X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 14 listopada 2018, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka dzisiaj upiekłam 250 pierników haha Nie zadziałało :P Ostre jedzenie też nie działa, bo całą ciążę się zajadam ostrym, ogólnie mam fazę na papryczki jalapeno, więc oczy płaczą przy jedzeniu.. :)

    Może jak wam te wizyty tak pomogły przed porodem to i moja jutrzejsza coś wywoła :D Obyy...

    Klaudia, a u Ciebie kiedy wizyta czy coś?? :)

    .kropka. lubi tę wiadomość

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 15 listopada 2018, 02:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelowaaa wizyta dopiero za tydzien w srode :/ termin mialam na wczoraj, ale bole ktore pojawily sie pod wieczor minely niestety, a powiem szczerze juz myslalam ze cos ruszy bo kilka razy bol byl ostrzejszy - niestety :D poki co nieprzespana noc za mna i jeszcze pol przede mna, wlasnie zrobilam herbate, a po snie ani sladu. Nie wiem dlaczego ale tak zlej nocy to juz dawno nie mialam, no ani tak ani siak zasnac nie moge rzucam sie z boku na bok :/

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 15 listopada 2018, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak nie wczoraj to może dzisiaj? W ogóle to nie za długo każą ci czekać na wizytę..? Za geanica wiem że inaczej, ale za tydzień będziesz tydzień po terminie, tak? Mój lekarz powiedział mi że 2 dni przeterminowania i do szpitala.. Mega się boję że mnie to spotka, a tak strasznie bym nie chciała, bo jednak w domu to w domu, swoje łóżko i w ogóle :)

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 15 listopada 2018, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dokladnie bede rowny tydzien po terminie :/ nic nie poradzisz taka polityka :/ robie wszystko co mi do glowy przychodzi, nawet udalo mi sie meza przekonac (stwierdzil ze jesli do piatku nic nie ruszy to sie poprzytulamy) :P

    Tutaj do szpitala nikt Cie nie polozy, tak samo po porodzie - jesli wszystko okej to 2 godziny pozniej wychodzicie do domu, nie wazne czy to dzien czy srodek nocy.

    Ps. Bardzo boje sie wywolywania, mam nadzieje ze mnie to nie spotka :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 07:29

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 15 listopada 2018, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia ja też mam nadzieję że mnie wywoływanie ominie.. Ja z narzeczonym od tygodnia się przytulamy i cisza, ale u Was może być inaczej :) Ja liczę że lada chwila coś będzie się działo :D Jak nie to w weekend wielkie sprzątanie przed świętami, wieczorem będę u babci na urodzinach robić za kelnerkę i mały będzie musiał wyjść xd
    Hm.. ciekawe dlaczego nie biorą do szpitala przed? No i wyjście po 2 godzinach jest dla mnie nie do pomyślenia, ale dacie z mężem radę :)

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 15 listopada 2018, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiscie jesli cos jest z dzieckiem nie tak to trzeba zostac, ale jesli jest okej to do widzenia :o jedyny plus to taki, ze jest tutaj opieka poporodowa (kraamzorg), ktora jesli zaplacisz lub masz pakiet ubezpieczenia przychodzi do Ciebie pomagac przy maluszku i dogladac mame, a takze wyreczac w czynnosciach typu sprzatanie, gotowanie itd - generalnie mama ma odpoczac i nauczyc sie „bycia” mama :) u nas to 8 dni od 9-15 :) jesli zdarzy sie ze urodze w nocy to tez od razu dzwonimy i przyjezdza do nas na 3h, a nastepnego dnia juz normalnie na godzine 9.

    Ja sprzatam, spaceruje, pije te liscie i nic :/ choc musze przyznac, ze z dnia na dzien czuje coraz wieksze bole brzucha, zwariowac idzie :|

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 07:46

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 15 listopada 2018, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta opieka nad mama i dzieckiem po porodzie fajna sprawa i pewnie chodzi o to żeby "wynagrodzić" mamie tak szybkie wyjście ze szpitala, a przynajmniej tak to wygląda :)
    Jest to trochę ułatwienie, bo na spokojnie będziesz mogła odpoczywać :) Ciekawa bardzo jestem jak to wychodzi w praktyce, koniecznie napisz :D
    U mnie też wszystko robię co mogę, a bóli żadnych :/ Oby mi dzisiaj powiedział czy coś tam się rozwiera albo skraca chociaż.

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 15 listopada 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem lekko podłamana, bo kompletnie nic się nie dzieje u mnie w kierunku porodu :( Mój organizm zdecydowanie nie chce rodzić haha Nie wiem czy czasem mi lekarz nie zrobił jakiegoś masażu szyjki, bo kurczę nie było na fotelu zbyt przyjemnie :O Powiedział że mam szaleć do woli i dzieć wyskoczy sam, ale ja myślę że mu jest za dobrze.. Za tydzień kolejna wizyta (z zapisem KTG) i jak nadal nic nie będzie to dostaję skierowanie do szpitala.
    U mojego małego chłopca wszystko okej, rośnie jak na drożdżach, ma już 3500g.. <3

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 15 listopada 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej ale ja do szpitala też idę dopiero jak minie tydzień po terminie. Wczesniej nikt nie bierze tak normalnie u nie bo prawidłową ciąża trwa między 38 a 42 tygodniem. Dopiero po skończonym 41 u mnie w łódzkich szpitalach kładą i to tak bez większego nacisku. Takto tylko kontrola co 2-3 dni na IP i tyle. Mi by się nawet nie chciało iść 2 dni po terminie i leżeć żeby leżeć bo czynności wywoływania porodu aby nie zaszkodzić ani matce ani dziecku powinny być dopiero po 41. I to takie mało inwazyjne na początek. Są dzieci które potrzebują więcej czasu i tyle. Już się pogodziłam z tą myślą.

    .kropka. lubi tę wiadomość

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Poznaniu 6-8 dni po terminie każą się stawić w szpitalu (w zależności jaki szpital) i wywołują na drugi dzień. Karmelowaaa lepiej się dowiedz w szpitalu żeby cię nie położyli na tydzień na patologii, bo takie leżenie plackiem rodzeniu nie służy, lepiej poczekać w domu ;) jak zadzwonisz na izbę przyjęć to ci wszystko powiedzą

    zimowa stokrotka lubi tę wiadomość

  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 15 listopada 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie mogę znaleźć informacji o tym jak ile razy dziennie mogę ten delicol podawać z mlekiem :/ jak podajecie go swoim maluszkom? Trochę te krople pomogły, bo mała się odgazowala, ale nadal kupki nie zrobiła :/

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 246

    Wysłany: 15 listopada 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O widzicie dziewczyny nie zorientowałam się jak to u mnie w szpitalu jest, ale dowiem się od mojej położnej jak teraz wpadnie na wizytę.. No i też nie podoba mi się leżenie na patologii, bo wolę swój własny dom i swoje własne łóżko :) Zobaczymy jak to ten mój doktorek rozwiąże.. Jak narazie powiedział mi to co napisałam, że jak do 27 się nic nie będzie działo to mnie wyśle do szpitala i tyle.. Mam jednak cichą nadzieję że młody zdecyduje się wcześniej opuścić lokum, bo już bym chciała urodzić xd

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 15 listopada 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karmelowaaa doskonale to ujelas to taka nagroda - wychodzisz, ale tam aniol stroz czeka juz na Ciebie :) maz oczywiscie tez bedzie wtedy w domu, bo bierze urlop, a na poczatku grudnia przyleci do nas moja mama (poznac wnuka, a przy okazji mi pomoc) :) dobrze, ze taka opieka tutaj jest, bo nie wiem co ja bym zrobila - boje sie pierwszych dni z maluszkiem majac pomoc, a co dopiero gdyby jej nie bylo, gdybym nie miala nikogo kto nauczylby mnie „obslugi” 50cm czlowieka :P niestety jestesmy z mezem tutaj sami, nie mamy zadnej rodziny m, wiec jestesmy zdani sami na siebie. Moja starsza siostra w pl tez ma synka 2letniego, ale kiedy by nie bylo potrzeba to ma pomoc, to zeby zostac z malym to cos innego, u nas niestety nie bedzie mial kto zostac - maz wroci do pracy, a ja bede musiala sobie tak zoorganizowac zycie zeby wszedzie i o kazdej porze w razie potrzeby ruszyc z dzieckiem... latwo nie bedzie, ale wszystko sie da choc poczatki na pewno beda bardzooo trudne :) kolejna sprawa, ze ja w tej chwili juz jestem na zasilku macierzynskim (6 tyg przed porodem) i konczy sie on 10 tyg po porodzie czyli pod koniec stycznia :/ w zyciu nie oddam tak malego dziecka do zlobka, wychodze z zalozenia ze nie po to tule lat na niego czekalismy zeby teraz jakas obca kobieta go wychowywala i jeszcze mowila do niego od pierwszych ms zycia w obcym jezyku, zeby to do niej powiedzial pierwsze slowo - a nie do mnie, takia jest moja opinia :)
    karmelowaaa Ty to przynajmniej masz jeszcze kilka dni w razie „w” :p ja z kazdym dniem zaczynam sie coraz bardziej irytowac :/ to jest taki strach pomoeszany z ekscytacja, a zarazem wkur***nie, bo czekasz na cos co i tak jest nie uniknione - to jeszcze bardziej poteguje moj strach, kazdy dzien jest gorszy od poprzedniego :(

    zimowa_stokrotka ciesze sie, ze potwierdzilas moje informacje, jakos tak mi sie lzej zrobilo, ze to nie tylko tutaj cos jest nie tak i ze moze byc to jakies niebezpieczenstwo :)

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • Angel1982 Ekspertka
    Postów: 156 81

    Wysłany: 15 listopada 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)

    KlaudiaRbn jesteśmy na tym samy etapie ciąży 40+1. U mnie skurcze przepowiadające są, ale tych właściwych żeby miały się nasilać i być coraz częstsze to nie widać.

    Moja gin powiedziała, że jak do jutra nie urodzę to mam przyjść do niej po skierowanie do szpitala. Ciekawa jestem co potem będą zamierzali ze mną robić. No chyba że jednak córcia zdecyduje się i zlituje nad mamą i przyjdzie na świat dzisiaj lub jutro nad ranem ;)

    3jvzio4p1o0pfe4r.png
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 15 listopada 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieswieczki wrote:
    Hej dziewczyny :) Jakiś czas temu zaczynałam tu z Wami, ale nie dane mi było skończyć, może niektóre z Was mnie pamiętają. Widzę że większość z Was już rozpakowana także moje gratulacje :) Niech maluchy zdrowo Wam rosną :) Trzymajcie się cieplutko :)

    Co tam u Ciebie słychać? Jak się trzymasz?

    Jezu ufam Tobie
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 15 listopada 2018, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mój Szymek w nocy miał 38st gorączki. Został dziś w domu. Było dobrze ale widzę że znów go bierze... Pójdziemy na nocną opiekę do lekarza. Boje się żeby na malutka nie przeszło. Ryczeć mi się chce bo się tego boje

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • yaminka Ekspertka
    Postów: 220 188

    Wysłany: 15 listopada 2018, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann - to chyba do każdego karmienia się podaje, bo to jest enzym, który pomaga strawić mleko - więc po prostu do każdej porcji chyba się podaje te kilka kropelek

    ann1109 lubi tę wiadomość

    Dziewczyny są z nami! 30.10.2018 :)gg64l6d850o2zp3w.png
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 15 listopada 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedRose wrote:
    Co tam u Ciebie słychać? Jak się trzymasz?

    Redrose jakoś leci :) Odczekalismy pół roku tak jak zalecali lekarze i juz pierwszy cykl mamy za sobą-niestety narazie nieudany. Ale działamy dalej :) Mam nadzieję że niedługo się uda.

    Gratuluję córeczki, przykro mi że tak się potoczyło z drugim dzieciaczkiem.. Ale jesteście bardzo dzielni a Wasz Aniołek będzie z Wami. Trzymajcie się cieplutko.

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Red Head Autorytet
    Postów: 371 433

    Wysłany: 15 listopada 2018, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann, do każdego mleka bo to jest na trawienie laktozy. Mi te krople starczą na 4dni na dwójkę dzieci. Zbankrutuje niedługo.

    ann1109 lubi tę wiadomość

    mhsvqtkfflrf4775.png
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 15 listopada 2018, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedHead no w Twoim przypadku to rzeczywiście są koszty dużo większe :/ kontaktowałam się ze znajomą położną i doszlysmy do wniosku, że zobaczymy co się będzie przez weekend działo i wtedy zastanowimy się nad zmianą mleka na antykolkowe. Póki co mamy małą z 3-4 razy dziennie na brzuszku kłaść na 2-3 minuty, stosować delicol i probiotyk i masażyk całego ciała robić. Powiedziała tez, ze dzieci po cc potrzebują dużo więcej przytulania, wiec mąż po jedzeniu bierze małą na tors i tak kilkanaście minut z nią leży :)

    Póki co zrobiła takie kupsko, że muszę ją umyć, bo pod sam pępek jest umazana :D
    Z mężem jesteśmy jacyś rozbici, bo po 18 dostała jeść, o 18.40 juz spała i obudziła się teraz o 23.10 :o

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
‹‹ 380 381 382 383 384 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ