X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Listopadowe mamuśki 2018
Odpowiedz

Listopadowe mamuśki 2018

Oceń ten wątek:
  • Phnappy Autorytet
    Postów: 956 2036

    Wysłany: 23 października 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :)
    Nie udzielałam się na tym wątku, ale podczytywałam Was od czasu do czasu :) Zwłaszcza ostatnio, jak już jesteśmy na ostatniej prostej.
    Widzę, że jest tutaj sporo mam bliźniaków - my też czekamy na parkę :)

    Spodziewam się cc za ok 3 tygodnie (po skończonym 37). Rodzice trochę na mnie naciskają, że powinnam jechać już do szpitala zrobić ktg. Mój lekarz nie dał mi jeszcze skierowania. Mam ostatnie usg w najbliższy piątek i wizytę w poniedziałek - to będzie 35+1.
    Zastanawiam się czy czekać cierpliwie jak lekarz da skierowanie czy jechać na IP? To moja pierwsza ciąża, jestem już mocno obolała... ale nie wydaje mi się, żebym miała skurcze... nie wiem też jak wygląda takie "ktg na żądanie". Chcemy rodzić na Starynkiewicza w Warszawie.

    Czy mamy bliźniaków cos doradzą? :)

    Z góry dziękuję i przepraszam, że tak się wbijam Wam w dyskusję

    ckai43r8zmly7il4.png

    staramy się już ponad 2 lata :( - udało się!!
    aktualnie 2 cykl z CLO (pierwszy bez owu) - szczęśliwy podwójnie <3
    Maj 2017 - 13tc (8tc) poronienie zatrzymane :(
  • karnataka Autorytet
    Postów: 365 161

    Wysłany: 23 października 2018, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phnappy, jeśli nie dzieje się nic niepokojącego to może zaczekaj do piątku. Chociaż z drugiej strony ciąża bliźniacza to nie żarty. Zawsze możesz powymyslac że coś boli i jechać na IP. Z marszu zrobią ktg.

    Red Head, ja mrozilam wcześniej bo właśnie miałam takie nastawienie jak Ty że później się przyda jak będzie za mało mleka. Moi nigdy nie pili tyle żeby mi brakowało A ściągalam prawie 2500. Ciekawe czy teraz pobije swój rekord. Ponad 70 litrów oddałam potrzebujące mamie.

    Phnappy, .kropka. lubią tę wiadomość

    klz9vcqgx7pu7ljh.png

    lprkanli3j97xzk0.png
  • Red Head Autorytet
    Postów: 371 433

    Wysłany: 23 października 2018, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to faktycznie konkretnie;) u mnie teraz ok 1,5l dziennie ale nie wiem czy będzie jeszcze więcej;p wole mieć zamrożone niż później żałować że tego nie zrobiłam;)

    mhsvqtkfflrf4775.png
  • KlaudiaRbn Ekspertka
    Postów: 300 59

    Wysłany: 23 października 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiec tak - cisnienie dzis znow 140-145/90 po telefonie do szpitala kazali przyjechac. Zrobili ktg pierwsze dwie minuty maly tak szalal, ze mial tetno 200! Po chwili spadlo i bylo na poziomie 140-170 czasem podskoczylo jeszcze troszke wiecej ale byl bardzo ruchliwy w trakcie badania. Lezalam 1,5h po czym stwierdzili, ze jest okej. Bardzo sie balam zatrucia ciazowego, ale zrobili mi badanie krwi, badanie moczu i stwierdzili ze wszystko tam w porzadku - chociaz tyle, bo moje wysokie cisnienie zwalalam na zatrucie... a to jedna z gorszych opcji takze chociaz to odrzucone. Cisnienie przy wyjsciu i dwoch godzinach lezenia 130/80. Mam sobie mierzyc cisnienie i dzwonic jc... Z jednej strony jestem spokojniejsza, ze to nie gestoza, a z drugiej martwie sie, ze az tak mocno szaleje ze tak mu potrafi podskoczyc puls

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2018, 19:05

    Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie ❤️
    f2wli09kpm9cd0gs.png
    bfaregz2zjq7cybd.png

    * mama dwóch Aniołków [*][*] 2015 6t, 2016 11t
    * mutacja MTHFR i PAI1
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 24 października 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie u gina. Wszystko ok. Szyjka bez zmian. Długości na USG nie mierzył bo chyba już chyba długość nie ma znaczenia bo niedługo zacznie się skracać sama. Też nie zważył małej bo mówi że musi pełne usg zrobić, wszystkie pomiary. U was też tak jest? Zmierzył tylko wody. Są w normie więc jest ok.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja od wczoraj 17 mam ból brzucha jak na okres, myślałam że może coś się z tego rozwinie a tu nic, dziś jest tak samo :/ dziś przyszły liście malin, wiec zaczynam pić i staram się sobie wmawiać, że zadziała :D

    Na 17:45 mam ginekologa, ciekawa jestem czy przynajmniej robi się rozwarcie, w poprzedniej ciąży 2 tygodnie przed porodem miałam rozwarcie 2cm. Dałoby mi to nadzieję, że jesteśmy blisko rozpakowania ;)

  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 24 października 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dziś miałam ktg robione, jednak żadnego skurczu nie zarejestrowało :) najwyzsze tętno było w trakcie ruchów małej i wynosiło ok.150-165, a średnie tętno z pomiaru 137. Położna mi sprawdzała szyjkę i jest już mocno skrócona i rozwarcie jest na jakieś 3 cm. Mała jest bardzo nisko, bo przy badaniu położna czuła już główkę. Chyba z tego powodu już ledwo chodzę :) jak akcja się nie rozkręci do poniedziałku to będę miała kolejne ktg :)

    .kropka. u mnie chyba te liście malin podziałały :D zobaczymy czy w weekend się coś zacznie dziać :)

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie, rozwarcie 1cm, szyjka skrócona ale jeszcze jest (a dopiero wypiłam jeden kubek tych malin :P), ilość wód w normie. Więc czekam dalej i popijam liście malin :P odebrałam gbs i jest dodatni :/ w poprzedniej ciąży miałam ujemny, nie wiem skąd się to paskudztwo wzięło :/

    Lekarz powiedział, że powinnam zrobić ktg, w Luxmed nie robią i tak się zastanawiam czy można zrobić je gdzieś indziej poza szpitalem (?)

  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 244

    Wysłany: 24 października 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę dziewczyny u was to chociaż cokolwiek się dzieje, a mi ostatnio w czwartek dopiero gin kazał odstawiać luteine, więc pewnie zanim z szyjka cokolwiek będzie się działo to miną dłuuuuugie dni.. A tak bym chciała żeby mały urodził się w pierwszej połowie listopada na 70-te urodziny swojej prababci :D Poza tym z narzeczonym chcielibyśmy go już tulić :) A co do wizyt to mi zostały dwie (8.11 i 22.11 o ile nie urocze do tego czasu xd), a ktg nie miałam i raczej nie będę miała więc kompletnie nie wiem co u tego mojego szkraba.. :(

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 24 października 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .kropka. u mnie lekarz też nie robi. Moja położna mi w szpitalu zrobiła :) chociaż niektórzy lekarze w gabinetach robią ktg.

    karmelowaaa ja i te liście malin piję, na piłce kręcę biodrami, długie spacery. Mam nadzieję, że do końca października coś się wydarzy, bo później zaciskam nogi i dopiero małą wypuszczę po 2 listopada ;) jakoś nie chciałabym ani 1 ani 2 listopada urodzić :)

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też na piłce trochę skaczę i kręcę biodrami :) położna powiedziała że nie zaszkodzi, byle się zbytnio nie przemęczać.

    Karmelowaaa spokojnie, masz 3 tygodnie młodszą ciążę ode mnie (wg paska) a ja 2 tyg temu na wizycie jeszcze nie miałam wcale rozwarcia ;) zresztą, ostatnio z rozwarciem 2 cm chodziłam 2 tygodnie a są dziewczyny gdzie nie było rozwarcia wcale po czym zaczęły się nagle skurcze i po przyjeździe do szpitala już miały rozwarcie kilka cm ;) każda kobieta ma inaczej i nie wiadomo nigdy kiedy się zacznie :P na rozwarcie i skracanie szyjki gin zalecił mi seks

    a tak poza tym u mamyginekolog dziś czytałam o tych liściach malin (jakiś stary wpis) i w innych krajach zachwalają ananasa. Więc jak ktoś lubi (mi się cofa od samego zapachu ananasa :D) to może próbować ;)

  • molisia Autorytet
    Postów: 936 484

    Wysłany: 24 października 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do szpital 5listopada a cesarka 7 :) mam nadzieje ze 7
    Wiec tez już niedługo
    Coraz częściej gdzieś mnie boli brzuch , twardy jak skala
    Jeszcze te bolące jelita , tez macie taki problem z nimi??
    Młoda mi plecami leży na nich (chyba to są jelita) i jest kłucie niesamowite

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • Kodora Koleżanka
    Postów: 60 17

    Wysłany: 25 października 2018, 06:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z was też ma teraz problemy ze spaniem? Już 4 noc budzę się ok 2-3 i koniec. Myślałam że padnę podczas dnia i się zdrzemnę, ale o dziwo w dzień mi się nie chce spać. Dla mnie to dziwne, bo ja z natury jestem raczej śpiochem. Czytałam teraz w internecie że pod koniec ciąży bezsenność jest dość powszechna, ale i tak mnie to dziwi.

  • Jastin76 Autorytet
    Postów: 614 798

    Wysłany: 25 października 2018, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ja mam problem że spaniem dziś dłużej Pospalam ale 4.30 koniec :-/
    A spać uwielbiam... do tego te drętwienie ręki no wsciec się można :-(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2018, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to bym teraz ciągle spała, chyba to ta pogoda... No ale tu mnie boli biodro, tu wstaje się wysikać, tu mnie młody kopie. I efekt jest taki, że ciągle jestem niewyspana :/ ale takie uroki końcówki ciąży

    Jelita mnie nie bolą, to chyba jedna z niewielu rzeczy która mnie nie boli hehe :D za to dziś kolejny dzień budzę się z bólem w podbrzuszu jak na okres, aż w plecach to czuję... No jestem ciekawa kiedy w końcu wyjdzie, jak mnie teraz to później 31-2.11 zaciskam nogi i nie wypuszczam :P

  • ann1109 Autorytet
    Postów: 694 328

    Wysłany: 25 października 2018, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kodora wrote:
    Czy któraś z was też ma teraz problemy ze spaniem? Już 4 noc budzę się ok 2-3 i koniec. Myślałam że padnę podczas dnia i się zdrzemnę, ale o dziwo w dzień mi się nie chce spać. Dla mnie to dziwne, bo ja z natury jestem raczej śpiochem. Czytałam teraz w internecie że pod koniec ciąży bezsenność jest dość powszechna, ale i tak mnie to dziwi.

    Chyba nasz organizm przygotowuje się do nieprzespanych nocy ;) też nie mogę spac, wstaje z 2-3 razy do toalety w nocy, zazwyczaj budzę się koło 4-5 i tak leżę w łóżku do 6, bo wtedy mąż do pracy wstaje. I razem z nim wstaje, bo już mnie plecy bolą od tego leżenia :) w ciągu dnia też mi się nie chce spać, choć czasem mam takie chwile, że muszę trochę poleżeć, bo czuję się osłabiona :)

    bl9cdf9h7ig7cn2w.png

    0d1y3e3kell4i8z5.png


    Aniołek (*) 7 tc 23.06.2019
    Cb 12.2019
  • karmelowaaa Autorytet
    Postów: 592 244

    Wysłany: 25 października 2018, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jak narazie jedyne problemy to takie że za długo śpię :O Jak nigdy.. Przed ciążą należałam do osób które nie potrzebowały niewiadomo jak dużej ilości snu, a teraz śpię od 21.30/22 do 7 rano. Wiadomo w nocy mam zwykle 1-2 pobudki do łazienki, czasem mały mi dokucza więc zasnąć nie mogę, ale ogólnie to śpię ile mogę haha Aż dziwnie mi, bo rano wstaje i mogłabym spać dalej, ale przecież to już by była przesada xd

    atdcpx9ir8g8hg1a.png
  • karnataka Autorytet
    Postów: 365 161

    Wysłany: 25 października 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potraktujcie to jako trening :D w sumie nie liczyłam ile teraz śpię ale w nocy ledwo żyje A rano jest przyzwoicie. U mnie ściąganie mleka plus karmienie z przewijaniem to godzina. Budzik mam o 23.30, 2.30 i 5.30 I 7.30 Więc sumarycznje wychodzi mi 5h snu. Jest ciężko ale organizm się przyzwyczai bo potem przy schodzeniu z nocnych karmien i laktatora, i tak się obudziłam o tych porach ;)

    klz9vcqgx7pu7ljh.png

    lprkanli3j97xzk0.png
  • molisia Autorytet
    Postów: 936 484

    Wysłany: 25 października 2018, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba fakttycznie Nasz organizm przestawia sie na czas czuwania ;)
    Ja ,również często budze się w nocy...
    Pije jak na kacu lekko litr... i sikanie i sikanie i sikanie


    Już z jeden strony chce urodzić,z drugiej modlę sie aby wytrzymać do tego 7
    Ogarnia mnie strach przed nieznanym,jakto będzie wygladać...
    Żeby malutka odrazu zapłakała jak ją wyciągna,żeby była zdrowa... mam w głowie jak cyganka w tobołku

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 25 października 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś miałam od 4:00 skurcze i bóle brzucha o 8:00 dojechałam do szpitala i wyszły mi skurcze na ktg ale ogólnie lekarz powiedział że zapis prawidłowy i że szyjka dluga i zamknięta. Nie zatrzymali mnie ale ja caly czas czuje brzuch i wlasnie jelita tez. Wzięłam sobie no spę już nawet. Mam też bardzo duże napieranie na żebra aż takich jeszcze nie miałam.. właśnie od wczoraj nie biorę luteiny i trochę się boję że przez to się zacznie coś.. lekarz powiedział że bierze się do 37 tygodnia więc odstawiłam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2018, 15:55

    Jezu ufam Tobie
‹‹ 365 366 367 368 369 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ