X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój nie siedzi za to pełza, obraca się a teraz nawet podnosi się na czworaki i kołysze przód-tył :) na siedzenie ma jeszcze czas ;)

  • Domi603 Koleżanka
    Postów: 39 11

    Wysłany: 8 maja 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z czego podajecie wodę? Mój pije mleko z piersi, w ciągu dnia ode mnie nie chce butelki, kupiłam kubek niekapek ale z nim sobie nie radzi, podoba mu się jako gryzak ale nie pije z niego. Chciałabym mu dawać wodę bo kupki zrobiły się zbite.

  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 8 maja 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja malutka sama nie siada jeszcze. Nie raczkuje tez.
    Ok dzis ugotowałam marchewkę i starlam na tarce. Dalam chwilę przed cycem ok 2 łyżeczek. Bylo troche zdziwienia troche wypluwania ale ogolnie obyło sie bez placzu. Jutro powtórka i potem moze zmieszam marchew z ziemniakiem.
    Po jakim czasie wprowadzilyscie mięso? Czytalam zeby juz od 6 miesiaca dawać po 10g dziennie ale narazie po trochu chce warzywa i owoce bo chce ją oswoić z tym jedzeniem

    Jezu ufam Tobie
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 8 maja 2019, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .kropka. wrote:
    Mój nie siedzi za to pełza, obraca się a teraz nawet podnosi się na czworaki i kołysze przód-tył :) na siedzenie ma jeszcze czas ;)
    Jaki sprytny.
    Moja się obraca na brzuch, odwrotnie jeszcze nie. Podnosi się na rękach wysoko ale biodra na ziemi. Obkreca się na brzuchu w kółko i tak wykombinuje żeby podpelznac do przodu po zabawkę.

    Mój Szymek zaczął stawać na czworaka jak miał 8 miesięcy. A pełzał do tyłu odpychał się rękami i przesuwał po całym pokoju jak miał 7.5msc. I zaczął siedziec jak miał skończone 7 msc. A kiedy sam zaczął siadać z brzucha pewnie koło 9

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 9 maja 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi603 wrote:
    Z czego podajecie wodę? Mój pije mleko z piersi, w ciągu dnia ode mnie nie chce butelki, kupiłam kubek niekapek ale z nim sobie nie radzi, podoba mu się jako gryzak ale nie pije z niego. Chciałabym mu dawać wodę bo kupki zrobiły się zbite.
    Domi ja na tym etapie dawałam z łyżeczki, bo tylko jak chciała :) buletka i kubek były bee

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka0887 wrote:
    Jaki sprytny.
    Moja się obraca na brzuch, odwrotnie jeszcze nie. Podnosi się na rękach wysoko ale biodra na ziemi. Obkreca się na brzuchu w kółko i tak wykombinuje żeby podpelznac do przodu po zabawkę.

    Mój Szymek zaczął stawać na czworaka jak miał 8 miesięcy. A pełzał do tyłu odpychał się rękami i przesuwał po całym pokoju jak miał 7.5msc. I zaczął siedziec jak miał skończone 7 msc. A kiedy sam zaczął siadać z brzucha pewnie koło 9
    Każde dziecko inaczej :) moja córka szybko zaczeła pełzać i się czołgać, miała tak dobrą technikę, że na czworaki stanęła jakoś dopiero przed roczkiem i czworakowała może 2 tyg bo szybko nauczyła się ciekawszej i szybszej techniki poruszania na stopach i dłoniach (wręcz biegała w ten sposób) :D nie pamiętam kiedy siedziała, ale wiem, że późno (8mc?). Chodzić też zaczęła dość późno bo sama poszła jak miała rok i 3mc. No ale obniżone napięcie mięśniowe o którym dowiedzieliśmy się dopiero gdy miała 6mc miało na to wszystko na pewno wpływ. Młodszy wszystko robi inaczej niż siostra, myślę że chodzić też będzie szybciej, bo po nim od razu widać że jest silniejszy

    A co do wody to nie podaję (poza tą, którą dostaje w nocy z butelki). Jak będzie siedział to od razu wprowadzę mu słomkę i otwarty kubek, z córką też pominelismy niekapki. Córce zamiast butelki do mleka kupiłam fajny kubek z twardym ustnikiem (może być niekapkiem lub po wyjęciu zaworka kapkiem) i myślę, że do wody też by się dobrze nadał a pozwala pomijać te miękkie niekapki, które są tym samym co butelka tylko w nieco innym kształcie :) są 6mc+ z mniejszą pojemnością, my mamy akurat 12mc+
    https://m.ceneo.pl/34531438[\url]

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2019, 15:17

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie w planie wprowadzić dzieciom przytulanki? Kiedy? Ja chyba niedługo spróbuję, bo fajnie jakby młody mógł zabrać ze sobą do żłobka jakiegoś misia pocieszacza (idzie do żłobka od lutego). Ze starszą czekaliśmy aż sama sobie jakiegoś misia upodoba, ale nic z tego :) pluszakami się bawi, wszystkimi po równo i żadnego do spania nie zabiera. Za to ciągle chodzi z tetrowymi pieluchami, co mnie strasznie wkurza bo muszę je chować... jak idzie do spania to wszystkie pieluchy jakie znajdzie po drodze muszą iść do łóżka, bo inaczej jest ryk nie z tej ziemi... tak samo jak gdzieś jedziemy, zbiera wszystkie pieluchy i zabiera do auta. Wiec chowam te szmatki głęboko i wysoko do szafek i wydzielam jedną sztukę :D Jak ja bym chciała żeby to był jeden ukochany miś :P wczoraj kupiłam jej fajnego pluszowego kota (lubi koty) i staram się ją jakoś bardziej z tym kotem zakumplować, ale co z tego bedzie to nie wiem :)

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 14 maja 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Szymkowi musiałam podawać też wodę łyżeczka. Potem zaczęłam mu wodę zabarwiać trochę sokiem ok 7 miesiąca i pil z butelki. Ale było bardzo gorąco więc musiał coś pić. Ok 9 miesiąca nauczył się pić z kubka że słomką. Polecam aventu są bardzo fajne. Ale teraz wypatrzyłam taki i zamierzam Poli już kupić bo można z niego pić nawet na leżąco. A dużo tańszy niż Avent hehe


    https://allegro.pl/oferta/canpol-kubek-ze-skladana-rurka-z-odwaznikiem-250ml-7842598277?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

    Co do przytulanek to Szymek długo usypiał w wózku 2 lata i 3 miesiące więc nie chciał bo go bujalam. Potem w lutym go odstawiłam od wózka i zasypiał sam
    I na Wielkanoc dostał taki kubek ze słodyczami i z maskotka żaby. Od tamtej pory ta żaba śpi z nim ciągle. Chociaż jak Pola się urodziła dostała od wujka takiego małego tygrysa pluszowego i Szymon sobie "pożyczył" i teraz codziennie śpi z tygrysem i wybiera 2 inne maskotki jeszcze które już rotują co dzień.

    Pole też uczę z tetra. Kładę jej na szyi wokół głowy i się przytula. Chociaż przez ostatnie 2 tyg mamy jakiś dramat bo chyba ma skok rozwojowy i ciągle płacze, dziś pierwszy raz sama usnęła i spala wczoraj całą noc ale za to popołudniu dała taki koncert że szok ... Czekam cierpliwie aż minie

    .kropka. lubi tę wiadomość

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 14 maja 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedRose wrote:
    Moja malutka sama nie siada jeszcze. Nie raczkuje tez.
    Ok dzis ugotowałam marchewkę i starlam na tarce. Dalam chwilę przed cycem ok 2 łyżeczek. Bylo troche zdziwienia troche wypluwania ale ogolnie obyło sie bez placzu. Jutro powtórka i potem moze zmieszam marchew z ziemniakiem.
    Po jakim czasie wprowadzilyscie mięso? Czytalam zeby juz od 6 miesiaca dawać po 10g dziennie ale narazie po trochu chce warzywa i owoce bo chce ją oswoić z tym jedzeniem
    Polka dostała już marchewkę drugi raz i nie mamy wysypki!!! To musiało być przeze mnie. Najadłam się czegoś z mlekiem albo... Przestałam ja kąpać w emolium i zaczęłam w szarym mydłem ..

    Wczoraj dałam jabłko pierwszy raz to zjadła w kilka chwil i krzyczała jak była za długa przerwa między jedną łyżeczka a druga. Dałam jej też kaszkę ryżowa i dziś dodałam 2 łyżeczkę zbożowej żeby wprowadzać gluten. Choć ona sama zaczęła sobie wprowadzać gluten bo bardzo chciała chlebka więc jej dałam kilka razy skórkę. Głównie ja osłoniła i parę kawałków poleciało. Ale trzyma w ręce i tak ssie i smakuje jej bardzo.

    Teraz spróbuję jeszcze kilka owoców i będę jej dawać już obiadki z miesem

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam to rozszerzanie diety idzie ciężko, młody póki co nie ma żadnych alergii, nawet już dostał obiadek z mięsem. Jakoś ciężko mi to ogarnąć żeby codziennie dostał obiad i deser. Więc raz załapie się na obiad a innego dnia na deser :P jeszcze muszę mu kaszki wprowadzić, miesiąc temu ryżową gardził, teraz spróbuję z owsianą... dwójka dzieci, każde inne jedzenie, każde inaczej śpi, trzeba ogarnąć też jakiś spacer, pieluchy, nocnik... no lekki chaos mamy w ciągu dnia. Nie mogę się doczekać aż młody będzie miał 1r+ i będą jedli oboje to samo i o tych samych porach

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 15 maja 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka nie dziwię się. Ja mam ten komfort że mój starszy jest cały dzień w przedszkolu. To działam tylko z jednym. Ale jakoś teraz też mi ciężko wcisnąć te posiłki. Ja daję obiadek jak wstanie po 1 drzemce czyli 9-10. Potem idę na dwór. Wraca. Koło 12.30. trzeba zrobić obiad its więc nie ma czasu na obiadek

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • karnataka Autorytet
    Postów: 365 161

    Wysłany: 18 maja 2019, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej my wyszliśmy już ze szpitala. Przy przyjęciu na oddział każdy na mnie patrzył jak na wariatke bo dziewczyny nie wyglądają na zaglodzone. Udziaki grubiutkie, nie że jakies zachudzone. Nie było im do śmiechu jak kolejny dzień z rzędu nie jadly i w ruch poszly kroplowki. Ale 4-5 dni wystarczyło i troszkę się przełamały. Zmieniłam taktykę. Odstawiłam totalnie butelkę, przeszliśmy całkowicie na łyżeczkę. Z dnia na dzień dziewczyny w ekspresowym tempie zaczęły rozszerzanie diety. Idzie dobrze. Maja sporo produktów wprowadzonych. Na łyżeczce jest dużo lepiej ale muszę podawać dicopeg na kupy. Niestety problem zaparć nabrał na sile. Maja 2-3 karmienia nocne mlekiem przez sen żeby podać leki i póki nie zacznę pić wody to nadrabiam plyny. I to tak u nas. :) dostają 2-3 x dziennie zupki bp owoce kuleja. Nie przepadają ani za kwaśnym ani za słodkim. Ale tak samo było ze starszakami.

    klz9vcqgx7pu7ljh.png

    lprkanli3j97xzk0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karnataka fajnie, że już w domu no i z tego co piszesz to chyba jest sukces :) zaskoczyłaś mnie tym, że twoje dzieci wolą warzywa od owoców. Moje oba mają od początku odwrotnie ;) a tym że ktoś patrzy na Ciebie jak na wariatkę to się nie przejmuj, taka rola matki :D

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 19 maja 2019, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karnataka jak dobrze że dziewczyny zaczęły jesc to już duży sukces. Do owoców też się z czasem przekonają mój też nie bardzo chciał jesc na początku deserów teraz już wszystko je.

    A dziewczyny mam pytanie dajecie już słoiczki po 6 mies? Bo ja już tak tylko mały nie bardzo chce je jesc bo są tam już kawałki warzyw i ryżu i mu to przeszkadza muszę je trochę miksowac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2019, 16:32

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • karnataka Autorytet
    Postów: 365 161

    Wysłany: 19 maja 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie daje takich miksow ze papka i grudki. Raz że mam uraz po starszakach A dwa widzę że dziewczyny słabo gotowe. Ale myślę żeby niedługo wprowadzić

    klz9vcqgx7pu7ljh.png

    lprkanli3j97xzk0.png
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 20 maja 2019, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi moja córeczka pije z kubka z rurką z obciaznikiem z canpola. Pierwsze 3 dni miała go za gryzak, ale później załapała i sama sobie trzymie i pije :)

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 20 maja 2019, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    . kropka. Chyba będę musiała jakąś przytulankę wprowadzić, bo mała ewidentnie szuka na śpiku czegoś żeby się przytulić :) Jk jest ze mną w łóżku to ja robię za przytulankę :) a w łóżeczku ochraniacz albo kołderka ;)
    Mała sobie teraz drzemki przestawia i też ciężko z regularnym rozszerzaniem diety, bo nie zawsze jest czas żeby zjadła kaszkę, obiadek i owocka :)

    Dziewczyny jeszcze pytanie do Was. Czy przy kp i braku okresu może wyjść fałszywie dodatni test ciążowy?

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 20 maja 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karnataka próbowałam córce podać papkę z grudkami, wszystko wypluwala :) ponowię próbę za 2 tygodnie :)

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 20 maja 2019, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile wasze dzieci zjadają zupki na raz. Tzn jakiej wielkości sloiczek


    Co do testu to wydaje mi się że to nie ma znaczenia czy się karmi czy nie bo test wykrywa hormon bhcg czyli typowo ciążowy i raczej wskazuje na ciążę ale to Ci potwierdzi badanie z krwi bo czasem testy klamia

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 20 maja 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola moja córka dużego słoiczka nie zje na raz. Ale te mniejsze 125 g już zaczyna wcisnąć jak jest głodna. To samo z kaszką z owocem, zje jej ok 120-150 ml. Ale mamy dni, że nie chce za bardzo jeść tylko wybiera mleko :)

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
‹‹ 435 436 437 438 439 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ