X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Scandi-B Autorytet
    Postów: 617 742

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 01:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosiu jak kupki malej po rozpoczeciu rd? Mam wrazenie ze zawsze widzialam podobienstwo w tym co pisalas do naszych sytuacji… ciekawa jestem czy nadal podobnie 🤭 u nas po rd kupa co 3-4 dni, czasem dwie po sobie w krotkim odstepie, ale duzo pierdzi codziennie 😅 dla mnie to duza zmiana bo wczesniej byl maraton kup 😂

    Listopad 2022 -pierwszy cud 💕

    a452fbff3e.png

    3a0aaef914.png
  • Decemberry Autorytet
    Postów: 840 686

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny za opisy :D

    Przenalizowaliśmy z mężem co możemy robić nie tak i oprócz oczywistych tropów jak zęby - wczoraj jak zapłakał po wypadnięciu smoka, weszłam do sypialni i po ciemku go obok niego szukałam. Cały był w ślinie lol. Także to jest bramka nr 1 (jak w idź na całość xD). Jego okna aktywności są bardzo długie, a drzemki w dzień to turbodrzemki około 30 min. Przed zmianą czasu zasypiał punkt 18, potem zrobiła się z tego 19, wiadomo. Ta godzina była święta. Nie położysz chłopa spać, to będzie piekiełko. Śpi do około 6 rano (z kilkoma pobudkami na jedzenie o 23, 2, 4), przerzucamy go do naszego łóżka i śpi dalej, albo i nie. Jak nie śpi, to pada koło 8 i śpi nawet do 9. Potem pierwsza drzemka po wstaniu ok. 11, potem koło 14, kolejna koło 17. Czasem którejś z tych drzemek nie ma (ta z 14 czasem wypada) i to jest ok, a czasem bez tej o 16-17 jest chłop nie do życia.

    Kąpiemy go co ok. 3 dni, więc nie można mówić o rutynie z kąpielą. W lecie się bardziej upoci, to pewnie będzie kąpiel co 1-2 dni.

    Błędem, który zauważyliśmy, a wcześniej nie przyszło nam do głowy - odciągamy mu odkurzaczem refluksowe gluty przed snem. Zawsze się mega wzdryga, w końcu odkurzacz to głośne urządzenie. Spróbujemy robić to w dzień.

    Z tymi zaburzeniami SI - nie chcę nic dziecku wkręcać. Zauważyłam mega nadwrażliwość na bodźce dźwiękowe i początkowo myślałam, że mamy za cicho w domu, a teraz mam obawy, że szum go uwrażliwił. Wczoraj strącił palmę z parapetu. Narobiła rabanu, a chłop miał przez to do dupy cały dzień. Popłakiwał dosłownie okrągły dzień. Nawet na drzemce na świeżym powietrzu się wzdrygał i wybudzał. Położyłam rękę na nim, to dopiero zasnął mocnym snem i spał z godzinę. Innym razem szklanka się stłukła, ta sama historia. Jeszcze innym razem ktoś klasnął nieopodal, to uśpić na sen nocny było horrorem. Szliśmy z nosidłem wczoraj przy ulicy - wzdrygał się na dźwięk przejeżdżających samochodów. Wizytowali nas znajomi, mała dziewczynka reagowała na nasze psy takim dźwiękiem jak dinozaur (raaawrrr) - zaczął na chwilę przez to płakać.

    Powyższe sytuacje powodują, że zaczynam w głowie analizować każdy moment większego dźwięku :( Ja sama jestem nadwrażliwa na dźwięki, ale nie byłam taka od urodzenia, zrobiło mi się tak w dorosłości.

    Zaczęłam czytać o zaburzeniach SI u niemowląt i kilka podpunktów pasuje. Np. kłopoty karmieniem - on je tylko na leżąco. Jak mu się da butelkę w pozycji na fasolkę, to się pręży. Cud, że rd w krzesełku idzie normalnie.

    Napisałam do naszej fizjo, powiedziała, że może być coś na rzeczy, ale neurolog na pewno powie co i jak.

    ///

    Smoczek poki co mu zostawimy. Ale odstawiamy na bok szum. Po ułożeniu go wczoraj spać zostawiliśmy drzwi na oścież, żeby nie miał za cicho. Spał normalnie, nie wybudzały go szczekania psów, ani nasze łażenie. Ogółem ładnie spał, tylko z zaśnięciem był kłopot.


    Eh... Rozkminy matki.

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • MamaTrójki Autorytet
    Postów: 625 1056

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej! Postaram się zaraz trochę Was nadrobić ale póki co zostawiam moją Diankę 🥹

    1451b5ec8fd0.jpg

    I cała brygada:

    0bf073983d04.jpg

    Pisałyście o teściowych. Moja na szczęście mieszka daleko, nie lubię jej, to strasznie toksyczna kobieta, ale jako babcia jest zajebista, wiec te dwa dni w miesiącu jestem w stanie ją ścierpieć dla dobra dzieci.

    U nas rozszerzanie diety idzie całkiem sprawnie, Wandzia pierwszy miesiąc pluła wszystkim, krztusila się i ogólnie zachowywała jakbym ją chciała zabić ale twraz już bardzo ok, a Dianka to zjada wszystko jak leci, papki, kawałki itp. Wodę piją z B.boxów. Apropos teściowej: ostatnio usłyszałam „zła mama nie dala ciasteczka. Moje dzieci jadły i żyją” 🙈

    Bilansu na 6 miesięcy nie mieliśmy, po prostu podczas każdego szczepienia są mierzone i ważone (na ten moment Wandzia 8400 a Diana 7300). Zęby po 4 na dole u każdej i za chwile będziemy mieć górne jedynki bo dziąsła spuchnięte aż fioletowe 🙈

    Z zasypianiem na szczęście nie ma problemów od początku, dostają mleko i zaraz zasypiają (no może czasem się zdarza ze się chwile któraś powierci). I dla mnie mega ulga bo budzą się już tylko raz na mleko 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2023, 09:32

    Nosia, Tony, Joanne, Asia11, Angelaaaa, Scandi-B, Kalli95, MamaNl lubią tę wiadomość

    Mama Piątki
    2005 🐭
    2019 🐹
    2021🐭
    2021 👼🏻 8tc
    2022 🐹🐹
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to znowu ja więc tak od piątku zmieniliśmy na Bebilon advance z elfamil bez laktozy kupy niby trochę lepiej dzisiaj zrobiła nawet ją w nocy co już nie wiem kiedy nie robiła troszkę śluzu się nieraz pojawi no ale okej ale po enfamilu było tak prawie ludzko A teraz znowu są takie dziwne bez zapachu takie niby trochę kwaśny zapach i mam do was pytanie co byście zrobiły spróbowały dać znowu enfamil bez laktozy czy może enfamil zwykły nie chce też tak za dużo mieszać ale odkąd zmieniłam na Bebilon w piątek to od niedzieli mi nie śpi budzi się co dwie godziny kręci marudzi płacze nie wiem już A tak ładnie spała że dopiero wstawałam i o 3:00 w nocy gdy zasypiała o 19:00

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomóżcie bo już nie wiem co robić naprawdę co wy byście zrobiły zostały przy Bebilon bo to może skok rozwiały bo to może zęby chociaż nie widzę czy wróciły do enfamilu bez laktozy czy może spróbowały po prostu markę enfamil ale zwykły Kali miałam napisać do ciebie na priv ale napiszę już tu mogłabyś sprawdzić składy tych trzech mlek i powiedzieć mi czym się różnią niby coś tam widzę ale ja się tam nie znam na tych składach dla dzieci dzięki

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • Tony Autorytet
    Postów: 1195 1642

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OMG Diana już stoi, jak to możliwe :O :o :O Niesamowite jak ona się szybko rozwija!!! Cudne są :))

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Nosia Autorytet
    Postów: 1142 620

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaTrójki cudne masz te dziaciaki 🥰

  • Nosia Autorytet
    Postów: 1142 620

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scandi-B wrote:
    Nosiu jak kupki malej po rozpoczeciu rd? Mam wrazenie ze zawsze widzialam podobienstwo w tym co pisalas do naszych sytuacji… ciekawa jestem czy nadal podobnie 🤭 u nas po rd kupa co 3-4 dni, czasem dwie po sobie w krotkim odstepie, ale duzo pierdzi codziennie 😅 dla mnie to duza zmiana bo wczesniej byl maraton kup 😂
    A u nas odkąd rozszerzamy dietę to był nawet dzień bez 💩 🎊🤣🥳 No i na początku się obawiałam co będzie. Spodziewałam się mega rewolucji, ale można powiedzieć, ze sie ustabilizowalo z kupkami i jest jedna na dwa dni, czasami dwie na dzień a potem dzień przerwy. Także dla mnie ogromna zmiana. W ogóle jaki komfort przewijania jak w pampersie jest tylko siku ☺️
    A co do bączków to przez pierwsze dni rd to myślałam, ze w nocy odleci razem ze śpiworkiem w którym śpi 😅
    Na wyjeździe wyszła nam pierwsza jedynka, po powrocie kolejna. No i chyba idą kolejne ząbki bo po kilku dniach przerwy malutka dostaje "szału". Wszystko w buzi, zabawki, rączki, wgryza się we mnie.
    Odnośnie spania to u nas jest przeplatanka. Potrafi być bardzo długo ok, a nagle potem płacze przed zaśnięciem. Chyba z dzieckiem to nigdy nie jest stabilnie. A gdyby bylo to chyba zaczęłabym się znowu martwić, ze jest za "spokojne". Także w macierzyństwie chyba po prostu musi się "dziać".

    Decembery żebyś wiedziała co ja sobie czasami wkręcam odnośnie małej. Staram się szybko te myśli odganiać. Myślę, ze u was wszystko będzie dobrze. Kiedyś mnie to strasznie wkurzało jak ktoś mówil, ze "samo przejdzie". No, ale tak naprawdę to bardzo często właśnie przechodzi samo, stabilizuje się.
    Teraz ząbki, rd, skoki rozwojowe, dziecko juz coraz bardziej wie czego chce :) itd.

    Scandi-B lubi tę wiadomość

  • Asia11 Autorytet
    Postów: 927 1117

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta93 trudno zrozumieć twoje długie wypowiedzi bez interpunkcji.

    MamaTrójki super ekipa. Cały czas nie mogę wyjść z podziwu jak pięknie rozwija się Dianka 😍

    Nosia lubi tę wiadomość

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3913 4514

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta93 wrote:
    Dziewczyny to znowu ja więc tak od piątku zmieniliśmy na Bebilon advance z elfamil bez laktozy kupy niby trochę lepiej dzisiaj zrobiła nawet ją w nocy co już nie wiem kiedy nie robiła troszkę śluzu się nieraz pojawi no ale okej ale po enfamilu było tak prawie ludzko A teraz znowu są takie dziwne bez zapachu takie niby trochę kwaśny zapach i mam do was pytanie co byście zrobiły spróbowały dać znowu enfamil bez laktozy czy może enfamil zwykły nie chce też tak za dużo mieszać ale odkąd zmieniłam na Bebilon w piątek to od niedzieli mi nie śpi budzi się co dwie godziny kręci marudzi płacze nie wiem już A tak ładnie spała że dopiero wstawałam i o 3:00 w nocy gdy zasypiała o 19:00

    Jak było dobrze przy mleku enfamil to bym przy nim została. Jak podawałam bez laktozy to podawaj go nadal i dopiero później sprobuj dać zwykły. Tak myślę że będzie najlepiej

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3913 4514

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaPiątki ale szybko dziewcsy Ci się rozwijają 😅 szok 😁

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Decemberry Autorytet
    Postów: 840 686

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaPiątki JAKIM CUDEM ONA JUŻ STOI!! :O Ja to w szoku jestem. A na drugiej focie jaki ładny siad :O Cudo.

    Marcia przestań pisać głosowo, bo tego się zrozumieć nie da XD a bardzo byśmy chciały Ci pomóc! <3

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Mamuśki!
    Co do smarowania pupki - robię to zawsze po kupie 😅, zielonym alantanem. Polecam!

    Odnośnie RD już nie mam siły na nowe smaki i osobne gotowanie, dlatego... Młody je to, co ja XD ale w granicach rozsądku oczywiście: jajecznica, omlety i różne gotowane warzywa. Zero soli i cukru, oczywiście. W planach mam mu wdrożyć skórkę od chleba, by sobie ciamkał. No on nie jest wybredny, je wszystko. 😅 Dziś dałam mu do zabawy ugotowany makaron spagetti. Miał chłop zajęcie. 🤣 Jedyne co mu nie smakowało, to słoik z wołowinką, z Bobovity. XD Zwrócił to konkretnie. Chciałam zawartość słoika wyrzucić ale mąż se dosolił i zjadł. Także już wiecie po kim Karol taki smakosz. 🤣 Znowu nie bardzo toleruje mleko 2, je bo je. Łaskę mi robi po prostu. 😅

    Znowu mieliśmy problem z piciem wody. Mieliśmy, bo kłopot zniknął wraz z nauką przespania całej nocy. Jak na wyrodną matkę przystało 🙃, znudziło i zmęczyło mnie wstawanie w nocy, by nakarmić królewicza. W minionym tygodniu zaczęłam mu dawać na kolację treściwą kaszkę/owsiankę a w nocy, jak się budził, dawałam mu wodę. Oczywiście, pierwsze dwie noce był kwik i co chwilę się wybudzał ale Bozia obdarzyła mnie w macierzyństwie ogromem cierpliwości... która popłaca. Zaczął pić w dzień wodę, duże ilości (nie wiem na ile to gorąco, a na ile działanie podświadomości "w nocy to piłem") i przestał w nocy się budzić. Zasypia 18-19, wstaje o 4:30 xD do 5:30 zajmuję się nim mąż (praca) a ja przejmuje gościa od 5:30. I w dzień ma 3 drzemki, a ostatnio spał 2x po 1.5h...

    Ruchowo trochę gorzej, ale działamy z fizjo i idzie ku dobremu. Zaczyna powolutku pełzać. I gadać przy okazji. 😅

    MamoPiątki superaśne piękności!
    Dziewczyny z chodzeniem startują szybciej, wynika to z obserwacji mojej mamy, teściowej i szwagierki. 😁

    Tony lubi tę wiadomość

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
  • Kalli95 Autorytet
    Postów: 1199 1562

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta93, ja nie znam się na składach mlek dla niemowląt. Możesz ewentualnie zobaczyć na to zestawienie jeśli chodzi o takie bardziej kiepskie składniki https://rozszerzaniediety.pl/mleko-nastepne-porownanie-skladu-ranking/
    Ja bym kupila oba te enfamile z laktoza i bez jak dziecko po tym dobrze się czulo i zaczela mieszać np. Jak na 30 ml wody idzie jedna miarka, a robisz np ze 150 ml wody, to najpierw 4 miarki enfamil bez laktozy i 1 miarka zwykłego i zobaczysz czy jest ok, a jak ok to co kilka dni zwiększać dawkę tego z laktoza

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2023, 19:42

    6c04bbb91b.png
    06.2021 👼
    11.2021 👼
    25.10.2022 💙 Staś 2930 g 🧸
  • Decemberry Autorytet
    Postów: 840 686

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam weekendowo.

    Może komuś te informacje będą przydatne.

    Zmieniliśmy trochę rutynę przed snem. Wyciszamy go już po 17. Zabieramy najpierw do naszego łóżka i czytamy książeczki, jak już się znudzi, to wtedy lulanie i bujanie. W międzyczasie proponowanie jedzenia, by był "pod korek", wtedy jest znacznie spokojniejszy. Mi się czasem wydawało, że jak odmawia jedzenia, to już jest najedzony. A tu się okazuje, że minie 5-10 minut, a on jeszcze sobie chętnie coś dojada.

    Kolejna rzecz- wczoraj spał bez śpiworka. Jakoś wcześniej nie przyszło mi do głowy, że może nie mieć ochoty w nim spać codziennie.

    Oczywiście dalej kontynuujemy politykę zero białego szumu, haha. To dość zabawne, bo ten szum ugryzł mnie w tyłek. W ciąży czytałam, że nie jest za dobry i nawet Wam tu chyba o tym pisałam. Ale po porodzie myślałam, że może byłam przewrażliwiona itd.. I tak zapytam neurologa na wizycie co ona sądzi o tym i Wam napiszę.

    Przedwczoraj daliśmy pedicetamol przed snem - inne dziecko. Dlatego to mogą faktycznie być zęby. Wczoraj męczyłam się trochę dłużej, by go uśpić, ale udało się bez syropu.

    Tak ładnie dojadł przed snem, że spał cięgiem do 1 w nocy, czyli ponad 5h.


    Ostatnia drzemka w dzień była na spacerze między 15 a 16 z hakiem. Spał prawie godzinę.

    Znalazłam też gdzieś na jakiejś stronie info, że dziecko przed snem potrzebuje rutyny, ale czym w zasadzie jest rutyna? Czymś abstrakcyjnie NUDNYM. Tak nudnym i przewidywalnym, że wszelkie bodźcie schodzą na bok. Było porównanie do automatów z zabawkami w wesołym miasteczku. Dziecko stoi przed tym automatem i każda nasza czynność "spoza" repertuaru to jest nowa, piękna ciekawa zabawka wypadająca z niego. A każda powtarzalna, nudna już dla dziecka czynność, to zabawka coraz mniejsza i mniejsza. Było nawet przyrównanie, że jeśli raz czytamy książeczkę, a innym razem tylko bujamy, to to już nie jest rutyna. Niby logiczne, ale przecież czasami nie ma człowiek sił na czytanie książeczki.

    Na pewno nie trzeba się tego jakoś restrykcyjnie trzymać, chyba, że problemy są bardzo duże.

    Zauważyłam, że w naszym przypadku najważniejsze jest dojedzenie pod korek, nawet kosztem ulania (ah ten refluks) i totalny spokój już 2h przed snem.

    PS. Wjechała wczoraj ryba! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2023, 08:16

    Kalli95, Tony lubią tę wiadomość

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2445 3166

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Wy macie do wózków jakieś wkładki/podkładki? Widzę, że mój się poci w spacerówce, główka i plecki wilgotne, mimo wentylacji i krótkiego rękawka.

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3913 4514

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kid_aa wrote:
    Dziewczyny, czy Wy macie do wózków jakieś wkładki/podkładki? Widzę, że mój się poci w spacerówce, główka i plecki wilgotne, mimo wentylacji i krótkiego rękawka.


    Ala jeszcze w gondoli i narazie się nie poci. Majka mi się strasznie pociła i jakoś zawsze zwlekałam żeby kupić wkładkę 🙈 siostra kupiła i była niezadowolona a płaciła 100zł więc nie małe pieniądze, ale wiem że są droższe i może bardziej się sprawdzają 🤔

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny hej.
    Mam do Was pytanie odnośnie pieprzyków. Czy u Was jakieś się już pojawiają? Dziś, w trakcie porannej pielęgnacji, zauważyłam u Karola coś jakby czarną farbę (wczoraj wieczorem jeszcze niczego nie było). Nawet teściowa stwierdziła,że wygląda poważnie (moja pierwsza myśl to czerniak, bez kitu). Mąż ma wiele pieprzyków i znamion, ale żadnej takiej czarnej...

    20230605-124454.jpg

    W razie wu umówiłam nas do pediatry, niepokoi mnie ta zmiana max.

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3913 4514

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżasta też bym to skontrolowała z pediatrą 😬

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, nie ma tematu...
    ZESZŁO PO TYM, JAK TEŚCIOWA ZACZĘŁA SMAROWAĆ MASŁEM. 🤣😂🤣😂🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

    Ale miałam chwilowy zawał xD

    Angelaaaa, kid_aa, Tony lubią tę wiadomość

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
‹‹ 732 733 734 735 736 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ