X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe Szczęściary 2017
Odpowiedz

Listopadowe Szczęściary 2017

Oceń ten wątek:
  • Madziula Autorytet
    Postów: 434 294

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100 lat dla Waszych Bobasów, to rok temu przeżywałyśmy porody ;) a dziś nasze dzieci mają lub będą mieli rok! czas tak szybko płynie.

    a u nas niespodzianka bo Oliwka od kilku dni chodzi ale nie tak że trzy kroczki tylko chodzi z pokoju do pokoju, z pokoju do kuchni ;) bez trzymanki i nawet trzymajac np kubeczek w rączce. Czy Wasze też już chodzą? ;)

    Aniluap, zuzik88, Yerenia, Alma84, Katalonia lubią tę wiadomość

    zrz6anlirst3bnij.png
    ijpbcwa141osr42x.png
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 2 listopada 2018, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla wszystkich roczniakow!!! Bartek urodził się 7.11 ale robimy jutro gdyż jeszcze jest rodzina po Wszystkich Świętych. Będzie 15 osób. Zapraszam na obiad i torta.
    Robię w domu z tych względów to Zuzik. Bartek teraz tylko czworakuje i to jest najlepsza zabawa na podłodze a w restauracji w krzesełku posiedzi max 15 min.
    Dużo zdrowia dla Franka.
    U nas ząbkowanie na całego. Prawie w ogóle nie śpi w dzień. Jest mega zmęczony ale nie zaśnie. Z usypianiem tez problem bo za długo piersi ssać nie może bo go boli a to był jego jedyny sposób zasypiania :( wiec zasypia dopiero jak już padnie ze zmęczenia. Czyli po nieprzespanym dniu koło 22 :(
    Bartek nie chodzi jeszcze. Ale już zaczyna wstawać :)
    A ja miałam dzisiaj taka ochotę na winko ze masakra. Jak odstawię od piersi to chyba się upije ;D

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K@sia polecam winko bezalkoholowe Denovi z Rossmana :) smakuje jak prawdziwe wino a to dlatego, że poddają wino obróbce termicznej dzięki czemu zachowuje smak a niszczy procenty :)

  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 772

    Wysłany: 2 listopada 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na winach bezalkoholowych od miesięcy jadę ;) ;) ;) mi brakuje prosecco... Ale jest pyszny bezalkoholowy Henkell musujący wytrawny... Dziękuję temu kto to wymyślił ;)

    201711152165.png

    202006124562.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 2 listopada 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K@sia to się umęczycie!
    U nas że ssaniem z butli w nocy było to samo przy górnych jedynkach. Pół porcji poza buzią, bo nie mógł ścisnąć dziąsłami z bólu...
    Oby szybko się skończyło!

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 2 listopada 2018, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia, ja się uśmiałam, dobre miejsce i czas na dziecko wymazane krwią :P nie ma co :D

    Najlepszego dla małych jubilatów! :)

    Yerenia, mnie wszyscy wróżyli, że przy dziecku odpuszczę gotowanie, sprzątanie, ale niestety okazało się, że tak nie umiem ;] Cóż, paskudny perfekcyjny charakter, trudno ;>

    Z win 0% bardzo dobre jest Light Rose. Ale ja raczej piwkuję. Ale nie wiedzialam, że w rossmannie jest jakieś takie wino! :)

    Madziula, moja od niecałego miesiąca dopiero siada, gdzie tam z chodzeniem ;) Próbujemy zachęcić ją do przejścia z pełzania w czworakowanie, na razie bez efektów :D

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 3 listopada 2018, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziula, zdaje się że Oliwka pierwsza 'ruszyła' - brawo Ona :)

    Filip za to przez ostatnie 3 tyg zrobił mega postępy, teraz trzyma się tylko jedna rączka i próbuje zrobić krok naprzód już bez trzymania - po czym rezygnuje i bęc! na pupę. Śmiesznie to wygląda ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 16:00

    Katalonia, K@sia, Madziula lubią tę wiadomość

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 772

    Wysłany: 3 listopada 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulka wczoraj zrobiła 2 kroczki. Dziś już nie powtórzyła. A ja akurat pod prysznicem byłam... ;( Tak to jest... 9 miesięcy nosisz w brzuchu, od roku nie prześpisz całej nocy, to nie dość że podobna do tatusia, to jeszcze pierwsze kroczki widział... Eh...

    Yerenia, wichrowe_wzgórza, Aniluap, Katalonia, K@sia lubią tę wiadomość

    201711152165.png

    202006124562.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 4 listopada 2018, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakie rozmiary mają buciki waszych dzieci? Ja kupiłam 20 ze 3 tyg temu i było 9mm zapasu a dzisiaj przymierzam wkładkę i tylko około 4. Serio juz nie wiem co z tymi butami. Mam wrazenie ze pięta nie dochodzi do końca a jej tak trudno włożyć. Chyba kupię buty takie pod kostkę, może takie łatwiej włożyć i chociaż widać czy piętą wyskoczyła. Półbuty mamy z Richtera.

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 4 listopada 2018, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia, Filip teraz ma już rozmiar 21.
    Czasem jeszcze ubierze takie wycięte sandałki 20, ale pełne buty wysokie za kostkę ma właśnie 21.

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 5 listopada 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny urodzinki Bartusia za nami. Było dużo roboty i gotowania i sprzątania ale Bartek był bardzo dzielny. Pierwszy raz tyle judzi na raz w domu widział. Nie płakał ale czuł się bardzo zdezorientowany.
    Ja się tak męczyłam tyle stania przy garach... ale na szczęście to już za nami. Bartek dostał fajne prezenty : drewniane klocki, drewnianego króliczka na sznurku do ciągania, ciężarówkę z dużych klocków która chyba się najbardziej Bartkowi podoba :) dostaliśmy jeszcze pieniądze i chcemy kupić drewnianego pchacza i tablice manipulacyjna.

    Co do bucików to nie mam nawet pojęcia jaki Bartek może mieć rozmiar bo jeszcze nie chodzi. Będę się martwić jak zacznie :) ale pamietam ze najlepiej się udać do sklepu typu „Bartek” i tam pomogą dobrać dobrze rozmiar do stopki

    Yerenia, Katalonia, Alma84, wichrowe_wzgórza lubią tę wiadomość

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 5 listopada 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia ja właśnie nie chce stać przy garach i jeszcze z moja koala uwieszona u nogi. Wiem że dla dziecka w domu najlepiej bo może usiąść na macie czy czworakowac. U nas tylko 15 osób ale w mieszkaniu i tak się nie pomieszcza wszyscy. Robimy tam gdzie było nasze przyjęcie weselne.

    Dzisiaj snilo mi się że dostałam okres :) ale to tylko sen.

    Moja Pyska taka maruda, teraz ma ten skok który potrwa do około 23.11.

    Dzisiaj dzwonilam do pracy i mam zgodę na wykorzystanie zaległego urlopu 62dni więc powrót do pracy mam gdzieś 20.02.2019

    Kasia wybrali "Twojego" burmistrza? U nas ten co byl ;)

    Alma84, Yerenia lubią tę wiadomość

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 5 listopada 2018, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też urodziny już przeszły :)
    Było meeega dużo pracy, stresu itp ale wszystko się super udało!
    Dużo ludzi u nas też -20 osób, ale Filip szalał jak najęty, śmiał się, bawił z każdym itp. poszedł spać dopiero jak wszyscy wyszli :O - no towarzyskie mamy Dziecko :D

    Dostał namiocik tipi, bujanego łosia na biegunach, wytwornice do baniek które uwielbia!, samochodziki, klocki, dużą kostkę edukacyjną, magnesy z tablicą, rowerek biegowy ( przyszłościowo), książeczki i ubranka. No i kasę.

    Fajnie było i mega się wzruszyłam, aż mnie w gardle ścisnęło podczas śpiewania 'sto lat'...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 11:13

    Katalonia, Alma84 lubią tę wiadomość

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • K@sia Autorytet
    Postów: 681 315

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia u nas wybrali już w pierwszej turze :)! Także jestem zadowolona, mogę spokojnie wracać do pracy za dwa lata ;)

    Yerenia lubi tę wiadomość

    mhsv3e5eau6hps3u.png
  • Yerenia Autorytet
    Postów: 639 235

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My buciki mamy, bo jak chodzimy na plac zabaw to Fifi raczkuje po piaskownicy i poza nią ;) staje przy różnych sprzętach więc coś na nogach musi być :)

    f2wl3e5e6qkxv1kk.png
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 772

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też ciężko z butami. Wszystkie ściąga. Obojętnie jakie by nie były. Ale na spacerach na razie tylko w wózku, w domu w skarpetkach. Więc jakoś problemu nie mamy, choć pewnie nas to nie długo czeka...

    201711152165.png

    202006124562.png
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 772

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniluap, Ty pisałaś że karmiłaś tylko już w nocy, tak? Jak długo to trwało? Jak udało Ci się z tego też zrezygnować? I czy przy takim karmieniu dostałaś okres? Napisz proszę jak to u Was wyglądało. Z góry dziękuję ;)

    201711152165.png

    202006124562.png
  • Katalonia Autorytet
    Postów: 974 357

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma a gin nie może Cię przeskanowac i zobaczyć czy coś widać, te pęcherzyki czy coś (ja tam się nie znam za bardzo na terminologii)

    Pierworodna 2017

    Termin porodu synka 25.04.2024
  • Alma84 Autorytet
    Postów: 833 772

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katalonia wrote:
    Alma a gin nie może Cię przeskanowac i zobaczyć czy coś widać, te pęcherzyki czy coś (ja tam się nie znam za bardzo na terminologii)
    Chyba będę musiała się wybrać ;) to w sumie najlepsza opcja ;) tylko mój ma takie kosmiczne terminy...

    201711152165.png

    202006124562.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alma84 wrote:
    Aniluap, Ty pisałaś że karmiłaś tylko już w nocy, tak? Jak długo to trwało? Jak udało Ci się z tego też zrezygnować? I czy przy takim karmieniu dostałaś okres? Napisz proszę jak to u Was wyglądało. Z góry dziękuję ;)
    Pod koniec września odstawiłam, a na noc tylko cycek był przez 3-4 tygodnie chyba jakoś, ale przez ostatni tydzień konsekwentnie dawałam tylko wieczorem bo szybciej dawałam też na pobudki nawet 4 razy w nocy. Ten ostatni tydzień plamiłam, później @ ponad tydzień jeszcze
    Ona zaakceptowała bez problemu spanie bez cycka. Po prostu wypiła butelkę mleka i zasnęła. A dzień później był płacz ale ją ubujałam i zasnęła. Gorzej było ze starszą córką - każde dziecko jest inne

‹‹ 1195 1196 1197 1198 1199 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ