X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka mój tak piszczy krzyczy drze się od jakiś 3 tyg co dzień jeszcze się mu nie znudziło. dziadka też się boi i niektórych obcych też

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2019, 12:06

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No z tym piszczeniem niestety tak jest, póki nie nauczy się innych równie ciekawych dźwięków to będzie skrzeczeć :D do "mamamamammamamaam" itp jeszcze trochę ;)
    u nas też zębów brak i jakoś się na nie jeszcze nie zanosi

    Jestem bardzo ciekawa ile waży, ale chyba 8kg będzie. Szczepienie mamy dopiero za miesiąc

  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to piszczenie, głowa pęka chwilami haha Kropka współczuję że masz to raz 2..
    Mój Kostek narazie zakończył rozwijanie umiejętności na tym że przekręca się na brzuch i koniec. Chociaż dzisiaj rano na łóżku chyba 3 razy pupę podniósł, ale pewnie pierwszy i ostatni raz narazie haha
    Ząbków nie widać, chociaż ostatnio zrobił się z niego mały niejadek.. Może to na te ząbki? :D

    Kropka jak przewidujesz rozmiar na siatkach centylowych? :O Powiem ci że mega by mi się przydała taka umiejętność :)

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanosze sobie dotychczasowe pomiary na siatkę i patrze na jakim centylu się dziecko utrzymuje :) moje dwa rosną proporcjonalnie (chyba wszystkie dzieci tak rosną) :) wiec jak mam wzrost syna na około 90 centylu to patrzę ile wynosi wzrost 90 centyl za za kilka miesięcy ;) wiadomo, robię tak sezon a nie rok do przodu.

    Z tym podnoszeniem tyłka to różnie, córka długo tego nie robiła, ogarnęła czołganie się (wygladala jak mały żołnierz na poligonie) i zapieprzała w ten sposób dość szybko i dłuuuugo. Nie odrywała brzucha od podłogi. Do czworakowania zabrała się dopiero przed roczkiem i robiła to moze miesiąc. było lato i w większości czworakowała po dworze i ogarnęła nowy sposób na samych stopach i dłoniach (bez kolan) i w ten sposób biegała po domu zanim nauczyła się chodzić :P

  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale agentka <3
    Mój gagatek wszystko ogarnie w swoim czasie, więc się nie martwię, poza tym jestem pod stałym i czujnym okiem fizjo więc w razie gdyby coś było nie tak to jedziemy do niej :)

    Muszę w takim razie ogarnąć te siatki dziękuję :*
    Ratujesz mi budżet haha

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka a propos siatek to kierujesz się ta od masy ciała czy wzrostem? :)

    Bo lepiej chyba wzrostem tylko nie wiem od ilu cm jaki rozmiar?..

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to tak "na oko" :) mój ma teraz około 69cm i nosi 74 poza pajacami gdzie 74 jest mu delikatnie (1cm?) za duże. Ja np widzę, ze w czerwcu młody bedzie miał ok 71/72 cm a w sierpniu bedzie miał około 75. Wiec krótkie spodenki mam lrzygotowane 74, koszulki 80 (luzniejsze też są ok a do konca wrzesnia mogą się przydać), długie cienkie bluzeczki i cienka bluza 80 (z załozenia na wrzesień, ale na chlodniejsze letnie dni też się przydadzą). Wolę ciuchy trochę większe niż mniejsze, zawsze można rekawek podwinąć a mam pewność, że mi nie wyrośnie w połowie sezonu ;)

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie szybko te wasze dzieci rosną. Ja pamiętam to moj Szymon 80 nosił na roczek. A jak miał rok i 9msc to wyrastał z 86. Pola teraz zaczęła nosić 68.

    Kropka powiedz mi jak twoja mała miała alergię na te ziemniaki to miała wysypkę? Bo Poli dawałam pierwsza marchew przez 3 dni. Na 4 dzień wyszła jej wysypka. Pod kolanem, na udzie jakby atopowa, na brzuchu i łokciach taka sucha skóra jakby. Daje jej kalcium dobrze? Ostatni raz jadła w sobotę, teraz nic jej nie daje jest na samej piersi. I nie złazu ta wysypka chyba jutro pójdę do lekarza. Jak długo ta wysypka może się utrzymywać.
    Twoja była uczulona na coś jeszcze? W ogóle nie dawałaś jej do roczku ziemniaków czy próbowałaś co jakiś czas?

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka chropowata skóra i lekko zaczerwieniona na nadgarstkach i dloniach po ziemniakach była. Miała też uczulenie na gruszki (czerwone policzki). Jak ją wysypywło to odstawiałam ten alergen i wszelkie nowości (jak np marchewke albo jablko mieliśmy wczesniej sprawdzone to dawałam coś z tej bezpiecznej listy) i po 3-4 dniach skora była znowu ok, wapna nie dawałam (ale chyba nie zaszkodzi). I kolejny raz podawałam jej te nieszczęsne ziemniaki po 1-2mc, i tak do skutku. Po roku juz mogła wszystko jeść. Też pamiętam ze był taki okres.przejściowy, ze jak zjadła sloiczek gdzie bylo 20% ziemniaków to było ok ale jakby tych ziemniaków zjadła duzo to zaraz uczulenie... wtedy dawalismy ziemniaki w malutkich ilościach

    Rozmiar 86 to moja corka nosi teraz a ma prawie 2 lata :P jak widać co dziecko to inaczej ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2019, 16:19

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to taka ma na brzuchu i łokciach. Ale chyba pójdę jednak z nią niech ja jakiś lekarz zobaczy. Miałam ją szczepić w środę ale nie poszłam. Chciałam żeby wysypka zeszła. Mimo że to nie jest przeciwwskazanie ale wole dmuchać na zimne.

    A czekałaś aż wysypka zejdzie i dawałaś kolejna nowość? Spodziewałam się że już będzie jej schodzić ta wysypka, ale z drugiej strony jak ona przez prawie 3 dni nie robiła kupki to się nie straciła ta marchew. Dopiero dziś więc może będzie poprawa. A z tym wapnem to faktycznie przecież nie będę jej dawać za każdym razem jak ja wysypie... A snarowalam czymś te suche miejsca?

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojej koleżanki córka nosila do niedawna 86/92 a teraz skończyła w marcu 3 lata. Ale ona jest malutka i waży 10kg

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Red Head Autorytet
    Postów: 371 433

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my po kolejnym szczepieniu. I wychodzą nam zęby. Polo i Antek mają już na dole wychodzące jedynki a u Olka narazie nic nie widać. Olek i Polo ważą prawie 7kg a Antek 6kg;) ciuszki 68 już na styk. Muszę myśleć o większych. No i w maju chrzciny;D

    .kropka. lubi tę wiadomość

    mhsvqtkfflrf4775.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka tak, ja czekałam aż zejdzie wysypka i wtedy dopiero kolejna nowość. Chciałam mieć 100% pewności w razie alergii że to ten jeden konkretny składnik uczula. Ale ja to może trochę przewrazliwiona byłam na tym punkcie ;) młoda miała silne uczulenie na mleko i po wypiciu nawet odrobiny wymiotowała pół dnia a kolejne pół spała wymęczona tymi wymiotami... Więc przy rozszerzaniu diety byliśmy baaaaardzo ostrożni i też od razu odstawiona była cielęcina i wołowina (dostała dopiero gdy mleko przestało uczulac)

  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka to mój Kostek ma jakieś 72 cm i nosi jeszcze 68, ale waży 7200 więc wydaje mi się że jest trochę chudy..

    W ogóle zaczęliśmy rozszerzanie diety pod koniec marca i wydaje mi się że im więcej rzeczy próbuje tym gorzej jest u niego z piciem mleka. Pije albo na 2 razy 150 ml, albo np z rana wypija 50-90 ml, później 150, później jest jakiś słoiczek (nie cały) po nim około 1-2 godizny jest znów mleko i jest 150, bo i na noc mleko zagęszczane kaszką jakieś 120 ml. Kurczę wydaje mi się że trochę mało zajada.. W nocy raz zje 150ml A np dzisiaj 30 tylko i rano się obudził i nawet głodny nie był..

    Zastanawiam się czy to od rozszerzania diety czy może zęby bo z grzybkiem się polubili ostatnio i okropnie się ślini :/

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelowaaa to Kostek waży już więcej od mojej Natalki, bo mamy 7150 g :) Body i bluzeczki nosimy r68, a spodenki 74, bo 68 zrobiły się już za krótkie i za ciasne. Na lato z h&m kupuje r 74, bo ma dosyć dużą rozmiarówkę, a spodenki chyba już na 80 wezmę.

    Natalka do perfekcji opanowała obroty na brzuch, na macie na brzuchu kręci się wokół własnej osi, a na łóżku zaczyna pełzać. Na kilka prób pełzania, gdy podniesie dupne do góry to przekręci się na plecy. Dosyć często na plecach się siłuje podnosząc głowę i nogi przez co dosyć często ulewa:/ W leżeniu na plecach gdy przekręca się na bok podpiera się łokciem i próbuje siadać.W łóżeczku łapie się szczebelek i próbuje się dźwigać. Cały czas się rehabilitujemy i ćwiczymy w domu, bo jeszcze jedna strona ciała jest odrobinę słabsza. Na chwilę jej nie można już teraz z oka spuścić :)

    Molisia ja kupiłam do małej na lato serię Dermedic Sunbrella

    RedHead musze wpaść na twojego instagrama, bo jestem strasznie ciekawa jak chłopacy urośli :)u nas mała zasypia po 20, ok. 2-3 dostaje na śpiocha mleko, bo zaczyna się kręcić w łóżeczku i śpi dalej do 6. Później robi sobie jeszcze drzemkę po 7 do ok. 9. A przez resztę dnia tylko 2-3 turbo drzemki ma :)

    Zaczęłyśmy rozszerzać dietę jakieś dwa tygodnie temu. Małej super smakuje brokuł i dynia :) marchewką strasznie pluła :) a jak dałam jej marchewkę z ziemniakami to dostała strasznej wysypki, właśnie takiej jak przy azs :/ i chyba ziemniak ją uczulił, bo wcześniej było wszystko ok.
    Pediatrę mamy dopiero na poniedziałek, chyba do tego czasu będę jej podawała calcium, bo strasznie to wygląda i widać, że ją denerwuje to swędzenie :/

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • Red Head Autorytet
    Postów: 371 433

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelowa u nas też kiepsko z jedzeniem w ciągu dnia, dużo mleka wylewam. Za to zęby zaczęły wychodzić więc to pewnie przez to. A swoją drogą rozszerzanie diety u nas bardzo nieregularne bo ciężko ogarnąć cała trójce jeszcze nie siedzących dzieci;p a na instagrama zapraszam. Chłopaki przez pierwsze dwa tygodnie jedli pojedyncze warzywa a teraz dostają normalne potrawki. Lubią królika i cielęcinke;p i na szczęście nic im nie jest po jedzeniu☺️

    mhsvqtkfflrf4775.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelowa mój to jakiś długi w rękach jest, 68 to wszystkie rekawy ma za krótkie ;) no i wagowo to on też już pewnie pod 8kg się zbliża, wiec te ciuchy też trochę na szerokość się rozciągają ;) pewnie to też kwestia tego, że to dzieciece rozmiary nijak się do siebie mają i czasami 62 wypada jak 74 :P

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann mojej Poli też wyszła ta wysypka na brzuchu z lewej strony i taka zwykła alergiczne. Ale na łokciach, pod kolanem i udzie typowa jak przy AZS. Chciałam dziś ja pokazać lekarzowi ale nie było pediatry. I zamiast schodzić to co rusz wyskakują jej nowe plamki

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka u nas jest ta wysypka na szyi i na klatce piersiowej jest jedną plamka dosyć zaogniona o śred 1 cm. Na plecach są delikatne suche plamki. Już mnie to zaczyna irytować :/ sama nie wiem od czego to może być, czy rzeczywiście te ziemniaki ją uczuliły, bo też zaczęłam używać innego proszku do prania, też dziecięcego ale z innej firmy. Ale gdyby to było spowodowane tym proszkiem to chyba by miała na całym ciele? Sama już nie wiem co o tym myśleć.

    Kąpię ją w krochmalu i smaruje te miejsca latopiciem i nie widzę wyraźnej poprawy :/ w poniedziałek mam pediatrę i zobaczymy co nam powie na ten temat.

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karmelowaaa u nas z karmieniem to samo, ledwo wypija 80-100 ml na karmienie. Dziąsła ma opuchniete, ale podobno jeszcze trochę zanim wyjdą zęby. Zaczęliśmy 2 tyg temu rozszerzać dietę, bo mała przez ostatnie 8 tyg tylko 500 g przytyłam :/
    Zaczełam ją coraz częściej mm dokarmiac, bo pierś possie 3-4 min i koniec karmienia.

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
‹‹ 432 433 434 435 436 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ