BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Listopadowe Szczęściary 2017
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Aniluap
Autorytet
177

Wysłany: 28 listopada, 17:23
Cytuj | (0) | Zgłoś
madzialenka84 napisała:
Aniluap,

To dziwne, ze tak wam powiedziala lekarka, bo ulotki podaja wszystkie skutki uboczne.U nas jak jest szczepionka to dostajemy kartke z informacja jakie moga byc skutki uboczne nawet te rzadkie typu padaczka itd. i co wtedy zrobic np. jechac na pogotowie.

Ja tak jak pisalam jestem ostrozna ze szczepionkami, ale szczepie, tylko powoli. U nas wczoraj bo krztusiec, blonica, tezec nic sie nie dzialo, nawet nie zaplakala przy wklociu, a w domu ani goraczki, ani slabego apetytu, ani nawet zmeczenia.
Przeczytaj ulotkę ibuprofenu, też ma dużo skutków ubocznych. Każdy robi co uważa :)
Mnie tylko śmieszy jak ktoś mówi o autyzmie od szczepionki. To samo dzisiaj moja Pani doktor powiedziała.. że rodzice naczytają się głupot w internecie i mówią nej takie głupoty

Wiadomość wyedytowana przez autora 28 listopada, 17:27

jox6tv73cux4f7oe.png
jox6roeqv4hjvoqy.png

madzialenka84
Autorytet
302

Wysłany: 28 listopada, 17:29
Cytuj | (2) | Zgłoś
Aniluap,

Zgadzam sie, ale mimo to zazywam ibuprofen, tak samo ze szczepionka zapoznalam sie z ryzykiem, ale zgodzilam sie na podanie szczepionki, ale nie mozna mowic, ze skutki uboczne to bajki, bo sa one udokumentowane.

wichrowe_wzgórza, Aniluap lubią tę wiadomość

mhsvio4p9at0p7th.png

Alexandra ur. 31.10.2017 w 37tc (CC) 2960g/49cm

[*] 5/6 tc listopad 2016

wichrowe_wzgórza
Autorytet
1023

Wysłany: 28 listopada, 17:29
Cytuj | (0) | Zgłoś
Wyśmiałabym taką lekarkę. Szczerze mówiąc, to żenujące, że udziela takich informacji :/ I owszem, ibu czy paracetamol też mają przesrane skutki uboczne, tylko występują setki razy rzadziej.
Plus przyjmowania ibupromu nikt nie wymaga :/
Do tego niepożądany odczyn to KAŻDE pogorszenie stanu zdrowia wciągu 4 tygodni po szczepieniu. Tak mówi rozporządzenie MZ. przy bcg ten termin jest jeszcze dłuższy. Każde, czyli od kataru przez gorączkę po np. wspomnianą padaczkę.

Ja mam dla młodej pastę bez flurou, jakąś z apteki Gemini. Staram się myć 2 razy dziennie, na razie najlepiej to idzie palcem owiniętym gazikiem. Czasem się muszę nastarać...

Przyplątał się mega katar, taki typowo zębowy, przezroczysty i wodnisty. Słaba noc, jęcząca nieco, wiszenie na piersi. Mam wrażenie, że jej stałe ósemki wychodzą ;) Po prostu nie wiem co jej w buzi tak dokucza, skoro 3 czwórki przeszła w miarę ok, trójek się jeszcze nie spodziewam... Jedna pozostała czwórka tak dałabym jej w kość? odessać się nie daje, nawet wytrzeć te gile jest ciężko ;) A jak zdarzy się kichnąć to katastrofa, gluty do brody :D Paskudztwo :D

Lidlowe ciuchy wypadają strasznie duże, w body 86 się topi, a 86 z pepco jest idealne, spodnie też akurat na długość.

Wiadomość wyedytowana przez autora 28 listopada, 17:34

9 tc (*) 24.01.2016
4 IUI (3 z rzędu) 10.02.2017 - udana, 06.11.2017, 55 cm i 2960 g, 10 pkt
k0kdqps69ltp9nmm.png

Aniluap
Autorytet
177

Wysłany: 28 listopada, 18:33
Cytuj | (0) | Zgłoś
madzialenka nie mówię, że skutki uboczne to bajki :) sama przeciągam szczepienie jeżeli coś mnie niepokoi (w końcu intuicja matki jest niezastąpiona) ale mam zaufanie do mojej doktor i gdy jest katar od zebów - szczepię

wichrowe nic tylko Ci pogratulować takiej wiedzy. Pracujesz w laboratorium? Po szczepieniu trzeba zostać w przychodni przez 30 minut. Właśnie dlatego, że w tym czasie może wystąpić objaw niepożądany. W tym wspomniana padaczka. W ciągu 2 dni organizm walczy, występuje gorączka, obrzęk, biegunka itp itd ale nie do 4 tygodni! No ludzie. Obracam się w towarzystwie medycznym i nie uwierzę, że ktoś im wmawia bzdury na studiach po to, żeby świat zarabiał na szczepionkach. Bo to nie o to chodzi. I podkreślam bo zaraz ktoś mnie złapie za słówko. Są wyjątki! Ludzie, którzy nie powinni być szczepieni wiadomo to zazwyczaj po pierwszej szczepionce i jeżeli mówimy o nich to tak.. Powikłania mogą niestety występować długo.

jox6tv73cux4f7oe.png
jox6roeqv4hjvoqy.png

[email protected]
Autorytet
281

Wysłany: 28 listopada, 19:38
Cytuj | (0) | Zgłoś
Wichrowe macie już czwórki?? Niezle u nas się dopiero dziś przebiła górna jedynka :D czyli mamy trzy zęby. Ale mój bardzo ciężko przechodzi wychodzenie każdego ząbka. Prawie nieprzespana noc tez na cycu wisiał co godzinę.
My tez nosimy pepcowe 86 a lidlowe 74/80. Najwiecej ciuszków mam f&f tescowego bardzo fajna jakość.
My szczepimy dopiero 12.12 bo przechodziliśmy trzydniowke

mhsv3e5eau6hps3u.png

Pani Moł
Autorytet
441

Wysłany: 29 listopada, 08:16
Cytuj | (0) | Zgłoś
Kasia, Oliwia też ma mało zębów :) mocno wystające z dziąsełek są wszystkie jedynki, górne dwójki takie dopiero co przebite i na razie to tyle :)

U nas mmr bezproblemowo, teraz po wtorkowych trzecich pneumokokach był stan podgorączkowy - max do 37,6 więc jeszcze na taką temperaturę nic nie podawałam na zbicie, tym bardziej, że kolejny pomiar już niższy.
Jezusicku, chyba się wybiorę po jakies prezenty na swieta. Brr!! Jak się wyrobię na 9 to jeszcze może nie wpadnę w dziki tłuuum

l22ncwa1uoojh3c4.png
ckaigov33jepnh8d.png

zuzik88
Ekspertka
102

Wysłany: 29 listopada, 10:25
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej. My mamy szczepienie 6.12. Ja mam zapalenie oskrzeli. Franek ma kaszel, ale lekarz twierdzi, ze czysto. Wczoraj mial 37.2, ale chyba od zebow. Przebila sie gorna prawa czworka, a posostale spuchniete.
Po upadku Franek szuka kogos kto mu da palec, a wtedy biegnie:) mowi mama, baba, dada i nie ma. Powiedz tata "nie ma":) maz na wyjezdzie sluzbowym. Pierwsze slowo jakie powiedzial to bylo tata, a teraz nie ma i koniec tematu...

relg3e5eqby9gulb.png

Katalonia
Autorytet
244

Wysłany: 29 listopada, 11:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
To wy mmr i pneumokoki macie oddzielnie? My mamy miec razem.

bl9cmg7y7dn4skfg.png

Alma84
Autorytet
296

Wysłany: 29 listopada, 11:38
Cytuj | (0) | Zgłoś
My dziś mamy szczepienia. Oby było wszystko ok. Zamówiłam te buciki co polecacie Titot 12-18mc, ale na razie za duże... Macie do polecenia jakiś fajny krem do buzi na mróz? Najlepiej jakby był dostępny w Gemini, bo i tak muszę zakupy zrobić. Rano byłam u gina, wszystko wraca do normy ;) jupi ;) piszę ciągiem, bo z telefonu i znów mi nie doda całego tekstu ;)

l22nf71x6px67whj.png

Pani Moł
Autorytet
441

Wysłany: 29 listopada, 12:27
Cytuj | (1) | Zgłoś
Katalonia, Oliwce chciała babka dac razem mmr i pneumo, ale ja nie chciałam. Kazała przyjść za tydzień, kiwnęłam głową ale i tak zarejestrowałam córkę na dwa tyg pozniej ;) jak juz wiedzialam, że po mmr nie ma gorączek do tych newralgicznych 12 dni.

Katalonia lubi tę wiadomość

l22ncwa1uoojh3c4.png
ckaigov33jepnh8d.png

Pani Moł
Autorytet
441

Wysłany: 29 listopada, 12:29
Cytuj | (1) | Zgłoś
Alma my używamy emolium na mróz i wiatr. Na buzi nic się nie dzieje, ale jest tłusty i gęsty bardzo. Aczkolwiek wiem, że jest też front anty-emolium :)

Alma84 lubi tę wiadomość

l22ncwa1uoojh3c4.png
ckaigov33jepnh8d.png

Alma84
Autorytet
296

Wysłany: 29 listopada, 12:37
Cytuj | (0) | Zgłoś
Pani Moł napisała:
Alma my używamy emolium na mróz i wiatr. Na buzi nic się nie dzieje, ale jest tłusty i gęsty bardzo. Aczkolwiek wiem, że jest też front anty-emolium :)
Oooo dzięki ;) ja Emolium cały czas używam do kąpieli i do ciała i jestem bardzo zadowolona.

l22nf71x6px67whj.png

zuzik88
Ekspertka
102

Wysłany: 29 listopada, 12:55
Cytuj | (0) | Zgłoś
My mamy emolium i babydream. Zgadza sie, ze emolium jest gesty. Ciezko sie go aplikuje. Babydream jest lekki.

relg3e5eqby9gulb.png

Yerenia
Autorytet
215

Wysłany: 29 listopada, 13:22
Cytuj | (0) | Zgłoś
Katalonia napisała:
To wy mmr i pneumokoki macie oddzielnie? My mamy miec razem.

My MMR razem z ospa, pneumokoki i meningokoki razem po 2 tyg. Ja się zapisałam po 4.

f2wl3e5e6qkxv1kk.png

Pani Moł
Autorytet
441

Wysłany: 29 listopada, 13:23
Cytuj | (1) | Zgłoś
Ale położna moja własnie przez tę tłustość i gęstość polecała ten krem już od pierwszych miesięcy życia, bo w takim kremie nie zamarzają drobinki wody :) ja tam jej uwierzyłam ;) konsystencja w aplikacji średnio fajna ale ogółem się sprawdza.

A zwykłego nawilżającego kremu enolium też do buzi używamy i też jest ok na co dzień, ale właśnie niby przy mrozach może się okazać "za mokry" i dlatego lepiej ten dedykowany na mróz używać :)

Wiadomość wyedytowana przez autora 29 listopada, 13:26

Katalonia lubi tę wiadomość

l22ncwa1uoojh3c4.png
ckaigov33jepnh8d.png

Alma84
Autorytet
296

Wysłany: 29 listopada, 13:32
Cytuj | (0) | Zgłoś
Pani Moł, a jak się czujesz? Wszystko ok?

l22nf71x6px67whj.png

Pani Moł
Autorytet
441

Wysłany: 29 listopada, 13:49
Cytuj | (3) | Zgłoś
Taaak, jak najbardziej, dzięki! :) to dar losu, w poprzedniej ciąży byłam ledwo źywa, a teraz mam więcej mocy na zajmowanie się Oliwką - choć w chacie robię niewiele albo nic aż do powrotu męża z pracy :) w czasie drzemek nie biegnę robić obiadków itp, tylko coś tam przegryzę (cukrzyca wymusza to często ;)) i odpoczywam ile się da :)

Yerenia, Katalonia, Aniluap lubią tę wiadomość

l22ncwa1uoojh3c4.png
ckaigov33jepnh8d.png

Katalonia
Autorytet
244

Wysłany: 29 listopada, 14:15
Cytuj | (2) | Zgłoś
Tak, tłusty na mróz co by naczynka nie pekały. My mamy nivea na każdą pogodę też ciężki ale używam tylko jak jest mróz.
Alma fajnie że wszystko wchodzi na właściwe tory. Ja czekam aż się pochwalisz ciąża.
Pani Mol to super że czujesz się dobrze. Wiesz już kto mieszka w brzuszku? Nie pamiętam czy pisałaś? Zaraz tu ciotki imię pomogą wybrać;)

Pani Moł, Alma84 lubią tę wiadomość

bl9cmg7y7dn4skfg.png

Alma84
Autorytet
296

Wysłany: 29 listopada, 14:33
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hehehehehe, Katalonia, na pewno się pochwalę ;) ale wiesz jak to jest jak się czegoś bardzo chcę...

l22nf71x6px67whj.png

Pani Moł
Autorytet
441

Wysłany: 29 listopada, 14:58
Cytuj | (3) | Zgłoś
Alma, trzymam kciuk mocno!!

Na prenatalnych się chłopak objawił :) co do imion to chyba będzie Gustaw, jeszcze mamy w zanadrzu Tadeusza jak nam się Gutek odwidzi. Mąż mówi na niego Zygfryd, ale tobi to, żeby mnie wpienić :D

Alma84, Yerenia, Katalonia lubią tę wiadomość

l22ncwa1uoojh3c4.png
ckaigov33jepnh8d.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)