‹ 1238 1239 1240 1241 1242 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ