X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 20 maja 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mój właśnie od paru dni wciąga cały słoik 190 g A i ostatnio spodobały mu się owoce z jogurtem z takiej wyciskanej tubce woli z niej bezpośrednio jesc. Ale też się mu zdarzają gorsze dni i nie chce kaszy czy marudzi przy zupce ale to normalne

    A macie jakiś sposób żeby dziecko jadł i kasze z butelki bo mój to się przy tym naciąga zje tylko łyżeczka zresztą córka też tak miała i dlatego nie wiem jak zrobić żeby zjadł
    Chyba że może lepiej że je łyżeczka sama nie wiem

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 20 maja 2019, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ile posiłków innych niż mleko dajecie? Codziennie kaszka, zupka i deser?
    Bo ja daję jeden max dwa. Narazie postanowiłam dawać po pół słoiczka 125g dziennie. Najlepiej z mięskiem. Tylko ja później zaczęłam dawać że względu na wysypkę. Ale już dawałam znowu marchew i nie ma żadnej wysypki. Pola zjada te pół słoiczka migiem i chyba by zjadła więcej. Więc muszę spróbować. Tylko ona i tak zaraz po tym musi cyca pociągnąć. Wody ani soku nie chce pić z butelki. Jak daje łyżeczka to jakoś pije. Też kupiłam ten kubek z canpola z obciaznikiem. Czekam aż przyjdzie. Mam nadzieję że zalanie. Szymkowi wprowadziłam butelkę że słomką dopiero ok 9msc. On też nie chciał pić i dawałam mu łyżeczka. Ale potem soczki rozcieńczone woda pil. A Pola weźmie dwa łyki i gryzie smoczek...

    Ogólnie wszystko jej smakuje. I obiadki i kaszą z owoców jadła gruszkę i jabłko ale też mega smakowało
    Jakiś żarłok się szykuje. A jak dostanie skórkę od chleba to tak ja ssie j liże że szok
    Jak widzi że my jemy to wola też. A jak ja karmię łyżeczka i za wolno to też na mnie krzyczy

    A korzystacie już że spacerowek? My narazie jeździmy w gondoli bo mała jeszcze nie siedzi koni było tak zimno ostatnio a w gondoli ciepłej. Ale od dwóch dni tak mi się przewraca ciągle na brzuch że chyba niedługo wsadzę ja do spacerówki, przypnę i będzie jeździć na leżąco. Bo mi wypadnie z tej gondoli. Co chwila muszę ją obracać na plecy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 23:12

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Domi603 Koleżanka
    Postów: 39 11

    Wysłany: 20 maja 2019, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój syn je kasze z butelki na noc z moim mlekiem. Natomiast kasza rano z łyżeczki na mm nie wchodzi wcale. W ciągu dnia zjada duży słoiczek owoców (najczesciej te typu owoce i zboża albo z jogurtem, biszkoptami) ten 190 g na 2 razy i zupkę gotowana nie słoik. Wolałam dawać słoiki ale on ich tak nie chciał jeść ze wcale nie otwierał ust. Teraz gotuje mu na cielęcinie zupki z jarzynami i ziemniakiem i to zjada czasem na raz czasem na 2 razy w zależności od dnia. Nadal nie je zupek z chęcią ale chociaż jest możliwość żeby mu coś podać bo słoik to był horror. Próbuje nadal dawać mu słoik co któryś dziec żeby tez inne smaki poznawał ale to kilka łyżeczek w najlepszym wypadku. Ja tak czułam ze on będzie lubił słodkie, bo ja nie przepadam za słodyczami a w ciąży to generalnie cały czas miałam ochotę tylko na nalesniki których wcześniej wcale nie jadłam i teraz tez po porodzie nie jem.
    Najgorsze jest to ze mój się budzi cały czas co 2 godziny na mleko. Jestem wykończona wstawaniem w nocy po kilkanaście razy, bo to na mleko a teraz jeszcze dodatkowo jęczy bo się na śpiąco turla po łóżeczku i nie może się ułożyć albo się zaklinuje i nie może się obrócić. Jak się budzi na mleko to próbowałam go oszukać smoczkiem albo wodą. Butelki wcale nie chce wziąć od buzi odsuwa się i płacze bo czuje ze to nie ciepła pierś mamy a smoczkiem kupuje sobie najdalej 10 minut. Chodzę jak zombi. A jak ostatnio powiedziałam teściowej ze miałam okropna noc bo wstawałam kilkanascie razy to powiedziała ze niemożliwe i przesadzam...

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 20 maja 2019, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja daje małemu raczej 3 posiłki stale kasza zupka i owoce chyba że późno pójdzie po południu spać to już nie daje owoców A poza tym to mleko rano po południu wieczorem no i w nocy.

    Co do wózka już zrezygnowaliśmy z gondoli mały w niej wrzeszczal i nie dało się wyjść nawet z domu więc narazie przypielam fotelik i w nim sobie jezdzi. W spacerowke go posadze jak usiądzie stabilnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 23:54

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też w gondoli był wrzask, więc odpaliliśmy spacerowke prawie na płasko :)

    U nas jedzenie słabo idzie, mały słoiczek obiadu ma na dwa razy, deserek zje prawie cały, kaszki 3-4 łyżeczki (chyba nie jest amatorem kaszki). Ale to też pewnie wina tego, że ja zwyczajnie nie wyrabiam z czasem żeby mu dać 2 posiłki (3 to już w ogóle kosmos). Chyba czas sie zmobilizować i jakoś to ogarnąć

  • Domi603 Koleżanka
    Postów: 39 11

    Wysłany: 21 maja 2019, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas od skończonego 5 miesiąca spacerówka na płasko za zgodą naszej fizjoterapeutki ponieważ syn jest długi i szybko nie mieścił się w gondoli i zaczął mieć ciasno. Na początku było mi ciężko bo syn lubił drzemki w wózku, teraz robię mu drzemki w naszym dużym łóżku, a w spacerówce ma drzemki tylko od wielkiego dzwona kiedy usypia go ktoś inny niż ja, czyli w sumie prawie nigdy. Śpi w wózku na spacerze bo od niemowlaka lubi spać na powietrzu.

  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 21 maja 2019, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola ja daję łyżeczką kaszkę. Pewnie bym dawał a z butli, ale widzę jaki siostra ma problem z córką. Mała ma 3,5 roku, a domaga się kaszki z butli, inaczej nie chce w ogóle zjeść.

    Natalia staram się dawać conajmniej dwa posiłki, bo nieraz z trzema się nie mogę wyrobic. Rano dostaje kaszkę z owockiem, a popołudniu obiad. Wcześniej dzielilam słoiczki, teraz daję jej tyle ile chce. Sama zaciska usta jak już jest najedzone, między posiłkami i mlekiem popija wodę z tego bidoniku z canpola.
    Jeśli chodzi o spacery, to już od jakiegoś miesiaca jeździmy w spacerówce. Mała coraz stabilniej siada, ale jeszcze nie sama. Na chwilę ją sadzam na siedząco jak idziemy na spacer, ale później obnizam i jest w pozycji pół leżącej i przestała w końcu się tak podnosić jak to robiła w gondoli :) jak zasypia to wtedy obnizam ją na płasko do spania :)

    Domi moja córcia teraz tylko bezmleczne kaszki je. Wcześniej robiłam jej na mm i j adla, ale jakoś jej się pozmieniało i robiona na wodzie tylko zje.

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2019, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba zmienię wózek, tylko nie wiem czy istnieje taki jak bym chciała :D potrzebuję spacerowke na pompowanych kołach, która da radę bez problemu na.hruntowych drogach a jednocześnie składa się do niezbyt dużych rozmiarów.

    Obecnie mamy wozek 3w1 i w każdym terenie daje radę, ale wkurzaja mnie w nim pasy, które ciężko dopasować (dziwna regulacja) i pałąk, który jest jakoś tak dziwnie do dołu i młody wyciąga nogi i na niego kładzie. Macie jakieś fajne terenowe spacerowki?

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 21 maja 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann a taka kaszka co robisz bez mleka to ona ma jakieś wartości w ogóle?

    Kropka a jaki masz wózek? Bo ja barlette adamexa i u nas pasy są tragiczne w ogóle wyślizgują się że sprzączek i miałam powiązane na supełki. A jakbym kupiła nowe pasy uniwersalne to jak się je montuje w wózku?

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 21 maja 2019, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka jeśli chodzi o wartość energetyczną to porcja takiej kaszki jest bardziej kaloryczna od porcji mleka, którą mała wypijala. Jak robiłam na mm kaszkę to często się zdarzało też, że mała godzinę po jedzeniu potrafiła ulac, gdzie nigdy nie miałyśmy z tym problemu.
    Jak nie zje całej kaszki to jeszcze piersią popija. Po zjedzeniu całej porcji mleka domaga się dopiero po ok. 4-5 h, a tak to co 3 h chciałaby pić.

    natalka0887 lubi tę wiadomość

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2019, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka ja mam coletto florino 3w1. Nawet nie wiedziałam, że są jakieś pasy uniwersalne do kupienia :) ten mój jest super jeśli chodzi o drogi gruntowe, las itp ale zawala cały bagażnik w aucie. Tak się rozglądam czy istnieją jakieś terenowe spacerówki, które składają się do mniejszych rozmiarów

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 23 maja 2019, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ann1109 wrote:
    Natalka jeśli chodzi o wartość energetyczną to porcja takiej kaszki jest bardziej kaloryczna od porcji mleka, którą mała wypijala. Jak robiłam na mm kaszkę to często się zdarzało też, że mała godzinę po jedzeniu potrafiła ulac, gdzie nigdy nie miałyśmy z tym problemu.
    Jak nie zje całej kaszki to jeszcze piersią popija. Po zjedzeniu całej porcji mleka domaga się dopiero po ok. 4-5 h, a tak to co 3 h chciałaby pić.
    Co ile? 4-5h?
    Dla mnie jakaś abstrakcja i albo ja coś źle robię, albo moje dzieci są jakieś dziwne. Bo zarówno jak i starszy jak Pola nie chcą pić mleka z butli w ogóle tylko cycek się liczy. I teraz mała się budzi co 2h w nocy na cyca. Czasem zadziała podanie smoczka, ale jak już zacznie się drzeć to tylko cycek działa. W dzień też ja karmię często, na żądanie lub przed wyjściem z domu nawet jak godzinę wcześniej jadła. I tak zdarza się że karmię ja po spaniu, i przed następnym spaniem
    Szymon jak był mały i już mu rozszerzyliśmy dietę to ciągle coś jadł. Jak nie owoce, obiad itp to zapijał z piersi. Dopiero po odstawieniu przestał się tak budzić. Z 6 pobudek zrobiły się 2-3. A całe noce przesypiać zaczął jak miał 2 lata i 3-4, miesiące ..

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 23 maja 2019, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś przyszedł kubek że słomką z obciaznikiem Dałam małej i po kilku sekundach już piła. Znaczy ciągnęła bo wodę wypluwała. Ale tak się zafiksowala na ten kubek że nie można jej odciągnąć. Aż się trzesie jak go widzi:-D drugim razem już trochę połykała. Tylko znów jak ciągnie to leci że słomki więcej wody niż mleka z piersi i nie umie tyle połknąć i albo wylatuje z buzi albo się krztusi. Ale kwestia wprawy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2019, 00:07

    .kropka. lubi tę wiadomość

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 23 maja 2019, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .kropka. wrote:
    Natalka ja mam coletto florino 3w1. Nawet nie wiedziałam, że są jakieś pasy uniwersalne do kupienia :) ten mój jest super jeśli chodzi o drogi gruntowe, las itp ale zawala cały bagażnik w aucie. Tak się rozglądam czy istnieją jakieś terenowe spacerówki, które składają się do mniejszych rozmiarów
    To moja barletta z wyglądu jest identyczna
    Ja mam druga spacerówkę espiro nano
    Składa się na pół, ale niestety kółka nadają się tylko na chodnik i to w miarę równy. I jeszcze ci powiem że ma kółka z takiego materiału że po sklepach i galeriach ciężko się jeździ bo ślizgają się po kaflach.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 23 maja 2019, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny A co to za kubek macie bo też muszę jakiś inny kupić niż mam bo ten z aventu co kupiłam jest niby ok ma miękki ustnik ale mały jak to gdzieś wypuści i go przygniata to się leje woda i chce kupić z twardym ustnikiem A jak macie już sprawdzony to może też taki zakupie

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • Domi603 Koleżanka
    Postów: 39 11

    Wysłany: 23 maja 2019, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka0887 u mnie ze wstawaniem w nocy do piersi tak samo, co 2 godziny do tego dodatkowe pobudki bo mały się turla na śpiąco i czasem sie już po prostu w tym łóżeczku tak zaklinuje, że nie może się już wygodnie ułożyć do snu i zaczyna się jsszczenie, jak go nie poprawię i nie uspokoję to zaczyna się płacz i wybudzanie. U mnie dziś było tak: pierwsza podudka jak zasnęłam 22:45 na mleko (poszłam spać chwilę po 22) potem godzina 1 smoczek, godzina 2 mleko, godzina 4 wiercenie się 4:50 mleko i do mnie do łóżka 5:50 rzucanie się po łóżku 6:15 koniec spania. A to i tak była niezła noc. Czasem wstaje po 15-20 razy. Jestem już zdesperowana ze spniem syna. Nikt mi przy nim nie pomga wiec nie mam żadnej możliwości żeby jakkolwiek odpocząć a w nocy sypiam po 3-4 godziny w sekwencjach po pół godziny także tyle ze już zbędne kg po ciąży same lecą ze stresu i totalnego zmęczenia. W dzień tez nie mogę odespać bo ma turbodrzemki po pół godziny wiec ja nawet w tym czasie nie mogę zasnąć a jak już zasnę to w najlepszym przypadku śpię 10 min bo syn wstaje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2019, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola natalka mówi o kubku canpol ze słomką z obciążenikiem :) możecie coś więcej o tym kubku napisać? Ciekawie wygląda. To jest niekapek? I po co ten obciążnik? :D
    ja wody jeszcze nie daję, młody pije dużo mleka, ale jak usiądzie to bedziemy się uczyć przez słomkę i z otwartego kubka. muszę coś ze slomką mu kupić, tylko te słomki niekapki z którymi się spotkałam są ciężkie do picia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2019, 07:56

  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 23 maja 2019, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka są oczywiście dni, że mała chciałaby co godzinę pierś i wtedy jej daję :)
    Sytuacja z wczoraj, dostała pierś ok. 9.30, później dopiero o 12.30 jadła kaszkę (przed kaszka dałam jej pierś ale może z 2 minuty pociągła i nie chciała), kaszkę zjadła całą, dopiero po 16 jak się obudziła wzięła pierś i dodatkowo jej dałam obiadek przed 17, zjadła cały słoiczek 125 g. Domagała się mleka dopiero ok. 20.30, ale już wtedy karmienie trwało dobre kilkanaście minut. Po północy się obudzila na karmienie i później o 5 też chciała cyca.
    Z butelki od męża mleka ledwo 100 ml wypija, a ode mnie w ogóle pluje mlekiem z butli :) najlepiej jej picie piersi wychodzi jak jesteśmy same, bo jak tylko jakieś hałasy są to co chwilę się odrywa i sama widzę, że się nie najada :/
    Ale co zrobić, teraz chociaż przy rozszerzaniu diety zaczęła lepiej przybierać :)
    W przysym tygodniu mamy szczepienie i zobaczymy co nam pediatra w tym temacie powie :)

    Dziewczyny szczepi któraś z Was dziecko na meningokoki?

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 23 maja 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka słomka przez, którą dziecko pije jst połączona rurką z obciaznikiem, w którym jest otwór i przez to wodajest pobierana jak dziecko zassie. Obciaznik jest po to by dziecko powietrza nie zassysalo, bo nawet jak przechyli kubek to Obciaznik i tak ląduje w wodzie :)

    .kropka. lubi tę wiadomość

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • Domi603 Koleżanka
    Postów: 39 11

    Wysłany: 23 maja 2019, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szczepie w przyszły wtorek na meningokoki na ten szczep B. U mojego męża w rodzinnie jest bardzo dużo dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych, które co chwile przynoszą jakieś choroby.

‹‹ 436 437 438 439 440 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ