X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 17 listopada 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nam też pediatra powiedziała, że ma już nie jeść w nocy. A jak jest głodny tak na serio? Skąd mam to wiedzieć?...
    Mówi nam, że może się nie najada w dzien, ale przecież nie wepcham na siłę jak nie chce. U nas jest teraz 1 lub 2 karmienia.

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 17 listopada 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Róbcie jak uważacie mój Bartunio jak płacze w nocy i otwiera dziobek do piersi to nie mogłabym mu nie dać. Poza tym uważam ze roczne dziecko jest jeszcze malutkie i budzi się z głodu. Ale to tylko moje zdanie. Tak jak już pisałam, moja starsza córka przestała się budzić około dwóch lat sama z siebie i tak samo będę robić z Bartkiem. Chyba ze sam z siebie nie będzie już chcial piersi.

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2018, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak przy pobudce po kilku minutach w przytulasku Olilutek zaśnie to spox, jak "walczy" to daję mleko - nie jest jakimś szczególnym obżartuszkiem za dnia, żeby nie miała prawa zgłodnieć.

    Ano ostatnio własnie gdzieś mi się obiło o oczy, że Czarnulka w ciąży :) super! :)

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 18 listopada 2018, 00:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, dokładnie jak Moł pisze - u nas daje radę wyczuć, czy chodzi o jedzenie czy nie. My mamy zresztą super pediatrę, która do niczego nie zmusza, nie znosi jakichś porąbanych drastycznych metod. Stąd sugestia, żeby owszem próbować, ale nie nękać głodzeniem ;)
    Dziś na razie była 1 pobudka, udało się bez piersi znów.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Holibka Autorytet
    Postów: 1154 874

    Wysłany: 18 listopada 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufff nadrobiłam was! Też czytałam że czarnulka w ciąży.

    Mi się marzy po prostu drugie dziecko, dziewczynka byłaby idealna, także Moł jak zaskoczy to może byś mi sprzedała jakieś kiecunie? :D

    U nas dużo nocnych karmień, a ostatnie 4 nocy to jakaś masakra pod tym względem, a dziś z kolei niby chciał a przestawał jeść i próbował z drugiej piersi. Dziwne. A rano wielka kupa która wyszła bokiem pieluchy, zrobiona nie wiadomo kiedy. W kupię wysmarowane dziecko od stop po plecy, a najlepszy był odłamek na czole męża :D

    tb733e5eif1wqjv8.png
    7u22gox1v9tgg7rg.png
    13.03.2019 7t0d jest serduszko :)
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 18 listopada 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zgadzam się z Wami! Aczkolwiek mój Bartunio dopóki nie dostanie cycka to będzie płakał tez go próbuje poprzytulać i ukołysać ale on nawet nie chce i mnie odpycha płacząc z otwartym dziobem :) myśle ze dla Noego za wcześnie na odstawianie cycka w nocy.
    W dzień tez ładuje mi się na kolana i za bluzkę ciągnie... ale może teraz taki etap mamy. Wcześniej tyle nie cycał. Może przez zęby albo skok albo co innego... oczywiście jak wyczuje sytuacje ze będzie w nocy spokojniejszy to spróbuje utulić żeby zasnął na rękach ale póki co to jest wielka rozpacz ;)

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 18 listopada 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my już mamy dwójeczkę i nie planujemy więcej dzieci. Jak byłam z Bartkiem w ciąży to właśnie marzyłam o chłopcu :)

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj wyprawiliśmy roczek :)
    rrnotc.jpg
    8zmwqp.jpg
    2dumlg8.jpg
    Wzięła stówkę, delikatnie obracała w paluszkach a jak wyciągnęłam rękę to mi ładnie dała :) zjadła torcik, trochę się pobawiła (polecam wam w smyku samochodzik wyścigowy z myszką minnie) i poszła spać a my opijaliśmy urodziny tatusia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2018, 13:30

    Yerenia, Alma84, Katalonia, K@sia, wichrowe_wzgórza, Pani Moł, madzialenka84 lubią tę wiadomość

  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 18 listopada 2018, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla córeczki!
    Smakowite torty a Wy wygladacie slicznie :)!

    Acha i ale kitki! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2018, 16:12

    Aniluap lubi tę wiadomość

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :)

  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 18 listopada 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto lat dla Małej! :)

    A u nas zaczął się przeuroczy etap wkładania rzeczy w miejsca, do ktorych NIE należą :P
    I tak np. z dziś: włożył magnesy do zmywarki, adidasy męża przytaszczył do łazienki i umieścił w szufladzie pod umywalką , schował mi kapcie w szafie, po czym ją zamknął i znalazłam je przypadkiem;) czekam aż odkryje, że da się podnieść klapę od wc i wrzucać tam rzeczy :D
    Wszystkie "skarby" znosi na posłanie psa, uniemożliwiając mu normalne na nim leżenie :) heh zaczyna być śmiesznie :D

    Aniluap lubi tę wiadomość

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 18 listopada 2018, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm ja Bartka nie spuszczam z oka i nawet jak na chwilkę gdzieś pójdę to dobiera się do doniczek z drzewkami i by była tragedia jak by takie drzewko na niego się przewróciło. Nie pozwalam mu ruszać szuflad ani zmywarki ani rzeczy które mogą być niebezpieczne. Czasem się słucha a czasem nie. Raczej spędzamy czas na gorze gdzie mamy tylko sypialnie a jak idziemy na dół to mam zawsze zamknięte drzwi do łazienki, toalety i biura męża. W kuchni to tylko jesteśmy na czas posiłków i nie łazi tam na czworaka. W salonie to mamy te drzewka plus sprzęt RTV który jest na niskiej szafce i jak by Bartek do tego się dorwał to by była masakra... a na gorze niej sobie razem rozwalają co tam chcą :D

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 18 listopada 2018, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh, ja na urlopie szukałam termometru... Znalazłam w końcu w lampce nocnej :D

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 19 listopada 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy parterowke i to mega otwarta, kuchnia z salonem itp. więc siłą rzeczy Filip jest wszędzie ;)
    Do szuflad niskich ma dostęp prawie wszystkich, ale tak je przeorganizowalismy że są tam same ubrania.
    Szafek w kuchni nie jest w stanie na razie otworzyć, zmywarkę "ładuje" ze mną i wtedy sobie segreguje łyżki ;) albo właśnie wrzyca magnesy :D
    Szafka RTV też jest niska, ale stamtąd też usunęliśmy wszystkie potencjalnie niebezpieczne rzeczy. Kwiaty usunęłam z salonu. Choinki w tym roku nie ubieramy , bo byśmy pewnie 2 miesiące spędzili na osuwaniu Fifiego od niej ;)

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yerenia wrote:
    My mamy parterowke i to mega otwarta, kuchnia z salonem itp. więc siłą rzeczy Filip jest wszędzie ;)
    Do szuflad niskich ma dostęp prawie wszystkich, ale tak je przeorganizowalismy że są tam same ubrania.
    Szafek w kuchni nie jest w stanie na razie otworzyć, zmywarkę "ładuje" ze mną i wtedy sobie segreguje łyżki ;) albo właśnie wrzyca magnesy :D
    Szafka RTV też jest niska, ale stamtąd też usunęliśmy wszystkie potencjalnie niebezpieczne rzeczy. Kwiaty usunęłam z salonu. Choinki w tym roku nie ubieramy , bo byśmy pewnie 2 miesiące spędzili na osuwaniu Fifiego od niej ;)
    My znaleźliśmy rozwiązanie. W tym roku mała choinka na stoliku, bombki plastikowe co by się nie potłukły, niech się oswoi, parę razy ją się odsunie i popłacze i nie będzie podchodzić. Dla mnie choinka musi być. Są dzieci w domu i to jest ta magia świat:) u mnie starsza będzie chciała ubierać napewno

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój pasek coś wariuje. Mała jutro ma roczek a tu pokazuje 11 miesięcy 4 tygodnie i 2 dni :D

  • Holibka Autorytet
    Postów: 1154 874

    Wysłany: 19 listopada 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas będzie też choinka mała na stole z plastikowymi bombkami i ozdobami ze słomek i drewna. No musi być choinka :) u dziadków będzie rozrabiał przy dużych ;)

    A co do dostępu do pomieszczeń to u nas jest małe mieszkanie i wszystko otwarte, syn łazi gdzie chce z tym że jest zawsze pod moim nadzorem, przynajmniej jednym okiem, żeby sobie krzywdy nie zrobił. Jestem przeciwna wyłączaniu dostępu do niektórych pomieszcEń bo dziecko i tak w końcu tam wejdzie i coś zbroi, lepiej niech poznaje świat z jego zagrożeniami i ograniczeniami także. Uczę małego, że nie można np grEbać w śmieciach, wyciągać jakichś butelek z szafy i taplać się w wc. Może robić mnóstwo rzeczy, ale jakieś ramy muszą być ;)

    Yerenia, Aniluap lubią tę wiadomość

    tb733e5eif1wqjv8.png
    7u22gox1v9tgg7rg.png
    13.03.2019 7t0d jest serduszko :)
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 772

    Wysłany: 19 listopada 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniluap wrote:
    Mój pasek coś wariuje. Mała jutro ma roczek a tu pokazuje 11 miesięcy 4 tygodnie i 2 dni :D
    Dobrze pokazuje :) tak dziwnie liczy. Tez tak miałam. Jutro przeskoczy na rok ;)

    Yerenia lubi tę wiadomość

    201711152165.png

    202006124562.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 19 listopada 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie tak tak choinka będzie, to był mega skrót myślowy heh - będzie choinka na stoliku po prostu i bombki plastikowe :)
    Nie będzie dużej choinki - niestety :(

    Zgadzam się z Holibka - w sensie, że nie bronie nigdzie dostępu o ile widzę co robi. Natomiast jeśli czegoś nie może, to mówię "nie, nie, nie" i już. Czasem słucha, czasem się wkurzy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2018, 13:04

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Madziula Autorytet
    Postów: 434 294

    Wysłany: 19 listopada 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do cmokania w nocy to u nas jest tak, że Oliwia dostanie super wkur... Jak nie dostanie cyca do pocmokania. Odpycha mnie i krzyczy jeśli jej nie dam. I nie budzi się żeby zjeść tylko raczej traktuje mnie jako uspokajacz i smoczek. Bo sztucznego nie chce. Butla też odpada bo się wkurzy zamiast jeść. Jest ciężko z nia bez cycka. A chciałabym już to kończyć.

    Co do składania i wrzucania rzeczy w różne miejsca-tp chyba normalne, syn wkładał mi ciągniki do pralki a Oliwia znów wrzuca do kibelka-masakra...już wolałam do tej pralki :P

    zrz6anlirst3bnij.png
    ijpbcwa141osr42x.png
‹‹ 1204 1205 1206 1207 1208 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ