X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 772

    Wysłany: 27 listopada 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja nie lubi jak się ją prowadzi. Ale jak mam ją na rękach to pokazuję gdzie mam iść ;) a jak mówię "zmiana pieluchy" to pędzi do przewijaka ;) ogólnie to jestem w szoku ile rzeczy rozumie i umie. Coraz mądrzejsze te nasze dzieci ;)

    201711152165.png

    202006124562.png
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 772

    Wysłany: 27 listopada 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa i sporo już słów mówi ;)

    201711152165.png

    202006124562.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 27 listopada 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serio? Co mówi? Moja tylko mamamama, baba, beee. Tylko tyle.

    A to muszę sprostować bo moja wyrzuci pieluche do kosza w łazience, na hasło ubieramy się wszystko nakłada na głowę w tym spodnie, w książeczce też pokazuje, próbuje sama jeść sztuccami (ile mam sprzatania), wklada ubrania do pralki. Też mamy Pucia.
    Ostatnio uczę kolorów.
    No ale nie mówi jak Ula.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2018, 13:20

    Alma84, Pani Moł lubią tę wiadomość

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 772

    Wysłany: 27 listopada 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama, tata, baba, dziadzia, papa, mniam, uja (wuja), Ola (chrzestna), kaka (kaczka ale też kaszka), co to?, tam, tu, halo, tiktik (jak robi zegar). Pokazuje "jakie dobre", "jaka jest duża", gdzie ma ucho i nos. Jak robi piesek - chau-chau, jak robi kurka - koko (to jest najsłodsze) ;) i co mnie mega zaskoczyła, to jak ją spytam gdzie jest...? To pokazuje na przedmioty. Tak samo w książce, gdzie jest kot, pies,zegar, telefon, banan, wszystko paluszkiem pokaże. Uwielbia książki z serii Pucio. Dostała na roczek Arkę Noego, i jak powiem np. Daj mamie żyrafę, to przynosi ;)

    Katalonia, Yerenia, Yerenia, Pani Moł lubią tę wiadomość

    201711152165.png

    202006124562.png
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 27 listopada 2018, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój to więcej gadał jak był młodszy. Teraz tez tylko mama, tata, baba, bam, papa, itp takie proste. Z chodzeniem to dalej nie chodzi. Może potrzebuje więcej czasu. Cierpliwie czekamy. A żeby nacierają na maxa. Straszna z niego maruda. A jakby was podróże samochodem? Mój już nie lubi a to dla mnie problem bo często jeździmy. Dzisiaj drogę powrotna 40 km cała się darł a ja nic nie mogłam zrobić... ani muzyka ani śpiewanie nie pomogło a jak otworzyłam drzwi jak dojechaliśmy to się cieszył do mnie ;)

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w samochodzie jest niezle (tzn spoko Mała znosi jazdę); fotelik mamy rwf Britax römer max way. Spoko jest. Oliwia za 1 paluszek chodzi, sama mnie prowadzi dokąd chce isć, sama to tak ze 3 kroczki stawia i bum na pupę :) nie mowi az tak dużo, tzn ogólnie baaaaardzo duzo ale nadal glownie w tajemnym jezyku dzidziutków ;) z "prawdziwych" slow to mama, tata, baba, papa, nie, mniam i am :) Pucio też u nas wymiata, mamy na razie 2 pierwsze części. Ten czarny kotek i miś Misi to jej ulubione obrazki do odnajdywania na poszczególnych stronach :) jak ich nie ma gdzies to rzuca się szukac dalej kota i misia ;) hih hih.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2018, 17:50

    Alma84 lubi tę wiadomość

  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 27 listopada 2018, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny,
    nie bylo mnie z tydzien, bo bylam sama w domu z dzieckiem caly tydzien-mąz polecial do Polski, ja pracowałam zdalnie i zajmowalam sie Olenka.
    Nasz tez chodzi za paluszka, lubi to, cieszy sie, ale sama jeszcze sie nie puscila. Mowi malo tylko mama, tata, am.
    Dzis dopiero bylismy na wizycie roczkowej, przy koncu 13 miesiaca wazy 9kg i mierzy 78 cm.No i w kocu sie zgodzilam na szczepionke 3 w 1 (krztusiec, blonic, tezec)- my szczepionki rozdzielamy, u nas osobno bylo polio, zoltaczka, i dopiero teraz ta 3 w 1.No a potem osobno na Hib. Co do MMR to raczej przed 2 rz nie zaszczepie.

    Katalonia lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 27 listopada 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Jakie pasty do zębów używacie dla dzieci?Z aminofluorkiem? Nie chce smakowych bo będzie jeść. W rossmanie są od 2 lat. Jest jakaś pasta miętowa bez aminofluorku ale zapomniałam nazwy. Chyba madzialenka coś też pisała[/QUOTE]

    Ja na chwile obecna uzywam pasty Weleda-zel do zebow z nagietkiem. Teraz mi przywiozl maz z Polski paste ziajka z xylitolem obydwa poleca na blogu srokao.pl

    Katalonia lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 27 listopada 2018, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzialenka chciałam polubić ale nacisnelam zgłoś. Nie wiem gdzie Cię zglosilam ale jak coś to sorry.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2018, 19:43

    madzialenka84 lubi tę wiadomość

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 27 listopada 2018, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o jazdę autem, to ostatnio jest nawet dobrze - w dzień się zaczął interesować co za oknem :)

    Co do chodzenia to właśnie lubi jak się z nim chodzi, czasem zrobi parę kroczków sam ale to jak się "zapomni" ;)

    Mówi dużo, ale głównie po swojemu. Z wyrazów to tata, da, mama, am, nie, daj, adzyń ( to jest dryń na tramwaj), robi hau, miau, muuuu. Umie pokazać dużo części ciała, zwierzęta, owoce, pojazdy ( zwłaszcza samolot, bo nad naszym domem mamy podejście do lądowania w Balicach) na obrazkach. Ogólnie bardzo dużo kuma, a Jego życie bywa okropnie frustrujące ostatnio heh. No bo dużo rozumie, a ma ograniczone możliwości wyrażania siebie :D

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 28 listopada 2018, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wy myjecie zęby 2x dziennie czy tylko na noc?
    U nas też maruda przez zęby, ani jeść ani przewinąć. Jedna dolna 2 się przebiła i czekam na drugą. Dentinoxem nie daje sobie wysmarować ale camilie pije.
    Ja nie mam potrzeby sama z nią jeździć dalej niż 10minut i jakoś znosi. Dluzsza trasa to ktoś siedzi obok niej. A jak już poplakuje to piosenki na yt. A jakby płakała to trudno, krzywda się nie dzieje tylko chce wyjść.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2018, 11:18

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 28 listopada 2018, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia ja myję raz dziennie- przy okazji wieczornej kąpieli. Nazwać to myciem to i tak jest na wyrost - Filip chce sam, więc coś tam smyrnie po zębach, jak ja mu chce umyć to mi wyrywa szczoteczkę...

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 28 listopada 2018, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Katalonia jeśli chodzi o żele na ząbkowanie, to można dać na gryzak lub smoczek ( nawet jeśli niesmoczkowa) to jak ugryzie dziąsłem smoczek czy gryzak, to żel zadziała. Tak robiłam z Filipkiem

    Katalonia lubi tę wiadomość

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, my po szczepieniu :) wzrost 78 cm, waga 11,220 :D

    Nasza kochana Pani doktor wyśmiała wszelkie teorie aby po tym szczepieniu występowała padaczka itp itd po 15 dniach do 2 miesięcy. Widać głupoty piszą nawet na stronach "medycznych". To szczepienie jest jak każde. A skoro u nas po szczepieniach nic się nie działo, czasem tylko gorączka. To tak będzie i tym razem :)
    Aa własnie wczoraj wybił nam się piąty ząb!

    Yerenia, Alma84 lubią tę wiadomość

  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 28 listopada 2018, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniluap,

    To dziwne, ze tak wam powiedziala lekarka, bo ulotki podaja wszystkie skutki uboczne.U nas jak jest szczepionka to dostajemy kartke z informacja jakie moga byc skutki uboczne nawet te rzadkie typu padaczka itd. i co wtedy zrobic np. jechac na pogotowie.

    Ja tak jak pisalam jestem ostrozna ze szczepionkami, ale szczepie, tylko powoli. U nas wczoraj bo krztusiec, blonica, tezec nic sie nie dzialo, nawet nie zaplakala przy wklociu, a w domu ani goraczki, ani slabego apetytu, ani nawet zmeczenia.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2018, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzialenka84 wrote:
    Aniluap,

    To dziwne, ze tak wam powiedziala lekarka, bo ulotki podaja wszystkie skutki uboczne.U nas jak jest szczepionka to dostajemy kartke z informacja jakie moga byc skutki uboczne nawet te rzadkie typu padaczka itd. i co wtedy zrobic np. jechac na pogotowie.

    Ja tak jak pisalam jestem ostrozna ze szczepionkami, ale szczepie, tylko powoli. U nas wczoraj bo krztusiec, blonica, tezec nic sie nie dzialo, nawet nie zaplakala przy wklociu, a w domu ani goraczki, ani slabego apetytu, ani nawet zmeczenia.
    Przeczytaj ulotkę ibuprofenu, też ma dużo skutków ubocznych. Każdy robi co uważa :)
    Mnie tylko śmieszy jak ktoś mówi o autyzmie od szczepionki. To samo dzisiaj moja Pani doktor powiedziała.. że rodzice naczytają się głupot w internecie i mówią nej takie głupoty

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2018, 17:27

  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 28 listopada 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniluap,

    Zgadzam sie, ale mimo to zazywam ibuprofen, tak samo ze szczepionka zapoznalam sie z ryzykiem, ale zgodzilam sie na podanie szczepionki, ale nie mozna mowic, ze skutki uboczne to bajki, bo sa one udokumentowane.

    wichrowe_wzgórza, Aniluap lubią tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 28 listopada 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyśmiałabym taką lekarkę. Szczerze mówiąc, to żenujące, że udziela takich informacji :/ I owszem, ibu czy paracetamol też mają przesrane skutki uboczne, tylko występują setki razy rzadziej.
    Plus przyjmowania ibupromu nikt nie wymaga :/
    Do tego niepożądany odczyn to KAŻDE pogorszenie stanu zdrowia wciągu 4 tygodni po szczepieniu. Tak mówi rozporządzenie MZ. przy bcg ten termin jest jeszcze dłuższy. Każde, czyli od kataru przez gorączkę po np. wspomnianą padaczkę.

    Ja mam dla młodej pastę bez flurou, jakąś z apteki Gemini. Staram się myć 2 razy dziennie, na razie najlepiej to idzie palcem owiniętym gazikiem. Czasem się muszę nastarać...

    Przyplątał się mega katar, taki typowo zębowy, przezroczysty i wodnisty. Słaba noc, jęcząca nieco, wiszenie na piersi. Mam wrażenie, że jej stałe ósemki wychodzą ;) Po prostu nie wiem co jej w buzi tak dokucza, skoro 3 czwórki przeszła w miarę ok, trójek się jeszcze nie spodziewam... Jedna pozostała czwórka tak dałabym jej w kość? odessać się nie daje, nawet wytrzeć te gile jest ciężko ;) A jak zdarzy się kichnąć to katastrofa, gluty do brody :D Paskudztwo :D

    Lidlowe ciuchy wypadają strasznie duże, w body 86 się topi, a 86 z pepco jest idealne, spodnie też akurat na długość.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2018, 17:34

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2018, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzialenka nie mówię, że skutki uboczne to bajki :) sama przeciągam szczepienie jeżeli coś mnie niepokoi (w końcu intuicja matki jest niezastąpiona) ale mam zaufanie do mojej doktor i gdy jest katar od zebów - szczepię


    wichrowe nic tylko Ci pogratulować takiej wiedzy. Pracujesz w laboratorium? Po szczepieniu trzeba zostać w przychodni przez 30 minut. Właśnie dlatego, że w tym czasie może wystąpić objaw niepożądany. W tym wspomniana padaczka. W ciągu 2 dni organizm walczy, występuje gorączka, obrzęk, biegunka itp itd ale nie do 4 tygodni! No ludzie. Obracam się w towarzystwie medycznym i nie uwierzę, że ktoś im wmawia bzdury na studiach po to, żeby świat zarabiał na szczepionkach. Bo to nie o to chodzi. I podkreślam bo zaraz ktoś mnie złapie za słówko. Są wyjątki! Ludzie, którzy nie powinni być szczepieni wiadomo to zazwyczaj po pierwszej szczepionce i jeżeli mówimy o nich to tak.. Powikłania mogą niestety występować długo.

  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 28 listopada 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wichrowe macie już czwórki?? Niezle u nas się dopiero dziś przebiła górna jedynka :D czyli mamy trzy zęby. Ale mój bardzo ciężko przechodzi wychodzenie każdego ząbka. Prawie nieprzespana noc tez na cycu wisiał co godzinę.
    My tez nosimy pepcowe 86 a lidlowe 74/80. Najwiecej ciuszków mam f&f tescowego bardzo fajna jakość.
    My szczepimy dopiero 12.12 bo przechodziliśmy trzydniowke

    mhsv3e5eau6hps3u.png
‹‹ 1209 1210 1211 1212 1213 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ