X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przebiła się dolna jedynka, poki co ma może 1mm, ale to pewnie kwestia tygodnia jak zrobi się widoczna :) czas jechać do rossmana po pierwszą szczoteczkę do zębów i będziemy szorować zęba :D

    ann1109 lubi tę wiadomość

  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .kropka. u nas szorowanie zębów to jedna z ulubionych czynności, które wykonujemy :D jak chce kończyć to mała sama domaga się żeby jeszcze szorować :)

    .kropka. lubi tę wiadomość

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • karnataka Autorytet
    Postów: 365 161

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to jakaś plaga z zebami. W miesiac wyszły dolne jedynki u obu, a teraz dosłownie w parę dni górne jedynki i u A dwójki. Z jednej strony się cieszę bo wyjdą i będzie spokój. Gorzej dla samych zębów. ;)

    klz9vcqgx7pu7ljh.png

    lprkanli3j97xzk0.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też pomału się ząbek przebija. Ale mały ciężko przechodzi budzi się w nocy spać nie może codziennie luzniejsze kupki brak apetytu A przez ten upał to jest jeszcze gorzej.
    Ale trzeba jakoś przetrwać

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Domi603 Koleżanka
    Postów: 39 11

    Wysłany: 13 czerwca 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest prawa dolna jedynka już przebita, ale byłam u pediatry w tym tygodniu bo mały mi zagorączkował dość wysoko i teraz idą mu na raz 2 górne i lewa dona jedynka, wiec mały jest masakrycznie marudny do tego oczywiście jak i u was przez upał kiepsko z jedzeniem.

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    U nas zębów brak. Ale płacze w dzień i w nocy. Więc chyba ja coś tam boli. Dwa razy jej podawałam syropek na noc.

    Mała dalej nie siedzi jak się ją posadzi. I nie widać zainteresowania. Znaczy już tak trochę lepiej siedzi jak usiądzie oparta o mnie.
    Za to pełzanie idzie córa lepiej już pół pokoju przejdzie jak ja coś zainteresuje. Zaczyna stawać na czworaki i buja się przód, tył. Ona chyba najpierw będzie raczkować a potem usiądzie hehe

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój tak kombinuje, że ostatnio usiadł... podniósł się jak zwykle z brzucha na stopy i dłonie a później jakoś te nogi wziął do przodu, patrze a on siedzi ;) tylko tak dziwnie pochylony i podparty na rękach, chyba jeszcze za słabe plecy żeby się utrzymać w siedzacej pozycji. Zadowolony z siebie, usmiech od ucha do ucha aż się zorientował, że nie umie wrócić na brzuch i w krzyk :P

    Na czworakach to mam wrażenie, że by spokojnie dał radę, bo cały dzień podnosi tyłek, robi pompki i różne akrobacje ;) tylko on nie ogarnia, że musi rece i nogi na przemian ruszać. Pełza bardzo sprawnie, wszędzie dociera i ciągle się gdzieś klinuje :D co chwile jest krzyk zeby go ratować bo utknął... czasami to już mi ręce opadają jak widzę gdzie on wchodzi :P wczoraj od pasa w dół byl pod szafka od tv i nie mogl wyjść

    Tylko to jedzenie nam nie idzie niestety, ale konsekwentnie codziennie dostaje coś do jedzenia i mam nadzieję, że w koncu zalapie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wasze dzieciaki też mają okropne łaskotki i się chichrają na całe gardło? :D dla mnie to jest dziwne, starsza tak nie miała, trochę się śmiała ale bez przesady. A ten to gdy tylko dotkne jego brzucha albo pachy to rechocze na całe gardło haha :D nawet jak nie robie tego specjalnie, przy ubieraniu i tak dalej, przez ciuchy to się śmieje i wywija ;)

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też jest taki mały hihotek jak zakładam body dotkne pod pachą to się śmieje.

    A tak poza tym to mały z pelzania przechodzi pomału do raczkowania już układa się na kolana i ręce proste w lokciach i się buja ale później też robi coś takiego dziwnego jak mostek podnosi się na rękach i staje na stopach i dla tego nie wychodzi mu jeszcze

    Sam nie siedzi ale jak leży w bujaczku to nie opiera się tylko sobie siedzi czasem się przyczyma tego łuku co wisza na nim zabawki

    A i troszkę jedzenie zupy z grudkami mu lepiej idzie już się nie naciąga tak tylko muszą być jeszcze male


    A jak kapiecie dzieci tzn w czym bo mój jeszcze w wanience ale chrapie w niej przeokropnie i ja jestem mokra i cala łazienka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2019, 00:55

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Domi603 Koleżanka
    Postów: 39 11

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zupy z grudkami wchodzą bez problemu, mały ma tak że albo je i konsystencja jest mu obojętna albo nie chce jeść wcale. Mój tez wchodzi na kolana i się buja. Wczoraj pierwszy raz podparł się o moją nogę o i usiadł sam, siedział i opierał się na rączce bez pomocy. Ja synka ogólnie nie sadzam, czekam aż sam opanuje siadanie do perfekcji. Ale motywacje ma jak widać :) ja tez jeszcze kąpię w wanience ale muszę to zmienić i przenieść go do dużej wanny bo tez bardzo chlapie.

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kapie w wannie już od kwietnia. Bo też wszystko było mokre. Podkładam dwa ręczniki jeden duży i mniejszy i roluje u góry żeby główkę miała wyżej nieco i lezy

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też kąpie w dużej wannie oba dzieciaki na raz już ponad miesiąc. Leję po prostu mało wody, kładę go na plecach i pilnuje żeby sie nie obracał. Młody zadowolony, bo chlapie ile wlezie, starsza też szczęśliwa bo ma brata we wannie, tylko matka czasami musi się po ich kąpieli przebierać ;)

  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w czwartek miałyśmy szczepienie na meningokoki, mała trochę gorączkowała i nieładne kupki miała. Wieczorem i w nocy była jakaś masakra, bo cały czas się wynurzała i płakała. Myślałam, że to przez szczepienie, a dziś patrzę a druga jedynka do góry wyszła. Więc wszystko razem się skumulowało.

    Mamy głęboki brodzik pod prysznicem i napuszczam wody i kąpiemy się w brodziku, bo w wanience kąpiel kończyła się całą mokrą podłogą w łazience :D

    W środę mąż opuścił mi łóżeczko na sam dół, bo mała mi się wspięła na szczebelki i się przewieszała przez nie :/ mało zawału nie dostałam jak ją zobaczyłam. Jeszcze nie staje, ale się wspina po czym tylko może i na kolanach jest. W tym tygodniu zaczęła powoli raczkować, jeszcze jej to pokracznie wychodzi, ale z dnia na dzień idzie jej coraz lepiej :) mała zaczęła od jakiegoś czasu wołać "mama" i jakieś swoje okrzyki żeby zwrócić na siebie uwagę :)

    Kropka moja córka też na początku tak siadała, a pozniej zaczęła prostować plecki i siadać stabilnie bez podpierania się.

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy wasze dzieci jedzą jeszcze w nocy bo moj coś ostatnio w ogóle nie chce

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • jastin Koleżanka
    Postów: 52 41

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja dwa razy się wzbudza i ciągnie pierś Ale nie wiem czy bardziej z głodu czy z przyzwyczajenia bliskości:)

    klz9vcqgtj0l9yz1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas o 19 i później dopiero po 5 wypija butle mleka

    Mamy już drugą dolną jedynkę i to chyba nie koniec, bo jak na noc nie dostanie przeciwbólowych to wybudza się co 10 minut

  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola obowiązkowo jest jedna pobudka na karmienie ok.2-3. a nad ranem jak się wybudza dostaje wody do popicia i jeszcze trochę pośpi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2019, 04:43

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli mogę uznać że mój mały sam zrezygnował z nocnego jedzenia. Skoro wasze dzieci już prawie nie jedzą nocą to mój chyba też nie potrzebuje.

    U nas już też druga jedynka jest

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Red Head Autorytet
    Postów: 371 433

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie nie było przez weekend w domu a po powrocie, Polowi przebiły się dwie górne jedynki i jedną dolna dwójka, Antkowi gorna jedynka a Olek jeszcze bez zębów, ale dzisiaj był taki ryk przez cały dzień, że chyba jakieś kombi się szykuje. Zaczęli jeść zupki z kawałkami. Pełzają wszyscy a Antek już próbuje siadać, dzisiaj przy próbie wylądował twarzą na panelach;p a łóżeczka obniżamy pod koniec tygodnia

    ann1109, .kropka. lubią tę wiadomość

    mhsvqtkfflrf4775.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tylko przypomnę, że za kilka dni jest dzień taty. Nie zapomnijcie, bo będą wam pół roku męczyć że zapomniałyście ;) koleżanka w zeszłym roku zapomniała ze swoim roczniakiem i do teraz w zartach ciągle jej mąż wypomina :P

    My jak co roku robimy laurkę. Był już motylek z odbitych stóp, kwiatki z rąk i nóg a teraz piękna "łąka z kwiatami" w wykonaniu 2 latki a w środku podpisy stempelki dłoni obojga. Do środka zawsze dokładam zdjęcie dzieci (w tym roku na wypasie kolaż z 11 zdjęć z literami "kochamy tatę") :)

‹‹ 439 440 441 442 443 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ