Dzień Matki w BellyBestFriend!

Aktywuj abonament BellyBestFriend od dziś do 31 maja a otrzymasz od nas prezent:

1 miesiąc - otrzymasz 15 dni w prezencie!

3 miesiące - otrzymasz 1 miesiąc w prezencie!

12 miesiący - otrzymasz 2 miesiące w prezencie!

Z abonamentem BellyBestFriend możesz korzystać również z KidzFriend oraz OvuFriend!

Promocja trwa do 31 maja 2019 roku.

Wykup abonament Zamknij
BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Listopadowe mamuśki 2018
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

karmelowaaa
Autorytet
113

Wysłany: 27 października 2018, 07:27
Cytuj | (1) | Zgłoś
magdzi napisała:
To ja miałam mieć CC 30.10. ale moi chłopcy postanowili zaskoczyć swoją mamę 10 dni wcześniej ;)

My od wczoraj od godziny 17 jesteśmy już w domku :)chłopcy póki co to Aniołki :D Jedynym problemem jest ich jedzenie...Ta walka o każdy mililitr zjedzonego pokarmu spędza mi sen z powiek. Jest coraz lepiej, ale chyba będę mieć traumę ze szpitala kiedy próbowałam im cokolwiek wcisnąć na siłę a łzy same leciały...Ja i tak karmiłam ich "delikatniej" niż pielęgniarki noworodkowe bo ciężko patrzy się na stosowane metody, które pozwolą uzyskać jakikolwiek efekt w karmieniu Póki co są głównie na MM, ale próbuję rozchulać laktację i karmić KPI, a kiedyś może KP. Właśnie skończyła się randka z laktatorem..hahaha...

Kochana to cię chłopcy faktycznie zaskoczyli :) Gratulacje dla całej waszej gromadki <3
Czujesz się już ok? Wracaj szybciutko do pełnej sprawności :D I niech chłopcy jedzą bez buntu :)

Ps. Według moich obliczeń mamy już na świecie 7 chłopców i 3 księżniczki <3
Czyżby zapowiadał się męski rocznik? :O

Wiadomość wyedytowana przez autora 27 października 2018, 07:29

magdzi lubi tę wiadomość

atdcpx9ir8g8hg1a.png

Kodora
Koleżanka
17

Wysłany: 27 października 2018, 08:08
Cytuj | (0) | Zgłoś
A ja wczoraj wieczorem myślałam że padnę, mój synuś najwyraźniej będzie jakimś imprezowiczem bo już trzeci tydzień straszy mamuśkę w weekendy. Cały tydzień jest ok, a w weekendy niespodzianki i to coraz mocniejsze. Ból który straszył mnie w tamten weekend wczoraj był lajtową przerwą pomiędzy mocniejszymi skurczami. Pierwszy raz tak miałam, do tej pory takich skurczy raczej nie odczuwałam. Czułam nacisk główki, tak jakby w pachwinie i czasami jakby się gorzej coś tam ułożyło. Ginekolog potwierdziła w czwartek że główka jest dość nisko, więc to było to. Ale nic się jeszcze nie rozwarło, ani raczej nie skróciło. Nie zdziwię się jeśli po wczorajszym dniu się to zmieniło. Czułam skurcze w miejscach o których istnieniu wcześniej nie miałam pojęcia, czasem na dodatek kopniak. Chyba z godzinę z przerwami to trwało, mówiliśmy z mężem że jakby dalej tak było to jedziemy do szpitala. Myślałam że nie zasnę, ale jakoś na półleżąco się udało. W nocy o dziwo spokój. Teraz młody ma czkawkę, pewnie dlatego że o nim piszę ;-) Wiem że ten mój opis jest strasznie haotyczny, ale nie umiem tego określić, pewnie powolutku sobie toruje drogę, a jeszcze w czwartek myślałam że się nic na razie nie ruszy. Muszę już teraz uważać bo zaczęliśmy 37 tydzień, więc chyba trzeba się oszczędzać trochę bardziej.

Wiadomość wyedytowana przez autora 27 października 2018, 08:10

natalka0887
Autorytet
757

Wysłany: 27 października 2018, 08:51
Cytuj | (1) | Zgłoś
Magdzi gratulacje!
Jaka wagę mieli chłopcy?

Wiadomość wyedytowana przez autora 27 października 2018, 08:51

magdzi lubi tę wiadomość

82do3e5emfsmi6fi.png
3i49df9hbiuokhok.png

Jastin76
Autorytet
796

Wysłany: 27 października 2018, 08:53
Cytuj | (1) | Zgłoś
Madzi GRATULACJE!!!!

magdzi lubi tę wiadomość

.kropka.
Autorytet
356

Wysłany: 27 października 2018, 09:51
Cytuj | (1) | Zgłoś
Gratulacje magdzi :) odpoczywajcie w domu i na spokojnie się karmcie ;)
Te szpitale to serio mogą wywołać traumę :P ja to bym najchętniej po porodzie poszła z młodym prosto do domu :D jak sobie przypomnę po pierwszym porodzie te 3 dni i ilość wylanych łez przy karmieniu to mam ciarki na plecach...

Kodora na skurcze dobre są dłuuuuugie ciepłe kąpiele lub prysznic ;)

magdzi lubi tę wiadomość

dqpranlib6l5gv9z.png
syy2cwa1ngeflcay.png

karnataka
Autorytet
159

Wysłany: 27 października 2018, 11:36
Cytuj | (0) | Zgłoś
Magdzi gratulacje! A jak karmili w szpitalu? Bo powiem szczerze że ja nie mam zarzutów do położnych u mnie. Nie porównuje na wczesniakach bo tam jakos strasznie powoli zwiększali porcje A w domu to pase dziewczyny jak indory :D

Magdzi, jedyne co mogę napisać na pocieszenie, moje dziewczyny też jadly jak za karę. Butla 30-50ml to na 3 podejścia, wybudzanie, masowanie pod brodą bo w ogóle nie chciały jeść. Karmie co 2h A nie co 3h jak kazali w szpitalu. Pamiętaj że zapotrzebowanie dzieci na płyny to około 100-190ml na kg masy ciała. Ja mam też w domu wagę niemowlęcą i dopóki dziewczyny jadly te minimum A wagą (co 2 dzien) rosła to nie popadałam w paranoję. I tydzień takiej walki A dziewczyny się rozkreciły. Jedzą po 60-70 co 2h, jadę na smoczkach dla wczesniakow mimo że wiem że nie powinnam bo one są bardzo miękkie ale olac. widzę że Monia jest silniejsza i powoli zmieniam smoczek na canpol silikonowy, Aga jeszcze słabiej je więc dalej wczesniaczy. Kupiłam na allegro takie szpitalne. Mam awaryjna butelkę dr browns i nie jadę na smoczkach 0 tylko większych. Jak się nie krzusza to nie będę dzieciaka męczyć żeby ciągnęła tym 0. I jakoś idzie. Wchodzimy pomału w etap kolek więc do każdej butli delicol ;)

Wiadomość wyedytowana przez autora 27 października 2018, 11:43

klz9vcqgx7pu7ljh.png

lprkanli3j97xzk0.png

molisia
Autorytet
231

Wysłany: 27 października 2018, 11:48
Cytuj | (1) | Zgłoś
Madzi gratulacje :)))))(

magdzi lubi tę wiadomość

Jest już z Nami Weronika
w5wqvcqgush2eos6.png
Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

Febion Natal1
Tmg
Encorton
Clexane
Czekamy na cud ☺
Jest z nami Weronika ❤️❤️

w5wqvcqgush2eos6.png

ann1109
Autorytet
182

Wysłany: 27 października 2018, 11:49
Cytuj | (7) | Zgłoś
Dziewczyny od wczoraj wieczora miałam strasznie wodniste upławy, w nocy regularne skurcze co 10 minut,ale o 4 się skończyły :/ rano znowu te wodniste upławy, wiec zadzwoniłam do położnej i kazała przyjechać do szpitala sprawdzić. Okazało sie, że to wody się zaczęły sączyć, zostałam przyjęta na oddział, 3 cm rozwarcia tylko mam. Będą próbowali podać oxytocyne i najprawdopodobniej dziś albo jutro urodzę. Trzymcie kciuki :)

Kijuki, molisia, .kropka., KlaudiaRbn, Jastin76, karnataka, magdzi lubią tę wiadomość

bl9cdf9h7ig7cn2w.png

20130810570114.png

Ania, 30 lat, niedoczynność, Hashimoto
Homocysteina 6,63; AMH 4,96
Starania od listopada 2014.

karmelowaaa
Autorytet
113

Wysłany: 27 października 2018, 12:49
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ann powodzenia! Trzymam kciuki żeby wszystko było w porządku :) Maliny i piłka najwidoczniej zrobiły swoje :D

atdcpx9ir8g8hg1a.png

.kropka.
Autorytet
356

Wysłany: 27 października 2018, 15:01
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ann trzymam kciuki żeby szybko poszło :D w szpitalu jak tylko masz możliwość i nie ma przeciwwskazań to próbuj się ruszać (piłka itp). Skoro już miałaś skurcze, to może coś się ruszy i uda się bez oxy ;)

dqpranlib6l5gv9z.png
syy2cwa1ngeflcay.png

RedRose
Autorytet
140

Wysłany: 27 października 2018, 18:29
Cytuj | (0) | Zgłoś
Magdzi czyli byliście w szpitalu ok 6 dni?
Ja się właśnie zastanawiam ile będę po cc.. w środę jest 31.10 a w niedzielę podobno w szpitalach nie wypisują.
Ann kochana trzymamy kciuki!

Jezu ufam Tobie

.kropka.
Autorytet
356

Wysłany: 27 października 2018, 20:17
Cytuj | (0) | Zgłoś
RedRose "u mnie" w szpitalu wypisują w niedzielę, mają takie obłożenie że nie trzymają nadmiarowo jeśli nie ma potrzeby (przypuszczam, że wiele szpitali tak robi) :)

dqpranlib6l5gv9z.png
syy2cwa1ngeflcay.png

natalka0887
Autorytet
757

Wysłany: 27 października 2018, 22:25
Cytuj | (0) | Zgłoś
U mnie też wypisują. Ja miałam wyjść w niedzielę to była 4 doba. Ale że Szymek dostał żółtaczki i się bałam tego to zostawili nas na naświetlania. Wyszłam w poniedziałek.

Jak to jest. Jak macie ustaloną datę cesarki a poród się zacznie sam szybciej to jedziecie i mówicie że miałyście mieć cesarkę?

82do3e5emfsmi6fi.png
3i49df9hbiuokhok.png

Jastin76
Autorytet
796

Wysłany: 27 października 2018, 23:06
Cytuj | (0) | Zgłoś
U nas też wypisują w niedziele ale po wypis trzeba przyjsc w dni pracujące poniedziałek- piątek

Natalka mi pow że jeśli cokolwiek będzie się działo mam dzwonić do niego i przyjeżdżać nawet w nocy wtedy robią szybciej

ann1109
Autorytet
182

Wysłany: 27 października 2018, 23:31
Cytuj | (9) | Zgłoś
Dziękuję za trzymanie kciuków :) niestety musialysmy mieć cesarke. Od 13 byłam pod oxytocynom, miałam silne skurcze co 2 minuty, ale szyjka nie chciała ani drgnąć. Rozwarcie o 19.30 było dopiero 5 cm i lekarze nie dawali nadzieje, że w nocy urodzę, a ja juz byłam tak wykończona tymi skurczami, że zdecydowałam się na cesarkę :/ Natalka przyszła na świat o 20.50 :) dostała 10 pkt, ma 3360 g i 57 cm :) i mnóstwo czarnych włosków na głowie :) jestem przeszczesliwa, a mąż jeszcze bardziej :)

molisia, KlaudiaRbn, Jastin76, .kropka., Malwas, Kodora, karnataka, Red Head, magdzi lubią tę wiadomość

bl9cdf9h7ig7cn2w.png

20130810570114.png

Ania, 30 lat, niedoczynność, Hashimoto
Homocysteina 6,63; AMH 4,96
Starania od listopada 2014.

KlaudiaRbn
Ekspertka
59

Wysłany: 27 października 2018, 23:43
Cytuj | (0) | Zgłoś
ann1109 GRATULACJE !!!!! :):):):) ja tez juz chcee! :)

Wiadomość wyedytowana przez autora 27 października 2018, 23:44

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
f2wli09kpm9cd0gs.png
bfaregz2zjq7cybd.png

* mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
* mutacja MTHFR i PAI1

Jastin76
Autorytet
796

Wysłany: 27 października 2018, 23:50
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ale cudownie ❤ gratuluję cudnej córeczki!!!

.kropka.
Autorytet
356

Wysłany: 28 października 2018, 06:05
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ale super, gratulacje Ann :D

A ja od wczoraj dziwnie się czuję, strasznie mnie nosiło jakieś dziwne pobudzenie (przejrzałam torbę, dokumenty, ogarnęłam w domu), zasnąć nie mogłam, brzuch jak na okres, do tego rozwolnienie wieczorem... Już myślałam że za chwilę się zacznie. W nocy miałam jakieś skurcze, ale raczej słabe i nie dało się ich nawet liczyć... coś tam w końcu spałam, wstawałam co godzine i cały czas te kłucie i skurcze czułam. A teraz się uspokoiło :/

dqpranlib6l5gv9z.png
syy2cwa1ngeflcay.png

karmelowaaa
Autorytet
113

Wysłany: 28 października 2018, 07:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ann gratulacje <3 Mała pewnie przecudowna z taką burzą włosów :D Odpoczywajcie sobie obie, dochodźcie do siebie na spokojnie i będzie super :)

Jeszcze nie ma listopada, a tu na świecie już 7 chłopców i 4 dziewczynki <3

U mnie się raczej kompletnie nic nie dzieje haha Mały wiercipiętek czeka na swój wielki moment który pewnie zaskoczy wszystkich i będzie miał wyjście smoka haha :D Dzisiaj ostatnia luteina, magnezu mam zapas chyba do końca miesiąca tylko więc wybiorę wszystkie tabletki i będziemy czekać :) Narzeczony już od 2 tygodni od czasu do czasu wspomina że chciałby już mieć poród za sobą.. Stresuje mi się biedaczek..

atdcpx9ir8g8hg1a.png

natalka0887
Autorytet
757

Wysłany: 28 października 2018, 08:48
Cytuj | (0) | Zgłoś
Oj kropka... Hehe w każdej chwili może się rozkręcić u ciebie. Bo typowe objawy zbliżającego się porodu.

Ann a nie dawali ci takiego leku na szyjkę? Mi podali i słabo się po nim czułam. Czarno przed oczami i zasnęłam. Ale szyjka się skróciła szybciutko i rozwarcie zrobiło na 9cm.

82do3e5emfsmi6fi.png
3i49df9hbiuokhok.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)