X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 5 lutego 2020, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    molisia wrote:
    Omg ile mnie tu nie było
    Przychodzę do Was z pytaniem o ząbki
    Zauważyłam ze mamy na jedynkach i dwójce białe plamki
    Czytam , ze to początki próchnicy
    Wiecie coś na ten temat , spotykałyście się z takimi cudami ??
    23 idziemy do dentysty

    Ja mam córkę ma 10 lat i ma takie białe kropki na jedynkach. Są to już stale żeby i białe plamiki miała od razu jak jej te zęby wychodziły A to już ponad 4 lata temu do dziś nie ma żadnej próchnicy ani na tych jedynkach ani na innych zębach


    Red Rose gratulacje :)

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 5 lutego 2020, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka A jak mały poszedł do żłobka?
    A i czy zaczął jesc normalnie bo mój to też taki problem ma

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2020, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedRose wrote:
    Kropka Ty masz dwójkę dzieciaczków z tego co pamiętam. Czy jak zaszłaś w ciążę to karmiłaś piersią?
    Nie, moje oba dzieciaki prawie od początku były na mm :)
    Lola_M wrote:
    Kropka A jak mały poszedł do żłobka?
    A i czy zaczął jesc normalnie bo mój to też taki problem ma
    Chodzi do żłobka od grudnia, już się zaadaptował, oboje są w jednej grupie i non stop przeziebieni :/ z jedzeniem nie jest nic lepiej, nadal nie chce grudek/kawałkow. Tydzień temu miał podciete wedzidelko pod językiem (neurologopeda stwierdziła, że jest za krótkie), ale nie widać poprawy w jedzeniu
    Ma dosłownie kilka rzeczy, które je w całości: kabanos, parowka, biszkopt, herbatnik, surowe jabłko i nic innego nie ruszy, z grudkami je tylko mus owocowy z musli/płatkami jaglanymi lub jogurty z farfoclami z owoców, kaszki muszą być gładkie, obiadki gładkie i to tylko kilka sztuk mu pasuje. Zaczynam myśleć czy to się nie nadaje do psychologa albo dietetyka, bo on sobie radzi z jedzeniem, ale jest baaaaaardzo wybiorczy i wybredny. Neurologopeda nam nie pomogła, kazała robić masaz logopedyczny (robimy ponad miesiac) i podciac wedzidelko, efektów nie widać :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2020, 17:34

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 5 lutego 2020, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka to że przeziębieni to norma mój nie chodzi do żłobka A i tak non stop katar i kaszel tłumaczę sobie że od zębów:) Mój młody też dalej nie chce jeść grudek i też ma ulubione dania jak się mu spodoba to chleba trochę zje z masłem czy dżemem A jak nie to nie ruszy. Nie wciskam na siłę. Córka też bardzo długo nie chciała jesc i też wszystko zmiksowałam aż zaczęła koło 2,5 roku

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2020, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola_M wrote:
    Kropka to że przeziębieni to norma mój nie chodzi do żłobka A i tak non stop katar i kaszel tłumaczę sobie że od zębów:) Mój młody też dalej nie chce jeść grudek i też ma ulubione dania jak się mu spodoba to chleba trochę zje z masłem czy dżemem A jak nie to nie ruszy. Nie wciskam na siłę. Córka też bardzo długo nie chciała jesc i też wszystko zmiksowałam aż zaczęła koło 2,5 roku
    Może i mojemu się kiedyś odmieni. Miałam strasznego doła przez to jego jedzenie, nie chcę żeby wyrosło mi dziecko, ktore żyje na suchych bułkach (mam taki przypadek 8 latka wśród znajomych, który je dosłownie kilka produktów i nic innego nie zje, teraz zaczyna terapię u psychologa od zaburzeń odżywiania) :/ ale nic nie działa, ani prośbą, ani groźbą, ani głodem, ani kolorowo i z wycietymi wzorkami... więc olałam trochę temat, chodzi do żłobka i tam się z nim męczą (też mu miksują), zjada więcej rodzajów zup niż w domu, ale nic stałego tam póki co nie chce. Ja w domu podsuwam mu w stałej formie cokolwiek byle gryzł i tyle. Zastanawiam się co dalej

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 5 lutego 2020, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety na takie niejadki nie znalazlam sposobu. Córka też długo miała wybrane dania naleśniki pierogi makaron rosół i pomidorową i tak w kółko leciało dziś ma 10 lat i je wszystko. Młody też pomalutku się uczy nowych smaków wcześniej mi pił tylko wode A teraz uwielbia sok malinowy. Z owoców jadł tylko jabłko A teraz banany mandarynki pomarańcze winogrona

    Ja myślę że każde dziecko dorasta w swoim tempie do wszystkiego

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2020, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś tu jeszcze zagląda? :) jak tam wasze dzieciaki? :)

    U nas z jedzeniem bez zmian... :( motorycznie młody rozwija się bardzo dobrze, sprawnie chodzi, wspina się na szafki, biega i nawet próbuje podskakiwać. Wszystkie guziki i przełączniki to jego żywioł, widać że bardzo lubi siedzieć i "dłubać". Nawet sam składa pierwsze puzzle (okrągłe elementy do wkladania w odpowiednie dziurki). Hitem jest wrzucanie grosikow do skarbonki. Niestety ku mojemu niezadowoleniu książki wcale go nie interesują :/ no i pewnie przez to mało mówi. A jak tam u was?

  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 15 maja 2020, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale dawno mnie tu nie było...

    Zaglądacie tu jeszcze? :) jak tam Wasze pociechy? Nawet nie wiem kiedy minęło to półtora roku :)

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • Red Head Autorytet
    Postów: 371 433

    Wysłany: 7 marca 2023, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weszłam zobaczyć co tutaj się dzieję, oj nie pamiętam kiedy tu bylam, ale jeżeli ktoś z was zajrzy to na piszcie do mnie na ig jestem ciekawa waszych losów☺ mama_ola_pola_i_antola

    mhsvqtkfflrf4775.png
‹‹ 443 444 445 446 447
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ