X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo i nie napisałam, żeśmy po prenatalnych i w mym brzuchu przebywa spory chlopczyk :D w piątek miał od glowy do pupy prawie 6 cm. :) trisomie wszystkie z niskim prawdopodobienstwem, wszystko wygląda okej :) uff, spinałam się przed tymi badaniami a tu same dobre wieści (no, oprócz tych powalonych cukrów ;))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 22:59

    Katalonia, Alma84, wichrowe_wzgórza, Yerenia, Aniluap lubią tę wiadomość

  • Katalonia Autorytet
    Postów: 971 346

    Wysłany: 14 listopada 2018, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Mol to super że tym razem chlopak i że wszystko okej :)

    Pierworodna 2017

    Termin 25.04.2024- syn

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202404252745.html" title="Suwaczek ciążowy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 15 listopada 2018, 05:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Moł, to lekarz już na USG zobaczył, że to chłopak, czy robiliście NIPT?

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 15 listopada 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się leczę od ponad 10 lat na niedoczynność i Hashimoto. W ciąży brałam Euthyrox 150, teraz 75.
    Do zajścia a ciążę mialam ładnie wyregulowaną, coś w granicach 1,1.

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 830 772

    Wysłany: 15 listopada 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nam dziś stuknął rok :)
    Ulka dziękuję wszystkim Ciocią, że jej mama może się tu wygadać, wyżalić i pogadać o wszystkich troskach jak i radościach :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 13:27

    Aniluap, Pani Moł, Katalonia, Yerenia, wichrowe_wzgórza lubią tę wiadomość

    201711152165.png

    202006124562.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzialenka84 wrote:
    Pani Moł, to lekarz już na USG zobaczył, że to chłopak, czy robiliście NIPT?
    W USG :) Całkowicie wyraźnie byl widoczny wyrostek płciowy :) w poprzedniej ciąży też na tym etapie już widział płeć, a moja polożna co u niego w gabinecie stacjonuje mówi, że przez tyle lat pracy jak już głośno okreslił płec, to nigdy się nie pomylił. Tzn nie jakos extra dużo lat tej pracy - on chyba nie ma 40stki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...ale sukienki z których wyrosła Oliwka i tak zacznę wydawac po połówkowych - bo sam dr mówi, że co prawda częściej dziewczynkom ten wyrostek "wstaje" niż chlopcom opada i się jednak okazuje, że płec jest inna od spodziewanej,to statystycznie na tym etapie daje ok.70% pewnosci. Czyli może będziemy pierwszym przypadkiem, że Gustaw zostanie Weroniką ;)

  • Katalonia Autorytet
    Postów: 971 346

    Wysłany: 15 listopada 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma piękne te zdjęcia robicie. Ulka taka słodka w 9 miesiącu : )

    Oczywiście sto lat dla Małej i szybkiego rodzenstwa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 13:32

    Alma84 lubi tę wiadomość

    Pierworodna 2017

    Termin 25.04.2024- syn

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202404252745.html" title="Suwaczek ciążowy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma zdjecia naprawdę śliczne! Sto lat dla Uli!

    Alma84 lubi tę wiadomość

  • Katalonia Autorytet
    Postów: 971 346

    Wysłany: 15 listopada 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wykonywalyscie jakieś badania np krew, mocz po porodzie? Żeby spr jak organizm się regeneruje?
    Na wizycie popologowej byłam i gin powiedxial żeby zajrzeć za rok.

    Coś prócz tsh byście sprawdzaly? Okresu jeszcze nie mam

    Pierworodna 2017

    Termin 25.04.2024- syn

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202404252745.html" title="Suwaczek ciążowy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 15 listopada 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto lat dla Uli! :)

    A my dziś po szczepieniu MMR + ospa.

    Alma84 lubi tę wiadomość

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 15 listopada 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla Uli!
    Co do badan to ja teraz robilam pakiet tarczycowy, watrobowy,jeszcze bede robic cholesteroloraz glukoze plus hemoglobine glikowana.
    A u mnie z tarczyca jest tak, ze nie mam Hashimoto (brak przeciwcial), jedyne co nie bylo w normie to TSH i naprawde zle samopoczucie, takze moja endo mowi, ze jestem jednym z rzadszych przypadkow.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 15 listopada 2018, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Moł wrote:
    ...ale sukienki z których wyrosła Oliwka i tak zacznę wydawac po połówkowych - bo sam dr mówi, że co prawda częściej dziewczynkom ten wyrostek "wstaje" niż chlopcom opada i się jednak okazuje, że płec jest inna od spodziewanej,to statystycznie na tym etapie daje ok.70% pewnosci. Czyli może będziemy pierwszym przypadkiem, że Gustaw zostanie Weroniką ;)

    Pani Moł, a miałaś jakieś preferencje co do płci drugiego dziecka?Masz racje,poczekaj jeszcze z oddawaniem sukieneczek bo moze sie zmienic ;)

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 15 listopada 2018, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A przy okazji inne dziewczyny, czy macie jakies preferencje co do plci kolejnego dziecka?A te ktore maja juz dwojke jak jest u was? Ja szczerze mowic chcialabym miec druga dziewczynke, bo sama zawsze marzylam o siostrze ;)

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 15 listopada 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yerenia wrote:
    Sto lat dla Uli! :)

    A my dziś po szczepieniu MMR + ospa.

    I jak po szczepieniu?

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4995 1715

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzialenka, czy dzieci w Stanach są jakies większe czy grubsze? ;) Ostatnio rzuciliśmy okiem na metki w sklepie i ciuchy miały oznaczenie europejskie 12-18 miesięcy, a dla Stanów 9-12 :D

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Katalonia Autorytet
    Postów: 971 346

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż chciałby syna tak czuję, bo on nic nie mówi.
    Ja się cieszę z córki bo myślę że z córka mozna wiecej pogadac (pozniej) niż z synem.
    Mam brata starszego o rok. To taki mądry brat, lepiej się ode mnie uczył, był najlepszy z klasy. Zawsze doradzi, jest oczytany. Bylismy bez problemów wychowawczych ;) przy takim bracie nie czulam potrzeby siostry.

    Pierworodna 2017

    Termin 25.04.2024- syn

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202404252745.html" title="Suwaczek ciążowy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:
    Madzialenka, czy dzieci w Stanach są jakies większe czy grubsze? ;) Ostatnio rzuciliśmy okiem na metki w sklepie i ciuchy miały oznaczenie europejskie 12-18 miesięcy, a dla Stanów 9-12 :D

    A wiesz, ze ja mam wrazenie ze tu w Stanach jest jednak rozmiarowka zanizona, jesli chodzi o dzieci. TU nas jest sporo Meksykanow i te dzieci akurat sa mniejsze, bo ogolnie meksykanie sa nizsi. I nieraz bylo, ze kupowalam jakis rozmiar dla dziecka w PL i bylo na styk, albo i za male.

    A na przyklad ubrania dla doroslych sa zawyzone,jak tu nosze L-XL tak w PL to juz sa ubrania Plus Size, a spodnie jak w PL zwsze musialam skracac, tak tu sa idealne na dlugosc, a mam 161 cm.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja też trochę myślałam o drugiej dziewczynce, ale nie nastawiałam się za mocno - bardziej chyba chodziło o to, że pokój będą mieć dzieciaki razem i po Oliwce mam własnie tyle pięknych, czasem nawet nieużywanych rzeczy ;) odkładałam je (sukienusie np.na 62 ;)) do pudeł z myślą, że jeszcze to będę małej kruszynce to zakładac ;) ale ja sama też mam tylko brata, mamy swietny kontakt mimo odległości, różnica wieku rok i 4 miesiące, laliśmy się jako dzieciaki a dzis prawie codziennie gadamy przez telefon :) - więc cieszę się, że Oliwka też będzie miała takiego najlepszego braciakowego kumpla. Przy pierwszym dziecku faktycznie trochę nastawiliśmy się na dziewczynkę, teraz mąż był nakręcony na chlopca - no i fajnie :) a jak jednak będzie dziewczynka to też spoko! :) zarzucę szlagierem w stylu cioci Kloci: byle zdrooowe!

    Alma84 lubi tę wiadomość

  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 15 listopada 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzialenka84 wrote:
    I jak po szczepieniu?

    Na razie jest ok, z tym że po MMR gorączka pojawia się między 5 a 12 dniem po szczepieniu, może być wysoko (do 40 at.) i trwać dwa dni. Zobaczymy czy coś się będzie działo. Filip generalnie bdb znosi szczepienia , oby tu tez tak było ;)

    Przy okazji okazało się, że waży 9.65 kg i ma 78 cm :) jest w 50-tym centylu, więc wszystko ok :D

    Ja jak bym się decydowała na kolejne dziecko, to by marzyła mi się dziewczynka - żeby była parka heh. Ale płeć to dla mnie temat totalnie nieistotny w końcowym rozrachunku. Być może życie nas zaskoczy i i tak rodzeństwo będzie ;) wszystko się przecież może zdarzyć ;)

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
‹‹ 1202 1203 1204 1205 1206 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ