X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • sonia86 Autorytet
    Postów: 536 335

    Wysłany: 19 marca 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia my też mówimy na siebie mama i tata, babcie i ciocie też tak na nas przy nim mówią. Nie wiem czemu tak się zawziął uparciucha mały. Już mi różne głupie rzeczy przychodza do glowy, że może nie ma ze mną więzi, bez problemu zostaje z nianią jak wychodzę do pracy, jak wracam to też nie wygląda na mega stęsknionego, czasami do mnie biegnie i ciągnie do zabawy a czasami ledwo zauważy że weszłam do domu i chce dalej bawić się z nianią. Jak wraca mąż jest bardziej ożywiony i szczęśliwy, zresztą mąż u niego częściej jest na pierwszym mcu. Wiem że to głupie ale przykro mi trochę z tego powodu.

    3 lata starań, niepłodność idiopatyczna
    Wrzesień 2016 - punkcja, hiperka, 3 mrozaki
    Luty 2017 transfer blastki 2aa.....
    f2wli09k3u36asu6.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 19 marca 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja czekam aż przestanie płakać jak wychodzę i zrobi mi papa. Są postępy ale powolne.
    Jak wracam to stoi z niania w oknie i czekają na mnie. Wczoraj pierwszy raz mogłam się rozebrać z kurtki A ta spokojnie czekała na rękach u niani.
    U mnie niedługo 1 mc pracy czyli przerwy od kp 8h i nadal bez okresu.

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 19 marca 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sonia, napewno nie o to chodzi, że nie ma z Tobą więzi :)
    Dla mnie takie małe dziecko to tak skomplikowana istota - nie wiadomo co mu w głowie siedzi i dlaczedgo - mało tego! ono samo nie wie co się z nim dzieje! :D

    U nas też Filip chętnie zostaje z każdym, jak przyjdę z pracy, to czasem się przykleja i aż piszczy z radości, a czasem tylko popatrzy i biegnie dalej ;) ja zawsze się śmieję, że ma ważniejsze sprawy na głowie :D

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 21 marca 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My bylismy dzis ogladac kolejna placowke, jedna z lepszych w okolicy, jest duza,jeden budynek i kilkanascie jak nie ponad 20 sal, kilka grup w kazdym wieku, ale kazda grupa ma swoja odzielna sale z umywalka i toaleta, ogolnie o wiele lepsze niz to ogladane wczesniej, czysto,zabawki w dobrym stanie,plac zabaw podzielony ze wzgledu na wiek dzieci.Super plac zabaw dla 12-24 miesiecznych i mala grupa, ale juz 2 latki to 21 dzieci w grupie i 3 panie (w naszym stanie jest przepisowo 1 nauczycielka na 11 dzieci), takze tu jest lepiej, ale i tak taka grupa mi sie wydawala duza, jak akurat weszlimsy to kazde dziecko w innym koncu salki, niektore tez plakaly :(Cena za 2 latka to 215$ za tydzien a jesli chcemy wykupic lancze to 20$ tygodniowo, mozna tez wykupic tylko piatkowy lanch na ktory jest pizza-tak to wlasnie wyglada, ze w USA dzieci po skonczonym roczku jedza wszystko ;)No ale i tak na razie nie maja zapisow i jestesmy wpisani na liste oczekujacych i dopiero kolo wrzesnia sie dopytywac, albo oni zadzwonia.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 22 marca 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żal tych dzieci które plakaly, no ale co zrobić.
    Pizza...hmm moja to by chyba nie ugryzla jej tymi małymi ząbkami

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 22 marca 2019, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzialenka na nasze polskie realia to bardzo dużo kosztuje to przedszkole! Ale pewnie jest inna płaca w Stanach.
    Mój synek już pizzę jadł ale nasza domowa z mozzarella i dobra kiełbaska. Mój mimo swoich 5ciu zębów wszystko pogryzie :)
    Sonia nie martw się na pewno wszystko jest w porządku :)
    Katalonia aTy dalej bez okresu? Niezle, może pójdź do gina?

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 22 marca 2019, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia byłam miesiac temu i mamy plan działania. Pisałam o nim wcześniej.
    Pokrótce to ja miałam nadzieję (lekarz raczej nie) że jak pójdę do pracy i przerwa od kp będzie 8h to samo ruszy.
    Jak nie to mam wziąć duphaston 1 serie, jak dalej nic to druga i jak nic to wizyta

    K@sia lubi tę wiadomość

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 23 marca 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem Katalonia musiałam niedoczytać. Noże spróbuj wyłączyć kp w ogóle w dzień? Tylko na noc?

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 24 marca 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy Wasze maluchy też teraz się tak złoszczą jak coś jest nie po ich myśli? Albo jak im coś nie wyjdzie?

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 24 marca 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mało takich sytuacji bo jak jej nie wychodzi to mnie woła, chociaż dzisiaj z 15 min wkladala klucz do szafki i nie włożyła, ale bez nerwów. Jak chciala wyrzucać kluski z miski A nie dałam to myślałam że łyżkę o blat złamie aż w końcu rzuciła na podłogę.
    Ja jezeli nie zrobi sobie krzywdy i mega balaganu to pozwalam. Jak sie denerwuje to nie zostawiam jej z tymi nerwami tylko odwracam uwage lub spokojnie mowie jak cos zrobic i razem robimy.
    Teraz jej obczajalam rowerek i fajny jest chillafish, bo może być 3 lub 2 kołowy, od 1.5 roku

    Kasia nam dobrze cycac więc nie chce mi się jej przeciągnąć żeby uzyskać przerwę 12h. To jedyny czas kiedy usiądzie i się da przytulić.

    Wczoraj byliśmy na basenie i po nim jak zasnęła o 20 to ostatecznie wstala dzisiaj o 9 :)

    Yerenia lubi tę wiadomość

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 24 marca 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yerenia mój strasznie się złości! I ryczy i jest taka histeria jakby go obdzierali ze skory.
    Katalonia rozumiem. Mi trochę brakuje naszego cycania, a z drugiej strony... odkładam go do lozeczka i sam zasypia uśpi cała noc :)
    U nas w sobotę bardzo ciepło my na spacerku
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/35419778ef87.jpg

    Alma84, Katalonia, Yerenia lubią tę wiadomość

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie u nas takie złości nie są częste, za to jak są to Filip tak żałośnie płacze, jak by to miał być koniec świata ;)
    Jak coś mu nie wychodzi to tak śmiesznie się denerwuje, ale nie płacze.
    Ze złością Go nigdy nie zostawiam, zawsze staram się nazwać te jego emocje.

    Też nas woła, jak coś chce, a jest poza jego zasięgiem (choć czasem poziom akustyczny tych dźwięków i pisków jest poza moją skalą :P )

    Ja też pozwolam na wszystko, jeśli jest ok pod względem bezpieczeństwa. Bałagan mi nie przeszkadza. Na tym polu się nie zgadzamy z mężem, on to by wszystkiego zabrabił ;) Tłumaczę mu cierpliwie, ze dziecko musi spróbować i żeby wyluzował.

    Jutro mamy ostatnie już szczepienie (6w1) i koooonieeecc! Cieszę się jak głupia :D

    U nas w weekend było mega ciepło, Filip latał koło domu i po parku. Fajne dwa dni były :)

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 25 marca 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia Bartek to chyba wyszczuplał, wyskoczył do góry? Jaki nosi rozmiar?

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 772

    Wysłany: 25 marca 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też mi się wydaje że Bartek się bardzo zmienił. Co raz bardziej przystojny :) u nas w weekend tez cudowna pogoda, rozpoczęliśmy sezon rowerowy. Ulce się bardzo spodobało. Jak widzi fotelik to mówi brum brum i próbuje wsiąść :) tez się pochwale zdjęciem :) https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5624d78b77ed.jpg

    K@sia, Yerenia, Katalonia lubią tę wiadomość

    201711152165.png

    202006124562.png
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 25 marca 2019, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia wrote:
    Kasia Bartek to chyba wyszczuplał, wyskoczył do góry? Jaki nosi rozmiar?
    Katalonia a ja mam wrażenie ze właśnie przybrał ;) może tak na tym zdjęciu wyszedł:) a nosi 86. Ale tez zalezy jeszcze z jakiej firmy.

    Alma dużo się zmienił, idziemy do fryzjera niedługo to wstawię zdjęcie „po” ;)

    Yerenia zazdroszczę z końcem szczepień. My mamy mnóstwo zaległych przez ta ospę. Jeszcze nie skończyliśmy pneumo, meningo b i c i 6w1 :(

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 25 marca 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma jaki macie fotelik i czy polecasz bo też się rozgladamy

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 26 marca 2019, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A pamietacie ja jakis czas temu pisalam, ze moja miala napady zlosci, tak 2 razy dziennie nawet po kilkanascie minut placz i nie dala sie uspokoic- i to na szczescie trwalo tylko tydzien :)

    Na chwile obecna to tylko jest placz jak ja wlozyc do kojca, to nawet nie ma mowy zeby posiedziala.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 772

    Wysłany: 26 marca 2019, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia wrote:
    Alma jaki macie fotelik i czy polecasz bo też się rozgladamy
    My mamy przedni fotelik Thule. Plus taki Że dziecko widzi wszystko przed sobą, a nie tyłek rodzica :) Minus to to że nie ma podparcia pod głowę, ale dokupiliśmy taką poduszkę na którą może położyć do przodu główkę i się zdrzemnąć. Minus to na pewno to że na jeden sezon, bo ten nasz do 15kg. Kupiliśmy specjalną osłonkę na przód, żeby chronić przed wiatrem i przede wszystkim przed owadami, ale nie udało się kupić na miejscu i zamawialiśmy, więc nie sprawdziliśmy z męża rowerem, a ma on specyficzna kierownice, i zamiast byc ponad głowę, kończy się wcześniej, więc z tym będziemy coś kombinować. https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b4c3be0acbec.jpg

    Katalonia lubi tę wiadomość

    201711152165.png

    202006124562.png
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 26 marca 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma do 15 kg czyli mniej więcej do 3 -4 roku życia także spokojnie ;) później Maluchy już tak szybko nie przybierają na wadze. Moja córka 6 lat i 19 kg ;)

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 772

    Wysłany: 26 marca 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K@sia, masz rację ;) ja mam cały czas wrażenie że jak ma teraz 11kg, to za rok, dwa będzie duuuużo więcej ;) choć mam dwie znajome, które mają 9 miesięcznych synków, i jeden waży 12kg, drugi 14kg....

    201711152165.png

    202006124562.png
‹‹ 1230 1231 1232 1233 1234 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ