X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam już dwoje rok po roku i fabrykę zamknęłam :D powiem wam dziewczyny, że gdyby nie ta szybka decyzja (corka jeszcze nie chodziła i była mało problemowa gdy się staraliśmy) to pewnie drugie dziecko byśmy mieli dopiero za 6+ lat :D gdy zaczęła chodzić, wspinać się wszędzie oraz buntować, krzyczeć i głośno wyrażać swoje zdanie (ok 1,5 roku) to juz było za późno, bo miałam 2mc do rozwiązania ;) teraz to jest szkoła przetrwania, jest mega ciężko i mega głośno. Pocieszam się tylko, że to jeszcze kilka miesiecy do wrzesnia, starsza pójdzie do zlobka do 13 a od lutego mlodszy do żłobka a ja będę odpoczywać psychicznie w pracy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2019, 12:10

  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 16 marca 2019, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka dlatego ja się zdecydowałam jak córka miała 7 lat tylko wtedy zaistniał problem że nie mogłam zajść w ciążę

    Ale podziwiam dziewczyny co mają dzieci rok po roku czy bliźniaki

    Z córka to miałam jeszcze taki problem że nie chciała jesc i musiałam ja karmić tylko ja poza tym często też wymiotowala wszystkim już nie mówiąc o lekach.
    Na szczęście mały jest narazie inny

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola nie ma co podziwiać, zwykle to zrządzenie losu lub jak u mnie niby przemyślana decyzja a jednak człowiek nie do konca tego się spodziewał :D córka była bardzo łatwym niemowlakiem, sama zasypiała prawie od poczatku, nie lubiła być noszona, mało płakała (poza kolkami, które miała do 2mc). Niestety syn jest zupelnie inny :P pocieszam się, ze ona była bezproblemowym niemowlakiem a jak stanęła na nogi to jakby diabeł w nią wstąpił. Teraz on jest problemowy to może później będzie oazą spokoju ;) co mi pozostało, tylko złudne nadzieje hehe. Ale moje dzieciaki nie mają kuzynostwa i nie zapowiada się żeby szybko mieli, więc cieszę się że mają siebie nawzajem (wiadomo, że są jeszcze koledzy, ale to nie to samo)

  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 18 marca 2019, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny plis poradzcie co kupić 3latkowi (chlopiec) na urodziny? Klocki lego odpadają..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 16:16

    Jezu ufam Tobie
  • Domi603 Koleżanka
    Postów: 39 11

    Wysłany: 18 marca 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż swojemu chrześniakowi kupił zestaw „małego majsterkowicza” bosh dla dzieci, mały był zachwycony, biegał w kasku i z plastikową wkrętarką w ręce :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 04:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy co dziecko lubi :) mam w rodzinie 3 latka "artystę" i był zachwycony jak dostał playdough :) jeden dzieciak ma fazę na samochody/traktory itd a inny na dinozaury. Najlepiej zapytać rodziców co dziecko lubi

  • molisia Autorytet
    Postów: 963 552

    Wysłany: 19 marca 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja przez zęby miała biegunkę , odpadzona pupę i ogólnie zły nastrój
    Wyszły jej już dwie dolne jedynki
    :)

    .kropka. lubi tę wiadomość

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • molisia Autorytet
    Postów: 963 552

    Wysłany: 19 marca 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A cały proces wyrzynania od opuchniętych dziąseł trwał 2 miesiące

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 20 marca 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem wykończona.. W dzien nic nie moge zrobić zadnego prania czy sprzatania. Jak wychodze zrobic chociazby siku to jest jęczenie. Jak spi to musze byc w pokoju bo sie wybudza a jak sie wybudzi i jej nie uspie w tym czasieto jest ryk. Sama na zabawce tez raczej sie nie bawi. Teraz bylysmy na spacerze to biegiem do domu bo ryk.. Oprócz tego ze czasem spelnie pltrzebe fizjologiczna lub cos zjem jak sie uda to chyba nie mam innych zajęć niz opieka dzieckiem.. Nie wspomne o tym ze prawie kazde karmienie to ryk dopoki sie niego odbije lub dłużej. Alee.. Widziałam ze jest cos takiego jak "high need baby" moze akurat ja mam takie.

    Jezu ufam Tobie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedRose a masz karuzele w łóżeczku? :) u nas karuzela oraz taki pluszak z naciagana pozytywką (ma na sobie też sporo metek do chwytania) pozwala mi iść zrobić siku :D na 3 min go to zajmie. Jak leży na brzuchu na podłodze to przed nim kładę zabawki z metkami i grzechotki (ze 2-3szt) i też mam 5 minut spokój ;)

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 20 marca 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam szczeniaczka uczniaczka. Myślałam że to przereklamowana zabawka ale już drugie dziecko na niej chowam. Od wczoraj szczeniak towarzyszy nam przy ubieraniu na dwór i zakładaniu czapki i jedzie w wózku tak że mała może na niego patrzeć. No i j nas jeszcze tęcza działa taka plastikowa że światełkami która jest ozdobą. Władze i chwila przerwy jest. Już nie mówiąc że jak ja zostawię przy włączonym tv to dziecka nie ma...

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • jastin Koleżanka
    Postów: 52 41

    Wysłany: 20 marca 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tv i jak wezmą tel kom w rękę to patrzý jak zaczarowana Ale wiadomo to tylko nasze spostrzeżenie wiadomo że zabronione:)
    Ale u nas działa tak jak kropka pisze karuzela w łóżeczku i jak najwięcej pluszakow we wszystkie kolory ;-) działa

    klz9vcqgtj0l9yz1.png
  • Lola_M Autorytet
    Postów: 661 217

    Wysłany: 20 marca 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też działa karuzela ale dlatego że ma takie światełka co zmienia kolory. I łuk z wiszacymi zabawkami. A ponadto to wszystkie grające i świecące zabawki. Mąż już zakupił duży zapas baterii bo też wyciągam stare zabawki po córce szczeniaczki uczniaczka kaczkę co śpiewa alfabet A za chwilę trzeba będzie odpalić większe zabawki

    A kiedy jest naprawdę źle i nic nie działa to biorę młodego do łazienki w leżaczki:) i jakoś dajemy rade

    Niestety tv to odkrył maż z że działa i tak z młodym często siedzą i oglądają ja to wolę nie korzystać bo jednak to za malutkie dziecko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2019, 21:53

    Pcos
    f2wlp07whe3ye9wg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2019, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tv u nas niestety nieuniknione, bo starsza czasami oglada piosenki dla dzieci z youtube. Wtedy obu dzieci nie mam, w kryzysowych sytuacjach tez sie tak ratuję

    Mój syn jest chyba jakiś inny, bo jego szczeniaczek uczniaczek ani inne grające zabawki nie interesują. Tylko karuzela (ma pluszowe misie) i pluszaki w kazdej ilości. Najbardziej szczęśliwy jest jak mu siostra wrzuca do łóżeczka kilkadziesiąt paluszków i na koniec sama wchodzi. Ona go w tych pluszakach zakopuje i obydwoje mają ubaw :P no ale wtedy to już w ogóle nigdzie nie wyjdę, bo strach że przypadkiem mlodszy zostanie nadepniety ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2019, 10:09

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2019, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam wasze dzieciaki? Obracają się już, a może pełzają? :) mojemu jeszcze troszkę (minimalnie) brakuje żeby się samodzielnie przekręcić z pleców na brzuch, w drugą stronę wlasnie się obrócił 2 razy pod rząd (a myślałam że nie umie xd). Jak leży na plecach to się kreci jak wskazówka zegara :D pełzania jeszcze nie ogarnia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2019, 18:21

  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 22 marca 2019, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u nas obroty z brzucha na plecy, w drugą stronę kombinuje ale jeszcze nie ma. Jak leży na brzuchu to kręci się wokół własnej osi i jak widzi coś ciekawego z przodu to próbuje się przemieścić ale jeszcze nie daje rady.

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 22 marca 2019, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noce u nas ostatnio to koszmar. Po nocnym karmieniu budzi się co godzinę i to nie z głodu bo biorę go do cyca łapie i zasypia. Więc zęby, skok albo ból brzucha... mam nadzieję że to zaraz minie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2019, 21:44

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 23 marca 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej :)
    Kropka u nas przewrotu na brzuch od ostatniej niedzieli to codzienność. Ale trochę to uciążliwe bo mój Kostek leży na plecach, bawi się na macie i przekręci się A później w ryk, ehh.. I oczywiście przekręca się tylko przez jedną rękę. Ćwiczymy go żeby się przekręcał też przez drugą. :D Do pelzania to mamy jeszcze mega daleką drogę ;)

    Nadia ostatnio czytałam o regresie snu w 4 miesiącu życia dziecka może to to?

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelowaa to się tak tylko wydaje, jak umie się już przekręcić to jest już bardzo silny i lada chwila zacznie sunąć do przodu jak foka ;) połóż przed nim coś co bardzo chce dosiegnac i podstaw mu dłoń pod stopy żeby miał jak się odepchnąć, to zobaczysz jak pójdzie do przodu :P moja córka nauczyła się pelzac jak zobaczyła ugryzione jabłko które chciała dziabnąć (nie wiem ile miała, ale jeszcze nie siedziała, wiec coś okolo 5mc) :D

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 26 marca 2019, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja zwariuje niedługo. Pola od początku marca ma katar. Co tydzień chodzę z nią do lekarza bo nie przechodzi i co tydzień mówią że jest dobrze. W sobotę zaczęła kaszleć więc w niedzielę poszłam na opiekę świąteczna i tam lekarz stwierdził że ma szmery i skierował do szpitala. Na oddziale stwierdziła że są lekkie szmery w oskrzelach ale nie zgodziłam się na pobyt w szpitalu. Dostałam inhalacje i syrop wykrztuśny. Wczoraj byłam prywatnie u lekarza i stwierdziła że nie ma nic na oskrzelach. A dodam że katar coraz większy bo każdy każe odciągać. Do tej pory odciagalam 3xdziennie teraz to już muszę co kilka minut. Mała nie może spać bo nie może oddychać. Ta wczoraj stwierdziła że ulewa do nosa stąd ten katar, ale kuźwa dlaczego jest coraz większy i bardziej dokuczliwy. Chciałabym jakoś zmniejszyć ilość odsysania. Ale jak to zrobić jak ona płacze, krztusi się ta flegma...

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
‹‹ 429 430 431 432 433 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ