X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • happywife Autorytet
    Postów: 407 265

    Wysłany: 26 lutego 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SuperGirl_83 wrote:
    Happywife
    Witamy i gratulujemy :)
    Mąż szczęsliwy bardzo...i to aż mnie zaskoczyło, bo to ja bardziej chciałam drugiego dziecka. On podchodził bardzo spokojnie do tematu, a wczoraj naprawdę widziałam jego podekscytowanie i radość :)



    Mnie póki co nic nie dolega oprócz uczucia rozpierania na dole brzucha... i naprawdę tylko takie delikatne mdłości mam - nic więcej. Ale staram się myśleć pozytywnie, tym bardziej, że przecież każda ciąża inna, prawda?
    No i zasypiam w pracy. Masakra.

    Super, ta radość mężczyzny jest piękna <3 Mi też nic nie dolega, może tylko to, że często latam siusiu. :D A z innej beczki, jak zrobić taką fajną grafikę, którą masz ? Chodzi mi o to " jestem w 3 tygodniu.." ? :D

    SuperGirl_83 lubi tę wiadomość

    w57vrjjg1zel16f1.png

    Pozytywny test 23.02 <3
  • SuperGirl_83 Autorytet
    Postów: 357 205

    Wysłany: 26 lutego 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happywife
    To suwaczek :) Weszłam na stronę suwaczki. pl i tam wybrałam sobie, taki jaki mi się podobał, a później skopiowałam ten link pod BBcode tutaj, w podpisie.
    Jeśli dobrze pamiętam ;)
    A ty jak robisz to serce???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2018, 13:32

    34bwgywl9johpf1n.png
  • happywife Autorytet
    Postów: 407 265

    Wysłany: 26 lutego 2018, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SuperGirl_83 wrote:
    happywife
    To suwaczek :) Weszłam na stronę suwaczki. pl i tam wybrałam sobie, taki jaki mi się podobał, a później skopiowałam ten link pod BBcode tutaj, w podpisie.
    Jeśli dobrze pamiętam ;)
    A ty jak robisz to serce???

    Dziękuję bardzo! A serce robię poprzez wciśnięcie najpierw < a następnie 3 tylko bez żadnej spacji oczywiście :)

    SuperGirl_83 lubi tę wiadomość

    w57vrjjg1zel16f1.png

    Pozytywny test 23.02 <3
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 26 lutego 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc. Happywife, Marta witajcie ☺
    Umowilam sie do gina na 08.02. Nie do tego u ktorego bede prowadzila ciaze tylko u innego by potwierdzic. Di mojego mam termin dopiero za 2 miesiace

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • truskawka_oli Przyjaciółka
    Postów: 97 61

    Wysłany: 26 lutego 2018, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happywife wrote:
    Hej dziewczyny! Ja też chciałabym się dopisać. 23.02: pozytywny test i beta 397,8 :)

    Dzisiaj dzwoniłam, żeby umówić się do lekarza, ale moja pani gienokolog ma wolny termin dopiero 22.03 i to oczywiście prywatnie.

    A tak w ogóle to gratuluje Wam wszystkim kochane!
    Tatusiowie szczęśliwi? Mój mąż skacze z radości i mówi do mojego brzucha.. :D

    Dziewczyny, powtarzacie betę? Zastanawiam się, czy iść jeszcze raz na betę, ale póki co dobrze się czuje, nic mi się nie dzieje :)
    Witaj ;) na którego masz termin?

    f2w3gox1m8thuj2d.png
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 26 lutego 2018, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Happywife ja robilam bete i ja powtarzalam po 48 godzinach bo tak to sie powinno robic, od wartosci wazniejszy jest przyrost. Ja jeszcze raz zrobie bete w srode. Ostatni raz

    happywife lubi tę wiadomość

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 26 lutego 2018, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez dziewczyny malo mam objawow. Czasami brzuchni jajniki zakluja, piersi wcale nie urosly, nie bola nawet

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • MartaBS Ekspertka
    Postów: 212 162

    Wysłany: 26 lutego 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    truskawka_oli nie wiem :D akurat w tym cyklu byłam mocno chora i owu mi się przesunęła, a tym samym wydłużył się cykl.. Jak wpisuje długość faktyczną tego cyklu to kalkulatory wyliczają na 1.11 :)

    happywife wiesz ja teoretycznie miałam 3 cykle starań, pierwszy i udany w lipcu 2017 ale w 9 tyg był zabieg. Później musiałam odczekać 4 msc, i po przerwie zaczęłam liczyć cykle starań od nowa. Więc ten był drugi :)

    A jeśli chodzi o betę HCG- ja nie robię. W poprzedniej ciąży miałam super przyrost aż do 8 tygodnia a tydzień wcześniej się dowiedziałam że ciąża się nie rozwija i jest pusty pęcherzyk. Dopiero tydzień po diagnozie beta zaczęła słabiej rosnąć.. Więc beta wcale nie jest wyznacznikiem jeśli jest dobra na początku :(

    A objawy cóż, ja właściwie mogę powiedzieć że nie mam żadnych.. Czasem pobolewa mnie bardzo lekko podbrzusze, albo złapie mnie lekki skurcz macicy, ale przechodzi szybciutko.
    W tamtej ciąży cycki mnie bolały tydzień przed terminem @.. Brzuch mnie bolał dużo mocniej niż teraz, non stop przez dwa tygodnie, a tydzień po terminie @ miałam kosmiczne mdłości..
    więc teraz byłam pewna ze nic z tego bo ani cycki nie bolały ani brzuch.. A tu dwie kreski..

    Oby wszystko było tym razem dobrze :D



    truskawka_oli lubi tę wiadomość

    irpfp1.png
    26.08- zabieg, puste jajo płodowe, podejrzenie zaśniadu groniastego
  • happywife Autorytet
    Postów: 407 265

    Wysłany: 26 lutego 2018, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    truskawka_oli wrote:
    Witaj ;) na którego masz termin?
    Według moich internetowych wyliczeń to 30.10 a na innych na 1.11 :D Dopiero jak pójdę na wizytę pewnie będę wiedziała. Strasznie długo muszę czekać na wizytę, bo dopiero 22.03 i zastanawiam się, czy nie umówić się na samo potwierdzenie do innego lekarza? Chcielibyśmy poinformować rodziców i teściów, bo ciężko nam wytrzymać, ale jakoś tak wolałabym chyba po wizycie dopiero..

    MartaBS, trzymam kciuki, wszystko będzie dobrze <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2018, 15:21

    truskawka_oli lubi tę wiadomość

    w57vrjjg1zel16f1.png

    Pozytywny test 23.02 <3
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 26 lutego 2018, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Happywife no ja wlasnie mam podobna sytuacje, do mojego gina u ktorego chce prowadzic ciaze jestem zapisana dopiero 06.04, wiec na potwierdzenie ciazy ide do innego

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • Iza_86 Ekspertka
    Postów: 180 124

    Wysłany: 26 lutego 2018, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Happywife,
    Ja w ogole bety nie robie. Tak naprawde dopiero na wizycie 10 marca dowiem sie, czy wszystko ok.

    Wiecie co, ja tez mam malo objawow. Moze czasem mnie delikatnie mdli, ale to naprawde tylko troszke. Cycki mnie w ogóle nie bolą i wcale nie urosly, a pamietam, ze w poprzedniej ciazy to juz w 5 tyg nie dalo sie nawet ich dotknac.

    Henio (*) 12tc - 12.2014
    Adaś (*) 11tc - 03.2018
    8p3ow1d32o1tu82h.png

    l22ng7rf6rkhpy84.png
  • happywife Autorytet
    Postów: 407 265

    Wysłany: 26 lutego 2018, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza_86 wrote:
    Happywife,
    Ja w ogole bety nie robie. Tak naprawde dopiero na wizycie 10 marca dowiem sie, czy wszystko ok.

    Wiecie co, ja tez mam malo objawow. Moze czasem mnie delikatnie mdli, ale to naprawde tylko troszke. Cycki mnie w ogóle nie bolą i wcale nie urosly, a pamietam, ze w poprzedniej ciazy to juz w 5 tyg nie dalo sie nawet ich dotknac.

    Mnie mąż cały czas namawia, żebyśmy sprawdzili czy wszystko dobrze przyrasta. I tak sobie myślę, że może dziś po pracy podjadę zrobić dla wewnętrznego spokoju.
    A co do objawów to wiesz, ja w czwartek powinnam dostać okres, nie dostałam, test pozytywny i sama bym sie zaskoczyła jakby tak od razu złapały mnie jakieś konkretne dolegliwośći. Owszem, jestem troszkę senna, cześciej muszę siku, ale to nie są jakieś bardzo rzucające się w oczy oznaki ciąży :)

    w57vrjjg1zel16f1.png

    Pozytywny test 23.02 <3
  • Iza_86 Ekspertka
    Postów: 180 124

    Wysłany: 26 lutego 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troche Wam zazdroszcze, ze Wasi mezowie sie tak ciesza.
    Moj sie tylko przez 5 minut cieszyl po pozytywnym tescie, a teraz mam wrazenie, ze ten fakt go ani ziebi ani grzeje :P moze to dlatego, ze to drugie dziecko.

    Henio (*) 12tc - 12.2014
    Adaś (*) 11tc - 03.2018
    8p3ow1d32o1tu82h.png

    l22ng7rf6rkhpy84.png
  • SuperGirl_83 Autorytet
    Postów: 357 205

    Wysłany: 26 lutego 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie robiłam bety w pierwszej ciąży i teraz tez nie robię. Wierzę, że będzie dobrze i tego się trzymam ;) a do mojego gina wystarczy, że zadzwonię półtora tygodnia przed wizytą,najpóźniej tydzień przed i powinien mieć miejsce. Zawsze tak robię.

    Iza
    Może do niego jeszcze nie dotarło? Wiesz, faceci to inny gatunek :) na pewno się cieszy :) mój też nie to żeby oszalał ze szczęścia ale już widzę robi plany, co trzeba kupić, że trzeba remont zrobić czy zastanwia się jak rodzice i znajomi zareagują... No taki podekscytowany jest właśnie :)

    34bwgywl9johpf1n.png
  • truskawka_oli Przyjaciółka
    Postów: 97 61

    Wysłany: 26 lutego 2018, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż jakoś tego zbytnio nie okazuje... niby się cieszy, ale sama nie wiem.

    f2w3gox1m8thuj2d.png
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 26 lutego 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na pewno cieszą sie wasi mężowie, ale mezczyzni maja inaczej, to my nosimy w sobie to dziecko, a dopóki oni nie zobacza rosnącego brzucha, lub nie poczują ruchów, albo chociazby nie zobacza ruszającego się gumisia na USG to chyba do nich to jeszcze abstrakcja troche :)
    Mój ma tak ze boi sie cieszyc póki co, dwie ciaze mialam stracone wiec teraz ostroznie podchodzimy, ale z drugiej strony trzeba byc dobrej mysli, ja jestem :)

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 26 lutego 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak czytam ze i uwa cienizna z objawami, czyli tym nie ma co sie martwic skoro wiekszosc z nas ma tak samo :)

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • Iza_86 Ekspertka
    Postów: 180 124

    Wysłany: 26 lutego 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczna sie przejmowac, jak juz bedzie blisko porodu :D

    plemniczka lubi tę wiadomość

    Henio (*) 12tc - 12.2014
    Adaś (*) 11tc - 03.2018
    8p3ow1d32o1tu82h.png

    l22ng7rf6rkhpy84.png
  • Iza_86 Ekspertka
    Postów: 180 124

    Wysłany: 26 lutego 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plemniczka wrote:
    tak czytam ze i uwa cienizna z objawami, czyli tym nie ma co sie martwic skoro wiekszosc z nas ma tak samo :)

    To samo sobie pomyslalam :)

    Henio (*) 12tc - 12.2014
    Adaś (*) 11tc - 03.2018
    8p3ow1d32o1tu82h.png

    l22ng7rf6rkhpy84.png
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 26 lutego 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a tak sobie mysle ze moglybysmy liste zrobic z naszymi nickami i planowanymi datami porodów, a pozniej jak juz plec poznamy to dopiszemy i imie dziecka co wy na to?

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ