X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamy 2023 🤰🏻
Odpowiedz

Listopadowe mamy 2023 🤰🏻

Oceń ten wątek:
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od roku na to czekają, nie ma wyjścia. Miało być super zajebiście, a chyba będzie żeby tylko jakoś przetrwać

    start lipiec 2013
  • Natosia Autorytet
    Postów: 3602 2743

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunetka wrote:
    tak, mam na 21.06

    Mam pytanie dziewczyny, szczególnie te z ciążami problematycznymi, na acardzie, ael nie tylko...Czy lekarz na każdej wizycie robi Wam np. pomiary dziecka? Mój sprawdza tylko serce, w sensie puls i to też dosłownie przez 1,5 sekundy, nic nie drukuje, nic nie komentuje. Czy u Was też to tak wygląda?


    nigdy nie miałam ciąży problematycznej, ale zarówno poprzednia lekarka w trzech ciązach jak i ta nowa na każdej wizycie mierzy dzidka, sprawdza serducho no i u mnie szyjkę.

    Brunetka lubi tę wiadomość

    2015/2016 - 2x cb, 1x cp

    Nasze czwarte szczęście:)))
    14.03- ⏸
    15.03- beta 53,09 prog- 26,81
    17.03-beta 142,46 (⬆167,9%)
    20.03-beta 1024 (⬆ 168,3%)
    24.03-beta 5830 (⬆ 138%)
    06.04- 1 cm i jest ❤
    27.04- 3,5 cm dzidziola:))
    16.05- prenatalne, 6,5 cm człowieka
    10.07-połówkowe,440g DZIEWCZYNKI 😍
    15.09- malutka ma 1100 g:)
    10.11- Marysia na świecie:)

    "...czemu Ty się zła godzino, z niepotrzebnym mieszasz lękiem, jesteś a więc musisz minąć, miniesz a więc to jest piękne..."

    age.png
  • Natosia Autorytet
    Postów: 3602 2743

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Od roku na to czekają, nie ma wyjścia. Miało być super zajebiście, a chyba będzie żeby tylko jakoś przetrwać

    dasz radę:*ja baaardzo zazdroszczę, bo też bym wyjechała, ale musimy kończyć budowę i się przeprowadzić przed porodem,czyli- wykończeniówka wykańczająca portfel i będę tam musiała wszystkiego pilnować.Stąd nie mogę sobie pozwolić na żaden wyjazd.W dodatku na L4 bałabym się ryzykować, już nie raz przychodzili z kontrolą;) teraz mają jakieś wzmożone kontrole w całej Polsce.

    2015/2016 - 2x cb, 1x cp

    Nasze czwarte szczęście:)))
    14.03- ⏸
    15.03- beta 53,09 prog- 26,81
    17.03-beta 142,46 (⬆167,9%)
    20.03-beta 1024 (⬆ 168,3%)
    24.03-beta 5830 (⬆ 138%)
    06.04- 1 cm i jest ❤
    27.04- 3,5 cm dzidziola:))
    16.05- prenatalne, 6,5 cm człowieka
    10.07-połówkowe,440g DZIEWCZYNKI 😍
    15.09- malutka ma 1100 g:)
    10.11- Marysia na świecie:)

    "...czemu Ty się zła godzino, z niepotrzebnym mieszasz lękiem, jesteś a więc musisz minąć, miniesz a więc to jest piękne..."

    age.png
  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natosia ma my też wykonczeniowka domu ale nie zdążymy przed porodem . Na wakacje nad morzem mogę sobie pozwolić tylko przez to że mamy swoją działkę i stary domek holenderski. Na L4 chyba pójdę w lipcu.

    Monia85 u mnie teraz wyjście na plac zabaw to ciężka sprawa bo mały to idtny szatan..dziś rozwalił czoło a później kolano 🤦 serio jie wiem jak dam radę z dwójką maluchów, dobrze że mam 8latkę która pomoże. Też marzą mi się wakacje w Chorwacji ale to chybaza 5 lat najwczesniej.

  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj, moi też potrafią dać czadu..

    start lipiec 2013
  • Atka Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na każdej wizycie też jest badanie na fotelu (szyjka, śluz), mierzy maluszka,sprawdza serduszko. Ogólnie zawsze mi mowi ile dzieciątko ma i czy wszystko Oki, ja też dopytuje :)
    Oj tak, ja też czasem się zastanawiam jak to będzie z dwójką, starszy synek będzie miał 3 latka jak urodzi się drugie, a jest też bardzo energiczny.. a przez pierwszy rok zostanie w domu, bo nie chce ryzykować chorób u noworodka (1szy rok w przedszkolu wiadomo jak wygląda pod tym kątem 🙈) Także będzie wyzwanie :)

  • KatrinaG Ekspertka
    Postów: 181 108

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak czytam o tych Waszych pomiarach i jestem w szoku, bo u mnie ani prywatnie ani na NFZ nic takiego nie robią :( Na NFZ to w ogóle mnie lekarz nie bada, tylko rozmowa, a prywatnie to szyjkę mi sprawdza. Muszę pogadać i poprosić chociaż o te badania pulsu. Ja mam połówkowe 26.06.

    age.png
  • Atka Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja połówkowe mam 5 lipca. A jak tam Wasze brzuszki? Ja póki co nie przytyłam dużo (2kg), brzuch trochę juz widoczny, ale niestety wyszły mi rozstępy w dużych ilościach po bokach brzucha :( w pierwszej ciąży tuż przed samym porodem wyszło mi kilka tylko, a teraz to jakaś masakra 🙈 :( jednak chyba skóra już nie ta xd :(

  • Natosia Autorytet
    Postów: 3602 2743

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atka wrote:
    Ja połówkowe mam 5 lipca. A jak tam Wasze brzuszki? Ja póki co nie przytyłam dużo (2kg), brzuch trochę juz widoczny, ale niestety wyszły mi rozstępy w dużych ilościach po bokach brzucha :( w pierwszej ciąży tuż przed samym porodem wyszło mi kilka tylko, a teraz to jakaś masakra 🙈 :( jednak chyba skóra już nie ta xd :(

    u mnie coś tam zaczyna być widać, aczkolwiek jest podobnie jak w każdej poprzedniej ciąży.To mi pozwala nadal nie informować o ciąży osób, którym nie chcę mówić.Rozstępów nie miałam w żadnej z poprzednich ciąż i mam nadzieję,że teraz też tak będzie.Aczkolwiek nigdy nie miałam dużego brzucha.



    2015/2016 - 2x cb, 1x cp

    Nasze czwarte szczęście:)))
    14.03- ⏸
    15.03- beta 53,09 prog- 26,81
    17.03-beta 142,46 (⬆167,9%)
    20.03-beta 1024 (⬆ 168,3%)
    24.03-beta 5830 (⬆ 138%)
    06.04- 1 cm i jest ❤
    27.04- 3,5 cm dzidziola:))
    16.05- prenatalne, 6,5 cm człowieka
    10.07-połówkowe,440g DZIEWCZYNKI 😍
    15.09- malutka ma 1100 g:)
    10.11- Marysia na świecie:)

    "...czemu Ty się zła godzino, z niepotrzebnym mieszasz lękiem, jesteś a więc musisz minąć, miniesz a więc to jest piękne..."

    age.png
  • Helcia Autorytet
    Postów: 1458 799

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Z chęcią dołączę do listopadowych mam :-) jutro zaczyna się u mnie 18tc jest to pierwsza ciąża, najprawdopodobniej będzie chłopak. Chodzę do ginekologa prywatnie, często sprawdzą mi szyjkę, zawsze badanie USG, podaję wymiary, teraz ostatnio obwod, wagę, sprawdza czy wszystko w porządku z serduszkiem, czy nie ma krwiaków itd. Wcześniej u położnej mam wagę i ciśnienie oraz ogólny wywiad. Doktor też zawsze pyta o samopoczucie. Jestem ogólnie zadowolona. 29 czerwca mam połówkowe. Z racji wieku (35 lat) mam prenatalne za darmo na nfz, ale robie u swojej ginekolog. Termin mam na 15 listopada. Do tej pory przytyłam 4,5 kg. Ogólnie często Jestem głodna 😀

    Nusiaaa89 lubi tę wiadomość

    Starania naturalne od 2019r. z pomocą medyczną od 2020r. z przerwami (ok roku).
    Stymulacja m.in. dostinex, clo, ovitrelle, lametta
    Luty 2022r. HSG prawy jajowód niedrożny
    Maj 2022r. klinika GAMETA, badania
    Lipiec 2022r. 1x inseminacja bezskutecznie
    Wrzesień 2022r. polip
    Grudzień 2022r. histeroskopia, wyłyżeczkowanie macicy
    ♥♥♥
    Marzec 2023r. 8.03 test pozytywny, beta 459 ♥
    29 czerwiec: połówkowe, 400 g zdrowego chłopaka
    sierpień: 28 tc, III prenatalne, 1400g zdrowego synusia
    wrzesień: 31 tc 2090g szczęścia
    październik: 34tc 2828g mojego oczka w głowie
    październik: 36+1tc 3008g maluszka

    Przed ciążą:
    Ona: badania ok
    On: badania ok
    badania nasienia: wyniki bardzo dobre
  • Monia85 Autorytet
    Postów: 2526 853

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem ciągle głodna, a wszystko jest takie apetyczne

    start lipiec 2013
  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mogłabym jeść cały czas ale staram się pilnować na razie +1. Rozstępów nie miałam w żadnej ciąży ,od początku się smarowałam ale wiadomo na rozstepy ma wpływ wiele czynników. Ruchy czuję już kilka razy na dzień , dzis mam 15+3 . Brzuch już u mnie widać , rano mam mały ale wieczorem duży.
    Dziś po pracy tak mi się chciało ciasta z truskawkami że musiałam przed chwilą upiec heh

  • KatrinaG Ekspertka
    Postów: 181 108

    Wysłany: 11 czerwca 2023, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już widać brzuszek, też jestem często głodna, czasami jem 2 obiady dziennie 🙈Chyba nadrabiam pierwszy trymestr😉Ciężko teraz odmawiać sobie, bo świeże owoce i młode warzywa to wspaniały czas 😋

    age.png
  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 11 czerwca 2023, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak zjem dużo owoców czy warzyw to nie jem wtedy witamin bo sądzę że wtedy nie trzeba, a naturalne na pewno lepiej się wchłaniają niż sztuczne. Mam dużo swoich owoców i warzyw bo co roku sądzę. No i dzieci wychowane na swojskich królikach które też hoduje.

  • Meggie1989 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 12 czerwca 2023, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie,
    Na tym forum spędziłam mnóstwo czasu będąc w ciąży. Już mi szkrab wyrósł z wózka i mam do sprzedania w dobrej cenie wózek 3w1 Kinderkraft veo. Mieszkam w Warszawie (ursus). Wózek jest w bardzo dobrym stanie i dorzucam gratisy typu folia do wózka. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to proszę o wiadomość. Jest fotelik (nosidełko), wózek z gondolą, która przekształca się w spacerówkę. Wózek jest bardzo lekki. Pozdrawiam serdecznie

  • Brunetka Autorytet
    Postów: 357 134

    Wysłany: 12 czerwca 2023, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie1989 wrote:
    Witam serdecznie,
    Na tym forum spędziłam mnóstwo czasu będąc w ciąży. Już mi szkrab wyrósł z wózka i mam do sprzedania w dobrej cenie wózek 3w1 Kinderkraft veo. Mieszkam w Warszawie (ursus). Wózek jest w bardzo dobrym stanie i dorzucam gratisy typu folia do wózka. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to proszę o wiadomość. Jest fotelik (nosidełko), wózek z gondolą, która przekształca się w spacerówkę. Wózek jest bardzo lekki. Pozdrawiam serdecznie

    A jaka cena?:)

    w4sqdqk37ek35kuj.png
  • Nusiaaa89 Przyjaciółka
    Postów: 108 50

    Wysłany: 13 czerwca 2023, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia15031 wrote:
    Ja też mogłabym jeść cały czas ale staram się pilnować na razie +1. Rozstępów nie miałam w żadnej ciąży ,od początku się smarowałam ale wiadomo na rozstepy ma wpływ wiele czynników. Ruchy czuję już kilka razy na dzień , dzis mam 15+3 . Brzuch już u mnie widać , rano mam mały ale wieczorem duży.
    Dziś po pracy tak mi się chciało ciasta z truskawkami że musiałam przed chwilą upiec heh
    Ja to w ogóle mogłabym nic nie jeść 🙈 jem chyba o połowę mniej niż przed ciążą, nic mi nie smakuje, jedynie owoce jako tako mi wchodzą i ...ziemniaki 😁więc w pracy codziennie na obiad jem ziemniaki plus owoce i jakoś dziwnie się na mnie wszyscy patrzą 🙃

    Ja ciągle nie mogę się cieszyć ta ciążą....
    Ostatnio coś mi uroslo w piersi i zaczęło boleć, zostałam skierowana na diagnostykę raka piersi....
    Oprócz tego byłam ostatnio u położnej na badaniach kontrolnych w 16 tygodniu i nie mogła wykryć serduszka dziecka więc w trybie pilnym musiałam jechać do szpitala na USG. W szpitalu okazało się, że wszystko ok ale to co ja przeżyłam przez te kilka godzin to nie da się nawet opisać.
    Opcja raka mnie przeraża 😭
    A teraz od wczoraj jeszcze mam taki ból głowy że cała noc nie spałam 😑
    Najchętniej poszłabym spać i obudziła się po 22.11 jak już będzie bo wszystkim bo coraz częściej po prostu brak mi sił.

  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 13 czerwca 2023, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia ja w ciąży też mam często bóle głowy.Jak boli strasznie to biorę Apap. Jeśli guzek w piersi urusł teraz w ciąży to raczej się nie denerwuj bo wiele kobiet tak ma. Moja sis w ciąży miała ogromne coś w piersi które rosło całą ciążę a po.porodzie powoli się wchłoneło. Koleżanka miała coś podobnego tylko inny rodzaj. Ja 3 lata temu miałam wycinaneho łagodnego guzka także na spokojnie. Pocieszę Cię tym że ja każda ciążę zle znoszę a tą to juz dobitnie. W dodatku w każdej ciąży jest coś nie tak. Tylko pierwsza była idealna ale zakończona śmiercią dziecka..więc wole się podeneewować w ciąży ale żeby efekt końcowy był super

    Nusiaaa89, abbigal lubią tę wiadomość

  • Nusiaaa89 Przyjaciółka
    Postów: 108 50

    Wysłany: 13 czerwca 2023, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia15031 wrote:
    Nusia ja w ciąży też mam często bóle głowy.Jak boli strasznie to biorę Apap. Jeśli guzek w piersi urusł teraz w ciąży to raczej się nie denerwuj bo wiele kobiet tak ma. Moja sis w ciąży miała ogromne coś w piersi które rosło całą ciążę a po.porodzie powoli się wchłoneło. Koleżanka miała coś podobnego tylko inny rodzaj. Ja 3 lata temu miałam wycinaneho łagodnego guzka także na spokojnie. Pocieszę Cię tym że ja każda ciążę zle znoszę a tą to juz dobitnie. W dodatku w każdej ciąży jest coś nie tak. Tylko pierwsza była idealna ale zakończona śmiercią dziecka..więc wole się podeneewować w ciąży ale żeby efekt końcowy był super

    Zauważyłam w ciągu 4 tygodni że coś mam ale nie panikowalam bo wiadomo gruczoły mlekowe zaczynają się aktywować więc tak sobie tłumaczyłam. Ale teraz to ma wielkość moreli, boli non stop i jeszcze się powiększa. Sam lekarz rodziny był w szoku. Może być cysta torbiel guz, opcji dużo, jutro mam wizytę, może będę coś więcej wiedzieć, biopsję tez maja mi robić podobno...
    Denerwuje się jutrem, więc trzymajcie kciuki.

  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 13 czerwca 2023, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojej sis tak właśnie było że rosło bardzo szybko. Wydaje mi się że guz rakowy nie rośnie w takim szybkom tempie. Nie martw się na zapas wszyatko będzie dobrze. Zrób biobsje wtedy będziesz wiedziała.

‹‹ 37 38 39 40 41 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ