X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Nosia Autorytet
    Postów: 1145 621

    Wysłany: 4 października 2022, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanne wrote:
    Nosia daj sobie jeszcze kilka dni żeby się przyzwyczaić 😁 Pamiętam że na początku chorobowego też czułam się bez sił i nie wiedziałam co ze sobą zrobić bo i nic się nie chciało a jednocześnie nie mogłam sobie znaleźć miejsca czy zajęcia. Organizm chyba musi się przestawić. Teraz czas w domu normalnie mi leci tym bardziej że wstaję jak Bartek idzie do pracy, zjemy razem śniadanie i wracam do łóżka spać 😬

    Ja odkupiłam łóżeczko z ikea za 60€ normalnie kosztowało dwa razy tyle, box do salonu za 10€ a jego cena była ok 200€, łóżeczko turystyczne za 10€ nie wiem jaka była cena no nie sprawdzałam ale używane 2 razy. Dobrze że wyprawkę dla Małej mam już z głowy bo teraz nie muszę o tym myśleć i stresować się że czas tak szybko ucieka a ja mam coraz mniej siły i energii.
    Chyba rzeczywiście potrzebuje czasu bo czuje straszny brak mocy. Na lozko jakbym trafiła używane w fajnym stanie to bym wzięła. Jak nic się nie trafi to kupię nowe :)

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3917 4515

    Wysłany: 4 października 2022, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam że nie ma co drogich łóżeczek kupować lub lepiej te osłonki bo moja strasznie pogryzła łóżeczko 🙈🙈
    Nawet raz cytryną posmarowaliśmy bo mieliśmy nadzieję że dzięki temu przestanie to jej jeszcze bardziej zasmakowało 😂🫣

    Joanne, Nosia, Asia11, Decemberry lubią tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Olo323 Autorytet
    Postów: 1012 1962

    Wysłany: 4 października 2022, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff w takim razie dobrze, ze mamy łóżeczko używane 😀
    Co do suszarki- w nowym domu mamy straszny problem ze schnięciem prania, dopóki mogę wieszać na dworze to super, ale jak wchodzi okres jesienno-zimowy, to nie ma opcji żeby pranie wyschło w domu na tej suszarce szkieletowej (jak to nazwałyście 😀) kupiliśmy wiec suszarkę bębnowa i mamy ja prawie dwa lata i nadal nie umiem jej rozpracować… wiecznie ta suszarka kurczy mi rzeczy 😕
    Jedna partie dziwnego prania tez o dwa rozmiary mniejsze 🙄
    Wiec jak dla mnie, nasz najgorszy zakup 😂

    👩‍❤️‍👨 29 lat
    👩- hashimoto, PCOS
    👨‍🦰- okaz zdrowia
    2019r - 💔
    11.2022 - 💙👶 (12cs)

    01.2024- ZACZYNAMY PROJEKT- RODZEŃSTWO ❤️
  • Aga300 Ekspertka
    Postów: 123 215

    Wysłany: 4 października 2022, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:)
    Nosia przyzwyczaisz się, ja na początku miałam takie poczucie marnowania czasu, a teraz zaakceptowałam stan i są dni niemocy, kiedy prześpię i dni kiedy "mam tę moc" i zapominam o ciąży. Czasem wystarczy jeden lepszy dzień i sprawy posuwają się do przodu. Poza tym jak śpię w dzień to myślę sobie, że widocznie bąbelek tego potrzebuje. Ale dziś od 4:00 jak wstałam siku to przerwa była do 6:00, a mała tak wariowała w brzuchu, że nie mogłam już przysnąć.
    Ja też załatwiam zakupy przez internet. Z rzeczami szperam na Vinted (jeszcze się nie zawiodłam), a drogeryjnie to buszuję na SuperPharm i w Rossmanie. Piżamę dla siebie zamawiałam w tym tygodniu na Dolce Sonno - polecam - już jedną mam i fajna jakość. Jedynie IKEA mnie rozczarowała, bo chciałam zrobić zakupy przez internet, co by nie wydać bez sensu kasy chodząc po tym sklepie i załadowałam koszyk, a za odbiór osobisty w sklepie lub w skrytce sklepu policzyli 20 zł. Ja rozumiem paczkomat i wysyłka, a i tak trzeba się tam ruszyć...

    Łóżeczko też kupowaliśmy używane od znajomej, tylko materac i te ochraniacze na materac nowe ze sklepu. Teraz jesteśmy na etapie wózka i nosidełka... i bijemy się z myślami, czy używany wózek, a potem zainwestować w dobrą spacerówkę i chyba na tym stanie.

    W ogóle mam wrażenie jak Was czytam z objawami, to za jakiś czas pojawiają się u mnie i plus jest taki, że myślę sobie - ok to jest normalne:) W poniedziałek wyskoczył mi taki syf na brodzie, że nie pamiętam kiedy taki miałam:)







  • Tony Autorytet
    Postów: 1196 1643

    Wysłany: 4 października 2022, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga300, też się ostatnio wkurzyłam na Ikeę bo chciałam kupić przez neta kilka rzeczy i odebrać, to właśnie za skompletowanie zamówienia liczą sobie 20zl chyba. A nienawidzę chodzić po tym sklepie bo nie wiem gdzie co jest, a jak się czegoś zapomni i się trzeba wrócić to wszyscy ludzie Cię taranują :/

    Z wózkiem zrobimy chyba podobnie jak mówisz, tania, używana gondola a na wiosnę jakąś lepsza spacerówka :) ale też się jeszcze nie zaczęłam rozglądać. Dzisiaj dalej ogarniam chałupę 😱

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3917 4515

    Wysłany: 4 października 2022, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ile sztuk pampersów pakujecie do torby ? 🤔

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 4 października 2022, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laski, jak są ładne łóżeczka (tzn. nie obgryzione 😂) na OLX to bierzcie i się nie zastanawiajcie. Serio, szkoda kasy. Kilka miesięcy temu też myślałam o nowym ale jak zobaczyłam ceny + do tego materac to stwierdziłam, że jednak nówkę sztukę sobie podaruje 😂.

    Byłam dziś na szkole rodzenia. Omawiany temat: problemy z laktacją. Niczego nowego się nie dowiedziałam, bo o tym, że kapustę trzeba mieć w razie wu to już od dawien dawna wiem 😂🤣. Oj ciężko będzie mi się dogadać z położną na tych patronażowych wizytach 😬. Ona jest taka PRO-WSZYSTKO, do porzygu, że tak napiszę 🥴.

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 928 1118

    Wysłany: 4 października 2022, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Dziewczyny a ile sztuk pampersów pakujecie do torby ? 🤔

    Ja spakowałam 1 paczkę (23 szt).

    Nie wiem czy dzisiaj rano nie odeszło mi kawałek czopa. Wyleciał mi kawałek takiego glutka podłużnego jak sznur w białku jaja. Miał kolor jak śluz czyli lekko żółty. Już sobie wkręcam czy nie za wcześnie 🙄 Dobrze, że w czwartek wizyta to zobaczymy co tam w dole słychać 🙈

  • Decemberry Autorytet
    Postów: 840 686

    Wysłany: 4 października 2022, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scandi-B wrote:
    Decemberry wspolczuje. Tutaj na szczescie bardzo malo osob pali, raczej tyton wkladaja do buzi wiec to nie jest tak szkodliwe dla otoczenia. Jesli sie obawiasz konfrontacji to moze sprobuj jakos subtelnie dac do zrozumienia - wyjdz co jakis czas i zacznij kaszlec, albo mu podrzuc ulotke o epapierosach, moze go zainteresuje - to przynajmniej tak nie smierdzi.

    Z tym epapierosem to jest świetny pomysł, chyba spróbuję w ten sposób zagadać. Mieszkamy w kilkurodzinnym domu i tylko on jeden pali. Na dodatek takie najgorszej jakości papierosy, wiecie o co chodzi. Dziwię się jego żonie, jak ona to znosi (ona nie pali).

    Co do łóżeczka - my kupiliśmy Drewex, dokładnie to: https://dino.sklep.pl/drewex-kuba-lozeczko-120x60-biale-p-22231.html . Na żywo jest baaardzo spoko, to lite drewno i polska firma bodajże. A materacyk Dobranocka Hilding.

    Poobgryzane łóżeczka to hit, nie wiedziałam, że dzieci tak robią XD hahaha XD

    Ile pampersów do szpitala? No właśnie ja też nie wiem :O Na liście mojego szpitala jest napisane, żeby wziąć jedno opakowanie w rozmiarze newborn, tak też chyba zrobię.

    Swoją drogą, czy któraś z Was jest może ze Śląska? <3

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • Decemberry Autorytet
    Postów: 840 686

    Wysłany: 4 października 2022, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia11 wrote:
    Ja spakowałam 1 paczkę (23 szt).

    Nie wiem czy dzisiaj rano nie odeszło mi kawałek czopa. Wyleciał mi kawałek takiego glutka podłużnego jak sznur w białku jaja. Miał kolor jak śluz czyli lekko żółty. Już sobie wkręcam czy nie za wcześnie 🙄 Dobrze, że w czwartek wizyta to zobaczymy co tam w dole słychać 🙈

    o ja Cię.. zaciskam kciuki, by było wszystko ok :O

    A z tą kapustą.. Nie ma lepszych sposobów? XD

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3917 4515

    Wysłany: 4 października 2022, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia11 wrote:
    Ja spakowałam 1 paczkę (23 szt).

    Nie wiem czy dzisiaj rano nie odeszło mi kawałek czopa. Wyleciał mi kawałek takiego glutka podłużnego jak sznur w białku jaja. Miał kolor jak śluz czyli lekko żółty. Już sobie wkręcam czy nie za wcześnie 🙄 Dobrze, że w czwartek wizyta to zobaczymy co tam w dole słychać 🙈

    No ja mam spakowane 30sztuk i boje się czy wystarczy no ja pewnie z 4 doby będę w szpitalu 🙈

    A co do czopa to który masz tc? Bo może odejść na 4 tygodnie przed porodem

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Joanne Autorytet
    Postów: 874 946

    Wysłany: 4 października 2022, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A po co ta kapusta?

    Wózek też kupiłam używany z myślą że w spacerówkę nową zainwestujemy. Koniec listopada, błoto, brzydka pogoda, sztormy😳 więc wątpię że będę jakoś szczególnie dużo z niego korzystać więc uznałam że zwyczajnie szkoda kasy.

    Znajoma powiedziała że tak samo z fotelikiem samochodowym- że jak mam jakąś znajomą która miała nowy fotelik i wiem że nie jest powypadkowy to żebym brała a kolejny dopiero kupiła nowy. Na szczęście koleżanka swojego nie sprzedała więc biorę od niej a nowy fotelik kupimy jak na wiosnę będziemy planować wyjazd do pl. My bardzo mało jeździmy i wątpię że nagle się to zmieni więc tak jak z wózkiem, choć teściowie wysłali nam grubszy piniądz na te rzeczy z nakazem że mają być nowe i wypasione, ale finalnie przyznali mi rację.

    age.png
  • Strata Autorytet
    Postów: 401 813

    Wysłany: 4 października 2022, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem ze Śląska. Okolice Dąbrowy Górniczej.
    Mnie znowu łapią dzisiaj skurcze. Wczoraj odszedł kawałek czopa...
    Masakra. Boję się że w końcu nie pojedziemy na ten urlop ;)
    Muszę wsadzić chyba torbę do szpitala dk bagażnika.
    Dzisiaj jestem z synem na wycieczce w Muzeum Śląskim i na mieście i gdyby te skurcze mi się rozkręcały to nie opłaca mj się wracać na moje zadupie. Bo chce robić na Ligocie.

    Decemberry lubi tę wiadomość

    Wrzesień 2020 💙
    Grudzień 2021👼
    Listopad 2022 💙

    9523e01ecd.png
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 928 1118

    Wysłany: 4 października 2022, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    No ja mam spakowane 30sztuk i boje się czy wystarczy no ja pewnie z 4 doby będę w szpitalu 🙈

    A co do czopa to który masz tc? Bo może odejść na 4 tygodnie przed porodem

    Wg moich obliczeń 35+1, wg karty ciąży 34+4 (lekarz mi policzył od transferu zamiast od punkcji i nie poprawiałam go, bo to w sumie tylko 4 dni).

    Skurczy i bóli żadnych nie mam. Czuję się nawet lepiej niż jeszcze jakieś 3 tyg temu, tylko małego bardziej czuje, bo urósł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2022, 15:21

  • Strata Autorytet
    Postów: 401 813

    Wysłany: 4 października 2022, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój syn nie obgryzał łóżeczka.wg pierwsze słyszę 🙈 młodszy będzie spał w łóżeczku starszaka. Kupiliśmy nowy materac i jest jak Nowe.

    Wrzesień 2020 💙
    Grudzień 2021👼
    Listopad 2022 💙

    9523e01ecd.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3917 4515

    Wysłany: 4 października 2022, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia11 wrote:
    Wg moich obliczeń 35+1, wg karty ciąży 34+4 (lekarz mi policzył od transferu zamiast od punkcji i nie poprawiałam go, bo to w sumie tylko 4 dni).

    Skurczy i bóli żadnych nie mam. Czuję się nawet lepiej niż jeszcze jakieś 3 tyg temu, tylko małego bardziej czuje, bo urósł.

    No to już na takim etapie nie ma się co dziwić że czop odchodzi ☺️ ale to nic nie swiadczy że zaraz będzie poród, prędzej jak czop odchodzi razem z krwią to wtedy bardzo blisko porodu

    Asia11, Olo323 lubią tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3917 4515

    Wysłany: 4 października 2022, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strata wrote:
    Mój syn nie obgryzał łóżeczka.wg pierwsze słyszę 🙈 młodszy będzie spał w łóżeczku starszaka. Kupiliśmy nowy materac i jest jak Nowe.

    Moja to nawet stolik kawowy nam gryzła ale tam nic nieuszkodziła 🫣

    Strata lubi tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2022, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 😊

    Chyba mi się mała obkręca bo ból wielki i inaczej ją czuję 🤔 we czwartek mam wizytę to sprawdzimy.

    Co chwilę mam okropny ból jakby w kanał rodny mi się wbijała, ale tak "szerzej" ją czuję, a nie nóżkę albo tak się dwiema zapiera 😁

    Dziś straszną noc miałam- siku to byłam z 10 razy 🤦🏼‍♀️ i przez to zaspałam aby dzieci do szkoły obudzić, ale na szczęście sąsiadka jechała swoją córkę zawieźć to szybko się ogarnęli i dali radę 😁

    Co do gryzienia łóżeczka to mój Cyprian gryzł 😁 całą barierkę obgryzł 😁

    Teraz kupiliśmy używane łóżeczko na olx z możliwością zdjęcia barierki i montażu takiej malutkiej jak już dzieć będzie większy aby nie wypadł






    Pieluch do szpitala wzięłam 1 paczkę newborn, zawsze w razie co to M może przywieźć 😊

    Wózek my kupiliśmy w super stanie używany. Prawda jest taka, że na wiosnę i tak już będzie spacerówka, a nie wiem ile będziemy gondoli używać zimą 🤷

    Fotelik kupiliśmy nowy, jakoś nie jestem przekonana do używanych. Może rzeczywiście jakbym miała wziąć od kogoś bliskiego z pewnością 100% , że bez wypadku to bym wzięła.



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2022, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam stertę prania do złożenia, a brak mi sił. Byłam dziś w Goleniowie po kolejne słoiki (koleżanka mi brzoskwinie dała i buraki trzeba do końca ogarnąć z ogrodu), zrobiłam zakupy, ugotowałam kapuśniak i padam z nóg

  • Decemberry Autorytet
    Postów: 840 686

    Wysłany: 4 października 2022, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strata wrote:
    Ja jestem ze Śląska. Okolice Dąbrowy Górniczej.
    Mnie znowu łapią dzisiaj skurcze. Wczoraj odszedł kawałek czopa...
    Masakra. Boję się że w końcu nie pojedziemy na ten urlop ;)
    Muszę wsadzić chyba torbę do szpitala dk bagażnika.
    Dzisiaj jestem z synem na wycieczce w Muzeum Śląskim i na mieście i gdyby te skurcze mi się rozkręcały to nie opłaca mj się wracać na moje zadupie. Bo chce robić na Ligocie.

    O jak supeeer :D Ja wybrałam Bytom, na Ligocie jest jedna ginka której nie znoszę i nie chciałabym trafić w jej ręce na obchodzie ^^"
    A w Bytomiu takie luksusy, że sale 2 osobowe z łazienką. Przy zwiedzaniu szpitala się czułam jak w hameryce, haha :D

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
‹‹ 357 358 359 360 361 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ