X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 27 listopada 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj ja też długo nie mogłam, ale myślałam że to od tabletek antykoncepcyjnych. Normalnie mnie piekło, paliło i okropne to było. Rok brałam te tabsy i się tak męczyłam. Odstawiłam i z dnia na dzień się poprawiło.

    Jakich pampersów używacie? Bo ja kupiłam w Lidlu lupilu, ale one są jakieś dziwne i małej nogi, uda się obcierają i ma czerwone, jakby ten pasek z rzepem jest za nisko. Używałam lupilu 5 dla Szymka jak wyrósł z pomarańczowych pampersów. Sprobuje może biedronkowej dady bo dużo ludzi używa i chwała. Chociaż u mojego małego dupa była czerwona bo nich. Ale co dziecko to inna reakcja

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2018, 20:46

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 28 listopada 2018, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka u nas po pampersach uczulenie wyszło :/ teraz używamy z dady, ale też nie jest jakoś super. Kupiłam te zwykłe w zielonym opakowaniu i te premium w granatowym. Zielone są większe niż te premium. Po bambusowych z rossmanna nic małej nie jest i nie muszę za bardzo jej tyłka smarować, tyle że strasznie drogie są :/

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 28 listopada 2018, 06:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jak narazie sprawdzają się pampersy te złote, nie widzę żadnej wysyłki u małego więc chyba jest okej :)
    Ogólnie być może dzisiaj już wyjdziemy.
    Wszystkie wyniki małego już przyszły, wychodzi na to że jest całkiem zdrowy, bo antybiotyk mu odstawili i wczoraj został zaszczepiony na gruźlicę :D Wszystkie USG mamy porobione i nawet wyszła mu zoltaczka ale poziom bilirubiny wyszedł na tyle niski że żadne naświetlania nie są potrzebne :D
    Jestem mega szczęśliwa że jest szansa na wyjście ;)

    .kropka. lubi tę wiadomość

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • Jastin76 Autorytet
    Postów: 614 798

    Wysłany: 28 listopada 2018, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karnatka
    To mnie uspokoilas ,dziękuję:*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2018, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam babydream fun and fit (czy jakoś tak) z Rossmana bo mam tam najbardziej po drodze :) cenowo wychodzą chyba tak jak dady, wysypki i czerwonego tyłka brak

    Jak przewijacie chłopaków? Macie jakiś patent żeby wszystko dookoła nie było osikane? Raz dziennie mam do czyszczenia przewijak bo akurat mu się zachce i fontannę odpala gdy nie ma pieluchy. Dziś obsrał się po pachy i jakby tego było mało przy czyszczeniu z kupy wszystko osikał :/ po tym to już poszliśmy prosto pod kran go umyć

    Od jutra mąż wraca do pracy a ja zostaję z nimi sama 7-17 :O nie wiem co to będzie, póki co zostałam z nimi kilka razy na 2-3h a tu trzeba będzie przeżyć cały dzień, boję się... Najgorzej jak młody nie śpi i drze jadaczkę a córkę trzeba położyć na drzemkę albo zrobić jej jedzenie i nakarmić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2018, 16:15

  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 28 listopada 2018, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam pampersow Bambiboo z Rossmana i dla mnie są najlepsze. Pampersa trochę odparzaly.
    Ja byłam u ginekologa z tą rana i dostałam dwa antybiotyki zewnętrznie i doustnie. Okazało się że to co mi wypływa to ropa a nie płyn surowiczy. Jakieś zapalenie się wdało. A położna mówiła że nie mam się czym martwić że to nic takiego ehh..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2018, 16:22

    Jezu ufam Tobie
  • molisia Autorytet
    Postów: 964 552

    Wysłany: 28 listopada 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wychodzicie już na dworek ?
    Ja dwa
    Razy werandowalam mała i nie wiem czy mogę już z nia pójść chociaż na 10min na dworek

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My nie werandowaliśmy, jak skończył tydzień to ubraliśmy ciepło, nasmarowalismy buzię i mąż poszedł z nim na godzinę. Żyje, więc chyba ok ;) mąż gorzej bo poszedł bez czapki i do dziś smarka... Już na kilku spacerach był. Niby z noworodkiem nie powinno się chodzić poniżej 0 stopni (?) i my się tego trzymamy :)

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 28 listopada 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    molisia wrote:
    Wychodzicie już na dworek ?
    Ja dwa
    Razy werandowalam mała i nie wiem czy mogę już z nia pójść chociaż na 10min na dworek
    My już tydzień czasu chodzimy tak na 30min do godziny. A wcześniej wystawiłam że 3 razy na balkon najpierw 20min potem 30 potem 40min

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • karnataka Autorytet
    Postów: 365 161

    Wysłany: 29 listopada 2018, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka A czemu niby? Jak starszaki mieli 2 tyg to wychodziłam przy -5. Ważne oby nie było zbyt wilgotno ale jeśli ładna pogoda to czemu nie.

    klz9vcqgx7pu7ljh.png

    lprkanli3j97xzk0.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 29 listopada 2018, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też normalnie wychodziłam przy mrozach. Z szymkiem trochę dłużej siedziałam w domu bo 2 tygodniach zaczęłam go najpierw wystawiać w pokoju przy otwartym oknie a potem na balkon dopiero. Ale on był taki chudy że powoli go przyzwyczajam do innej temperatury. Po 3 tyg jechaliśmy już na święta i do lekarza 120km

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2018, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karnataka wrote:
    Kropka A czemu niby? Jak starszaki mieli 2 tyg to wychodziłam przy -5. Ważne oby nie było zbyt wilgotno ale jeśli ładna pogoda to czemu nie.
    Nie mam pojęcia, jak rozważaliśmy pierwszy spacer, wrzuciłam w Googla "noworodek pierwszy spacer" czy coś takiego i był jakiś artykuł a w nim że spacery z noworodkiem do 0 a z niemowlakiem do -5 stopni :P córka z czerwca więc wcześniej nie mieliśmy takich dylematów :D

    U nas póki co tylko wieczorem i w nocy poniżej zera więc nawet w to nie wnikałam :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 08:26

  • yaminka Ekspertka
    Postów: 220 188

    Wysłany: 29 listopada 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wasze dzieci też dostają tyle witamin/leków? U nas wit D, witC,żelazo,prebiotyk no i delicol (plus okazjinalnie espumisan). Część w kapsułkach,część na łyżeczce,część do rozrabiania w kieliszku - wszystko każde jedno zjadane w najlepszym razie niechętnie - w najgorszym wypluwane i wycierane kubraczkami, które potem się lepią :/ każde karmienie prawie z takim lekowym'deserkiem'. Da rade coś podawać razem jedną salwą? Wit d i cebion chociaż?

    Dziewczyny są z nami! 30.10.2018 :)gg64l6d850o2zp3w.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja daję tylko Wit D.

    Ale szymkowi dawałam taki zestaw, bo miał wzdęty brzuszek bo coś tam. Po miesiącu chyba mu odstawiłam wszystko bo czy z tymi lekami typu delicol i Espumisan czy bez to było tak dsmo

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas delicol, espumisan, dicoflor i wit D. Staram się oddzielnie podawać ale u nas espumisan i dicoflor dwa razy dziennie nie przed każdym karmieniem. Delicol przed każdym podaje 8 kropli. Wit d zawsze po kąpieli i taki mamy rytm już wypracowany.

    Jezu ufam Tobie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Wit D, delicol też mu wprowadziłam za radą pediatry, ale moim zdaniem efekt żaden więc po skończeniu tej buteleczki już nie kupuje.
    Okazjonalnie dajemy też sab simplex

  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 29 listopada 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy któraś się zna dobrze na tych szczepieniach albo ma jakieś się doświadczenia ? Muszę się w grudniu umówić w przychodni i nie wiem co robić..

    Jezu ufam Tobie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podstawową różnicą między tymi szczepieniami na NFZ i 5w1 i 6w1 jest ilość wkłuć oraz krztusiec pełno komórkowy na NFZ i bezkomorkowy w 5w1 i 6w1 (ten bezkomórkowy jest bezpieczniejszy jeśli chodzi o NOP). No i cena ;) musicie rozważyć czy wolicie mniej wkłuć kosztem ceny czy przeżyjecie więcej wkłuć i macie na NFZ za darmo (a te pieniądze można przeznaczyć np na inne dodatkowe szczepienia)

    My córkę szczepilismy 6w1, głównie ze względu na ten krztusiec i liczbę wkłuć. Córka tak się darła przy szczepieniach, że masakra... Przy ostatnich 2 trzymał ją mąż bo ja nie dawałam rady ;) na szczęście zakończyliśmy póki co szczepienia i kolejne dopiero za kilka lat. Syna też będziemy szczepić 6w1. Po szczepieniu nigdy u córki nic się nie działo, w dniu szczepienia była tylko bardziej śpiąca i miejsce wkłucia troche ją pobolewało przez 1 dzień, nie miała temperatury. Znajomi szczepili na NFZ i ich syn też dobrze znosił szczepienia, ale on był bardziej dzielny w przychodni, nasza ryczała aż do wyjścia a on tylko zakwilił pół minuty i tyle ;)

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 29 listopada 2018, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ja też pytałam ostatnio nasza pediatrę co ona sądzi. Powiedziała że poleca 6w1 ona ma dwie szczepionki co przepisuje i są dobre. Ja Szymona szczepilam 6w1 o nazwie hexa... Coś tam. Bardzo dobrze je zniósł.

    Teraz miałam wątpliwości bo dziewczyny z innego wątku mówiły że szczepią 5w1 bo
    1. Jest tańsza
    2. Nie ma w sobie szczepienia na WZW a ponoć ona jest mocno obciążającą więc lepiej podać ja osobno. Na WZW jest szczepienie w ramach NFZ w 7 miesiącu chyba.

    Mam szwagierkę w aptece to ja poproszę żeby sprawdziła ceny to wam powiem. Ja za tą 6w1 dawałam 290-318zl zależy w której aptece.
    My na szczepienie się umówimy po świętach, przed nowym rokiem. Żeby w razie w nie mieć świat z gorączką czy marudzeniem. Szymon miał gorączkę troszkę po 3 dawce a po 4 (są 4 czy 3 dawki bo nie pamiętam) bolały go jogi, bo szczepią w udo.

    Jeśli macie wcześniaki to macie za darmo szczepionkę 5w1. Więc wtedy bym się nie zastanawiała tylko brała ta darmowa. Musicie tylko zadzwonic do sanepidu bo to on daje ta szczepionkę i się spytać jak to załatwić. Najprawdopodobniej umawiacie się w przychodni i przychodnia ma skontaktować się z sanepidem. Ja tak robiłam teraz ze szczepieniem na ospę dla Szymka. Tylko weź udział pod uwagę że to może potrwać 2-3tygodnie zanim szczepionka dotrze do przychodni

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 29 listopada 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Często przychodnie nawet nie wiedzą że ta 5w1 jest darmowa. Też bym Szymona zaszczepiła ta 5w1 ale mi nikt nie powiedział że mogę ją mieć za darmo. Dali nam wtedy pneumokoki bo wtedy wcześniaki tylko miały darmowa.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
‹‹ 390 391 392 393 394 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ